Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, četla jsem kousek dál v diskuzi o kyselině listové..Dá se dostat do těla i jinak než těma práškama (a samozřejmě čerstvym zelenym :-) ). Já jsem taky totiž proti práškum silně zaujatá po tom, co už jsem jich do sebe musela naládovat ;-( . A kontryhel nebo co to bylo je na co?
Odpovědět
Profilova fotka
kontryhel je na úpravu cyklu, podporu ovulace a celkově pro srovnání ženy kvůli plánovanému početí. Kyselina listová je dobrá již cca 3 měs. před početím a do těla se stravou nikdy nedá dostat potřebné množství. Prášků se neboj, jsou to sladké bonbonky, které můžeš i cucat, chutnají jako treba bonbony energit, nic nemusíš polykat...alespon ne ty co mám já od "naturvita". Fakt mi chutnají. Horší je to v těhus vitamíny celkově, beru Elevit,ale tak obden...ale listovka je fakt nutná kvůli vadám... pa L. 14. týden těhu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Děkuju za rady:-). Tři měsíce předem tu listovku už asi nestihnu. Dnešní testík mi ukázal o čárku víc, než bych čekala :-) . Zaběhnu si pro ni hned zítra do lékárny... Nějak jsem se o tyhle věci nezajímala, zkoušíme to měsíc a nečekala jsem, že by to šlo takhle rychle :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jé, moc gratuluju :-) Já ji taky začala brát tenden, co jsem to zjsitila :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak, my se nesnažili vůbec nijak, "ujely nám nohy" 2 dny po menses a bylo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Děkuju. Zatím se nechci moc předčasně radovat (nějak mi to ale nejde a celý den jsem jak sluníčko). Kdy ti to potvrdí na gyndě? Dneska jsem tam byla, sestra mě vykopla s tim, že když je to chtěné těhotenstvíí, tak si mám počkat až na pátý týden. Jenže já to nevydržim 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ujely nohy? Hehe, to je moc pěknej výraz :-D . My jsme si fakt dávali pozor, až po svatbě. Hned druhý den jsme začali a ejha, ono se to možná povedlo hned první měsíc:-). Nějak se mi tomu nechce věřit :-). Co šaty? Budeš povolovat :-)?
Odpovědět
Profilova fotka
jj, nebylo by tam treba nic videt, stačí, 5 až 6. týden. ale jestli máš mít dneska menses, tak už jsi asi ve 4tt, počítá se to od poslední menses. stačí, když půjdeš za týden až za dva...
Odpovědět
Profilova fotka
Nohy neujely, prostě jsme si řekli, že ještě nemůžu mít plodné dny, podle grafu mám ovulaci až 13. den cyklu. a ono se to stalo 9. den. takže asi vydrželi mršky 4 dny :-) Je to hezký, tak se těš, dávej na sebe pozor... ale asi už půjdem psát někam jinam, ne? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
já už ho měla dostat před týdnem. Podle těhotenské kalkulačky, co jsem někde našla by to teď byl 5tt od poslední menses. Na ultrazvuku by určitě nic vidět nebylo, ale z krve by ti to měli snad potvrdit... Jak se cítíš, je ti špatně? Promiň, ale já jsem hrozně zvědavá :-D
Odpovědět
Profilova fotka
máš v IP. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
martinka.pida- teeeeeda, tak to gratuluju, snad to nezakrikem, ja jsem ted taky jak slunicko, jen jsem si predstavila tvou radost a uz se tesim , az tam tu carku navic najdu ja :-) ja jsem to mela teda dostat uz v pondeli, ale je teprve streda, takze to zatim neresim...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
evelp: Děkuju :-). Je to fakt úžasnej pocit, fakt celý den nemyslim na nic jiného a opravdu jenom doufám, že to neni sen,a le skutečnost :-) . Jak neřešim, utíkej si pro test, ať můžem mít dvojnásobnou mega radost :-D
Odpovědět
Profilova fotka
martinka.pida: :-) to by bylo pěkné, ale 3 dny mi prijdou jeste malinko :-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky omlouvam se ze vam sem lezu, ale martinka.pida, ta sestra je kr.va tuplovana, mela ti dat doporucenku na krev kde se zjisti HcG, takze zitra tam naklusej a nedej se odbit. evelp: z testu se to da zjistit uz prvni den vynechani menses, pokud by sis nebyla jista, po dvou dnech to muzes zkusit znova, kazdym dnem to Hcg roste, takze to bude znatelne i kdyby slabsi carkou jinak holky tehulky, gratuluji ;-)
Odpovědět
holky, občas vám sem nahlížím a závidím, taky bych už chěla miminko, ale ještě si na svatbu rok musím počkat... jen jsem chtěla reagovat na výrok, že se potřebné množství kyseliny listové nedá nikdy dostat do těla stravou. To je nesmysl, samozřejmě, že dá a není to nijak velký problém, takže opravdu není nutné zobat nějaké doplňky, pokud jste neměly v minulosti nějaké potraty apod. samozřejmě to neuškodí, doplňovat i tabletkama, ale nutné to rozhodně není. viz např. tady: http://maminky.eu/nabidka/kyselina-li...
