Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Brum, někteří chlapi fakt neví, co chcou, co? :-D Jituš, no, já na netu taky nebyla pořád, ale prostě nám sledovali vše od března a v červenci si nás pozvali do kanclu :-N Ale je mi to už tak nějak fuk. Tím tam začla šílená buzerace a to už jsem šla na mateřskou :-) No, švagrová... Ona rodina mého manži je téma samo o sobě (založila jsem tady i téma Švagrová), oni totiž sabotovali i svatbu a nějak se jim to nepovedlo :-N Jen mi teda pěkně hned před obřadem znepříjemnili den D a pokračovali s tím na hostině - přehazovali zasedací pořádek, u jídla se ofrňovali, že jim nechutná, seřvali číšnici, kde je další víno(vypili 10l jen oni a to byl můj svatební dar od strejdy z Jižní Moravy, neochutnala jsem ani deci) a seděli na jiné terase. Završila to švagrová, když vyzdvihla malého přes zíďku a řekla: Teď jí můžeš říkat teto ]-( Pak mi kámoš řekl, že se u nich ráno (jako u rodiny MM) probíralo, že se mamka mého manžela obrací v hrobě, že si mě bere, že jsem ho uhnala děckem apod. (hlavně, že jsme svatbu ohlásili v září 2006 a brali se v červenci 2007 a to jsem byla v 5tt). Prostě veselka jak vystřižená z filmu - jen rvačka tam chyběla :-N Kdybych ten den mohla vrátit, tak jdu na obřad já, manža, svědci a rodiče, pozveme je na oběd a seberu se a jedeme do teplých krajů na svatební cestu. Místo toho jsme celý rok dřeli, abychom mohli pozvat celou jeho slavnou rodinku, aby nám to ve finále vše zkritizovala :-S Red, moc děkuji za optání :-) Je to lepší. Sice si ještě nejsem jistá, jestli žaludek snese vše, ale je to lepší :-) Dneska jdu na dvouhodinové posilovací cvičení, tak snad se mi tam neudělá zase špatně :-N Eifelovka, tak ho pij pořád, já bych to neřešila - určitě ti to neublíží ;-)
Odpovědět
eifel: já si pro něj jdu dnes :-) a začnu ho hned pít, budu ho pít jen polovinu cylku, páč si neměřím teplotu a s ovulkou jsem si jistá jen na 50%
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, já budu za chvilku jak lékárna. Jdu nakoupit "pár" vitamínků a jak vás tady čtu, tak ještě něco přiberu :-N Bych pak mohla dostat velkoodběratelskou slevu v lékárně :-D Musím si koupit vitamin B, magnezko, listovku a uvažuju uvažuju.. Mám totiž bolestivou jak MS, tak ovulku, tak kdyby to zabralo, tak se tady nebudu muset kroutit každých 14 dní v bolestech :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Teda, koukam, ze vynacham jeden den a mam teda co docitat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
kozi - no to je teda rodinka :-N :-p
Odpovědět
Profilova fotka
jinak jak mi bylo včera fajn, tak ted´je to na dvě věci - jsem jak něčim praštěná, bloumám od :-p ičeho nikam a nejsem schopná pořádně nic dělat to cxo sem si naplánovala včera na dnešek - fuj tjksl :-p 8-(
Odpovědět
kozi: tedy, až teď jsem našla tvůj příspěvek o rodince ]-( to je opravdu jak ze špatného filmu, no asi tě švagrová závidí, jinak si to nemůžu vysvětlit, jsi pěkná baba, s manžílkem ti to klape, máš hezkou dcerušku a to asi ona nemůže překousnout, to tak bývá. Když už jsme u toho, mě se o něco podobného pokoušela vlastní ségra (v březnu jí bude 22). Nemáme moc dobrý vztah, ona si myslí, že já mám vše, že se mi daří líp než jí, ale já jsem si např. na auto vydělala sama, ano, přiznávám, že mi naši půjčili, ale splatila jsem to, to že mám práci, která mě i baví (občas i se.., ale to je normální) je také