Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
fin - no říkat jim to nebudu, ale stejně poznaj, že to neni maso :-D :-D kozi - no právě, nerada bych takhle dopadla i když zatim nic nemám :-D - takhle tou smlouvou, když si ted´pudu koupit byt, tak bude jen můj pokud se výslovně nepodepíše, že chci jen 1/2 a manžel taky 1/2. a to samý i s těma dluhama - my oba dluhy a jakýkoli půjčky nesnášíme - to radši dřeme hubu než si našetříme, než bysme si šli pučit :-D, tak si nemyslim, že by nás něco takovýho potkalo, ale přesně člověk nikdy neví :-| a takhle kdyby něco, tak exekutor prostě může už jen na dlužníkovo majetek nikoli na manželku a musí se na tohle brát ohled i pak při dědění atpod....... já ted´čekám až soja vychladne, abych to mohla začít matlat, takže tak chvíli po 1 hod. bude oběd a pak vypadneme ven :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Brum: ja soju take nikdy nejedla. Copak te inspirovalo to zkusit? dej vedet, jak to dopadlo a co kluci na to! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
sabi, jita - no já to taky moc nejim, jen občas to udělám ale spíš to vařim jako čínu, na ty karbanátky sem našla recept nedávno; no a co mě inspirovalo - no asi to bude znít divně ale lenost :-D :-D a to, že sem zapoměla vyndat nějaký maso z mrazáku - navíc se mi ty pytlíky soji váli ve špajzu dost dlouho :-) - a ten receptík je jednoduchej, vposdtatě se to všechno smíchá s vejcema, majoránkou, česnekem, strouhankou - udělaj se bochánky a opečou na oleji (ten mi zbyl z minula, když Jirka dělal vinný klobásy - tak to aspon využiju)
Odpovědět
Tak vam povim ze jsem uvarila jen svoji milovanou hraskovou polevku prosla jsem se do prace pro nejake krabice na baleni a asi 10 jsme jich uz zbalili a odnesli pod schody,a to jsme vyklidili jen dve skrinky hruza des! Nechci videt tu konecnou verzi jeje Vubec nechapu jak jsme mohli sebrat tolik veci je to nejmene 15jizd autem :-( no ale pomalinku to pujde
Odpovědět
Profilova fotka
Fin: hlavne nic tezkeho netahej! At hezky manzel nosi! Jinak jsem svemu slibila tvoji hraskovou polevku - muzes mi postat recept? brum: zni to docela dobre. D ej vedet jak to klukum chutnalo!
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my jsme dnes měli zelňačku od včera (dělám ji s čabajkou a smetanou) a na druhé byly kuřecí řízky. Mi dnes nějak nechutnalo - nervla jsem se s otcem a manža mě taky vytočil. Pořád do sebe rýpou a od.eru to já ]-( :-( Tak jsem se nebavila ani s jedním, udělala oběd, dala jídlo dítěti, chlapovi, oblékla se a beze slov odešla na hodinu z baráku 8-( Nakonec mi to hodně pomohlo. Šla jsem do lesa, ve kterém jsem si hrávala jako dítě - je až neuvěřitelné, jak se vám zdá takové místo v dětství obrovské a najednou zjistíte, že ho projdete sotva za hodinu. Pak jsem objala jeden strom a koukala na nádherný klikatící se potůček a najednou koukám a kousek ode mě přecházejí přes ten potůček 3 srnky - nádhera!!! Ten pocit, to, jaké tam bylo ticho, klid, nikde nikdo...jen 3 srnky a já... Fakt paráda x-) Děsně mě to zahřálo u srdíčka :-) K tomu potoku budu muset zajít, až nebude sníh a začne jaro - vždy je to tam nádherné - kvetou tam blatouchy, petrklíče, plicníky... Barevná nádhera! Pak vám to nafotím, ať se taky pokocháte. Dnes by tam byly