Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
Broumdinka: jasně,život dítětem nekončí, naopak ;-) já bych prostě neměnila...a to že jsme nebyli s malou jeden rok nebo dva u moře, no bóže, tady u nás bylo a je taky krásně a k moři se ještě nacestujem /třeba už i letos na podzim po svatbě, kdoví/ až až... S druhým (pokud někdy bude) už bych jela i klidně mnohem dřív, to už člověk ví co a jak, ale se Simčou byl ten první rok prostě na palici, na moře nějak nebylo pomyšlení. Když ráno dojde a dá mi pusu nebo řekne mamko mám tě ráda, tak to vyváží celou Krétu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Čekáme mimčo a vím na 100%,že nebudu maminka která zná jen sedět na pískovišti s ostatníma maminkama (ale jo jednou za čas ráda pokecám),ale raději bych našla kámošku,která se mnou vezme kolo,nebo brusle a pojedeme i s prckama za sportem. To samé v létě,hodně maminek čeká až je dítěti 5 let a pak teprve někam vyrážejí,ale co je na tom tak složitého vyrazit na dovču i s mimček,nikdo přecce neříká,že musíme hned k moři,čechy mají hromadu krásných míst a ani člověk nepotřebuje být milionář. Takže na téma ,,dovolená s dětmi,, klidně! naše mamka s náma jezdila pod stan na Lipno od 1 roka :-D
Odpovědět
Moty, jj já si to tak taky malovala, ale ono když se ti pak budí dítě třeba 10x za noc a celou propláče, tak na ty brusle už nějak nemáš sílu :-x ale ne, jasně že to jde, jen prostě záleží fakt i na tom dítěti a od toho se to celé odvíjí. Já si plánovala, jak budu chodit na dlouhé procházky, máme tu nádhernou cyklostezku kolem řeky a malá od 4měsíců začla nesnášet hluboký kočár, takže mi řvala v kočárku jen co jsem ji tam položila, ani ne v půl roce už musela kvůli tomu do sporťáku. A věř mi, že díky práci v cestovce taky nejsem žádná buchta, co sedí jen na písku,ale ono to prostě první měsíce jinak nešlo 8-) nicméně teď už je vše jinak a ta chvilka se přežít dala, v srpnu nás teď čeká dovča v Beskydech,v září na Vysočině a pak možná i to moře, prostě paráda :-)
Odpovědět
Profilova fotka
kkoudelka - máme po svatbě (ta byla v 22.5) a já zjistila,že jsem těhotná,asi ani nepojedeme na svatební cestu a u moře jsem s mužem ještě nebyla,ale rozhodně nelitujeme,moře na nás počká a s prckem to bude hezčí. Bála jsem se že nám to potvá dlouho,jako mojí ségře která čekala asi 6 měsíců. Takže jestli mimčo opravdu chcete,neodkládejte ho kvůli dovolené.
Odpovědět
Byla jsem ještě v pátém měsící těhu na Rhodosu Moty a byla to nádherná dovolená :-) ale je pravda, že doktoři to moc nedoporučjí, mně to nějak jako mladé nedocházelo |-|
Odpovědět
Holky vyrážíme si hrát, mějte se hezky a doufám,že jsem nikoho svýma názorama nějak nenaštvala nebo tak,snažila jsem se to napsat upřímně |-|
Odpovědět
Profilova fotka
janula2008 - přesně tak,neříkám hned po šestinedělí vyrazit na brusle (budeme mít ledňáka,takže jedině na led),ale u nás vidím každý den ty stejné maminky a celkem velké děti,jak prostě sedí u písku a drbou. To mi přijde šílené,protože potom i ty děti nemají vztah ke sportu. Přitom kousek od nás je konopiště a krásný veliký park. A jsou tam i velké děti,víš? proto to píšu. Jiank to malé miminko si užiju a věřim že je to hodně náročné,protože mám dvě malé neteřinky. A jak píšeš,každé dítě je jiné,Helenka se ségře budila po hodině,měla kruhy pod očima,když jsem jí pomáhala a Kačenka je už zase jiná (hodnější). Mno necháme se překvapit. :-D . Ps: máš krásnou holčičku.
