Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
omca - nechtěji, jen sme mysleli, že by to tam bylo lepší nemůže nás tam nikdo kdo neni v seznamu členů číst, takže některý holky, co jsou občas šmírovány by to přivítaly omca, red - vy dvě jste my šli hned přidat, u gtwer mi to psalo, že člen neexistuje :-p :-N mělo by vám to normálně jít :-)
Odpovědět
Tak už jsem na koníkovi a v pohodě jsem se přihlásila, i když jsem tam nebyla registrovaná...
Odpovědět
Profilova fotka
tak doufám, že to všechny v pohodě najdete, já pro dnešek končim, zavírám beremko, dodělám anglinu a jdu spinkat, dobrou 8-)
Odpovědět
Já už holky taky mizím, mám toho za celý víkend až až a těším se do postýlky. Ten můj už tam spí... Tak vám tedy přeju krásné sny a hezký začátek nového týdne!!! Zítra papa. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Uz jsem se na konikovi take prihlasila :-)
Odpovědět
tak já se sunu taky na koníka, když to může být zamknuté ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky a neřešíte třeba to, že už s miminkem už nebudete moci to co dřív? Ať už kvůli nedostatku financí nebo prostě že to s malým dítětem prostě nejde? :-|
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj, dokoncuju skolu, chystam s pritelem spolecne bydleni, hledam praci, planujeme deti. porad o necem mluvime. chce zacit stavet domecek, zarizovat veci pro spolecne bydleni. je mi 26 a chci deti do 29 let mit pekne pod strechou. zijem na vesnici, tak bude zivot praktictejsi pro nas nez ve meste. na deti se moc tesim, mam hodne kamaradek s malymi detmi a vadi mi, ze nikam nechodi s detmi ven, jsou porad doma, nebo na pisku. a kazda rekne, ze s nima nejde nikam jit COZ JE PEKNA VYMLUVA,protoze se jim nikam nechce. ja chodim sama do lesa, na louky, posloucham ptacky a koukam po srnkach, uz se tesim az budu pozorovat s detmi a hrat si v lese. kdybych se vymlouvala, tak nikam taky sama nejdu. tak se prestante vymlouvat na penize, hypoteky, praci, atd. to je jen omluva, abyste nemusely premyslet jinak o zivote. hledat jiny zpusob zivota. nechci se vas dotknout, ale treba jste uz sedeli na posedu a koukali na srnku, jak se pase?? krasny relax, tak premyslejte, o cem je zivot. protoze je hodne kratky na to byt jen v praci a delat karieru!! ja mam karieru matky, a na to se tesim, klidne budu nakupovat teplaky v rodince, nebo si je usiju doma z latky. taky jsem tak vyrostla a jsme za to rada, protoze znam prirodu a umim jine veci nez ostatni. nevadi mi bahna, trava a brouci,. nemam alergie a klistat se nebojim.
Odpovědět
Profilova fotka
kkoudelka, věř mi, že vše jde ;-) Takzvané "omezení" u nás bylo 2 roky, než - konec těhu a asi do roka a pár měsíců, než začla spát celou noc. Pak jsme dali rodičům chůvičku a šli se bavit ;-) Musíš si rozmyslet co chceš. Když chceš rodinu a děti, musíš s tím počítat. My to bereme tak, že teď se budeme věnovat dětem a pak si budeme užívat. Ti, co do nás teď rýpou a děti ještě nemají, ty to teprve čeká v době, kdy my už budeme mít samostatné dítka :-) Granda, ale to je o lidech, není to o tom, že by se s dětmi nedalo někam jít, ale je to docela problém. Musíš uvažovat, že je nemůžeš vzít kdekoliv - do jakékoliv restaurace a v kteroukoliv dobu. KDyž chceš dítku nastavit nějaký režim, tak to ze začátku stojí pár omezení, ale do budoucna jen výhody ;-) S malou chodíme ven celé dopoledne, ale když musím vařit, žádná kamarádka za mě nenavařím a kvůli pár hodinám venku nebudu cpát do dítěte hospodskou stravu ;-), ale odpoledne, po poledním spánku je jen a jen Terezčin čas, kdy chodíme na dlouhé procházky a jak píšeš - do lesa, na houpačky, za dětma... nebo prostě za kámoškama na návštěvu ;-) :-D Jde o to, že i děti potřebují společnost jiných lidí než rodičů... Ale neber všechny řeči svých kamarádek jako výmluvy ;-) Někdy je člověk prostě hodně unavený - poznáš to, až budeš mít děti, jak dokážou vyčerpat ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
