Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
hannuska - s těma velkýma dětma a převitaminováním je to pravda, nikoli kec ! jinak ano klidně tabletku denně, jen nemám ráda takovéto musíte a když jí nebudete brát budete mít postižené děti (jako tu pouštěla do světa dezinformace frulová) - NENI TO PRAVDA. Je spousta ženskejch co ji v tabletách nebrala a mají naprosto zdravé děti ! Když máte pestrou stravu lze jak listovku tak ostatní vitaminy většinou zcela pokrýt normální stravou !! Cituji: Kyselinu listovou v přírodní formě získáváme ze zeleniny, ovoce a vnitřností, v těchto potravinách je vázána jako neúčinné fosfáty, které se do účinné formy převedou pomocí vitamínu B12 --- tento vitamín nalezneme znovu cituji: Hledejte hlavně v živočišných produktech, jako je maso, vejce, mléko a mléčné výrobky. Ve velkém množství je obsažen v játrech, ledvinách a srdci. Pokud jste vegetarián, máte možnost získat ho ze zakvašovaných potravin, také se v malém množství nachází v některých mořských řasách. U zdravého člověka pokryje denní potřebu vitamínu B12 běžná strava. V neposlední řadě se na tvorbě vitamínu B12 podílejí střevní bakterie. Takže jasně nic tím nezkazíte, ale zas na druhou stranu 100 % souhlas se scvrckem - Nic se nemá přehánět !!!
Odpovědět
Profilova fotka
Tak bohužel, v sobotu mi to přišlo, takže tímto se snažením končím a nechávám to na náhodě. Snad to někdy příjde. :-) nnyha: jinak ten čaj mi pomohl, upravilo mi to. Přišlo to přesně po 28 dnech. Tak jak předtím. Je ale míchaný z mnoha bylinek. Momentálně ho u sebe nemám, ale kouknu doma a zítra pisnu.
Odpovědět
Profilova fotka
jak píše brumdinka, spousta žen ji vůbec v tabletách nebrala a mají naprosto zdravé děti, viz. já.. myslím, že nic se nemá přehánět.. naše maminky žádnou kyselinu listovou 3 měsíce před otěhotněním, a už vůbec ne v tabletách, troufám si říct, že v té době beztak ani nic takového nebylo, nebraly a rodily se zdravé děti.. takže dejte na svůj selský rozum, papejte pestrou stravu, přílišná informovanost je někdy na obtíž.. já jsem si samozřejmě taky po otěhotnění hodně četla, ale jen, jak mimi teď roste, co jíst a tak, i teď si čtu, když malý nechce pít a venku je vedro, jak blázen, ale všeho s mírou.. miminka příjdou tehdy, kdy to budete nejméně čekat! a ony příjdou! všem vám držím palečky!
