Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Fin, používala jsem to asi tak do toho roka - klidně to jde i déle, jen Terka byla poněkud "živější" :-N Tak jsem pak měla strach z úrazu a navíc už jsme od roka přebalovali u nočníku, když už se stávala nehoda jen sem tam ;-) Určitě ti vystačí koupit starší, nebo nějaký obyč ;-) Brum, no, tak tu tchýni nad hlavou... Nevím, záleží jaká je ;-) Já bych ale s tchýní a tchánem nebydlela :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Kozi, já taky ne, ale nemám na vybranou :-D
Odpovědět
Krasny den preji ;-) Dnes jsem mela silene sny a vstala jsem jako kdyz me prasti palici. Zacinam byt nejak nervozni z toho stehovani.....musime se do patku rozhodnout a ja jsem navaskach.Az jsem z toho mimo....Si rikam,ze jeste par mesicu by slo vydrzet tady v tom pidi bytu a ze to mam 2min do prace ale pak si rikam,ze stejne se budeme muset stehovat a zebychom uz nemuseli tak novy dum najit a pak ze uz budu v pokrocilejsim tehotenstvi a tak...??????????????????? Ja vazne nevim trochu me odrazuje ta dalka ale treba v CR jsem dojizdela pres hodinu takze 10min neni nic az teda na ty spoje jojo a taky co udelam s malou?(mame cicu,ktera se k nam prifarila asi pred 5lety na strechu a od te doby uz je vlastne jen u nas doma)Manzel ji sebou brat nechce a ja jo ale i v tom jsem navaskach,kvuli mimiska.Holky co mam delat?Ja jsem mamlas co :-D
Odpovědět
fin.... a v cem je problem s tim bydlenim? jako je pravda ze mate jeste cas, nikdy nevis,muzete pak najit lepsi a asi i podle toho co pises i bliz :-D , nejsi zatim v patem mesici aby to byl problem, je kocicka, chudinka,to snad ne, po tak dlouhe dobe je nechat jit ;-( , uz je asi na vas i moc zvykla, a kdyz jdete na barak, tak se tam strati ,ne :-S 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dobré krásné slunečné ranko!!!!!!!!!!!!!! x-) Fin, neboj ;-) Určitě bych to brala. Jak píšeš, tak se může stát, že pak už takový byteček nenajdete a už musíš myslet na to, že vás bude už trošku tlačit čas ;-) Uvidíš, těch 9m děsně uteče :-) Co se kočky týče, brala bych ji sebou ;-) Pokuď si ona na novém místě zvykne, tak být váma, nebála bych se o mimíska. Když chcete mít jednou zvířátka, tak těhotenství je nejlepší doba, kdy si je pořídit. Nekecám. My jsme si rok před svatbou a plánováním mimíska nechali z našeho vrhu štěně - Benečka. Byla jsem za to tehdy na Jarka naštvaná, protože jsme nevěděli, jestli bude mít rád děti (dnes mi to příjde hodně směšné :-D) apod. Pak jsem si začla v těhu hledat články odborníků, co oni na těhotenství a mimi se zvířaty a všude psali shodně - zvířata postupně odsunout do jiné místnosti, než bude spát dítě, během těhotenství tak, ať pak nežárlí (měli jsme Bena v pelíšku v ložnici) a po porodu si všímat občas i zvířátka, ať nežárlí (i kočky umí žárlit) a nedělá naschvály, neubližuje miminku. Když máš zvíře už v těhotenství, tak si mimísek už vytváří protilátky na vše kolem tebe a tak je i imunní vůči tomu zvířátku, nevím, jak to tam bylo přesně psáno. Ale prostě, když se narodí, už se nemusíte bát ;-) Navíc zvířata vycítí, že je to malý tvoreček a všude se dočteš, že kočka si prostě nelehne miminku na hlavičku, protože ví, že ho zadusí - je to prostě příroda ;-) Taktéž naši psi skákali po kdekom a na malé dítě NIKDY neskočili, nekousli, nežďouchli!!! ;-) Mojí mamču v těhu kočky hřály záda a se mnou spaly v kočárku (samozřejmě je naši vyhodili, když je tam našli) a žiju, nic mi není ;-) Uf, to je referát po ránu, co? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte, fin - tvé obavy chápu, ale je fakt že pak byste třeba nic nesehnali :-) co se týká kočky, tak máš myslím zbytečné obavy, náš Macík (budiž mu země lehká - loni nám ho někdo ubil a hodil sousedum přes plot do rybníka |-|) tu byl v baráku už když jsem sem přišla; když sem byla těhotná, tak se odě mě nehnul na krok :-) neustále mě hlídal a hřál :-) když se narodil Jiřík, tak pro změnu hlídal jeho :-) - máme fotky jak na něj kouká do postýlky a nedovolí si tam vlézt - to až když byl Jiřík větší a začal Macka honit po baráku a tahat za ocásek a i tehdy radši utek než aby třeba seknul drápkem - kočka prostě zautočí jen když je zahnaná do kouta a nemá žádnou jinou možnost.
