Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
finf: nestíhám vás ani číst, natož něco psát :-D já teď čekám na výsledky krve, hlavně mě zajímá ta štítná žláza. Pak kontrola manži a pak ta nemocnice. Kam se teda vůbec netěším :-N
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte, tak už je mi líp, ale žádná sláva, sem jak když mě zbijou, všechno mě bolí :-p :-D :-D jita - Kubík je krásnej, máš hezkou inspiraci :-) jinak koukám, že se zase pilně vaří, tak už se nemůžu dočkat výsledků a receptů - aspon mám konečně inspiraci. no je to takové zvláštní si tady s vámi psát a při tom se na živo nevidět :-D, myslim, že by nebylo od věci někde zrealizovat nějakou slezinu -- tady je s Váma sranda, tak naživo by byla ještě větší hlavně s kozi :-D :-D no musim mazat na poštu i když sotva lezu, ale pokud Jirka odhrabe auto, tak to objedem i s nákupem, malýho pohlídá babi jinak mě včera manžílek nakrk, jelikož mě bylo zle, jemu taky a přišel z práce a hned mě sjel, že je tu bordel - no bodejt by nebyl, když malej už nechce ležet a začíná řádit a já nemám sílu ho krotit :-S i když vim, že to tak nemyslel, tak mě to docela mrzelo a večer byl na bodu mrazu - to je ta jeho posedlost úklidem a mít vše v cajku ]-( - no bejvalej zelenej mozek - co chci, že jo - to můžu bejt ráda, že nás nenutí skládat prádlo do komínků :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ranko vsem! ;-) Fin: souhlasim s nevestinkou, smazaka jim udelej, nebo ty omelety. Co by take rikali na obalene zampiony, brokolici ci kvetam? To jsou moje nej vegetarianska jidla. Sice ne moc zdrava, ale chutna. Jinak jsem vcera byla makat v posilovne a dneska rano chtela jit zase. Ale boli me noha a tak to nechci riskovat.... Jinak u nas ohledne snazilkovani jsme na tom jako jita - cekame asi na dovolenou. Jinak ja jsem alespon pribrala :-( , tak snad ma vaha dite a telo namotivuje. Ne ze bych chtela, ale nejak ty cokoladky, valentyn, narozeniny vsech a oslavy se podepisuji. A dieta neni nejlepsi, kdyz se clovek snazi o mimi. Ale co, snad to vyjde a vahu budu moc vymlouvat na tehu :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Dobré ranko, snažilky moje! Fin, jsi šikula, určitě něco vymyslíš ;-) Bezmasých jídel je habakuk ;-) Těžko říct, jaké tam mají lidé chutě. U nás je bezmasý den většinou sladký :-) Omca, no, já bych si taky asi měla něchat zkontrlovat štítnou žlázu. Jednu dobu mě pozlobila a pak byl klid, ale někdy mám pocit, že zlobí a proto zlobí i ta váha :-( Držím pěstičky, ať jsou výsledky dobré ;-) Co dobré?! Ty nejlepší!!!!! Brumdi, pořád jsi ještě marod? To je naprd - tak brzké uzdravení a Jiřík? Už je mu lépe a manžílkovi? Holky, ono to hodně záleží na nás a na tématu. Přece jen je to téma o těhu. My jsme se třeba z tématu 7.7. rozprchly, ale sem tam si ještě písneme. Dokonce se s jednou nevěstou scházíme i s dětma :-) Jinak s holkama z koníka jsme měli mega sraz s dětma (když jím bylo 6. měsíců) na chatě uprostřed republiky, ať se tam dostaneme z celého Česka :-) Ale tam nám téma nevydrželo ani 3 roky (těhu + asi do roka a půl dětí). Nakonec nás rozdělilo společné téma - děti. Jediné, co jsme tam měly společné, byly naše stejně narozené dětičky, ale byly jsme jiné hospodyňky, některé bavilo vařit, některé ne, některé žijí pro rodinu, jiné si občas odloží děti chůvě a jdou za zábavou... No a některým prostě začlo vadit bavit se o dětech, domácnosti a nákupech... Takže ani na MK to není stoprocentní a proto jsem se s radostí vrátila na beremko a našla tady vás ;-) x-) A jsem za to mooooc ráda! A co se týče srazu, vím, že nic není nemožné. S holkama, co jsme si padly do oka se navštěvujeme s maminkou z Prahy, z Karviné, z Havířova a vzdálenost pro nás není překážkou ;-) Brum, jseš si jistá, že by se mnou byla legrace? :-N :-D Jdu dopít kafíčko a jdu dělat marcipán na křídla, ať můžu dodělat letadlo. Vše osatní snad už půjde :-N Zatím se tu mějte snažilky moje milované!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpovědět
jo kozi, to jsi vystihla, my z devatenácky 19.9.09 to bylo pořád klábosení a dočítat se nstačilo a teď když tam některá z nás hodí denně příspěvek, tak je to moc, je to o tématu, svatbu máme za sebou, tak se naše drbárna rozutelka. Jo, to tady teď máme také aktuální téma....................... Srazík je zajímavý nápad, ale těžko říct jak by to dopadlo, to my bysme museli někam do Němec, Francie nebo ještě dál, abysme to s holkama měli na půli cesty ;-) :-) a třeba bych se vám ani nelíbila a nebavili byste se se mnou :-D :-D ježiš sabi, to snad budu těhu dřív =-) dovolenka je jako záchrana :-)
Odpovědět
jita: no jasně, už od pohledu a co tu píšeš jsi děsně nepříjemná osoba :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jita: ja bych sraz take brala, nemecko ci francie jsou OK se mnou. I za Fin bych jela... Jinak s manzelem mame tak trosku rozepre kdy to mimi - ja chci ted, on rika, ze ani jeden nemame cas a ze pockame do leta. Jajsem z toho blbec. nejhorsi je, ja bych to nechala na prirode, at si vybere holka sikovna, ale manzel stavkuje v tomto oddeleni (co kdyby to vyslo a tak a on chce jeste vyckat) a bez nej nevim, jak bych to zvladala. Marie ze me asi nebude :-)
Odpovědět
omca: no, vidíš, už je to tady :-) a to si jen píšeme :-D a už se ti nelíbím :-D :-) :-D ;-) omca: a jak dlohou se snažilkujete??
Odpovědět
jita: už 17cyklů :-(
Odpovědět
holky, já vám slibuji, že tento měsíc (mám ani ne týden po ms) do toho budeme bušit, prostě buď mi manža půjdu po vůli nebo ho přivážu k posteli a bude to :-D :-) já se ke snažilkování přemluvím a jeho donutím :-) já se zeptám jako nezkušená osoba, budete si říkat, no jo, blondýna :-D ale potřebuji něco potvrdit, "cyklus" je od prvního dne menstruace do dalšího prvního dne ms??? je tedy možné, abych měla cyklus 36 dní?? Nebo prostě mi tak vychází a mě se to zdá moc, tak se ptám :-N abych nežila v bludu
Odpovědět
jita: cyklus je vždycky od prvního dne MS do posledního dne před následující MS. 36dní možných je, 28mi denní cyklus je trochu gynekologické scifi ;-) ovulaci (a tímpádem celkovou délku cyklu) ti může posunout cokoliv - stres, nachlazení, cestování přes časová pásma, etc. Se kdyžtak ptej, já su úplná studnice moudrosti :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jita :-D No, já to nemyslela všechny najednou, ale alespoň v rámci možností ;-) Já jsem tuším jediná z Moravy, jako, že jediná z vás tady bydlím a mám to k vám asi nejdál, ale i to se dá. A s holkama se můžeme taky vidět, třeba když tady dojedou na chvíli za rodinou a tak ;-) Ale to se krásně plánuje, horší je to splnit :-D Ty a nelíbila jo? :-D Kecko! Sabi, manža je něco podobného - dává si bacha a prý že to necháme na náhodě :-N Bych chtěla vidět tu náhodu :-D Jita, hééééézkyyyyy :-D :-D :-D To bude zajímavé - že bych chlapovi taky svázala ruce? :-D Jo, cyklus je tak, jak píšeš. Doktor mi říkal, že se může odkloňovat tuším o 2-3 dny, ale ty to máš hodně. Normální je 28 dní. Zkus kouknout na nějaké chytré stránky. Zkusím něco pohledat.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
JIta, zase pokuď to máš takto pravidelně.... Fakt nevím.... Tady máš něco k tomu, co jsem našla: http://www.emimino.cz/poradny/delka-m... http://www.always.cz/fooldal.php?menu=2 http://www.portal-pro-zdravi.cz/tehot...
