Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dobré ranko, sluníčka! Manžílka jsem odvezla, snad se jim podaří ten kámen vytáhnout a byla to naše poslední cesta do nemocnice :-( Včera ještě moje mamča volala do jiné nemocnice své kamarádce a ta jí řekla, že je to zbytečné, někde volat, že je takový bordel všude a kolikrát se člověk stydí zmínit, že dělá v nemocnici :-( TO to naše zdravotnictví dotáhlo, co?! 8-( |-| Teď si dávám kafíčko, Terinka si hraje v obýváku. Je to malá potvůrka. Ráno jsme museli vstávat nejpozději v 6.30 a to už bývá Terka vzhůru. Vzbudila jsem se sama od sebe a Terka nikde. Tak jsem si dopřála ranní očistu, už jsem se oblíkala, když slyším manžu, jak si povídá s Terinkou - ale ne v ložnici, ale v pokojíčku. Prý vůbec nespala, ale hrála si na posteli :-) x-)
Odpovědět
fin: tak to jsem ráda, že se s námi ještě můžeš spojit. :-) A naprosto tě chápu, že na jednu stranu se určitě těšíš na nový domeček, ale na druhou se ti moc nechce opustit ten starý, jelikož tam máš hodně vzpomínek. Taky jsem to tak měla, ale ber to tak, že ten nový byteček budeš mít spojený s příchodem Špendlíka na tento svět a to bude zase něco úplně jiného. Vždycky je smutné opustit místo, kde člověk něco zažil a má na to vzpomínky. Neboj, chápu tě, až moc dobře. ;-)
Odpovědět
kozi: teda ty máš ale hodnou dcerušku! Fakt šikulka!!! A hlavně je moc hezká, taková krásná princezna. :-) No jo, má být po kom. ;-) x-) Každopádně ti přeju, aby už byl manžel v pořádku a bylo vše zase při starém - čili celá rodinka hezky pohromadě a zdravá!!!
Odpovědět
Ahoj Kozi holka to bych vam prala zazit jak to chodi v nemocnici v Irsku....naposledy jsem cekala na pohotovosti 8hodin a to byli vedle me i takove tezke urazy jeje a cekali stejne jako ja....budte vazne radi za to co mate v CR i kdyz to neni podle vasich predstav.Verte mi mate tam luxus ale dokud clovek nepozna nic horsiho tak nevi.Nastesti mate me :-D :-D :-D :-D No neni Terinka uzasna,uplnejsi me pohladila po dusi :-) Red jako by jsi mi mluvila z duse ;-) Me se tak nechce do prace jeje
Odpovědět
ahojky holky, hlásím se z domova, měla jsem jet lyžovat, ale jak si to neriskuji, ale když už jsem měla dovču podepsanou, tak jsem zůstala doma, mám v plánu mýt okna, když se k tomu přemůžu :-)
Odpovědět
Jita tak jsem te stihnula :-) opatruj se a neprepinej se papa !
Odpovědět
fin: pa brum: nn, včera jsem na šmoulíky nekoukala, byla jsem s holkama na kávičce a pak dorazil manža s kámošem na pivčo, to vysvětluje mojí absenci red: ty máš tedy sny pár měsíců před svatbou, to je srandovní, já myslím, že ve skutečnosti si b´vezmeš toho, koho miluješ a patří k tobě :-) kozi: jéé, ty máš ale trápeníčko, viď? Už abyste měli s manžílkem pokoj od té nomocnice na pěkně dlouho ;-) ale jak píše fin, včera s námi na kávičce byla kámoška, co žije v Anglii, teď je tu pár měsíců a nějak jsme se dostali na to, jak je to tady a tam, tak povídala, že spousta Čechů je zde nespokojených, ale tak, že by koukali jéé musím jít vyvenčit naší Betynku, dneska s námi spala celou noc v postýlce, to se dlouho už nestalo
Odpovědět
Profilova fotka
Red, děkuji :-) No, ona je krásná, vypadá jak princezna, ale šijí s ní všichni čerti :-D Zdědila z nás to nej - po manžovi vzhled a po mě vlasy :-D Jen já je neměla v jejím věku tak dlouhé a husté. Ona si vzala prostě to nejlepší. Manža byl vlasaté miminko, tak to měla po něm, ale barvu a vlny má po mě. Tmavě hnědé oči má po mojí mamince - prostě dokonalý míšenec :-D Fin, já vím, znám to z vyprávění kamarádky, která v Irsku pracuje. Hned od začátku tam měla problémy se žaludkem a zkončila několikrát v nemocnici a pak ji zase propustili, aniž by s ní něco dělali, nebo jí řekli, co jí je. Tak jela na vyšetření zpět domů do ČR a pak zase tam. Moc tam spokojená není - je to legrace - je tady odsaď a kluka si našla z Čech - něco jako ty a manža a poznali se v Irsku :-D Zatím jí tam drží to, že tam mají oba práci a navíc se nemůžou rozhodout, kde by tady žili. Tak je to pro ně lepší :-) To víš, že jsem ráda. Jediné, co mi tady vadí, že tady s člověkem jednají jako s blbcem - jsi doktor? Nejsi, houby víš, co je pro tebe dobré, tak drž ústa a krok 8-( A to se mi nelíbí. Počkej, Fin, a to tě taky všechno čeká s dítkem :-) Budou i starosti, občas pozlobí, ale takovými gesty, kdy k tobě příjde, pohladí, dá pusinku, řekne "neboj se" apod. všechno smaže x-) Včera zase perlila. Jeli jsme z Ostravy a manžel najel do díry a víte,c o mu řekla? "Taťko, nenič to!" :-D Je to ďáblík. Vůbec nevím, kde ty hlášky bere. Jituš, dávej pozor, při tom úklidu ;-) Mě okna taky čekají, ale vidím to až tak na příští víkend, až budu mít pěkně napečené dortíky, tak to vezmu při jednom s úklidem, ať tady máme na Velikonoce čisťoučko :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jituš - asi cítí mimíska. Naší psi byli ze mě taky paf, když jsem byla těhule. Hodně jsem si četla, co můžeme, nemůžeme, jak to udělat, aby pejsi nežárlili a miminku neublížili a dělala jsem vše podle rad odborníků a můžu říct, že jsem šťastná, že pejsky u dítka máme :-) Beneček s námi spinkal v ložnici od štěňátka, ale ne u nás v posteli - to nechtěl, spinkal ve svém pelíšku. Pak jsem se dočetla, že je dobře pomalu pejska nebo jakékoliv zvířátko pomalu přesunout jinam, ať není pak přes noc v místnosti s miminkem, už během těhotenství, ať to pak nebere jako křivdu. A když se mimi narodí, má se s ním zvířátko opatrně seznámit a stále si zvířátka všímat - hladit ho a věnovat se mu, ať se necítí odstrčené. Tak jsme to tak dělali. Nakonec mám fotky, jak kojím a Beneček leží u mě na klíně, hned za Terinkou a hlídá ji, hlídal s Besinkou kočárek a chodili mi "hlásit", že Terinka pláče. Dneska jsou sehraná parta. I Besinka, která neměla moc děti v lásce, se dneska k Terince tulí, mazlí se s ní, vítá ji. Je to strašně dojemné :-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte, tak dnes zas sousta plánů, tak sem zvědavá jak to stihnu - začnu lovenim pracovních nabídek :-D kozi - moje maminka je zdravotní sestra, dnes už v důchodu a já odjakživa za ní chodila do nemocnice, takže si iluze nedělám, taky když sem tam viděla jak doktory zajímaj jen ženský a chlast :-D, tak sem se zařekla, že kromě porodu s nima nechci mít nic společnýho (tj.pokud nebude nedejbože jinak třeba) :-D ale tak to už je snad minulost :-) doufám, že u manži už bude vše v pořádku; jinak malá je zlatá, dneska náš Jiřík taky, trošku sme si přispali a hezky si luštil v postleli osmisměrku :-) fin - to je fakt ještě, že tě máme :-D :-D - však my víme, že české zdravotnictví je na tom ještě dobře - mám neteřinku ve Skotsku tak mám taky info jak to chodí tam - zvlášt´ když tam chudák furt lítala k doktorům kvůli zánětům močáku :-p; ale víš jak češi si tak rádi zanadávaj :-D :-D a piš než tě odpojej :-) red - jo jo sny, taky se mi zdaj kolikrát kraviny :-D ale tak cca před pár dny se mi zdálo, že sem našla 2 čárky, tak snad to nebude nakonec jen sen - to bych nerada :-N jinak mě se ještě občas stává, že mám takový záblesky do budoucna - jako nic moc extra nevidim, abyste zas nemysleli, že sem nějaká čarodějnice či co :-D :-D ale vyloženě třeba jak ústřižek z filmu, něco co se stane až v budoucnu a hodně mlhavě a až když ta konkrétní situace nastane, tak si zpětně uvědomim, že už sem to tušila dávno :-p - no asi to nezní moc logicky, ale stává se mi to - třeba sem takhle viděla jen dítě zády k našemu stolu na stoličce jak papá, dávno předtim než se malej narodil a až když ta situace přesně byla tak mi to došlo atpod.. akorát ted´s tou prací kurnik nic nevidim :-p :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Brum, chápu "dežaví" to znám, taky se mi to stává a jak píšeš - hodně věcí se mi zdálo o Terince a uvědomila jsem si to, až se to stalo.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, loučím se. Jdeme s Terinkou do obchůdku a pak jdu vařit ;-) Dneska budou zapečené těstoviny :-) Pak se tu snad ukážu ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
kozi: ona už nás už delší dobu, opravdu tak 3 měsíce nespala, tak nevím, co jí to popadlo, ale ona se cítít odtrčená nebude, ona má totiž taťku, je z něho úplně zblázněná, jak kdyby to byl její partner, nikdy jsem neviděla takový vztah mezi psem a člověkem, je to taky tím, že ona je fena a taťka chlap :-) :-D pár oken už mám, ale musela sem se jít napít, mám pořád nějakou žízeň ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jita - teda ty jedeš :-D kozi - dneska nevařim, Jirka je v práci a my s Jiříkem dojíme zbytky ze včerejška :-D ale zejtra chci taky dělat zapečený těstoviny, možná je udělám už dneska at´mám zejtra klid a někam vyrazíme všichni - už ted´je venku nádherně 8-)
Odpovědět
tak okna jsou umytá :-) hurááááááá, jsem ráda a teď mám celý den padla, půjdu si umýt vlásky, vyfešákuju se a pojedu do města, nakoupit, za manžílkem do práce se zajedu podívat, jo a dělala jsem si teď TT a jsou tam pořád //, tak ona to asi nakonec bude pravda :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jita - no vidíš, jak si šikovná, za to já zas koukám jak my utíká čas a mám sotva polovinu toho, co sem chtěla za dopoledne stihnout :-) - tomu nemůžeš uvěřit, co - ale jsou tam 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
caute, tak ten tehu bacil tu pry pekne radi ;-) jita>gratuluji!!! moc se tu zdrzovat ted nebudu, nemam moc casu, nemam jeste po svatbe a tak bych se radsi nemela nakazit ;-) po svatbe tu budu pecena varena a doufam, ze tu bude do te doby ta nakaza tehubacilem uz tak rozjeta, ze se nakazim raz dva :-N mejte se!