taky pěkné fotky, ale bez mobilu, foťáku, prostě jakékoliv techniky mi tam bylo tak nějak líp. Viděla jsem vše zase očima dítěte... Uf, jsem se vykecala... Teď lepíme s Terinkou krepák na papír - strašně se jí to líbí. Už ji mám vyfocenou, jak tvoří... x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Kozi: Ja vim, obcas clovek musi vypnout! Jsem rada, ze jsi si nasla hodinku na sebe. :-D A rozlvetajici kytky, ticho a prorida vubec je nejlepsi lek. Hlavne, aby si ty chlapi uvedomili, co porad delaji! :-N At hde krasne tvoreni s krepakem. ja zase tvorim hodiny. ve stredu me prijde na hospitaci zastuplyne, tak at ma na co koukat! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Sabi, no, ona to byla hodinka po dlouuuuuhatánské době :-) Takže určitě hodně prospěla. Už mě ty jejich žabomyší hádky lezou krkem. Vypadá to, že je vše o.k., ale ve mě to pořád je. Ať už je barák pořádně dodělaný, nebo mě z toho... :-p Děkuji, už jsme dotvořili. Terka má totiž na pondělním cvičení s dětma hodinu tvoření a děti tam lepí. Terka je z lepidla tak unešena, že ho pak na pokračování cvičení nechce dát z ruky. Tak jsem jí slíbila, že budeme lepit doma a chci sliby plnit, ať pak bere mé slovo vážně. Má šíleného pamatováka, takže to u ní nezakecám :-N Tak držím pěsti, ať se vše zadaří a zástupkyni se u tebe líbí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak my sme zpět, řádně promrzlý :-D dorazila za náma Jiříkova kámoška, tak dělali akorát kravinky :-D sabi - tak Jiřík to jedl, ale jen trošku jelikož se nahoře u babi předtim nacpal lívancema :-) kozi - hele to je jak u nás doma :-D předevčírem Jirka s mym tátou to samý - téma politika :-p tak neposlouchám ani jednoho, sjedu je na jednu hromadu :-D a neřešim :-) ono to chce občas takhle vypadnout - a ty srnky to musela bejt bomba x-), já mám taky pár takových míst kam ráda vypadnu - ono to člověku prospěje si takhle v přírodě hezky pročistit hlavu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Brumdi, tak vidím, že to máš doma taky veselé. Někdy si říkám, jestli to tady ještě ty další 3-4 roky doma vydržím :-N Už ať jsem v práci. Ale tak snad to přežiju a pak už budu jen v práci :-)
Odpovědět
Sabi jj ja jen balim do krabic a manza beha s krabicema :-D Balim zatim jen tak zvolna jeste mam spoustu casu :-) Tak jsem az ted poobedvala :-D ale bylo to uzasne nakonec to byla zmena a pokus zaroven :-) mnam Velky zampion trosku masla,salotka,cesnek nahoru dat nasekane uvarene kure a syr cele zapect jeeeeee podavala jsem to s cerstvym spenatem(jen nechat 2minna panvicce s maslem) a toustem Bylo to dokonale Sabi Hraskova polevka Cibulka,porek,strouzek cesneku na masle zpenit a pak pridat mrazeny hrasek,sul,pepr a zalit vyvarem(kostka bujonu s vodou staci) asi o 2cm nad hrasek a povarit cca 5-7min pak vse rozmixovat a precedit aby to bylo uplne jemne(kdyz jsem lina jime to i s hrudkama,jako dnes :-) ) Pak dat trochu smetany a proslehat znova aby se vytvorila jemna nadychana jakoby pena.....Tak takova polevka se dela v uzasnych hotelech :-) Chutna nam moc
Odpovědět
Profilova fotka
