Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jituš, tak to mi připomíná mého chlapa. To je fakt síla. U těch chlapů člověk nikdy neví... :-(
Odpovědět
AHoj Kozi :-) mas pravdu ono je lepsi jim nic nerikat :-D
Odpovědět
Jo uplne jsem zapomnela,ze MS nedorazila do ted?! =-) zacinam mit obavy,nevim proc ale mam pocit,ze bych to pak musela resit vyvolavackou,nejak si to mozne tehotenstvi nepripoustim ani nevim proc jeje,jsem z tech par dnu opozdeni nejaka nesva no ja nevim co to :-N =-)
Odpovědět
no, my jsme si totiž něco "jako slíbili" když jsme začali u nás bydlet 11/2008, tak Pavel mi povídal" a ne že se budeš chtít hned vdávat" no ta jsem řekla že samoržejmě nee :-) a 09/2009 byla svatba :-D ale já jsem si jí nevydupala, já jsem chytila na svatbě od kámošky kytku a prostě se tak stalo ;-) a po svatbě mi podívá "ne že budeš chtít hned dítě" a já na to nenenene :-p jenže holky já ho hned po svatbě opravdu nechtěla, řekli jsme se, že ještě tak ten rok po svatbě počkáme a pak se na to vrhneme, já jsem s tím souhlasila, protože jsem zatím dítě nechtěla, nepotřebovala a pak se kolem nás, či mě začali rodit miminka, setřence se narodil chlapeček, té mé kámošce a jak jsem se na ty dětičky chodila koukat, tak se to ve mě zlomilo a začala jsem chtít taky mimíska :-( tak jsem se zeptala, co kdybych vysadila??? Jenže brouček mi nedokáže říct "ne, ještě ne" tak to v sobě držel, jak si postavil dílnu, má dluh asi 300.000 tak to trochu chce uplatit a jak jsem přd ním začal povídat, jak zobu listovku a piju čajík, tak jsem ho asi opravdu vylekala. Říkal mi, že díko chce, ale že by opravdu počkal :-( no ale musím vám říct, že čajík má asi hodně do sebe, piju ho od pátka, teď na víkend bych měla mít ovulku(což je mi teď prd platná) a už dnes jsem objevila takový ten plodný hlen, což jsem minulý měsíc vůbec neměla kozi: tak si počkáme, až si naši chlapi řeknou sami, ne? :-) fin: a jak dlouho že máš zpoždění?
Odpovědět
JIta jen chvilinku par dnu je to je hodin mazu pa
Odpovědět
u nás bude dnes asi krásně, vykukuje sluníčko :-) , bože já dělám samé překlepy ]-( kozi: a jak ti je??? Už je to dnes lepší?
Odpovědět
ahoj holky, jak se těšíte na pondělní stávku? bude sranda :-D jito: přeju, ať se to u vás brzo vyřeší. Dluhy jsou nemilá věc, ale to injekce na stimulaci při neplodnosti v pozdějším věku taky :-(
Odpovědět
omca: a kdo bude stávkovat??? Nic jsem neslyšela ;-) Já doufám, že maximálně do konce roku dojde k jinému názoru :-(
Odpovědět
jita: dopraváci - vlaky, autobusy, MHD.... doufám, že to nezrušijou, bude legrace :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Fin, tak tak, někdy je třeba, ať si to v tom svém mozečku přeberou a nechat je. Oni s tím příjdou sami. Manža na první spěchal a teď má čas... Nechávám ho. Když jsem to teď dostala, tak mi bylo hůř a když přišel, tak když jsem mu šeptala do ucha, že to mám a je mi blbě, ať se postará o Terku, tak to pochopil nejdřív tak, že jsem asi v tom a to jste měly vidět ten jeho úsměv a pak to zklamání - fakt neví, co chtějí. Oni by chlapi byli nejradši, kdyby se vždy všechno stalo tak nějak samo od sebe :-D Fin, že by? ;-) :-D :-D :-D Jituš, tak tak, počkáme, až se jim to rozleží ;-) :-D Ono to příjde brzy, neboj ;-) Jinak my máme dluh přes půl mega a zvládli jsme to i s dítkem ;-) A myslím, že jsou lidé, kteří mají milionové úvěry a hypotéky a zvládnou to i s více dětma. Nejhorší je ten první krok. My jsme uděli 3 první kroky najednou a zvládli jsme to :-D To jsme se brali, čekali Terku a přestavovali. Nevidím důvod, proč bychom to nezvládli teď, kdy máme splacenou část úvěru na dům, doplácíme úvěr na auto a splátky na nábytek, kolo a vybavení už taky nejsou. Navíc nemusíme krom plen minimálně 1/2 roku u prcka kupovat - vše máme po Terce. Ale uvažovat nad chlapskou logikou prostě asi nelze :-D Jituš, no, ono je to pořád dokola. Přes den je vcelku fajn, ale už po obědě mi začíná být blbě a nejhorší je to večer... Uvidíme. Počkám týden a pro jistotu si udělám test. Myslím ale, že toho bylo teď prostě jen hodně a tělíčko mi říká, ať zpomalím :-N Omca, jaká stávka?