Odpovědět
Profilova fotka
brumdinka: "jinak ano klidně tabletku denně, jen nemám ráda takovéto musíte a když jí nebudete brát budete mít postižené děti (jako tu pouštěla do světa dezinformace frulová)" - prosím, abys mi nedávala do úst něco, co jsem nikdy nenapsala. Nikdy jsem neřekla že něco musíte, já jsem napsala, jak to beru já. Dokonce jsem uvedla, že vitamíny i listovku beru jen obden, abych to nepřeháněla. Žádné dezinformace do světa nepouštím, mrzí mne, jak se do mne navážíš... :-( Děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
frulová - já se do tebe nenavážim, jen konstatuju fakta co tu byla v diskuzi použita tak nechápu proč to bereš tak osobně :-N tvůj konkrétní příspěvek: kontryhel je na úpravu cyklu, podporu ovulace a celkově pro srovnání ženy kvůli plánovanému početí. Kyselina listová je dobrá již cca 3 měs. před početím a do těla se stravou nikdy nedá dostat potřebné množství. Prášků se neboj, jsou to sladké bonbonky, které můžeš i cucat, chutnají jako treba bonbony energit, nic nemusíš polykat...alespon ne ty co mám já od "naturvita". Fakt mi chutnají. Horší je to v těhus vitamíny celkově, beru Elevit,ale tak obden...ale listovka je fakt nutná kvůli vadám... a dále tvé názory v diskuzi - lze z toho pochopit, že když nejíte listovku a další vitaminy v tabletách vystavujete se vadám a že se stravou nedá dostat v dostatečném množství - což prostě není pravda !!!, protože kdyby byla tak jsme všichni v ústavu pro mentálně postižené :-p 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
no, tak jsem přispěla svou troškou do mlýna a odcházím.. mějte se tady hezky, nehádejte se kvůli pitomostem a i početí miminka berte s nahledem.. pa
Odpovědět
Profilova fotka
brumdinka: to, jak to chápeš ty, je jedna věc, já bych to nepaušalizovala...Jen jsem napsala svoji zkušenost a každý ať se zařídí po svém, nikomu svůj názor nenutím, pouze diskutuji, od toho jsou diskuze.. Když myslíš, že se do mě nenavážíš, tak jsem asi trochu přecitlivělá... mějte se tu hezky... :-)
Odpovědět
Dámy dámy dámy, co to tu čtu za rozvášněnou diskuzi? Těšmě se na milování, na miminko a neberme si nic osobně ;-) Chápu, že hormony a nervy pracujou, ale nebuďme tu na sebe zlé. Věřím, že nikdo to tu nemyslí zle. Doporučuji si přečíst knihu Čtyři dohody :-) . Znáte ji? Tak hlavu vzhůru, děvčata ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
lydusak souhlasím s tebou. Ať si tu každý pojídá či nepojídá co chce, už bych to neřešila. Hlavně žádné dohadování od toho sem přece nechodíme, ne? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
lydusak:ano,tuhle knížku mám doma v knihovně a denně si minimálně na 1 ze 4 dohod vzpomenu(pátou dohodu už mám taky doma :-) tak se do ní po dočtení aktuální knížky pustím) já kyselinu l.papkám,věřim,že má víc pro než proti :-) můj názor.
Odpovědět
znate to: co doktor, to nazor Nekdo neco vyzkouma, dalsi mu to vyvrati a takhle je to porad dokola. Jen se z toho nezblaznit. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
uzitecnost listovky je fakt vedecky prokazana asi tak jako je prokazana skodlivost koureni (a to taky kdysi napr. babicky netusili, ze je to tak skodlive :-N) ... ale kazdeho vec, jak s touto informaci nalozi x-)
Odpovědět
Článek se načítá
tak to uzitecna je stoprocentne ! o tom zadna :-D jen je otazka v jakem mnozstvi - protoze napr. Wikipedia (no, ne ze by to byl ten nejspolehlivejsi zdroj, ale prece) rika o kyseline listove a tehotenstvi ze : Kyselina listová se doporučuje ve zvýšeném množství užívat během těhotenství, protože napomáhá dělení buněk, podporuje růst plodu a diferenciaci tkání, zvláště nervové soustavy. Je prokázáno, že podávání folacinu během těhotenství snižuje výskyt vrozených vad nervového systému i jiných. Podle časopisu The Lancet (350, 513, 1997) se ale ukazuje, že nižší počet postižených dětí je způsoben tím, že kyselina listová vyvolává časné potraty takto poškozených plodů. a pak si jeste jinde prectes, ze zvysena konzumace kyseliny listove ma za nasledek mnohocetna tehotenstvi. No a pak to zase nekde jinde vsechno vyvrati, protoze nove vyzkumy na Cinankach ukazaly ze to neni pravda. :-D Tak si vyber :-D Ale vubec nechci znovu rozvirit diskusi, ktera uz je trochu nudna... Mely bychom zmenit tema. Nejake napady? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, doufám že nevadí že se přidávám. čtu si vaše příspěvky a koukám jak listovka tady udělala paseku. Já osobně listovku nebrala a otěhotněla jsem. můj názor je že určitě na škodu není,ale nijak důležitá taky ne. Stačí brát vitamínky a hlavně se tolik na otěhotnění nesoustředit. Vím jaké to je chtít hrozně moc miminko a každý měsíc to nevychází. Byla jsem v takovém stavu když jsem přišla o miminko. Ale nejlepší lék na to vše je dovolená,odpočinout si a vypnout. Jak dlouho se snažíte o miminko? Kterákoliv z vás?