Odpovědět
Profilova fotka
no a ted´byly u nás plynaři a jak zvonili, tak Jirku po noční vzbudili, ted´nemůže usnout, po 12 chce vzbudit - no to zas bude den - to bude protivnej jak bude nevyspalej :-S :-D
Odpovědět
Ahojky, Finf - je to fakt super, jsem ráda, že jste happy ;-) U nás v rámci možností v pohodě, čekáme kluka, akorát jsem měla nějaké problémy, tak už jsem zůstala na nemocenské a do práce se nevrátím. Je to trochu opruz, ale snad aspoň načerpám trochu sil :-)
Odpovědět
Zdravím vás holky. Jdu si vás dočíst a pak zase něco napíšu. :-)
Odpovědět
Tak jsem vás dočetla a můžu přidat nějaký ten postřeh. :-) fin: souhlasím s holkama, že pokud to bydlení vypadá tak, jak jsi nám tady popsala, tak že byste do toho asi měli jít. Dojíždět 10 minut není moc a je lepší bydlet trochu dál od pracoviště. Je to i o psychice. :-) Jasně, chápu taky Tvou nejistotu v tom, že byste později mohli najít něco lepšího, ale víš jak to chodí - kdo zaváhá, nebere. Takže pak by se mohlo stát (a zákon schválnosti většinou funguje na 99%), že už byste nic tak hezkého a dobrého nesehnali a litovali byste, že jste se nenastěhovali. A co se zvířátek týče, tak bych tu kočku vzala s sebou. Když si k vám našla cestu a líbí se jí u vás, tak už je to člen rodiny a vem si, jak by se cítila, kdybyste se odstěhovali bez ní. Jak říkaly holky, během těhotenství se vytvářejí určité protilátky a jak se mimi narodí, tak to bude spíše lepší, protože to zvířátko se bude cítit zodpovědné za toho prcka. :-) Zní to divně, ale je to fakt příroda a zvířata se o mimi jakoby starají. My máme doma fenku beagla a když se občas setkáme se známýma, kteří mají roční holčičku, tak Abby (ta naše fenka) si s malou hraje, nechá se tahat za ocas, za fousky a NIC té malé neudělá. Holčička je na vrcholu blaha, že si může hrát se zvířátkem a Abby drží a je trpělivá. Fakt krásné se na to dívat. :-)
Odpovědět
Teď se chci s váma podělit o jednu zkušenost, kterou jsem měla včera na pohovoru. Fakt masakr. :-( Od pondělka mi fakt není dobře, mám asi zánět průdušek, ale jelikož jsem v pátek byla na pohovoru na jazykovce a postoupila jsem do druhého kola - praktická část, tak jsem si říkala, že tam v úterý pojedu, abych věděla, co a jak. Vážně mi včera ráno nebylo dobře, vstávala jsem už v pět ráno, abych stihla autobus, ale co - přece jen jsem slíbila, že dorazím, tak jsem se překonala a jela. Přijela jsem, slečna nám předvedla, jak se nová metoda vyučuje, ale zjistila jsem, že mi tato metoda nevyhovuje, že bych prostě nebyla ta správná osoba, tak jsme slečně vyučující řekla, že si myslím, že to nemá cenu, abych dále setrvala, protože se cítím přesvědčená, že se na tuto metodu výuky nehodím. Řekla mi, ať počkám, až dorazí pan ředitel a že mu to můžu říct sama. Pan ředitel tedy přišel a když se na začátku zeptal, jak se nám hodina líbila, tak jsem mu slušně řekla to, co jsem řekla i slečně vyučující a on byl z toho asi hodně v šoku, pořád trval na tom, že si o tom promluvíme později. Tak jsem mu řekla, že si myslím, že není o čem si promlouvat, jelikož fakt cítím, že na to nejsem vhodná osoba a on mi řekl toto: "Tak jestli teda tak, tak se vemte a odejděte." Tak jsem se tedy rozloučila a odešla. Druhá kandidátka, která tam byla se mnou (trochu jsme se poznaly během pohovoru) mi pak řekla, že mě tam po mém odchodu totálně pomlouval, říkal, že jsem se chovala naprosto strašně, že se s něčím takovým ještě nesetkal a že to jen tak nenechá. Že jsme my VŠ vzdělané zaměřené jen černobíle, zatímco ON je renesanční člověk. =-) Jak