Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
tak po delší době zdravím i já...vidím že se nám tu dostal těhubacilek a tak moc gratuluji :-) Kozi Terinka je moc krásná a šatičky ji sluší,vpadá v nich úžasně :-) Co se týče mojžišovky tak taky sem se o ni dočetla a po poradě s fyzioterapeutkou jsem začla cvičit něco podobného..říkala že by spíš začla tímhle protože Mojžíšovka je dost náročná na čas ale že je určo dobrá jen by zkusila začít jinak...takže jsem dala na její radu a od včerejška posiluju...
Odpovědět
holky maminky.... nemate nejaky receptiky pro 9 mesicni mimco??? uz mi dochazej napady, potrebuju inspiraci :-D
Odpovědět
Krasne slunne ranicko, mame se dnes fajn a jsme spokojeni,teda co se jidla tyce je nejaky problem protoze jim ted jako moucha a to pri sve postave teda asi moc dobre neni ale nemuzu do sebe moc narvat hned se ciitim plna. Kozi a kkk dekuji moc moc za kazdou radu co mi od vas prijde,uviteme uplne vsechny rady,zrovna vcera jsem se koukala na postylku a prave ze me prekvapilo to na to okousavani,to vite neznam,asi je jeste na to cas ale kdy se tak zacina kupovat postylka a pod? Jo a jaka znacka kocarku vam vyhovuje ci by jste mi doporucili,s manzou jsme si rikali,ze hlavne ten hluboky ten je zaklad.
Odpovědět
vevilu: no já nevím - mi řeklï, že dostanu pár cviků a zabere mi to doma 2x20min, až natrénuju, tak se dostanu pod 2x14min...
Odpovědět
omca tak to je možné mi říkala že to zabere tak 40-60 minut ale musí se to fakt cvičit každý den..ale jak říkám neřikala že je to špatné nebo tak ale že prostě cvičí ještě jinou metodu kterou by začala a že k té modifikaci kostrče třeba můžem pak taky dojít...že stejně je potřeba nejdřív zpevnit svaly a myslí si že u mě je to spíš problém bederní páteře..takže v klidu nechtěla jsem ti zkazit představu nebo tak něco...je to dobré cvičení a přeju aby ti to pomohlo! A můžu se zeptat platíš zato něco?
Odpovědět
vevilu: já uvidím, které přesně cviky dostanu. V podstatě říkala, že to vypadá, že ty svaly mám celkem silné (chodím na powerjogu), jen trochu špatně nasměrované, takže u mě půjde hlavně o to je zkorigovat správným směrem. Jo, platím si všechno, pánžto mě tam neposlal gyndr, ale je to moje soukromá aktivita. :-S
Odpovědět
omca aha tak to je pak jiná..já totiž nevičim nic jen v práci sedím :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Omca, tak naše doktorka raději volí přírodu - je to taková dobrá dušička, starší paní, která už by měla být v důchodě, ale vyslechne tě, poradí. Fakt skvělá ženská!!! Vevi, děkuji :-) Kdy podnikneme kafčo? Sluníčko vylezlo, láká ven ;-) kkkami: tady jsou moje recepty, toto jsem vařila Terince: http://www.mimibazar.cz/recepty.php?i... Fin, postýlku jsme od našich dostali na Vánoce, takže 2 až 3 měsíce předtím, než se Terka narodila. Není špatné ji mít doma dřív - kdyby se prcek narodil dřív, ať nemusí manža lítat po obchodech a rychle nakupovat. Asi 2 týdny před termínem jsem ji povlekla a připravila pro malou. Kočárek má vcelku čas a v solidním obchodě si ho můžeš vybrat a domluvit, že si ho vyzvedneš později, tj.třeba až se prcek narodí. My ho měli doma od Nového roku.
Odpovědět
kozi: tak to já si pak na ni vezmu kontakt, až budu třeba časem ve FM. Pokud teda přede mnou nezdrhne do důchodu jako zubař :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Omca, ona není z F-M - je z Brušperka ;-) Ale klidně kontakt předám :-)
Odpovědět
Kozi no na kafe bychom mohly a asi spíš záleží na tobě jak to más s malou...jestli raději až bude teplo a bude se dát sedět venku nebo znáš i kavárničku kde ji klidně můžeš vzít atd.. jinak co se týče kočárku..to by asi v naší rodině babičky nepřežily kdyby byl v baráku kočárek dřív než se dítě narodí...nějaká pověra...takže ségra kočárek vybrali a koupili ale zůstal u švagrových rodičů..až se synovec narodil převezli ho :-) jo a kdy je Terka narozená?Píšeš na Vánoce 2 až 3 měsíce před..to bude mít narozky né?