Fin, tý jo, to může být dobré :-) To asi někdy zkusím :-) Zítra mi manža doveze kuchařské normy, tak zase bude inspirace k jídlu. Hlavně mám doma falešnou svíčkovou (pravá stojí balík, tak jsem se na to vyprdla) a čeká na svíčkovou s knedlíkem :-D My teď koukáme na Sběratele kostí. Stáhla jsem ho z netu. V bedně je pendrek. U toho jsme před chvíli hráli "čáru" s lentilkama :-D Občas jsme trošku praštění :-N
Odpovědět
Článek se načítá
kozi ahoj koukni do IP jen tam neco pissnu :-D
Odpovědět
Holky dotaz na doporuceni kremiku na brisko v tehu?Jsou tu jen tri maminy ale stejne mozna mate nastudovano :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Fin, uuuuuž to tam máš ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, dobrou noc. At ten tyden dobre zacne ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dobré ranko!!!!! x-) Tady to dnes vypadá na slunečný den :-) Navíc Terinka vstávala až v 6.30 :-D Snad jí to vydrží :-) Tatínek si vzal dovču, tak budeme týden všichni tři spolu. Dnes začínám chystat vše na dortík, ale moc se mi do toho nechce a když si představím, co všechno mě čeká... :-N Zatím pa a krásný den! x-)
Odpovědět
Preji krasne rano koukam,ze Terinka je hodnoucka ale za to muj manzilek me uz druhy den budi kolem seste a to jsem mela radost,ze se pres volnicko vyspinkam! :-| :-N No ma nejakou radost,ze jsem vedle nej a chce si povidat :-N No a predstavte si,ze jsem konecne snedla poranu vlocky s ovocem,nejak po ranu ted nemuzu nic natlacit do briska. Na jednu jdu do poradny ale citim se trochu bleeee s briskem poboliva a picha :-| No snad to prejde ;-)
Odpovědět
Kozi prejiti krasny tyden s manzelem :-) a jesterkou :-) a kdyz date Terinku spinkat ....sup dat si vinko a poradne se zaklinit :-D
Odpovědět
NO kde jste kocky! kkk red jito!!!! a spol!!! Kozi ma manzelsou omluvenku :-D ale zbytek..... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Fin, děkuji za omluvenku :-) Jdu na skok kouknout, co nového :-D Musím jít dělat postavičky na dort Máju a Vilíka a moc se mi nechce, tak se z toho "vykrůcam" :-D :-D :-D Odpoledne jdeme na cvičení s dětma, tak tady budu až večer.
Odpovědět
Zdravím vás, milé ženušky! :-) Převelice se omlouvám, že jsem tady zase nějaký ten den nebyla, ale fakt to teď nějak nedávám. Doděláváme kuchyň, v podstatě se jedná o finální úpravy, ale ty jsou skoro ty nejhorší. A pomalu se začínáme chystat na koupelnu. Do toho jsem pořád nemocná, mám kašel jako blázen, kolikrát mám pocit, že si vykašlu plíce a dneska mi navíc něco puklo v zádech a nemůžu se moc otáčet do stran. Tak jestli to tak půjde dál, tak s tím kašlem zajdu asi k doktorovi. Přece jen už je to týden a moc se to nelepší. :-| Přečetla jsem si vás, byla to celkem fuška a pokusím se trochu reagovat. Pokud na někoho zapomenu, tak se mooooc omlouvám, ale nějak mi mozek v poslední době vynechává. No jo, už jsme dlouho doma, hodila by se nějaká práce. (manuální mám momentálně dost, ale spíše nějaké té "intelektuální" mám nedostatek) kozi: jak já tě chápu co se týče vztahu otec X manžel. :-N Jako bys mi mluvila z duše. Jelikož momentálně taky rekonstruujeme bydlení u babičky, kde bydlíme, tak nám pomáhá hlavně můj taťka. No a přítel kolikrát s ním moc nesouhlasí, ale jemu nic neřekne, protože by se pak naštval můj taťka, takže to jde vždy na mou hlavu a nejhůř to odnáším já, i když příteli ani taťkovi to nedochází. Takže se nemůžu dočkat chvíle, kdy to bude všechno hotové a bude KLID! ;-) A ohledně