jsem pak jela v tramvají na autobus, tak mi volal a oznámil mi, že mé chování ho naprosto šokovalo a že to jen tak nenechá a že zavolá na pracák, kde jsem hlášená a řekne jim o mém chování. To mě fakt dostalo. Já fakt nechápu, co jsem udělala tak špatného, když jsem slušně, podotýkám slušně, řekla, že se na tu pozici nehodím a že nemá smysl, abych mu styl výuky předváděla, když vím, že se na tu roli necítím. No jo, mladý chlap, který si myslel, že spolkl moudrost světa a já jsem urazila jeho mužskou ješitnost. Hlavně že jeho chování bylo strašně moc slušné. Na pohovoru jsem v pátek musela čekat hodinu a čtvrt, než jsem přišla na řadu. A přitom mi byl přiřazen určitý čas, kdy jsem měla jít na pohovor. A u jiné kandidátky se prý vrtal v zubech, přímo před ní. Chápete to??? ]-( On mi pak vyhrožuje, že se o mém chování zmíní na pracáku. Jako vím, že mi nemůže nic udělat, jelikož jsem si tu práci našla sama a neměla jsem doporučenku z pracáku. Ta kandidátka, která tam byla se mnou, mi řekla, že klidně můžu počítat když tak s jejím svědectvím, že jsem se chovala naprosto normálně a slušně. Dokonce když nás slečna vyučující školila, tak jsme se párkrát i zasmály, i ona, ale když pak přišel pan ředitel a zeptal se, jak jsme se měly, tak ta druhá kandidátka řekla, že jsme se i zasmály a on se divně podíval na tu vyučující a ona odpověděla: "Ale né z mé strany." Takže jde vidět, že i ty zaměstnankyně mají z něho vítr... :-| Fakt mi z toho bylo včera dost špatně, mně vždy dostane, když se jedná nespravedlivě. Jo a ještě jedna třešnička na dortu. Té druhé kandidátce řekl, že jí na začátek nabídne DPP na dva měsíce a že pak uvidí, co dál a ona řekla, že si teda vezme den na rozmyšlenou (což je celkem normální bych řekla) a opět ho to asi hodně šokovalo, protože uraženě řekl: "No, tak když vy potřebujete den na rozmyšlenou, tak já si taky vezmu čas na rozmyšlenou do pátku." Já tomuhle chování fakt nerozumím... :-(
Odpovědět
Jejdanánky, omlouvám se, kolik jsem toho zase napsala, ale musela jsem to ze sebe dostat. :-| Nezlobte se, zlatíčka moje. :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
red - neomlouvej se, jen mě napadá vítej v reálném raném kapitalismu :-| s timhle já se potýkám neustále: mimochodem včera sem přišla o tu brigádu - už sem to tu asi někde psala, ale vpodstatě šlo o to, že mě paní ředitelka z bývalého zaměstnání viděla při výzkumu a vymyslela si tak nehoráznou lež, že sem nestačila zírat 8-( no což nejhorší je srážka s blbcem ]-( kašli na to, to nemá cenu se rozčilovat :-p :-D
Odpovědět
brum: já jsem si právě všimla, že jsi psala něco v tom smyslu, že ta brigáda padla kvůli tvé bývalé ředitelky. Ale pak jsem si řekla, že do toho raději nebudu moc šťourat. Musím však říct, že takovéhle lidi fakt nikdy nepochopím. Jako už jsem se setkala s pár blbcema, ale tenhle je teda ten největší, co jsem kdy poznala. Nejvíce mě vždy štve, když v telefonu nejsem vždy hned na něj vychrlit správné argumenty a on si tak připadá na koni. Nejraději bych mu kopla do někam a řekla mu své, ale takovíhle zabedněnci sami do sebe, tzv. renesanční lidé, jak se on sám nazval, jsou fakt tak zabednění, že to svět neviděl... prostě hrůza... :-|
Odpovědět
red to je hnus takové chování no ale to je asi dnešní doba bohužel nezaměstnaných je hodně a tak mají někteří pocit že si můžou vybírat a tak se chovají takhle... Brum sice moc nechápu jak co je tvé bývalé ředitelce do toho co děláš či neděláš teď ale asi se i takové věci dneska dějou. Snad brzo najdeš stálou práci...