moje zásluha, já jsem se v ní musela uchytit, ona teď v květnu bude 2 roky bez práce, což si myslím, že kdyby chtěla, tak s tím něco udělat jde, co se týká vztahů s chlapama, ty mi taky záviděla, ona měla jen jeden delší vztah, pak na kluky štěstí neměla, teď má celkem dobrého kluka, když byla svatba, tak jsem jí řekla, ať si někoho vezme, aby tam jako nebyla sama, projevila jsem jí dobrou vůli, ale stejně to nebylo moc platné. S mamkou se pořád štěkají, jak psi, mamce jsem i zakázala, aby se s ní na svatbě nehádala, no a nakonec to nejvtipnější. Chtěla tancovat se ženichem, ten jí němusel už před svatbou, ale ukecala jsem ho, aby byl klid a jak spolu tančili, tak mu ségra začala povídat, proč si mě vzal, že jsem mrcha a tak, tak jí bez okolků poslal do pr... a bylo po tanci, mě to řekl radši až druhý den, za to m u i děkuji, protože jak bych reagovala, nevím. Když četl muzikant přáníčka, ona seděla na baru, to že četl její, neslyšela, tek na muzikanta před všechny vlítla, ať kouká přečíst to její. Druhý den jsem se taky dozvěděla, že muzikantovi vynadala a pěkně sprostě, je to manžovo a tchánovo spolupracovník. byli skvělí, všichni si je chválili, ale sestřička chtěla zahrát něco anglického, což on jí normálně vysvětlil, že to nemají v nabídce, tak mu zanadávala do č.... a de....Ten z toho byl v šoku a o to víc tchán, když mu to muzikant pak povídal, manžovi to tchán řekl druhý den a ten to řekl mě. Samo jsem si to nenechala pro sebe a hezky to vyklopila před našima, protože jsem se za ní doslova styděla před tchánovcema. No, bylo z toho halooooo. Zařekla jsem se, že s ní končím, že už s ní nepromluvím, ale když jsme pod jednou střechou, tak to zas tak dobře nejde. Teď je s přítelem v Budějkách, tak je doma klid, ufff pauza na oběd skončila, jdu pracovat.
Odpovědět
ještě k té ségře, to byla odmala ona, kdo byl mamánek
Odpovědět
Profilova fotka
jita - teda sestřička fakt síla - to si s ní užiješ co :-D ale jak čtu mámánek, no přesně to si jí maminka pěkně rozcapila :-| - potřebovala by pořádně proplesknout ]-( :-D jinak pokud se takhle chová všude, tak mě vůbec nepřekvapuje, že nemá 2 roky práci, proboha kdo by s něčim takovym chtěl pracovat :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Jituš, tak od vlastní ségry to bolí ještě více :-( Proto mě je vcelku rodina MM ukradená, ale chápu, že jeho to moc bolí... :-( Proto chápu, že i tebe mrzí, jak se ségra chová... Ale já bych se právě postavila k tomu tak, jako ty, že si to uvědomuješ, jaká je. Ale manža se mockrát postavil na jejich stranu, i když věděl, že je pravda na mé straně, jen proto, aby měl klid :-( Ale to je fuk, dost takového smutného tématu - i když i to bohužel ke svatbě a budoucnosti rodiny patří... :-( Tady je ten slibovaný dortík: http://kozimura.rajce.idnes.cz/dortik/
Odpovědět
Profilova fotka
kozi - ty jo, fakt úplnej jumbo jet :-D :-D jinak ti povim co s motorama - sníst :-D :-D už mám olízanej monitor :-D
Odpovědět
kozi: ty seš teda éro! Takhle šikovné ručičky opravdu nezbývá než závidět ;-) si u tebe někdy taky "objednám" nějaký dortík, ju?
Odpovědět
Článek se načítá
teda Jiťo to je smutné takové chování vlastní sestry... Kozi nějak se mi to nedaří otevřít ale v poho časem to půjde :-) a jen tak mě napadá dyž jsi taková šikulka...nemáš nějaký návod jak upéct dort ve tvaru kopačáku? Jo a mohla bys mi prosím dát přesný popis jak na to mramorové těsto?