Odpovědět
Profilova fotka
liblicanka: ja se snazila s byvalym partnerem 4roky naseho vztahu a nic :-| potom uz jsem na dite nepomyslela zacla jsem si uzivat nahoda chtela a ja nasla toho nejskvelejsiho chlapa pod sluncem a stesti chtelo a povedlo se hned...nyni uz mame 2.5mesicni dcerku nikol ;-) a ted jen cekam az se tatka vyslovi :-D
Odpovědět
Profilova fotka
market> je pravda, ze se neda verit vsemu a je tezke se v tom vyznat a v dnesni dobe tech informaci je pristupnych az moc... ;-) libli> listovka neni na podporu otehotneni urcite to chce zmenit tema ;-) ale to snad prijde samo :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky,snad neva,že se sem na chvilinku vetřu:) Nechci vytvářet zbytečně nové téma. Jen se chci zeptat,jak to na vás přišlo,že chcete mimi,postupně nenápadně,nebo jste se prostě začaly po svatbě chystat,nebo jak? Začínám být lehce nervózní,protože mně se do toho pořád nějak nechce..kdy to jako příjde?je mi 28 :-N . Já žádnou kariéru nedělám,abych kvůli tomu čekala a tak... Nevím,začínám se bát,že prostě jsem nějaký takový typ..že jsem nějak no..divná? Bojím se té zodpovědnosti a bojím se,abych třeba nebyla zlá,to bych nechtěla... Víte,začala jsem nad tím přemýšlet.když jsem jednou potkala známou s kočárkem,rozloučily jsme se a mě s hrůzou došlo,že jsem se ani nepodívala na miminko.... co myslíte? já doufám,že mě to chytne jako vás( manžel je z toho taky smutný :-( )
Odpovědět
ahoj holky, taky se omlouvám za vtírku, chodím se jen číst, ale zaujala mě poznámka lusy. Já to mám stejně, a je mi 31. Teď jsme se dohodli, že se přestanem chránit, protože ten věk už je hooodně pokročilý (podle mě, nechci se nikoho dotknout). Ale rozhodně to neberu jako "snažení" o miminko. Ať přijde až uzná za vhodné, klidně za dva roky. Nic než věk mě k miminku nemotivuje, ale jsem si jistá, že když by přišlo, budu ho milovat úplně stejně jako ten, co si ho přeje roky. Dokonce máme už jména a diskutujeme o výchově. Ale musím přiznat, že kdyby to šlo, klidně to ještě o tři čtyři roky odložím. A lusy, nedávno se mi stalo to samý. Taky mám strach, že to teda není úplně ideální :-(, ale zas - mám se stresovat každý měsíc? Taky by mě zajímal názor ostatních.