Odpovědět
Hmm, tak prej tu stávku odvolali úplně. A já už se tak těšila :-D
Odpovědět
AHojky no co se tyka cici musim zlanarit manzela :-D Jinak si predstavte celou dobu hledam praci na plny uvazek a lepe placenou a ted kdyz je mimisek v brisku ejhle a volaji mi z jedne farmaceuticke firmy(vcera) jestli bych se u nich mohla zastavim,ze mi nabizeji praci,tak jsem jim rekla ze se zastavit muzu az po praci a to ze asi uz bude pozde tak jsem hovor ukoncila a oni mi pak volali jeste 3x ze o me stoji a pritom tu je takova nezamestnanost jeje docela jsem byla v soku. Dnes jsem jim volala a vysvetlila situaci a ze by to vuci nim nebylo fer....no co vy na to!?
Odpovědět
fin: tak takhle to bývá. Když většinou člověk po něčem netouží, tak se mu to nabízí a přesně naopak - když něco moc chce, tak to většinou nevyjde. Ať už jde o práci, nějakou věc k zakoupení nebo třeba taky když někdo chce moc dítě, tak to zrovna nejde a když se pak na to nesoustředí jako na prioritu, tak se zadaří. :-) Prostě to tak chodí...
Odpovědět
Já třeba práci pořád hledám a stále nic a přítel už práci měsíc má a pořád mu někdo volá a nabízí mu práci novou... Je to holt nevyvážené, ale je to tak.
Odpovědět
fin, nechci ti moc radit, to je tvoje rozhodnuti, alle pokud mate kocku a jsi tehotna ( k cemuz ti velice gratuluji ) tak ji nech tam kde bydlite a neber ji s sebou. kocka je v tehotenstvi nebezpecna kvuli toxoplasmose. Miminko by se pak mohlo narodit postizene.
Odpovědět
jinak ahoj holky
Odpovědět
Pokud je kočka očkovaná/odčervená a zdravá, tak riziko přenosu toxoplazmozy je menší než když si jdeš umýt boty od hovňouse, do kterého jsi šlápla cestou do práce... ano, je potřeba dávat pozor při manipulaci s kočičím záchodem, ale to snad člověk dává i tak. A co se práce týče - v Irsku bude mateřská nějak podobně jako jinde po Evropě, tak půl roku max., tak by na tebe možná i počkali, ne? Nebo plánuješ být doma "české" tři roky?
Odpovědět
Ahoj dnes byl krusny den jojo trochu stresovy az se mi udelalo spatne(v praci) Dala jsem si odpoledne 30min spanku a je lepe a ted uz jsem pojedla a pujdu spinkat...papa kotatka
Odpovědět
Profilova fotka
I vy drbničky jedny! ]-( :-D Člověk tady chvíli není a stráví půl hoďky dočítáním :-D :-D :-D Red, tak to je fakt síla!!!!! ]-( ]-( ]-( Normálně k tomu ani nemám co napsat, prostě nemám slov. Je to síla, taková arogance... Janek, tak ono, pokuď s ní nebude vyloženě ve styku pořád, a bude dodržovat základy hygieny, tak si myslím, že zas nic nehrozí ;-) Fin si bude držet odstup od kočičky a kočička pojede s nima, viď Fin ;-)
Odpovědět
Kozi jj drzim si ted odstu a stelivo jen v rukavicich ale to porad :-) takze jasne ze si ji prosadim :-) Koziiiii jsi tu?
Odpovědět
Jito cerny puntik! Jsi vporadku?
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte, já byla po měsíci, kdy to díky Jirkovo nočním nevycházelo konečně na tanečkách a je mi fajně x-) red - jo bohužel tak to je, zákon schválnosti :-D co se týká toxoplazmozy, tak souhlas s omcou + ještě dodám vykastrovaná :-D vevilu - lidé jsou různí a když je někdo mrcha a má k tomu prostředky |-|
Odpovědět
Profilova fotka
Fin, nebyla jsem.... Manža koukal na něco na kolo :-) To víš, cyklo sezona se blíží... 8-) Jdu do hajan. Dítě dnes vstávalo před šestou - nevím, co se zas děje. Už pěkně spinkala do 8mi a pak jen do 7mi a teď už 2 dny v 6 a dnes ještě dřív. Asi nemůže dospat dne se sluníčkem :-D Dnes tu ale chvilku sněžilo a byť svítilo sluníčko, byly jen 3stupně, tak snad bude lépe. Dobrou noc a příjemné snažilkování ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
u nsá bylo dnes krásně, tak sme odpoledne korzovali po městě :-) tak přeju dobrou noc a snažte se je středa - zástrčkovej den :-D
Odpovědět
Krasny den,vapada to,ze bude slunicko a uplne krasne modre nebe. Probudila jsem se ve tri a uz jsem nespala :-( no ale z pelisku jsem vylezla v 6 a pekny prujem me prohnal :-N a ted mam zaludek na sobe a na snidani co mam vedle sebe neni chut jeje Jito kdepak jsi,jsi vporadku????Uz si delam starosti!
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?