Odpovědět
omca: aha, já stejně jezdím do práce autem, tak mě se to netýká :-( kozi: jj, neví, co chtějí, právě když jsem dostala před 14 dny MS a říkala jsem mu to, tak řekl "mimi nebude??" tak jsem měla z toho všeho pocit, že chce, ale to je jedno. Ten jeho dluh, jo, to víš, že by nás uživil, ještě k tomu pracuje v dílně, takže bych neměla obavy, jenže když si frajírek kupuje auta jak na běžícím páse, za půl roku má druhé, tak ono je to pak taky těžké. Jak píšeš ty, kozi, jsou na tom lidi daleho hůř a zvládnou to a to si myslím, že my si žijeme dobře. No nic, to už řešit nebudu, nám asi před měsícem v práci slíbili, že když se nám povede, tak by byla vidina přidání, tak mi třeba zvýší plat a budu mít aspoň někdy vyšší mateřskou ;-) kozi: tak se šetři :-)
Odpovědět
jita: já myslím, že se tě to týkat bude taky - spousta lidí bude muset místo veřejnou dopravou vyjet autama, aby stihli dojít do práce... a to bude teprve mela! 8-)
Odpovědět
Článek se načítá
omca: jj, to máš pravdu :-) , to mě nedošlo :-D a ty se do práce dopravuješ jak?
Odpovědět
jita: jezdím MHDčkem, takže holt půjdu pěšky. Mělo by mi to trvat tak +/- 50minut....
Odpovědět
omca: aha, tak to bude pěkná procházka po ránu, ale velké mrazy už snad nebudou ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
JJ, ale zkuste stávkovat vy ve vaši práci :-N Je to maras. Na jedné straně s těma lidma souhlasím,na straně druhé jsou v některých zaměstnáních lidé na tom hůř jak podmínkama tak platově a nedovolí si otevřít "ústa", protože by letěli a jsou vděční za každou korunku. Jituš, neboj, myslím, že to těm chlapům doklepne. Prostě to neřeší tak, že by se chtěli snažit, ale že když to uteče, stane se ;-) Tak holt budeme muset čekat, až jim to "uteče" :-N :-D Omca, tak nás se to netýká vůbec :-D
Odpovědět
kozi: tak to jsi vystihla přesně, :-) ;-) tak až si bude manža chtít dát pozor, pak mu přidržím prdelku a bude mít po hehe :-D :-D :-p :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte, tak jak konečně při středě :-D (ted´už sem se trefila :-D) jita - z toho si nic nedělej, zkus to chvíli neřešit ten můj je to samý, nejdřív by druhý děsně chtěl, pak z něj vypadne, že už asi ne, že je na druhý starej (je mu 42) a že až bude dítěti 20, tak už bude v důchodu :-D atpod...... no pak jsak se mi to zpozdilo a dostala sem to až po vyvolávačce, tak když zjistil, že sem to dostala zas hned to je smůla druhý už nebude atpod....... takže to chce vážně neřešit - nebo jak řikala moje kámoška hele Péťa Adámka taky vpodstatě nechtěl a dneska jak je z něj pokakanej :-D :-D no a já bych nejdřív radši práci :-) kozi - já bych jim dala stávku, já s nima nesouhlasim ani náhodou a zvlášt takovej kolos jako Český dráhy by potřebovali konkurenci jako sůl, však ono by to ty monopoly přešlo furt stávkovat ]-( no nic mějte se, já jdu vařit oběda :-)
Odpovědět
Tak nám schválili zvýšení mateřské. JItu - to by mohl být argument i pro toho tvého, ne?