Odpovědět
Profilova fotka
tezko rict holky, ja to teda mela vzdy jasny, od mala jsem byla "mamina", chodila jsem hlidat mimina vsem v okoli a pak me to v dospelosti chytlo jeste na VS, tak jsem to jeste oddalovala, ale jinak to proste bylo vzdy jasny vim, ze tohle slyset nepotrebujete :-N sorry :-N ale znam holky, co to take tak neciti a nedokazou si to moc predstavit, nevim, je to treba vychovou? rodinnymi vztahy? vztahem matka-dcera? nejak hormonalne? nevim, rozhodne si z toho nic nedelejte a uzivejte zivota s klidem a v lasce x-)
Odpovědět
Profilova fotka
jejda holky klídek to je normální :-) já taky když potkám známou hned nečumim do kočárku :-D prostě to přišlo tak nějak postupně :-) žádný lámání přes koleno a mě osobně při slovech jako "snaženíčko" naskakuje husí kůže :-D
Odpovědět
nevestinka: náhodou to máš dobrý, když to máš takhle jasný. My máme v rodině vztahy perfektní, a i když mě nenutí, tak vím, že by všichni strašně rádi pomáhali s dítětem. Je, tak hlídání cizích mimin-k tomu by mě nikdo nedonutil, ani jako dítě a ani za peníze, já to v sobě prostě nikdy neměla. Asi to bude hormonální ;-) V klidu jsem, protože nejsem ze zásady proti tomu mít děti, ale v mém případě jsou biologické hodiny naprosto nefunkční, jdu na to přes rozum, je prostě čas, ale budu se těšit, až to přijde, určitě. Kdyby to chtělo ještě chvilku počkat, nebudu se zlobit. Kamarádky mi taky říkají, že je to v pohodě (všechny už děti mají), jen nevím, jestli si to skutečně myslí a nechtějí na mě být jen hodné :-) Vždycky mě může ranit mrtvice, když dojde řeč na děti a všichni se mě ptají. No co, tak zatím nemáme, klape nám to. To jako čekají, že jim budu na potkání vyprávět, co a jak děláme v posteli :-D, hlavně tam nechci slyšet nic o miminku, to bych si snad radši šla číst ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ještě nedavno jsem tu dávala podobný dotaz, jestli jsem normální, že se na mateřství necítím apod. :-D teď je to tak, že po svatbě tomu chceme nechat volný průběh, trochu se snažit :-D a uvidíme,kdy se zadaří. Nebát se nevolnosti a nebýt být solárka apod., neřešila bych to už asi i teď. A co se změnilo? začalo mi to vadit v práci a řešila jsem co dál - změna, bojím se, jak bych v současné situaci na trhu práce hledala nové místo, kdybych našla a nelíbilo by se mi, hledala bych dál a dál. Z této pozice by se mi asi na mateřskou odcházelo snadno, ale měla bych se kam vrátit... nebo naopak, našla bych super místo a z toho by se mi na mateřskou nechtělo. Pak bych zase za rok či dva řešila že už mám třeba věk nebo jen to, že přítel o miminku mluví už nějaký ten pátek, apod. No a tak jsem o tom začala přemýšlet z druhé stránky, děti chci, taky nejsem mamina od přírody, ráda bych se vrátila aspoň z části nějak do práce apod., ale bez dětí by to asi nebylo ono. Napadají mě i věci, že kdyby to nešlo, pak bude miminko to jediné co budu chtít. Navíc, jak jsem už napsala, přítel má děti moc rád a bez nich by být nechtěl. Pravdou je, že bych chtěla zažít, jaké je to mít bříško, miminko, vidět přítele/manžela s naším prckem apod. ale taky nesmím přemýšlet nad tím, že budeme určitě několik let omezeni - financemi, nebudeme moci cestovat, což miluju a dělat si co chceme, což bez dětí člověk může. Jen jsem o tom začala přemýšlet tak, že dítě není překážka nebo jak to napsat, ale zase něco nového... Jéééje, to jsem se rozepsala. Ale co zase je trochu změna oproti listovce, ne? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
holky, no ono je to pochopitelný, že máte tyhle obavy, ale ono to chce zas až tak moc neřešit ;-)
Odpovědět
holky, když o tom přemýšlím: chtěly jsme svatbu? Nakonec jo (aspoň já), jsem v podstatě dost konvenční, jedním z důvodů bylo, že jsem si říkala: miminko před svatbou nechci. Ve 21. století :-D :-D :-D ! Takže možná jsem to nakonec dělala podvědomě i pro to a teďko jenom nazrává čas, nevím. Fakt se nechci nikoho dotknout, ptám se jen, protože mě to zajímá, ale: byl by pro vás "problém" mít dítě před svatbou? Pokud ano, tak proč? Nebo obráceně-pokud ne, tak proč?