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, ja uz jsem delsi dobu v zahranici a muzu vam rict, ze zlate cesky zdravotnictvi...tady u nas se chodi na prvni prohlidku k doktorovi ve 4 mesici...kdyz si myslis ze jsi tehotna, tak jdes k obvodakovi, ten ti udela takovej presnejsi tehotenskej test a objedna te na tehu prohlidu v tom 4 mesici. Prohlidka takova ze ti odeberou krev a udelaj ultrazvuk, kde kdyz mas stesti na doktora, tak vidis cvrcka, pokud nemas stesti, tak to udela tak rychle, ze se nestacis nadechnout...a jeste ti da fotku kde ma vyfoceny mimco zeshora hlavu...
Odpovědět
Profilova fotka
mysakajaja: Sestra byla fakt pipka. Ale mě nerozhází :-D. Jsem tam už objednaná, tak doufám, že to fakt klapne. Hlavně mě fakt dostala, když se mě zeptala, jestli je to chtěný nebo nechtěný. A když jsem jí řekla, že chtěný, tak si mám ještě počkat, že to stačí začátkem srpna. Občas logiku některých lidí fakt nechápu :-D . evelp: já to už měla dostat před týdnem, testy jsem si dělala už minimálně tři, ale vždycky přes den. Dneska jsem ho zkusila hned ráno a už tam byly dvě :-) . Budu ti držet palce, až si budeš dělat testík ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
:-) tak uvidimě děvčata :-) to by byla nahoda martinko, co?? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky..chtěla bych se zeptat jak fungujete nebo jste fungovaly s alkoholem, když jste se začaly snažit o miminko. Přestaly jste pít až po potvrzení těhotenství nebo už ve chvíli kdy jste šly do toho a začaly se snažit?
Odpovědět
Profilova fotka
Tak já zase budu reagovat na scvrcka :-) Nechci tu dělat chytrou,ale když už tu máme těhulky, tak bych ráda, abychom neporadily špatně... Nejsem zastáncem braní léků obecně, antibiotika zásadně odmítám a léčím se doma všemožně (když jsem nachlazená apod.) ale někdy je to fakt třeba. Jak už jsem psala, vitamíny beru přes svůj odpor k lékům, většinou obden a snažím se mít pestrou stravu...ale listovka je o něčem jiném, tam není o čem váhat..viz článek níže ze serveru maminkám.cz. pa :-) Příjem kyseliny listové v rámci pestré stravy není jako prevence defektů neurální trubice dostatečný. Dlouhodobými výzkumy bylo zjištěno, že riziko defektů neurální trubice je významně sníženo pouze podáváním vitamínových doplňků v doporučeném dávkování. Důvodem je lepší vstřebatelnost syntetické formy kyseliny listové do organizmu (až 100%). Vstřebatelnost kyseliny listové přijímané v potravinách je zhruba 50 %, přičemž část kyseliny listové se navíc ničí tepelnou úpravou a skladováním (podle některých pramenů až 95 %).