Odpovědět
Profilova fotka
janula - my s Jiříkem jeli porpvé k moři až v jeho 3 letech a bylo to super, od té doby jezdíme každej rok a s druhym taky počkáme do toho věku (možná o rok) dřív 8-) v 5.měsíci sem lezla po Slovenskym ráji po skalách 8-) (jinak kde si četla, že ti doktoři nedoporučují - pokud nemáš zdarvotní problémy a máš normální těhotenství, je ti dobře atpod. tak můžeš cokoli kromě adrenalinových sportů atp.... těhotenství není nemoc :-) motejlka - no já nikdy s malym neseděla a nedrbala u písku, za prvý mě to nebaví - to můžu dělat v domově důchodců a i tam určitě nebudu sedět na zadku :-D a za druhý Jiřík je živý, chytrý a moc zvídavý dítě a jenom nějaký plácání báboviček by ho opravdu neuspokojovalo :-D (kočár sme už po třičtvrtě roku nepotřebovali, jak se naučil chodit tak ho nechtěl ani vidět ---- a tak sme chodili všude 8-))
Odpovědět
Profilova fotka
motejlka: máš pravdu, jde spíš o ten pocit, že s dítětem "končí" všechna zábava, dovolené apod. Je to možná i o tom, že v mém okolí nikdo děti nemá - ti kdo je ještě nemají, zastávají názor, že s dítětem vše hezké skončí, protože už pak nic nemůžeš a je to závazek a ti co je už mají, ale velké (rodiče, příbuzní apod.) se zase na jakékoli aktivity, kdy bych dítěti narušila pravidelné papání, kakání apod. nahlíží jako na strašnou tragédii. Protože to není normálí a dítě musí mít pravidelný režim. Včera jsme podobné téma řešily v práci a kolegyně (cca 55let) mi říkala, jestli si nejsi jistá, tak počkej. Jenže jistá si asi nebudu na 100% nikdy (jak psala janula2008), pořád bude něco co se dá ještě stihnout a podnikat před dítětem apod. Kamarádce tahne na 40, děti nemá a pořád říká, že vlastně neví, jestli do toho jít, ale že děti určo někdy chce. Myslím, že v jejím věku už je to ale napováženou, takto uvažovat. :-S
Odpovědět
Profilova fotka

veli > pridavam se take ke "konzervam", svatba pred plozenim pro nas oba byla dulezita, dokonce asi mohla byt uz drive, ale rikame si, ze to nakonec bylo, jak melo byt...

my chceme prijmout dite se vsim vsudy, omezeni se nebojim, o tom je laska, laska, ktera dava silu a odvahu zvladat vsechno laska rodicovska je navic jeste uplne jiny stupen, tesime se na tenhle upgrade v nasem zivote...

Odpovědět
Veli, nevestinka2010: Úplně mi mluvíte z duše! Jsem ráda, že nejsem sama "konzerva" :-D
Odpovědět
Profilova fotka
koudelka - no tak to už je vážně na pováženou takhle uvažovat :-N jako kdy ty děti chce mít v 50, 70 :-S :-D jinak ano dítě by mělo mít v rámci možností pravidelný režim - schválně píšu v rámci možností, protože nic se nemá přehánět a když sme na vejletě tak holt nebude oběd třeba v 1 hodinu jak je vždycky atp....... p.s. a ještě něco omezení si vytváříme sami - jaký si je uděláte takový je budete mít ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
brumdinka - jenomže tak super přístup má hodně málo holek a naštěstí můj manžel je ,,na mé straně,,. Nikdy jsem nebyla taková ta domácí holka co musí mít naklizeno,raději jsem vypadla (jezdím na wakeboardu a vodní sporty) a uklidila když bylo třeba hnusně. V tom těhotenství,mám taky strach letět k moři. Chtěli jsme na svatební cestu do Sardinie,ale hodně lidí mě od toho odrazuje,nejde o to jak se cítíš,nebo o let letadlem,nikdy nevíš kdy se ti udělá špatně,třeba jen z jídla a jak budu nějkému apači,vysvětlovat co mi je a že jsem těhotná. Nevím? ještě nejsem úplně rozhodnutá.