Odpovědět
Profilova fotka
Tak od rána nemám od manžílka zprávu :-( Před hodinou jsem mu psala SMS a nic :-( Minule ten zákrok netrval s probuzením ani 2 hodiny... :-/ Takže asi budu čekat do 15.hod. a pak volat do nemocnice, co se děje... :-( |-|
Odpovědět
kozi neboj to bude dobrý...kdoví kdy ho vzali třeba půl dne čekal....
Odpovědět
Profilova fotka
Vevi, já vím, ale měl se mi ozvat, kdy půjde na sál a už se neozval a teď se taky pořád neozývá :-( Doufám, že je vše v pořádku... :-( Včera jsem mluvila v Tescu s Kačkou - zdraví tě.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak mi zrovna psal manžílek :-) Zrovna ho dovezli ze sálu, tak jde spinkat. Bobišek můj |-|
Odpovědět
no vidíš!!!Někdy prostě nemá člověk před operací možnost se ozvat.... Jo Kača tam včera byla?My tam taky byli včera nakupovat ale nějak jsem ji tam neviděla...díky za pozdravy
Odpovědět
Profilova fotka
kozi - n vidíš, klid však to bude dobrý ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Vevi, byla tam ráno ;-) Brum, už aby byl klid :-N
Odpovědět
Jeste jsem tu :-D me se jen tak nezbavite :-D :-D :-D :-D Spendlik mi dava jojo houpe mamince s briskem jako na kolotoci,zatim tu centryfugu zvladam ale jak dlouho....to nevim....No uz se tesim az budu okoupana a v pyzamku :-) Uz tu mame pekny holobyt jeje az je to tu najednou velke :-D
Odpovědět
Holky tak nam napsali mejl,ze pripojeni bude trvat dele :-( tak se s vami moc loucim a preji krasnych 44 dni minimalne bez me :-( Opatrujte se papa M
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem tady - byly jsme s Terinkou na dlouhatánské procházce - celou dobu šla pěšky, nebo jela na svém odrážedle, celou cestu zvládla. Ani jednou neplakala, že chce hopa, nebo že jí bolí nožičky. Je to fakt šikulka :-) Po cestě nám volal tatínek - zákrok byl úspěšný, kamínek se jim podařilo vytáhnout, ale byl tam nějak hůř bloknutý, takže ho bolí dost ta ledvina a "pinďa", ale má to za sebou a už nebude snad další nemocnice :-) Fin, zlatíčko naše, mamuško - opatruj se a budeme na tebe myslet!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte, tak dnes je tam nějak zataženo, já sem se chystala umejt okna, ale nevim :-p k večeru mi došlo, že neměli jen Pepíci svátek, ale že sme měli přesně půlrok od svatby :-) a byly sme oba tak utahaný, že sme ani flašku vína neotevřeli :-D no nic, dneska chci udělat k obědu panenku, co mi přinesla minulej tejden mamka - tak si dáme do nosu :-D fin - ty se taky opatruj, hezky si domeček zařidte a budeme se těšit ;-) kozi - no vidíš, za chvíli bude tatka v pořádku ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
p.s. - koník už funguje, tak sem ho trochu prolezla a můžu Vám říct, že nějak si na tu novou verzi nemůžu zvyknout - ta předtim byla teda o moc přehlednější než tohle :-p
Odpovědět
dobré ranko holky, tak fin už se nám nadobro odpojila :-( nevestinka: děkuji za grutalaci včera jsem byla na krvi, udělali mi HCG a mám ho vyšší než 2400, což prý není týden, dva těhotenství, tak jsem zvědavá, co mi podí doktorka, ale jisté to už je, hlavně aby to teď vydrželo brum: tak se jdu na koníka kouknout, jak to tam vypadá, já dnes vařím játra s rýží, přijde i děda na oběd, tak asi udělám ipolévku kozi: tak to je super, mám radost, že manža dopadl dobře, už abys ho měla doma, viď?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?