Odpovědět
Profilova fotka
Brum, Omca, děkuji :-) Holky, ale nervy mám v háji - zase se z toho budu týden vzpamatovávat :-N :-D Když já neumím říct ne :-N Brum, jj, to jim nakážu jako první :-D A co monitor - dobrý? :-D Omca, děkuji, no, ono to vypadá na fotce lépe než ve skutečnosti :-N Vevi, hodím ti recept do IP ;-) a na kopačák - ty jo, nevím, ale můžu ti hodit odkázek na MMB - zrovna teď jsem tam viděla skvělý fotbalový dort. Holky jsou tam strašně hodné a rády poradí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
kozi - jo monitor dobrý, ale moje morálka je dneska strašná - nejsem schopná se donutit něco pořádnýho dělat 8-( takže se prozatim loučim, pa
Odpovědět
už jsem tu :-) kozi: jo, to znám, mamka taky kolikrát dělá věci jen "aby byl klid" ale už toho dost dortík je fakt super, když na to tak koukám, tak si říkám, že by mě to možná i bavilo, já jsem taková hračička a ajk říká mamka, takovej technickej typ, takže bych se to možná i naučila, ale kde vzít ten čas. Kozi, prosím, já bych ten recept taky uvítala, to se neztratí ;-) vev: já mám pocit, že jsem to nkde taky viděla, jestli to nebylo v Pošli recept, znáte ten časopísek?? Stojí asi 6 kč a je to taková malá kuchařka, vychází 1x za měsíc, je to formát A5, ale občas se tam najde dobrý recetp a bývá tam i pár stránek pečení. A tam asi dělali kopačák, jako že slepili víc upečených vstev na sebe a pak to ořezali na tvar míče.
Odpovědět
kozi: jéé, já jsem ti zapomněla složit pořádnou polkonu :-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Brum, to mi povídej. Já jsem teď dodělala ještě trošičku krému, jdu doopravit dortík, vyfotím finále a jdu se připravovat na sportovní večer. Ještě jsem přišla na to, že manža už zase zapomněl doma dopis, který mu každý den už měsíc chystám na věci do práce, takže ho zajedu poslat sama, jakmile dojede moje mamča z práce a musím hodit do obchodu plakát s cvičením pro děti a pak odnesu dortík :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jituš, děkuji :-) Recept pošlu do IP a víš co, přepošlu ti to, co jsem poslala vevi - jsou tam i ty kopačáky, tak se můžeš kochat :-D A zvládla bys to určitě. Já jsem samouk, mamča moc pečení nemusí a dorty (krom tuším jednoho) mi nechávali naši péct. První dort jsem pekla ve 22ti, mému manžílkovi k 20tinám a pak hned další na Valentýna. Pak byla dlouho pauza a pak až na Terčiné 1 narozky a teď už to jede :-) S každým dortem se učím a zjišťuji, co dělám špatně, jak musím dělat postupy a tak....
Odpovědět
Kozi dík...no já teda už pár dortíků upekla ale vesmět kulaté nebo jsme jednou se segrou pekly vlak s vagonkama ale to bylo furt rovné... ten míč jsem viděla na stránkách nějaké cukrárny a říkala jsem si že bych mohla upéct manželovi ale trošku je problém jak....napadlo buď jak tu říkáte okrájet ale to mi zase příjde zbytečně moc odpadu no a pak mě ještě napadlo upéct několik karpusů různých velikosti a nebo upéct třeba na plechu a vykrojit z toho kolečka které nasebe poslepuju..jenže zatím jsem nedomyslela čím vykrajovat...no ale věřím že když se mi bude hodně chtít tak to domyslím :-)
Odpovědět
tý jo kozi tak až teď jsem dokoukala fotky celého dortíku...motory vůbec neva že nedrží a vypadá to úžasně!!!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Vevi, nevím, jak to tam dělají ty holky, ale já bych to udělala, jak píšeš s tím plechem a vykrajovala různé obvody. To je určitě míň odpadu a nemusíš nic rozkrajovat. Já jsem takto pekla Jarkovi na Valentýna srdce - neměla jsem formu, tak jsem si vystřihla srdce z papíru, upekla jsem 2 plechy korpusu, vykrála podle šablony a slepila a zbytek korupusu jsem použila na zákusky :-) Děkuji :-) Snažila jsem se, ale ještě to chce pár vychytávek..