Odpovědět
Profilova fotka
Představte si, kolik byste denně museli spapat bokolice, ořechů a já nevím čeho, abyste dosáhli 400 μg..a ještě správnou tepelnou úpravu apod...
Odpovědět
Profilova fotka
Tak holky já musím reagovat jak na frulovou, tak stvrcka - ke kyselině listová neni Nutná ! kvůli vadám, jen tím nic nezkazíte ------ u prvního dítěte jsem žádnou listovku v tabletkách nebrala a mám krásnýho zdravýho kluka --- takže souhlas s cvrčkem neuškodí to, je dobré když to berete ale není to Nutné ! marti - ale to se zas tý sestře nediv, rozhodně není pipka :-N -- ona se musí zeptat ! nechodí na gyndu jen maminky co děti chtějí, někdo vážně nechce nebo nemůže si to dítě nechat |-|
Odpovědět
Profilova fotka
mno, tak já nic, já si musím ještě chvilku počkat, ráno jsem to dostala...
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj evelp: to je mi lito, tak treba tenhle cyklus se povede, drzim palce brumdi promin, ale sestre je do tohodle absolutne h, jestli to mimco chce nebo ne, ona ji mela vzit k dr aby ji udelal krevni testy a pokud to nejaka mamina to mimino nechce tak to ma probirat dr s pacientkou, ne nejaka sestra
Odpovědět
evelp: tak snad příště...budu držet palce.... já si počkám ještě rok, i když trochu přemýšlíme, že bych mohla být na svatbě těhotná...ale i tak se nezačnem snažit dřív jak na Vánoce... k té kyselině listové: podle mě se správné množství do těla dostat dá, zvláště teď v létě, kdy je hodně čerstvé zeleniny...ale určitě syntetická nijak neuškodí, a třeba někdy může pomoci....takže je to asi na každém, jak se na to dívá a hlavně co jí, když někdo nemá rád věci, kde zrovna je, tak ať ji bere :-)
Odpovědět
Profilova fotka
já jsem stejně tu kyselinu dostala už doporučením od doktora, že bych mohla mít problém, tak pro jistotu, ale právě mi taky říkal, že tepelnou úpravou to hodně zmizí... teď mě to ještě tak nemrzí, času na zkoušení máme ještě dosti .:-)
Odpovědět
Profilova fotka
No tak to raděj necháme, je to na názoru každé maminky ;-) Já si nedokážu představit, že bych tři čtyři měsíce musela hlídat stravu takovým způsobem, abych listovku dostala v přírodním stavu v potřebném množství. A co se týče toho "není nutná", ono když si uvědomíte, že hodně kyseliny vám neuškodí,ale málo MŮŽE chybět a mohlo by to snížit možnost mít postižené dítě, tak není o čem přemýšlet...Já bych se na hlavu stavěla, kdyby to pomohlo. Jinak my máme první screening za sebou a vyšlo nám vše v nejlepším pořádku. :-) Říkat já jsem nebrala a mám zdravého kluka je hezké, ale je to stejné, jako: celej život kouřil a dožil se 90 let a jeden nekouřil vůbec, a umřel mladej...
Odpovědět
Profilova fotka
evelp: určo to vyjde, až bude ta správná chvíle....hezky se vylaď na miminko, a těš se na něj...trošku Vám závidím to "snažení" a těšení se, ale zas mě holky záviděj, že jsem na něj nemusela čekat...myslím, že oboje je pěkný. Moc držím palečky... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
sheinka: Já se přiznám, že jsem pila. Každý týden byla nějaká oslava, rozlučka se svobodou kamarádky a podobný, takže nějaká ta sklenička padla. Teď už budu samozřejmě kolem alkoholu chodit obloukem :-) . Co jsem se kde dočetla, tak je lepší alkohol vynechat už při plánování těhotenství.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?