toho odpočinku v lese, tak tohle taky znám. Kolikrát potřebuju vypadnout a protože bydlíme na vesnici, kde je kolem nás jen pár baráčků a jinak jen les a pole, tak je to úžasný relax. Stačí jen na chvíli vyjít ven a koukat na srnky, které se kolem nás procházejí každý den. Prostě nádhera. Nemůžu se dočkat jara, až bude teplo a my budeme vysedávat venku. Dokonce se těším i na to, že si na záhonku budu pěstovat nějaké bylinky a tak. ;-) fin: baráček dle tvého popisu vypadá nádherně, závidím Ti - samozřejmě jen v dobrém. Hlavně na sebe a špendlíka (krásné pojmenování pro mimi) dávej pozor, ať je vše v pořádku! :-)
Odpovědět
jita: tak pokud se opravdu zadařilo a chytla jsi ten těhubacil od Fin, tak by to bylo super, co? ;-) Téééda, to by bylo fakt vtipné, kdybys byla taky těhu. S Fin byste si předávaly info, jak na tom každá jste. x-) Ale nebudu předbíhat, každopádně ono samotné snažilkování je příjemná věc, co si budeme povídat, že? :-D brum: vidím, že jsi to samé jako já. Knížky taky miluju a když mám nějakou dobrou a začtu se do ní, tak nevím, kdy přestat. Většinou to chci mít dočtené hned, ale když se mi to podaří, tak je mi třeba zase líto, že už je konec, protože jsem se s hrdiny v podstatě tak trochu sžila. ;-) Jsem asi divná, ale je to tak. Já třeba miluju knížky od Paola Coelha, přijdou mi hodně zajímavé, perfektně se čtou a mají prostě něco do sebe. Jsou na zamyšlení, prostě perfektní. :-) sabi: ty hlavně odpočívej, chápu, že když je v práci toho hodně a musí to být udělané, tak se to prostě udělat musí, ale zase si musíš najít aspoň chvíli na odpočinek, jinak Tě to zničí! Jsme s tebou, tak odpočívej, holka jedna!!! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Red, ahojky!!! Držím pěsti při finále v kuchyni - vím, jaké to byly drbačky :-| Koupelna nás teprve čeká, ale nejdřív na ni musíme našetřit. Počítám, že to "sežere" minimálně 50tis. a určitě nepřeháním :-( Takže zatím je ok, ale časem bude. Jestli chceš, koukni - mám foto baráčku na Modré střeše ;-) Jo, už teď uvažuju o další návštěvě lesa, ale tentokrát si vezmu foťáček a udělám nějaké krásné fotečky. Tak mám holky hotovou Včelku Máju i Vilíka, jestli chcete, večer vám tady hodím fotos ;-) Drbačka šílená, ale čekala jsem, že to bude horší :-N
Odpovědět
kozi: no, my koupelnu zatím máme společnou s babičkou a dědou, ale chceme vlastní. Takže předěláváme bývalou komoru na koupelnu se záchodem a vanou. Ale nemáme v podstatě žádné peníze, takže sháníme věci po bazarech s domácími věcmi. Je fakt, že vanu jsme koupili novou (za 1500 obyč plech) a záchod starší, ale vypadá jako nový. Prostě koukáme po akcích a nakupujeme. Kuchyň nám dělal celou taťka a i když je to horník, tak jako tesař by se taky uživil. ;-) Jako kdybych tady chtěla bydlet napořád, tak do toho vrazím více a děláme to trochu jinak, ale časem bychom chtěli zažádat o hypotéku, abychom si mohli postavit vlastní baráček. Takže asi tak. :-) A musím říct, že fotečky Včelky Máje a Vilíka určitě chceme vidět všechny, že jo, holky? Fakt klobouk dolů, jak jsi šikovná! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Red, buďte rádi za ten plech. Laminát dělá jen neplechu ;-) Jasně, když potřebujete novou a teď tak je to jiná. My ji máme ještě dobrou, jen už praskají kachličky a tak, takže postupně, ale netlačí nás to :-) Děkuji, hodím je hned, jak dorazíme s Terkou z cvičení ;-) Holky, já se musím pochlubit - dostala jsem od manžílka k MDŽ nádhernou rudou růži :-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte ženy, tak jak je? já k mdž nedostala nic a snažílkování taky nebude, jelikož spolu nemluvíme :-x :-D :-D prostě už sem moc dlouho doma bez práce a začíná se to odrážet ve vztahu :-p a kdo má ty jeho blbý kecy, jak sem nemožná, za všechno můžu a všechno dělám špatně poslouchat 8-( :-D však ono ho to zas přejde :-D :-D red - ty seš můj člověk, Paola Coelha miluju, přečetla sem od něj snad všechno a nejvíc miluju Brigu (jako by to bylo o mě :-D) a samozřejmě Alchymistu. Ted´nedávno jsem v levných knihách objevila knížku Richarda Heatha - Posvátné číslo a původ civilizace - to sem zhltla jednim dechem, fakt děsně zajímavý, jak jsou čísla uplně všude obsažena, jak se stavělo přesně podle planet i jak mapa světa odpovídá přesný geometrii atpod..... - fakt bomba
Odpovědět
Ahoj Red peknou prestavbu at to slape! Kozi to je jasne ze chceme fota :-) Prisla jsem ted z poradny :-) vzali mi znovu krev a trochu se udelalo soufl ale uz jsem snedla jogurt a housku a je lepe.Dali mi nejake to info o mimi a o vsem okolo :-) Pak jsem sla do kramu a docela me dostala jedna zprava....holcina co byla ve 4tt v sobotu o to prisla tak me to trochu polekalo ale snazim se myslet pozitivne....ale mrzi to :-( snad muj spendlik bude ok a zustane v teplicku :-)
Odpovědět
brum: tak Brigu jsem ještě nečetla, ale díky za tip, vím, co si koupím příště. ;-) Každopádně jsi mě dost nahlodala a zkusím časem kouknout do knihkupectví na tu knihu od Richarda Heatha. Ještě jsem o něm neslyšela, ale když tvrdíš, že je to super, tak se ráda nechám inspirovat. x-) Já jsem nedávno četla knížku Bez sestry neodejdu a je to podle skutečné události. Takové knížky mám taky moc ráda. Píšou to tři holky, které si prošly výchovou tzv. Dětí božích, čili náboženskou sektou. Jako celkem mě občas mrazilo, co všechno ty holky prožili. Zvlášť, když jsem si uvědomila, že ta sekta funguje dodnes a děti jsou tam opravdu sexuálně zneužívané. Je to masakr, ale myslím si, že by si takové knihy měli přečíst všichni, aby se takovým podobným sektám vyvarovali. Zrovna dnes jsem ve městě viděla stát na náměstí chlapa s holkou (cca 12 let) a drželi v rukách ty jejich časopisy. Hned jsem si vzpomněla na tu knihu... Nechci se nikoho dotknout, ať si každý věří, v co chce, ale nic se nemá přehánět. Je dobré v něco věřit, ale všeho s mírou... Snad chápete, jak to myslím. :-) fin: tak to držím pěsti, ať vše dobře dopadne!!! Vím, že jsou to nervy, když musíš čekat na výsledky a určitě ti na psychice nepomůže, když se dozvíš takovou špatnou zprávu o holčině, která přišla o prďolu. Moje kámoška to měla taky tak. Bohužel se to stává a určitě to hodně bolí, ale příroda asi ví, proč to dělá. Ne nadarmo se říká, že první dva - tří měsíce jsou nejhorší. Takže držím pěsti, ať je u tebe vše v pořádku!!! ;-)
Odpovědět
kozi: jinak musím říct, že i můj drahý se pochlapil a dal mi krásnou růžičku (miluju růže) a dokonce přinesl i kytičku mojí babičce. :-) Tak asi bude muset dnes dostat odměnu, haha. :-N
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?