Odpovědět
ja jsem to taky vetsinou mela tak, ze jsem nechtela ztratit urcitou financni jistotu a volnost. Ale to ted pada - v Belgii kde ziju je materska jen 5 mesicu a pak zpet na plny uvazek do prace, takze zadna financni nejistota se nekona :-D :-D :-D To me sice desi, ale z hlediska financi docela uklidnuje a uz se miminku nebranim.... Ale nejak to pres koleno nelameme, chteli bychom jeste pristi rok nejaky pekny libanky (hned po svatbe nebyl cas kvuli praci) a pak se uvidi :-) sbohem kyselino listovaaaaaa :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
veli - já měla Jiříka před svatbou ------- prostě ani tak ani tak nebyl by problém --- prostě proto, že důležitej je ten vztah, to že sem si uvědomila, jo s timhle chlapem kdyby náhodou přišli děti, tak by nebyl žádnej problém - tj.že by neutek, postaral se o nás atd....- je to prostě táta mých dětí --------- ono se to takhle těžko vysvětluje, ta svatba potom už byla jen třešnička na dortu, že už mi přišlo divný jestli budou další děti bejt mamina s dvěma nebo třema dětma svobodná :-D - zajímavý, že u jednoho mi to nějak nevadilo :-D
Odpovědět
Brum-Díky za odpověď. Něco podobného mi řekla kamarádka, ale stejně jsem to nepobrala a nechtěla jsem se vyptávat, protože potom ona tu svatbu chtěla a nějak se to vleklo, tak jsem nechtěla, aby ji to mrzelo. Já právě považuju za zajímavý, že po prvním dítěti zasvobodna to holky řeší, ale před mimi ne. Fakt čistě ze zvědavosti, sama mám názor, jen co se mě týká, žádný všeobecně, čestně :-) Pro mě asi, kdybych se rozhodla mít dítě zasvobodna, by už svatba nehrála takovou roli. Ale já, přiznám se, bych to neudělala, nevím proč. Samozřejmě vím, že svatbou nemám manžela jistého nadoživotí, tím to není, prostě spíš nějaký blok.
Odpovědět
Profilova fotka
veli: když budu mluvit za nás jsme v tomhle s manželem taky asi dost tradicionalisti...nejdřív svatba, pak děti..jediné štěstí, že to oba vidíme stejně a máme na to stejný názor :)
Odpovědět
sheinka, už jsme asi my, konzervy, pěkně v menšině :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky,možná spíš už dobrý ráno. nevestinka: taky mi připadá pěkný,že to takhle máš,je to jako osud,poslání...hezký..:) brumdinka: "snaženíčko" to jsi mě dostala :-D veli: Každýho asi uspokojí,když najde někoho,kdo to cít podobně,nějakou spřízněnou duši,,,no a já nejsem vyjímka :-D Pro mě tohle ale bylo fakt docela podnětný. Já jsem si najednou vzpomněla,že když mi bylo asi19-20 tak jsem vlastně asi po dítěti hrozně toužila. Vzpomněla jsem si,že jsem četla každý den knížku " Budeme mít miminko" :-D a joo,bylo fakt období,kdy jsem nic jinýho nechtěla... MOžná to bylo to pravý volání přírody a ty pravý biologický hodiny,který netikaj za 5 min 12, ale včas.... Teď už to asi vážně moc řeším,nebo co. Já myslím,že všechny máte pravdu. A co ten neustálý pláč a vztekání se" já to chci" až si člověk myslí,že je někdo mučí..? Já jsem z tohodle naprosto bezradná,bojím se toho a je mi to hrozně nepříjemný... Asi je potřeba se nad to povznést... |-|
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?