Odpovědět
ještě jednou se vám sem vložím:-) a pak už opravdu půjdu:-) ono je to podle mě dneska i o přístupu k informacím, dřív bych si řekla - vezmeme, uděláme si miminko, protože už bych asi chtěla, a pořádně bych nevěděla, co mě čeká, ale nakonec bych to zvládla...dneska stačí kliknout tady na koníka, nebo na desítky jiných serverů, a člověk hned vidí plno "strašáků", vidí přesně jakej je porod, jak je to náročné, vidí, co ty maminy všechno řeší, jaké jsou s tím problémy a starosti, kolik čeho je potřeba nakoupit, kolik to stojí peněz, a okamžitě začnete pochybovat : zvládnu to, neměla bych ještě počkat, nebude to pak lepší??? Já jsem chtěla miminko už hrozně moc, ale právě když takhle nakukuju po těch diskuzích, čím dál víc se toho bojím a taky si říkám, že na to nemám.... a jinak, myslím, že s dítětem se dá dělat všechno, cestovat, poznávat, ne jen sedět doma nebo na písku....jen se to musí tomu dítěti trochu přizpůsobit, ale podle mě je to naopak lepší, alespoň se dítě "otrká" a není zvyké jen sedět na zadku s mámou za zády...
Odpovědět
Já jsem ráda holky, že mi na tu otázku odpovídáte. Kamarádek jsem se nechtěla ptát, protože právě většinou měly malé před svatbou a mě se na férovku ptaly: kdy bude malé. To jsem se vždycky ošívala, jak jim odpovědět, a tam jsem svůj názor, že "po svatbě" (já jsem fakt hrozná :-D naiva), nemohla uplatnit a ani jsem to téma nechtěla otvírat (to vítě, šťastné maminky v malinkým miminkem v náručí jsou někdy pěkně agresivní :-) Naprosto ale souhlasím s holkama, že papír mi šťastný vztah nezaručí, a naopak často, když u sezdaných známých vidím, jak se jejich vztah s příchodem dítěte zhoršil (to neříkám všeobecně, ale vidím pár takových případů), tak si říkám: že se radši nerozvedou (a to rozvod je pro mě ta naprosto poslední a nepředstavitelná věc) nebo proč radši to malé neměli zasvobodna.
Odpovědět
janula2008: malá je pěkná šibalka. Krásná. Mrkla jsem na koníka, ale nemám tam registraci, tak chválím tady.
Odpovědět
Profilova fotka
kkoudelka - Jistá si nebudeš opravdu nikdy,takže jestli máte zázemí,máš toho pravého chlapa,nečekejte na nic. S dítětem právě začíná jiná etapa života a když nebudete ,,jak píšu,, jen u baráku u pískoviště,můžete ještě hodně zažít. Režim! ježiš to slovo mě děsí. Když jsem u ségry a malá brečí že má hlad a ona čeká až bude přesně třeba 7h nebo už je malá unavená a ona se jí snaží udržet taky do určité hodiny,zdá se mi to šílený,ale nikdy nevíš? třeba budu stejná a třeba opravdu dítě režim potřebuje,ale jednou za čas ,,na dovolené,, se to snad dá porušit :o).
Odpovědět
motejlka: tyjo, tak to je hrozný....já jsem spíš zastáncem toho, že dětství je jediné období, kdy žádný režim být nemusí, a když dítě nechce, ať nejí, nají se později, ať jde spát, když je unavené, atd....samozřejmě v rámci určitých mezí, musí se taky naučit, že nějaká pravidla jsou, aby pak nebylo zaskočené...
Odpovědět
no jó holky, ale jí právě mluvím o cestování mimo ČR. To je to, co jsem nechtěla slyšet: nepojedeš nikam, po ČR je přece tolik krásných míst :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
veli - nejdřív svatba a pak mimčo,tak jak to má být,nenech si do toho kecat. Můj manžel mě požádal o ruku,protože sám říká,že tak to má být.
Odpovědět
veli , já myslím, že se dá i do zahraničí, mám spoustu známých, co s půlročním dítětem jeli třeba na kubu...:-) Ale záleží na dítěti, brácha když měl první, tak to bylo tak divoký dítě, že se nedalo jít pomalu ani na procházku, protože ji museli hlídat čtyři lidi :-D v kočárku nebyla od tří měsíců, řvala jak tur, musela se nosit pěkně nahoře, aby viděla....teď jsou jí čtyři a je to trochu lepší, ale dál než po okolí bych si s ní taky netroufla...