Odpovědět
kozi: jako fakt klobouk dolů, jsi neuvěřitelná šikulka! 8-) Až mě taky láká udělat nějaký dort, jelikož ráda peču. Ale to si musím ještě několik dní počkat, protože teprve dnes budeme objednávat sporák a ledničku do naší nové kuchyně, která se teprve klube na svět. Už nám přišel nový dřez, tak jsem ráda, je fakt hezký. Nevěřila bych, jak je těžké sehnat rozměry 60x80, v dnešní době se dělá všechno menší a na klasické rozměry se jaksi zapomíná. Stejné je to třeba se sklokeramickými sporáky, skoro všechny jsou na 380V a my potřebujeme 230V. Jako fakt masakr, sama jsem byla překvapená, jak se věci mění.
Odpovědět
Ach jo, holky, já se z těch chlapů občas fakt zblázním. Tomu mému chlopkovi asi před měsícem vypadla plomba ze zubu, ale tak dlouho na to kašlal, až ho to začalo dost bolet a dneska mi z práce volal, že už mu bolest střílí až do ucha. Jenže ho nechtějí vzít žádní zubaři (byl 4 roky v zahraničí a zapomněl, kde má starou zubařku, protože se stěhovala někam pryč) a když už jednu zubařku našel, která by byla ochotná ho vzít, tak až 11. 3. (a přitom ví, že má bolesti v tom zubu) a musí si sehnat i starou kartu. No a na pohotovost se zítra taky nedostane, protože autobusy o víkendu v podstatě jakoby neexistovaly tady u nás na vesnici a řidičák si teprve dělá. :-| Jo jo, to je tak, když chlapi nechávají zdravotní záležitosti až na poslední chvíli, kdy už je fakt opravdu něco hodně bolí. Mám strach, aby z toho neměl zánět okostnice a ucha, to by mu pak sekali v puse a to je prý hooodně nepříjemné. I když je fakt, že si za to může částečně sám. Je to s těma chlapama fakt složité... :-S
Odpovědět
Tak jsem zase na chviličku tady a koukám, že tady nikdo. ;-( Ale já to chápu - je pátek, člověk se těší na víkend, že si možná trochu odpočine (i když s dětma to asi moc nejde), tak přece nebudete vysedávat u pc, že? No jo, nám nezaměstnaným se to říká. 8-) Každopádně vám přeju hezký večer a krásný víkend. Ještě se tady zastavím. :-)
Odpovědět
ahojky red ja teprve docitam :-D jste toho zase napsali jeje Kozi manza na foto dortu rekl"oooooooooo ham" :-D :-D :-D jsi sikovna!
Odpovědět
Profilova fotka
čaute zas na chvilku. red - některý chlapi jsou na tohle hrozný a nejhorší je můj tatínek :-N cca 4 roky zpátky měl problémy se žlučníkem - žlučový kameny, ale na operaci ho nikdo nedostal ani párem volů :-D jak se říká, nakonec tam šel až když byl úplně žlutej a bylo mu opravdu hodně špatně - doktor pak říkal, že to bylo za 5 minut dvanáct |-| to samý ted´nedávno se šedym zákalem, šel tam až po tom, co já sem si nechala odstranit dioptrie a byla na stejný klinice, jinak by ho tam taky nikdo nedostal atpod......
Odpovědět
Profilova fotka
fire - tak dočítej dočítej :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jinak mě tu ted´bouchla bomba - mám tu obě děti Jiříka i jeho sestřenku a vykrámovali celou skřín :-D :-D
Odpovědět
já jsem tu taky, pejsek vyvenčenej, zvěř u dědy nakrmená, ale už mě to fakt nebaví ]-( a manžel zase v trapu, slíbil, že přijede brzo, to jsem na něj zvědavá, to říkal i včera a předevčírem, včera přijel v 19 a ve středu asi v 20 dnes jsem si koupila ten kontryhel a už jsem i jeden čajík pila, žádná slává, ale nechá se vypít :-) koukám, že tu red měla sólo :-) to se občas stane, no :-) jinak manža byl u zubaře naposledy na základce, takže taky vzor :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?