Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
kozi jsem se ted tak narezala i s manzou u toho videa jeje je rozkosna :-N
Odpovědět
hlásím příjem :-) naprostá drbárna tady, ale to je dobře :-) měli jsme poradu ]-( tak si to dovedete představit kozi: Terka má talent, viď?? To je vidět :-D :-D hned bych se k ní přidala. Já jsem ten čaj poprvé zkusila s medem, ale protože moc nesladím, tak mi to přišlo ještě horší než hořkej, tak ho piju bez cukru. A co ti píšou na obalu?? Já jsem tam vyčetla, že je na menstruační potíže, na trávení, ale to, že působí dobře na ženské orgány a má se pít jen do ovulace, když plánuješ otěhotnět, to písají jen na netu. Já mám jak sypaný tak i porcovaný, jeden doma a jeden v práci. Ráno doma nesnídám ani nevařím čajík, tak to musím stíhat v práci
Odpovědět
Profilova fotka
Fin, já? Proč? :-D Tady je dneska nádherně - svítí sluníčko a venku je skvěle :-D
Odpovědět
Profilova fotka
kozi - malá je rozkošná :-) jita - já vařila něco podobnýho, klasicky upečený kuřátko se žampionama na másle v torubě, k tomu špagety a ty se pak zamíchaj se zakysanou smetanou do toho výpeku a je to vážně mnamka :-) jinak děvčata já sem dneska úplně nemožná, jaksi sem zapoměla, že vařim na sporáku vodu na špagety a úplně jí do mrtě vyvařila :-N tak sem šoupla novou a snad ty špagety uvařim :-D
Odpovědět
Profilova fotka
No nic, dítě je vzhůru. Riskneme to cvičení :-N
Odpovědět
u nás klasicky zataženo :-| brum: jj, to by mohlo být také dobré :-) už dostávám hlad ;-)
Odpovědět
Mne jebne jsem tu psala slohovku a je v pejru ]-( :-(
Odpovědět
fin: tak znova, šup šup ;-) to se mi taky občas stane, než to sesmolím, pc se zasekne a pak to neodešlu
Odpovědět
jita no nepracujete nektera na socialce?Potrebovala bych nejake info
Odpovědět
Jedna se mi o materskou a rodicovskou kdyz jsi v cizine .......jak to je kdyz jsme v EU
Odpovědět
brum: špagetýýý!
Odpovědět
finf: mateřskou v ČR nedostaneš, rodičovskou ano.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
omca - jo už je hlídám :-D jinak radši to PC ted´vypnu, furt mě to sem láká a pak neudělám to co potřebuju, takže se ozvu později nebo až zítra :-)
Odpovědět
kozi: Terka je fakt božííííí! Hodně jsem se nasmála, prostě děti jsou perfektní. I když už je člověk mega moc utahaný, chtěl by si na chvíli odpočinout, tak pak přijde dítě a obejme vás nebo dá pusu nebo třeba jen zatančí a svět je hned krásnější, že? :-) Jo a díky za to info ohledně práce, budu si určitě dávat bacha na takovéhle firmičky. A že jich je. Já bych právě chtěla učit angličtinu, totˇv podstatě to, co by mě bavilo nejvíce. Ale musela by to být smlouva na HPP, ne ŽL. A mám i nějakou praxi z administrativy (recepční - asistentka). Takže nic moc, ale aspoň něco.
Odpovědět
halo halo!!!!!! fin: já na sociálce nepracuji, takže já ti neporadím :-( brum: jj, to znám, když mě to chytne, tak jdou povinnosti kolem třeba jako teď :-D a nebo včera, jak jsme přijeli z výletu, napapkali, pak jsme trochu blbli a pak spali a na povinnosti nedošlo, takže až toto dopíšu, zvednu zadek, půjdu si umýt vlásky, pak žehlit a co jsem dostala k narozkám stepper, tak ho opráším a když tak všechny cvičíte, tak si dám taky trochu do těla, chudák tam stojí v rohu a jen překáží :-D :-) to byl zase výmysl a to bylo keců, jak na něm budu cvičit, já jsem si o něj totiž řekla sama, to je to nejhorší a manžílek si ze mne dělá legraci, že je to nejdražší věšák v okolí, přitom já na něj nic nevěším, on jen tak stojí a lape prach :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, děkuji :-) Red, učit? Tak to nevím. Moje profesorka ze střední, skvělá ženská, učí na Jazykovce v Místku v Obchodce. Nevím, jestli to tam ještě je a jestli berou. Tak to ti moc nepomůžu. Tak alespoň tím varováním :-N
Odpovědět
tak jsešm tu uf to mi dnes dalo zabrat Omca ale ja mam i pred Irskem odpracovane neco v CR!
Odpovědět
tak já mám taky hotovo, hlavička umytá, konečně vypadám jako člověk a vyžehleno, teď jen to cvičení :-D :-D :-D
Odpovědět
finf: nesplňuješ podmínku placení nemocenského pojištění na území ČR, nazdar, mateřskou nedostaneš. Stejně jako ji nedostane holka, co tady třeba 10let makala a teď je půl roku na pracáku a otěhotní.
Odpovědět
omca: stát se s tím nemaže :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Fin, MD by ti tady neměli z čeho dopočíst. Musela bys asi pracovat tady, ale kecala bych ti. Určitě najdeš nějaké téma na koníku ;-)
Odpovědět
jita: tak ono je to logické, mateřská je dávka stejného druhu jako nemocenská. Když je finf v Irsku nemocná, tak taky z ČR nedostane vyplacenou nemocenskou...
Odpovědět
omca: jo, to jo, ale kdyby se sem vrátila, tak jí doplatí rodičovskou, ne?? Mám za to, že jedna holčina, co byla v Anglii se sem vrátila a říkala, že jí to doplatí, ale nejsem si jistá, tak abych nekecala =-)
Odpovědět
jita: však já jsem psala, že rodičovskou dostane.
Odpovědět
Profilova fotka
Jituš, ale musela by se tady někde nahlásit, nevím, jak to je ošetřené. Znám holku, co je vdaná ve Španělsku a pobírá dávky odsať, ale jestli předtím pracovala tam nebo tady, to nevím. Když se tady vrátí, tak by teoreticky dostat to minimum - tedy 7600,- do kterého by jí doplatila sociálka nebo by rovnou nastoupila rodičák. Fakt nevím přesně. Ale na mateřskou máš nárok, když si odvádíš tady zdravotní pojištění. V tomto se nějak neorientuju... Takže opět se přiblížila večerní hodinka a opět je mi řádně nevolno :-(
Odpovědět
omca: já si dělám nehtíčky, tak nedávám moc pozor :-N
Odpovědět
Jo a ještě porodné dostaneš. Už jsem to sem tuším dávala - po porodu si zazadas s rodnym listem ditete o porodne a rodicovsky prispěvek, na uradu prace v miste trvaleho bydliste. Ten budes brat do 21 mesicu 7600,- a od 22. mesice potomka ve vysi 3800,- do ctyr let.
Odpovědět
Holky to nereste nechtela jsem s tim otravovat,ja si to pozjistuji pres socialku,mam 3roky odpracovano v CR a 5 tady tak snad to nejak potom odpadne.Stejne tehule jeste nejsem tak to ma cas.
Odpovědět
finf: je to jak ti říkám. Že jsi pracovala předtím vůbec nic neznamená. Pokud nepracuješ před porodem, mateřskou nedostaneš.
Odpovědět
Kozi a nemuzes byt i tak tehotna i kdyz to mas?!
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?