granda, uplne vim jak to myslis, ale nejlepsi je kdyz si na to clovek prijde sam, tezko to nekomu vysvetlovat, kdo to tak neciti... ja treba uz se na to "omezeni" velmi tesim, nejak me uz nenaplnuje "bezstarostny" zivot, jeste chvili svobodne, mlade, a troufam si rict uspesne zeny ... mam necele 3 roky po VS, praci ve velike globalni firme a otevrene dvere kariery doslova dokoran, kdybych chtela, mohla bych se do toho vrhnout a za 5-6 let byt na nejakem manazerskem postu, mit spoustu penez a "postaveni", ale ja radeji dam na sve vnitrni pocity, snad se zadari mimi a za 5-6 let budu stastna matka dvou deti a mozna budu premyslet o tretim ;-) spousta mych kolegyn/kolegu to nechape a ja to beru, protoze kazdy to ma jaky si to udela... ja se proste citim uz vice nez ready na upgrade do dalsiho zivotniho levelu - materstvi a rodicovstvi a to, jestli nahodou v predchozim levelu zustalo jeste neco nevyuziteho, me nechava absolutne chaldnou... pokud bych to tak necitila, tak se na druhou stranu do toho nepohrnu jen kvuli nejakemu tlaku okoli... uff, to byl vylev... :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Jj někdo tu psal, že má za vzor svou kamarádku, která s dítětem chodí všude - od různých kurzů pro maminky s dětmi až po nevím co. Chodí ke kadeřnici, na túry po horách ... a já nevím co všechno. No a že jsou celá rodina spokojená a v pohodě. Zní to krásně a taky by se mi to takto líbilo, ale obávám se, že reality bývá u většiny maminek trošku jiná. Proč jsem se tuhle úvahu vůbec napsala? Můj přítel děti chce a vždy chtěl, je ochoten bětovat tomu i své "nepohodlí" nebo jak to nazvat, které s dětmi souvisí. Šel by do "toho" hned. Já jsem se na to pořád necítila a říkala jsem, že vlastně nevím, jestli dítě chci. V duchu jsem ale věděla, že ano, že chci zažít, jaké to je být máma a že bych jednou litovala, kdybych je neměla. Nového človíčka učit spoustu věcí, sledovat, jak roste... Nyní jsem ve fázi, že o miminku začínám uvažovat (nejsem už úplně nejmladší 28, i když času by asi ještě bylo dost). A prostě uvažuji nad všemi pro a proti. + vychovávat nový život + jak jsem již psala, chci vědět, jaké to je být máma + nechci aby si ve školce mysleli, že jsem babička (viz. moje známá) + říkám si, že to může chvíli trvat, než se zadaří (proto to nenechávat na pozdější věk a pak litovat a vyčítat si, že jsem nezačala dřív) no a pak mě napadají pochybnosti a s nimi - člověk vypadne z práce a toho všeho kolem, v dnešní době, kdy je problém najít slušnou práci to není ideální - omezení finanční, v cestování - matky nebo rodiny to nemají moc lehké - viz. moje uhnané kolegyně, které běhají mezi prací, škol(k)ou, nemocnými dětmi... nevím, jestli si to vždy užívají. atd. ...... a pak si zase říkám, jestli nemám ještě počkat, abych pak nelitovala.
Odpovědět
Profilova fotka
koudelka - ono vždy záleží jak si to uděláš, jaký si to uděláš takový to máš :-D a já třeba nikdy nebrala těhotenství ani mateřství jako omezení - v 5.měsíci sem lezla po horách :-D a odmalička malej jezdil všude s náma na výlety, na procházky atpod...... nebo jinak řečeno velmi málo sem opravdu seděla na písku :-D - dělám to samý co předtim, včetně toho, že občas šopupnem dítě k babi a jdem se bavit ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
kkoudel> jdes na to takticky ;-) no ja si myslim, ze cim je clovek mladsi tim lepe zvladne ty litacky okolo deti, takze v tom si myslim, ze vyckavani nic neresi tim, ze nebudes treba tolik cestovat na druhou stranu usetris a treba financni omezeni nebude tak vyrazne... je to velky krok a neni z nej cesty zpet, na rozdil treba od manzelstvi (pro nektere) nevim, ja to proste citim, ze JOOOO vsemi deseti a veskere pochybnosti hazim za hlavu... tak ti preji aby ti vyslo vice plusu nez minusu!
Odpovědět
Profilova fotka
kkoudel> a kdy se berete? ze to nemas v profilu...