Odpovědět
Profilova fotka
Omca, u ní je výhoda, že jsou tam 4 lékaři v jedné ordinaci a můžeš jít ke kterému se ti zachce. Mají všechno v ordinaci, takže na žádné vyšetření nikam nejezdíš - mají tam jak UTZ, tak i poslech srdíčka mimi, takže nemusíš na ně jezdit do porodky.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Vevi, jj, je 10.března - ale měla se narodit už 28.2. ;-) Takže příští týden slavíme dva ročky :-) x-)
Odpovědět
jééé, bude dortíček, viď kozi?? ahojky holky, já vůbec nestíhám, v práci mám zápřah, že jsem vás sotva o pauze přečetla a teď rychle jen pár slov a vět :-) vevi: jj, tu ověu taky znám a u nás se dodržuje, když se měla narodit mamky kmotřenka (říká se to tak, ne?) tak jsme pro ní měli kočárek doma, když se měl kamarádce narodit Kubíček, tak měli kočár taky pryč a já to jednou taky budu tak dělat. kozi: receptíky nekouknu, stejně nejsou ani pro mě, ale ráda bych se mrkla, tak snad jindy omca: dík za výklad mojžíšovy metody, tak to jsem ani neměla tušení, co to v podstatě je
Odpovědět
Profilova fotka
Vevi, no, naši kočárek neřešili a rodina MM sice brblala, ale my jsme si udělali po svém. Neměli jsme ho kde dát, k rodině MM bych ho nedala a v obchodě nám sice nabídli, že nám ho úplně v klidu uskladní, až se prcek narodí, že to tak normálně dělají, jenže by to bylo složitější s vyzvednutím - manža dělal od nevidím do nevidím a ještě jsme byli v plném kole přestavby. Takto to bylo jednodušší. Já mám pověry v paži ;-) A u druhého dítka si většinou necháváš kočárek po prvním, taky je v baráku a všichni to prostě přežijou :-N Jasně, klidně to necháme na teplejší počasí a jestli by ti vyhovoval Místek - Golf? Tam může Terka na písek a my si dáme v klidu kafčo ;-) Brala bych to, jakmile se počasí trošku ustálí a vyhoupne se nad těch 10st., co říkáš? Březen bude trošku ulítaný a začátek dubna taky (Velikonoce, pak máme nějaké akce s maminama, pak svatba), tak v té druhé polovině dubna, co říkáš? ;-) Jituš, ju, bude, už je i vymyšlený a začnu už na něm po neděli pomaličku pracovat ;-) Bude to zelená louka s kytičkama a úlem a v popředí s Včelkou Májou a Vilíkem ;-) :-) Jinak, na recepty klidně koukni, jen nahoře ve výběru překlikni na všechny recepty a mám jich tam víc i normoš - polévky, omáčky, maso ;-)
Odpovědět
KoziOk souhlasím :-)
Odpovědět
Tak mám prokřupaná záda, wow.
Odpovědět
Kozi abych te v dubnu neprepadla v Mistku :-D Uz mam tabletky pro tehulky x-) vitaminky pro mimiska.Brisko poboliva ale jde to vydrzet.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte, teda tady člověk chvíli neni a vy jedete :-D já si vás dočtu až večer, ted´ razíme na chvíli ven, brigáda padla, jelikož pani ředitelka z min.zamestn.nepřekousla, že sem si našla jinej job a vrátila jsem se na místo činu :-N 8-( doufám, že u vas všechno v pohodě, napíšu až večer, ted pisu z Jirkova notebooku a nejsem na to zvyklá :-D
Odpovědět
Ahoj kopretinky tak praci jsem zvladla :-) Tak jsem si to v hlavicce pekne utridila.Musime se stehovat cca do 3tydnu a v dubnu letet do CR na 14 dni behem kterych se pokusim udelat autoskolu :-N a podstoupit vysetreni s mimiskem.Je toho dost ale snad to vklidu zvladneme :-) Vse uz jsem si pozjistovala a i autoskolu zaridila vlastne kolik ted tak stoji?!Dokonce muj obvodak mi v CR napise vysetreni na autoskolu dopredu a pak to k nemu musim jen potvrdit dodatecnym vysetrenim :-) jeste ze ho mam. Bude toho dost ale budu opatrna,honit se nebudu a hlavne mimisek je nejdulezitejsi :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte, tak Vás pomalu dočítám :-D jita - jen at´si chlapec zvyká :-D :-D jen si trošku vyhod z kopýtka ;-) vevi - jo ta pověra je známá, my sme se jí ale stejně nedrželi a koupili kočárek přes inzerát dřív - byl na půdě (né v bytě), tak sme pověrám dali zadost :-D Jiřík ho stejně měl jen do doby než se naučil chodit a to uměl už v 10. měsíci - takže v lednu se Jiřík narodil a koncem roku už kočár letěl na půdu, jelikož náš všetečný čertík nechtěl do kočáru ani za nic :-D, takže jsme všude chodili :-) nakonec sme kočár stejně vyhodili jak byl rozvrzanej a u druhýho budem muset koupit jinej fin - doufám, že u doktora vše v pořádku, opatruj se a hezky papej, když jste ted´ dva :-) :-) ;-) a k postýlce, koupit dřevěnou a pořádnou stabilní - ono baby jak je trošku větší, tak ti s ní pořádně zamává :-D a chůvičku vyloženě nepotřebuješ, pokud nejseš mimo barák a nenecháváš tam dítě :-N (na to jí používá kámoška, že nechaj malýho spát a jde vedle s manžou na pivko), já osobně to nikdy nepotřebovala ani nekupovala - mladýho sem slyšela vždy a všude :-) přebalovací pult sem taky neměla - bohatě stačila deka na to plínka a normálně v kuchyni na stole + nebesa vypadaj hezky u malinkýho miminka, ale je to jen na chvíli, pak to dítko tahá a stejně to dáš pryč - no to je tak co sem přidala k fin, rady zkušených matek :-D :-D :-D red - já na krk používám Mulerovy pastilky - je to na přírodní bázi a vždycky to tu bolest zažene a zejtra držim palec na pohovor ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jejda co to píšu za bláboly :-D tam má bejt přidala ke kozi - rady zkušenejch matek :-D :-D :-D no vidíš fin, jak tě máme všechny v hlavě naše těhulko :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Fin,a víš, že by mi to vůbec nevadilo? ;-) Brum, tak ono ten pult nepotřebuješ do doby, než ho máš ;-) Já jsem ho kupovat nemusela, mám ho půjčený a "nainstalovala" jsem si ho na skříňku s oblečkama a nedám na něj dopustit - přece jen si nemusíš ohýbat záda, které už tak s prckem dostávají zabrat ;-) I mamča měla nejdřív průpovídky, že je to zbytečné, nakonec ho chválila :-) Chůvičky - záleží na situaci. Já jsem ji hodně využila venku - dala jsem ji do kočárku (bydlíme v patře) a šla si v klidu dělat svoje do kuchyně (z té jsem na kočárek neviděla), tak jsem kolikrát slyšela, že sousedi vypustili psa a dala Terku rychle pryč, než ji vzbudil a podobně. Taky ji hodně využíváme tak, že bydlíme nahoře, naši dole, tak když někam jdeme posedět, dítě spí nahoře a našim dáme dolů chůvičku. Tak vědí, že je Terka v pohodě a nemusí pořád běhat nahoru dolů ;-) Takže my jsme ji využili a ještě využíváme ve velkém :-) Ty nebesa jsem právě chtěla, mamča mi je vymluvila a jsem ráda, že jsem zbytečně neutrácela. Spíš bych si dala záležet na drobnostech ke kočárku - síťku proti hmyzu, pořádnou pláštěnku, slunečník, nebo sluneční clonu - ale místo toho klidně i poslouží plína přes korbičku ;-)
Odpovědět
brum dekuji za radu :-) kozi a mas fotecku toho pultiku?No ja si rikam klasicka postylka bez nebes(to mi prijde hlavne okrasne a to je na nic) a s kocarkem to budete pozdeji jeste jednou radit :-) na to vsechno je moc brzy ;-) ale je fajn si to uz poslechnout :-) Na pultiku trva manza,ja se nikdy nad tim nepozastavovala ale pry kdyz prebaloval(deti od brachy) ulehci to praci a vse je priruce. Kozi co ty vis treba prijedu s autoskolou :-)
Odpovědět
Ahoj holky, tak jsem jen tak nakoukla a co že to nevidím? Finf, moc gratuluju, tak jste se dočkali, super! Držím palce, ať je všechno v pořádku a dávej na sebe pozor. :-)
Odpovědět
lenajs :-) jeeeeee ahoj no jak se mas?Dekujeme x-) jsme happy x-)
Odpovědět
Profilova fotka
fin - tak ted´´ nevim za jakou :-D kozi - tak jasně, že záleží na situaci, já jí nepotřebovala - bydlíme v baráku a kočár sem dávala na zahradu pod okno kuchyně, kde sem byla při ruce a jak byl větší tak to už vůbec ne, to bylo něco ho vůbec uhlídat :-D a pultík taky ne :-) jinak dnes mě zas "překvapila" tchýně, Jirka jí dával podsedák at´tam nějak dá polštář a ona to na to jen položila a přišila z každý strany pár stehama - když sem to viděla, tak sem šla do kolen :-D - tak sem to vypárala, šoupla dovnitř a zas zašila - vypadá to teda o dost líp - sem si to i vyfotila :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Fin, zítra vyfotím a hodím do alba, ju ;-) Je to úplně jednoduché, není problém to možná udělat i doma a je to z těžkého dřeva a na skřínce ho mám přilepený oboustrankou - nepohne se ani náhodou :-N Klidně ti písnu i rozměry - mám ho trošku větší, ale o to lepší byl, že se tam vlezlo více věcí. Brum, tak to závidím - kvůli tomu bych brala přízemí. I teď, když už bude Terka lítat venku, bych byla klidnější, když bych byla dole. Takto si ji tam netroufnu nechat a bude muset pokaždé se mnou nahoru, nebo s někým venku.
Odpovědět
brum za ty chuvicky a postylky a tak ;-) Kozi jj budu moc rada,manza se pta jak dlouho to pouzivas jako do stari ditete?
Odpovědět
Profilova fotka
kozi - závidíš mi tchýni nad hlavou jo :-D :-D to já bych teda radši třeba do patra, než jí mít furt za zadkem :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?