Odpovědět
Profilova fotka
Jituš :-D :-D :-D Omca, hurááááá!!! Zrovna jsem tady chtěla dát odkaz na ten článek :-) Konečně! Hned to taky poreferuju manžovi :-D Teď jsem měla málem slzy v očích. Ještě nedávno mé dítko nechtělo spát odpoledne a když už tak jedině v postýlce, ať nezdrhne a dneska jsem ji chtěla dát poprvé do velké postele i přes den a že uvidíme a víte co se stalo? Ona u oběda začla plakat, že chce spinkat, tak si sedla na nočník, vyčůrala se a pak odešla sama do pokojíku a vylezla do své velké postele a spinká!!! :-) Už máme doma velkou holčičku :-) x-) x-)
Odpovědět
omca: jak schválili?? Tyhle věci jdou kolem mne
Odpovědět
šup sem s odkazem :-) to by mohl být argument, ale jestli zabere :-N, zavedu taktiku "nemluvit o tom " kozi: no, to je ale šmudlinka šikovná, i to dítko ví co chce a jak na to :-) to jsi ji asi pěkně utahala, ne?
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte, tady máte odkaz: http://www.novinky.cz/domaci/193033-p... aspon něco dobrýho v tý sněmovně občas schválej :-D kozi - teda tohle ti v dobrym závidim, ten náš malej čertík nespí přes den už pár let, kdy naposled usnul přes den si fakt nepamatuju :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jita, právě že ani ne. Jen si hrála doma. A krásně. 3. den je k nepoznání - prostě moje hodná malá holčička a to má rýmu a to byla vždy protiva. Začíná se konečně rýsovat naše výchova a to, že jsme neustoupili z režimu, který jsme jí nastavili od miminka. Prostě paráda! Já to sama nechápu. Nějakou dobu už neplakala, když jsem jí dávala spinkat, od minulého týdne si začla říkat, že chce na odpolední spaní pyžamko a nočník a ode dneška ta velká postýlka... Když zlobí, chodí se vyplakat do pokojíčku a vrací se s větou "neči zlobit, či miminko"... Tak nevím, jestli naše dcerka z nás třech neudělala nakonec pro miminko největší maximum :-N Brum, já to právě nechápu. U ní bylo spaní přes den problém vždy, nechtěla spinkat, řvala, museli jsme uspávat v kočárku - kolikrát i hodinu, dvě, než usla. Přes den mi odpadala na zemi asi jen týden v době, kdy se naučila přetáčet a tím se unavila. Pak to zase zkončilo. Ono i večerní spaní byl problém. Usínala jen u prsa a když už jí neunavilo sání, tak jsme pak čekali třeba až do půlnoci, kdy měla znova hlad a uspala se u prsa s tím, že v 5 ráno už byla vzhůru a spát nechtěla. Jakoby mi to teď všechno vynahrazovala. Teď si říkám, jak ten rok trápení s nočním spaním a 2 roky se spaním přes den, stálo za to x-)
Odpovědět
Profilova fotka
kozi - no vidíš, jak je hodnoučká a hezky ti to vynahrazuje :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Brum, snad jí to vydrží :-N Jinak manžovi jsem předala úspěšný krok našich zákonodárců a jeho reakce? "Slyšel jsem" no bylo to takovým tónem, jako co já s tím...
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak dnes se dostavil k nevolnostem i průjem a prohnalo to i Terku, tak teď jen čekám, jestli to byla shoda náhod a Terka to má od zubů, nebo infekce, nebo nás "prohnala" včerejší zelňačka :-N Terka už je v poho, já taky, tak snad to bylo to jídlo. Pro jistotu jsem zrušila všechny naplánované návštěvy a Mateřské centrum. Jinak manža má na každý den další a další auta, tak teď nevím, proč vlastně toho prcka nechce. Příjde mi, že už to není tak o penězích jako o tom, že se cítí dítětem omezen. To je super, ale tím, že budeme mít dvě děti najednou, budeme mít dřív "volno", protože Terka už je teď samostatná a naši hlídají jen chůvičku - kdyby něco. Takže za další 2 roky bychom měli 2 samostatné dětičky a mohli bychom si užívat do aleluja... Fakt ty chlapské myšlenkové pochody nechápu :-(
Odpovědět
Profilova fotka
kozi - to nejde pochopit, ten můj měl dnes zas takový prupovídky kolem sexu, že prej jak to budem dělat když chci druhý a budu těhotná, že ho jako nechám půl roku bez sexu :-D tak mu říkám, no a jak sme to asi dělali, když sem byla těhotná s Jiříkem - tak řek no že sme spolu normálně spali - no tak mu říkám no vidíš, co zase řešíš :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Brum, asi nějaké erupce na slunci :-D :-D :-D Asi mají "svoje dny" :-D A všichni naráz :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Fin, kde jsi? :-( ;-( :-N ;-) Pity pity pá!!!!! Sháním ten receptík od Fin na banánovou bábovku a nějak jsme ot tady zakecali a nemůžu to najít.... :-(
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?