Odpovědět
Profilova fotka
Nevestinka - souhlasím s tebou. Člověk si prostě musí hned na začátku říct, jestli mu kariéra stojí za to, že třeba děti už nemusí být, nebo si pořídí děti a ta kariéra potom může přijít i s dětmi :-) ;-) Já jsem už na škole prohlašovala, že u mě je na prvním místě rodina a až pak práce. I když občas reptám, svou práci jsem měla a mám ráda, ale rodina je pro mě přednější. koudelka, musíš si rozmyslet, co vlastně chceš. Znám spoustu holek, které čekaly s dětmi, až budou mít hotové to či ono a pak už děti nepřišly, nebo musely běhat po vyšetřeních apod. aby se jim vůbec dítko zadařilo. My jsme do všeho šli po hlavě - přestavba baráku, do toho svatba a na ní už jsem byla v 5tt. Vše jsme zvládli a ničeho nelituju. Pokud se vše bude dařit, tak za chvíli budeme bez dluhů a zůstane nám jediný - ten na baráček. Teď chceme druhé dítko a po mateřské nastoupím do práce, kde mi musí ze zákona držet místo, ale oni se mnou počítají i tak, takže pak chceme z výplat předčasně splatit i poslední úvěr - nečekali jsme až bude vše hotovo a vyplatilo se ;-) Někdy nad některýma věcma nesmíš tak moc přemýšlet. A po pravdě - příjde mi, že jsem začla žít až teď s Terinkou - kolikrát bych vůbec nešla ven a dítko mě vytáhne, spala bych ráno dlouho, ale díky dítku mám den delší a zajímavější, kvůli Terinky jsem se naučila spoustu věcí, včetně pečení dortů, které mě tak chytlo, že peču i druhým. Objevila jsem v sobě spoustu nového, věci, na které bych bez dítka nepřišla. U mě pochyby, jestli vše zvládnu nastaly, až těsně před porodem a to je normální a zvládla jsem. Nikdy bych nic nevyměnila za těch 9 měsíců, kdy mi rostlo bříško a cítila jsem, jak se naše miminko hýbe, za pocit, kdy jsem držela Terezku poprvé v náručí, ani za okamžiky, kdy nám roste, učí se nové věci, příjde, obejme mě, popusuje... Tohle ti nic na světě nenahradí...
Odpovědět
Profilova fotka
nevestinka2010: profil jsem upravila, bereme se 24.9.2010 :-)
Odpovědět
Profilova fotka
To kozimura: napsala jsi to moc hezky, až jsem z toho měla "husí kůži". :-) Jj, je pravda, že o tohle všechno nechci přijít, ale chci to zažít také. Přítel mi říká, že bez dětí musí být život strašně prázdný a může se stát, že až bych si to uvědomila, mohlo by být pozdě. Je pravda, že člověk se asi málokdy cítí 100% připravený a vždy se najde nějaké to kdyby. V tomto případě je ale asi lepší přemýšlet tak, jak to kdyby zvládnu i s miminkem a ne tak, že si ho raději nepořídím. :-) Kolegyně v práci říká něco v tom smyslu, že rodina je to, co máš kolem sebe celý život, je s tebou v dobrém i zlém, můžeš se o ní opřít, radovat se s ní... práce je důležitá, ale dá se vždy změnit a pro málokoho je jistotou o kterou se může vždy opřít nebo se z ní těšit.
Odpovědět
Profilova fotka
jj, presne tak... ja citim, ze to budu mit podobne jako kozimura, to se mam na co tesit, skoro novy zivot :-D
Odpovědět
Profilova fotka
kjkoudelka - kozi to napsala perfektně - ve všem souhlasim - já to tak hezky napsat neumim :-D jinak já momentálně práci nemám, jelikož jsem dělala ekonomku a nemůžu tady u nás splašit práci v oboru a jinde mě nechtěj :-D ale mám rodinu a mám Jiříka a hlavně díky tomu si pořád uchovávám úsměv na tváři ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
koudelka, krásně to tvá kolegyně řekla :-) x-) Rodina je tady pro nás, stát se může cokoliv, ale pořád jsme rodina :-) Práce tady dnes je a zítra může být vše jinak ;-) A přijít o práci nemusíš jen mateřstvím, ale stačí blbý kolektiv nebo nadřízený nebo jen dlouhodobá nemoc. Těhotenství a mateřství není nemoc, každý si to musíme zařídit po svém, jak píšeš - prostě nebudeš s dítkem sedět doma, budeš cestovat, užívat si, dítko pak bude mít nádherné vzpomínky na cestování s maminkou a tatínkem ;-) Brum, ale umíš a však my si rozumíme ;-)
Odpovědět