Odpovědět
Nenechala-vdala jsem se bezdětná a po miminu, které bychom si opatřili, se teprve rozhlížíme ;-) Ale manželovi jsem na férovku řekla: nepočítej, že ze mě vyrazíš dítě před svatbou, na to já nehraju. Asi tak první týden, co jsme spolu chodili. Divím se, že neutek :-D
Odpovědět
scvrcek: no, taky si myslím, že si to pěkně maluju. pak se nám narodí něco, na co bude třeba zbrojní pas a budu říkat, že i po ČR je to daleko. Prostě to asi bude "kus od kusu" (ardon za ten výraz) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
veli - jde o to s jak starým dítětem chceš cestovat. Jak píšou holky,jde hodně o to jaké máš dítě,některé jsou vážně živé a udrž ho připoutané v letadle .....
Odpovědět
Profilova fotka
scvrcek - víc to řešila s první Helenkou s Kačenkou už zase tolik ne,protože není tolik času. Abych tady zase nějak nepomlouvala mojí milovanou sestřičku.
Odpovědět
Profilova fotka
připojuju se jako další "konzerva" :-D
Odpovědět
i ja jsem konzerva ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
motejka - jejíž nepřehání to segra trochu s tim "režimem" :-N jinak no v těhotenství do zahraničí nevim asi bych se taky bála, že kdyby něco tak co zdravotnictví tam a že bysme se nedoplatili atpod...., my byli tehdy jen na Slovensku a to v tý době snad ještě nebylo zahraničí :-D (r.2003 :-N) ale proč ne, já v těhotenství lítala všude možně, ještě 2 dny před porodem sem byla na Vš na zkoušce z informatiky :-D a ono to jde i se živým dítětem jen to chce více trpělivosti, náš malej je taky živý dítě a když sme jeli poprvý k moři s nim, tak sme jeli autobusem do Španělska, nějakejch 20 hodin a měla sem ho celou cestu pomalu na hlavě :-D :-D - ale přežili sme to :-) ten dalaší rok už to bylo lepší a letos když už je mu 6 je to uplně v pohodě 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Moje sestřička je prostě taková,ale má holky krásný princezny. Já byla vždy jiná,tolik věci neřeším,ale to každého volba. Zeptám se pana doktora co mi na to řekne,ale nevidím to nějak slavně,protože bych už ráda zůstala doma,mám hrozné dojíždění do práce a jsem K.O! ale u moře bych si lehla na pláž,brouzdala se s mužem ve vlnkách ..... ach jo,žádné stresy jako v práci :-D To tě tedy obdivuju,protože bych sama asi tolik hodin nejela autobudem .... ještě třeba autem jo a v dnešní době ty zájezdy tak drahé nejsou i letecky.
Odpovědět
Tak už jsme zpět holky, teda nevím jak u Vás,ale v Brně je dnes fakt hic, udělám oběd a asi vyrazíme na koupák, venku se to jinak moc nedá =-) Brumi za cestování se synem 20hodin do Španělska máš můj obdiv, to si teda se Simčou nějak představit nedovedu, mám pocit, že by nás vysadili hned za Brnem :-D letadlo to jistí ;-) ještě k tomu cestování s prckem: nevím no, myslím, že to je hodně i o té mamce, jak dokáže odhadnout tu situaci a troufne si (a samozřejmě o tom dítěti hlavně), pokud vím, že mi půlroční dítě spí skoro celou noc a cestování v autě má rádo, tak se prostě sbalím a vyrazím třeba do Chorvatska. Mně odrazovalo to balení (teď už odpadá balení plínek, veškerých kašiček, sunarů atd.) a taky prostě když vím, jaká Simča byla,tak jsem měla pocit, že sice dáme za dovču u moře 20tis.,ale stejně si to tam neužiju kvůli tomu celodennímu kolotoči kolem ní, nehledě na to, že mi příjde od některých maminek celkem bezohledný,že když ví, že jim děcka řvou třeba 5x za noc a o půl 6 už ráno řádí, tak stejně jedou a pak zkazí dovolenou dalším 10 párům na patře v hotelu (třeba těm na svatební cestě nebo bezdětným, kteří si jedou jednou za rok odpočnout a pak se celou dobu nevyspí). Je to trošku ujetý a asi mě za to tu někdo zprdne, ale v našem případě jsem prostě vyhodnotila pronájem nějakých apíků v česku jako rozumnější ;-) ale teď už je to v pohodě, teď už je Simča zlatá x-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?