Odpovědět
omca: no, tak jsem to spočetla dobře, ale naspala trochu špatně, poslední cyklus byl 36 dní, oni právě všude píšou těch 28-30, tak jsem si říkala, jeslti něžiju v bludu, tak zas tak nezkušená nejsem, :-) takže předpokládám, že si BT měříš? Já začínám uvažovat, jestli jí taky nezačít měřit, ale zatím nechci nic lámat přes koleno, ale abych byla upřímná, tak se už mooooooc těším a poslední dobou mi to začíná lézt na mozek čím dál víc, i když si to ve skutečnosti nechci připustit, pořád si říkám, vždyť jsme sotva začali..... Ještě když občas kouknu na koníka a vidím ty alba, pak se mi ozve kámoška, abych se přišla podívat na malého a pak člověk zůstat v klidu a neblbnout.
Odpovědět
kozi: moc děkuji, jsi hodná, já jsem měla předposlední cyklus 30 dní, to ještě doznívalo po HA, teď to bylo 36 dní, tak se ptám, na co se mám připravovat a s čím mám počítat :-) jdu juknout na ty stránky a pak na poradu :-p ]-(
Odpovědět
hm, to čtení ja na dlouho :-) a co ten konrtyhelový čaj, to taky některá pijete?
Odpovědět
jita: já jo. Je to pěknej hnus :-D
Odpovědět
po dlouhé době se taky připojím :-) kontryhel jsem začala pít před 2 týdny a lehce oslazený medem mi docela chutná ;-) ale je fakt, že jsem hodně zvyklá na bylinkové čaje, takže mě hned tak něco nerozhází 8-) Jsem zvědavá, jestli kontryhle pomůže utlumit mé MS bolesti, které mívám první dva dny dost silné!
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte, no pořád marodíme (teda malej), ale já už sem schopná aspon dolézt nakoupit, takže se konečně objednám k tomu doktorovi, jelikož pokud je cyklus od prvního dne menstruace do toho dalšího prvního, tak už ted´mám pomalu cyklus 2 měsíce :-S - testíky pořád negativní - to mám teda pěkně rozhašený, no fuj :-N jinak jo srazík je dobrej nápad, mohli bysme se domluvit někde na půli cesty - já třeba dlouho nebyla v Praze:-D :-D
Odpovědět
Ahojte, ja som nebola na týchto stránkach tak 2 roky. Mám čas v práci a tak ma napadlo, že sa pozriem, čo je tu nové a tak. Aj my sa snažíme o dieťa. Zatiaľ je to len 4 cykly, ale aj tak ma to dosť rozhodilo, keď som to dnes dostala. Tak som dúfala. Manžel to tak neprežíva. Vy čo sa tiež snažíte, aj Vám niečo predpísali lekári na podporu možnosti otehotnieť? Mne dal zatiaľ nejakú kyselinu listovú a že potom uvidíme.
Odpovědět
Profilova fotka
brumdi, na půl cesty! V Praze! Ty jsi vtipná :-D :-D :-D Ale je teda fakt, že se do Prahy chystáme. Mám tam minimálně 3 známé, které tam musím navštívit :-D Nic, jdu pokračovat s pipláním se s dortou :-N
Odpovědět
Ahoj holky, už jsem sem psala...ale teď jsem si říkala že se vám přiznám k tomu že vás tady tak trochu šmíruju :-) moc se nezapojuju protože jsem v práci a tak nějak se nechci na veřejných stránkách projevovat....S Kozi se známe osobně a musím vám říct že s ní byste se fakt nenudily :-) Kozi ani jsem netušila co v tobě dřímá voje dortíky vypadají fakt úžasně a těstoviny byly supr jen manžel říkal že by klidně vynechal ty žampiony :-) tak všem snažilkám přeji hodně úspěchu a doufám, že i na nás se štěstí usměje a brzy přijde náš čas na přírůstek.