Ja to beru jako kozimura. Vhodna doba na dite neexistuje, penez a casu nikdy nebude dostatek. Cekat az se dostavi barak? Opravi se strecha? Az si uzijeme posledni dovolenou sami? My si ted uz s manzelem cca pred dvema lety rekli ze se uz nebudu cpat antikoncepci, zadnou chemkou, kdyz oba vime ze deti chceme spolu. Chranili jsme se jinak a kdyby mimi prislo, svet se nezbori - proste ho uvitame. Po svatbe jsme ochranu vypustili uplne, proste penize a vsechno bude, my nebudem. Jasne, oba mame strach - kdyz jsem videla dve carky na testu busilo mi srdce nejen radosti, ale i panikou. Je mi dost let a tak jsem pragmaticka a realisticka - vim ze miminko neni jen vonava ruzova kulicka ale narocny zrout casu a penez, nehranicici zodpovednost, starost od rana do vecera. Ale je to i radost a na co si uzivat v zivote sama jen s manzelem? Ja se rada o nase stesti podelim ;-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Sam, krásně napsáno :-) Škoda, že tady není tleskající smajlík x-) x-) x-)
Odpovědět
kozimura: my uz si to samy zazili pred koupi psa - vsichni kolem nas si klepali na hlavu, jako ze nam stene a pak i dospelak vezme spoustu svobody, budeme muset bejt z prace rovnou doma kvuli venceni, ted vsechny ty nemoci a jak je veterina a granule drahy, ze jsme blazni. De facto nam to uplne vsichni rozmlouvali. Dotedka si myslim ze to bylo nejlepsi spolecne rozhodnuti:-)! Takovy lasky co se do nasi cubinky vejde! Vsechny radosti s ni a laska co nam dava a my ji maj oproti starostem a povinnostem milionkrat navrh :-) A ted si libujeme jakyho bude mit nase miminko neznyho a uzasnyho babysittera:-D
Odpovědět
Profilova fotka
Sam, jj, my máme pejska 4.rokem. Nechali jsme si štěňátko naši fenky, takže máme doma psy dva. Bydlíme s našima, když někam jedeme, tak si navzájem psíky hlídáme. Oba jsou Terčiní nejlepší kámoši a jsou z ní posmolení :-D Když nám spinkala ještě jako miminko v kočárku, tak ji hafani hlídali a teď jsou na zahradě všichni 3 jak smečka :-D
Odpovědět
Ahoj jsem v nemocnici a myslim na vas
Odpovědět
Profilova fotka
jé fin, my na tebe taky - tak jen at´je vše v pořádku :-)
Odpovědět
Zdravím vás holky, nějak jsem se přemístila na koníka a myslela si, že už tady nikdo nechodí, ale nakoukla jsem tady a vidím, že jsem se mýlila. Takže se taky přidám. :-)
Odpovědět
Fin: moc na tebe taky myslíme a hlavně se se Špendlíčkem držte!!! Ať vše dobře dopadne, doufám, že to není něco špatného! GOOD LUCK!!! ;-) Fakt se oba držte, jsem teď jako na trní, když nevím, co se stalo. Fakt doufám, že to není nic vážného!!!
Odpovědět
Holky, jak jste tady psaly o těhotenství, tak s váma naprosto souhlasím. kozi a sam: napsaly jste to krásně, holky! Úplně jak to cítím já. Taky jsem ze začátku říkala, že nejdříve chci mít postavený dům, pak něco našetřit a potom až mít mimi. Jsem totiž šetřílek a nemám ráda dluhy. Jenže přítel mi sám otevřel oči, říkal to přesně tak, jak jste psaly. Že dluhy mají v téhle době všichni, že i mí rodiče měli mě a teprve pak stavěli barák, mezitím mamka čekala i mého bráchu a nějak se to dalo udělat. Navíc se pak stává, že čím je žena starší, tím hůř se pak daří otěhotnět. Prostě pokud oba cítíme, že mimi chceme, tak do toho prostě máme jít a ostatní věci si pak přizpůsobíme. :-) A má pravdu, souhlasím s ním. Asi jsem jen byla velký srab, bála jsem se zadlužit, ale dluhy už máme, nějak je časem splatíme a i když chci ještě 3 měsíce počkat, tak se nebudu zlobit, když se zadaří dříve. ;-)
Odpovědět
A co se pejska týče, taky máme jednoho. Je to dvou a půlletá fenka beagla a musíme říct, že i když mě někdy dost štve, tak k dětem a celkově do rodiny se hodí perfektně. Známí mají malou holčičku a když jsou ty dvě spolu, tak holčička tahá naši fenu za fousy a ona se ani nehne. Musí ji to bolet, ale ona fakt nic neudělá. Prostě k dětem super. Ale pamatuju si, že kozi jednou psala (snad se nepletu), že je důležité během těhotenství pejska připravovat na to, že přijde někdo nový na svět, že už ten pejsek nebude středem pozornosti, že je potřeba mu doma vyčlenit jiné místečko než jen postel a že až se mimi narodí, tak je potřeba si všímat i pejska, aby nežárlil a měl pocit, že i on je chtěný. Takže tohle je taky důležité. :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?