Odpovědět
Profilova fotka
ráda vidim, že se rozrůstáme, jinak já sem na zítra na půl 9 objednaná na tu gyndu na prohlídku, tak sem zvědavá co z toho vyleze :-N - jako první den poslední MS 31.12. a negativní testy žádná sláva :-D a mimi bych sice moc ráda - moje kámoška mi říká že radši ted, že jak zas začnu chodit do práce, že se mi už nebude chtít (což si zas nemyslim, jelikož tady stejně nehrozí, že bych našla práci na úrovni svýho vzdělání) - budu ráda, jestli vůbec něco najdu :-S ale nejdřív bych radši tu práci, no a musim taky vyřešit zejtra tu Jiříkovu školu ]-( :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jahodka789: a dělala sis u doktora rozbor krve? Jestli máš v pořádku štítnou žlázu, ovulaci atd.? Já jsem totiž kvůli laxnímu přístupu svého gynekologa udělala změnu..neměl ani vlastní ultrazvuk. Nová paní doktorka, když jsem řekla, že bych ráda otěhotněla, udlala krevní obraz hned, a taky se zjistilo proč se od léta nedaří. Nemám ovulaci. Takže teď beru hormon, co mi chybí a snad se zadaří ;-)
Odpovědět
Ahoj dujinka. Áno, robil mi rozbor krvi. Mala som minulý mesiac bolesti v podbrušku a obávala som sa, či to nie je nejaká cysta. Povedal, že som v poriadku, ale či rozbor zisťoval aj tieto veci neviem. Objednám sa po menzesi na kontrolu a opýtam sa. Aj tak mi vravel, aby som po mesiaci dvoch, ak sa nepodarí prišla. Ďakujem za radu a na tú štítnu žľazu a ovuláciu sa opýtam.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to ti to dělal asi na všechno. Oni nás taky doktoři nechtějí stresovat :-) mě teď doktorka řekla, že mám přijít až v Září a kladla mi na srdce abychom se milovali protože mámě chuť a ne z povinnosti :-) čímž se mě teda dotkla :-D ale asi už má zkušenosti a ví co říká. a ty jsi taky nějak dlouho brala antikoncepci? Já ji vysadila v srpnu a od té doby se mě manžel ptá každý měsíc jestli už sem těhotná. :-)
Odpovědět
omca: moc děkuji za poštu, až budu mít trochu času, podívám se jinak vítám nové snažilky, ahojky holky :-) ;-) ala jak pořád říkám, chtělo by to těhubacil. omca: tak to já si to s tím čajem ještě rozmyslím ;-) :-D ale jak se říká, že se musí trpět pro krásu, tak to platí i v tomto případě :-) kozi: bodou foky z tvoření nebo nám vyfotíš až konečné dílo??? :-) fin: tak pro co jsi se rozhodla?? Smažák, omelety nebo co?? Sabi ti dala pěknou spoustu nápadů :-)
Odpovědět
eifelovka: mi kontryhel na MS křeče rozhodně pomohl!
Odpovědět
Kozi ja se dokonce dala dohromady s holcinou z beremka a ta mi prisla i s manzelem na svatbu poprat :-) a ze to bylo 1hod od mista kde bydli. Srazik baby to by bylo fajn ale tem co by se to nepodarilo by to bylo lito.Ja jedu do CR cca za 2mesice :-D nebo zari asi ;-) Vzdy se to da nejak domluvit :-) Sabi klidanko prijed :-D :-D budeme pak psat holkam spolu :-D Brum tak a t ti vse dobre dopadne u lekare,budu na tebe myslet!!! Jita a sabi jojo dali jste mi vazne inspiraci ale precetla jsem si ji az po praci :-D :-D :-D udelala jsem omelety a lososa v petrzelkove omacce a nejake drobnosti :-) Popravde jsem mela moc spatny den asi takovy,ze nechybelo malo a mohl me kdokoliv klidne zabit a ani by mi to nevadilo.Nastesti manzovo obejmuti a sklenice vina :-) pomohlo ale bylo to moc zle fuj tajbl. Omca neboj mozna nez dojde na tu nemocnici budes mit prdolu v brisku,moc ti to preju! Vitam dalsi snazilky :-) Jo Kozi doufam,ze nam ted dortik vyfotis!!! Jita mas hvezdicku za udzovani konverzace :-) ;-) jeste,ze te mame kote ;-)
Odpovědět
to je neuveritelne jsem v poslednim prispevku pouzila 16smajliku :-D :-D :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?