Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
fin: to jsem se chtěla zeptat, kolik je u vás hodin??
Odpovědět
jj, řízečky jsme měli minulý víkend, ty jsou taky šmakovní, ale já mám radši ty "obrácené", jsou lepší
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Brum, tak Terka se narodila úplně černá - oči měla tmavě hnědé hned po porodu a veliké a vlasy černé a husté, takže když jsme odcházeli s JIP a šli se rozloučit se setřičkama, tak ta jedna pronesla: "nezlobte se, ale ona vypadá jak cigánské dítě", nezlobila jsem se, věděla jsem to :-D Oči jí už zůstaly hooodně tmavé, ale vlasečky jí hodně světlají. Jita, manža má strach z toho být na "volné noze", je fakt, že když máš zaměstnání, je to taková jistota a bokem si může přivydělat tak jako tak. Jen bez té garáže je to boj. Naštěstí máme skvělého souseda a ten mu garáž půjčí, jen manžovi je to blbé ho furt otravovat. Datum to bylo pěkné a byla to náhoda. Vůbec jsme na něm netrvali, ale když vše vyšlo, bylo to fajn. Jen na Hukvaldech - kde jsme měli hostinu - bylo hodně svateb, tak jsme s nevěstama na sebe mávaly. Byl to pěkný pocit. Byla tam malá holčička a říkala mamince: "maminko, dívej, oni tady mají i princeznu" Tak mě to docela dojalo k slzám :-D Tak my dnes máme francouzské brambory ze včerejška a slepičí polévku. A pak zákuseček :-D Valím obědvat - takže dobrou chuť, pokuď právě obědváte :-D
Odpovědět
Tak si nechte chutnat ;-) marciJJ rizek miluje mozna vice nez me :-D :-D Jita mame tu o hodinu mene :-) Kozi jj jsi nase princeznicka x-)
Odpovědět
jídlo jsme odvezli ještě dědovi, staráme se s mamkou o dědu, tak občas uvaří ona, občas já a on zrovna někde běhal, tak jsem mu to ani nenaservírovala :-| tak my už jsme po obědě, tohle jídlo moc pracné nebylo, ale někdy mě dojímá, když stojím celé dopoledne u plotny a pak se to sní za 15 minut :-) kozi: to manža taky říká, když to jde být zaměstnanej a tohle mít jako bokovku, tak to zatím měnit nebude, nemusí si platit zdrav. a soc., ale občas mě to štve, že je to na úkor mě :-( ale to mě zase rychle přejde :-D jdu smýt nádobí :-)
Odpovědět
už mám hotovo, ufff, někdy si říkám, že nevím proč jsem vůči myčce nádobí tak zaujatá, mám na ní averzi a říkám si, že mi práh kuchyně nikdy nepřekročí, přitom by to byl takový pomocník, třeba až budou děti, změním názor :-) půjdu s naší šmudlinkou (mopsice) na procházku, krásně tam svítí sluníčko :-) to úplně dobíjí energii kozi: škoda, že nebydlíme blízko sebe ;-) , Pavlovi by se tak někdo hodil, kdo by s ním dělal v dílně, kolikrát toho má moc, že neví co dřív, škoda, no :-(
Odpovědět
dujinka> děti chceme minimálně dvě
Odpovědět
holky, koukejte http://www.super.cz/bulvar/hvezdne-ka...
Odpovědět
Profilova fotka
Jita, přesně tak - na jedné straně to zabere hodně času, takže ho vidím z okna, jak se šprtá v autech, ale zase penízky se hodí a nemít ty bokovky, tak bychom to horko těžko zvládali. Je fakt, že pokuď to takto půjde dál a já pak půjdu do práce, tak 2 děti nakrásně uživíme i s tím, že si můžeme dovolit různé kroužky a koníčky. Chceme jako rodina jezdit na lyže, na kolech ( a vše stojí penízky) a Terku bych ráda přihlásila do diskotanců - je pohybově hodně nadaná a hodně akční. Když se jí to nebude líbit, může s tím seknout kdykoliv a když se jí to zalíbí, tak se alespoň vyblbne :-) Jinak obídek už je taky zbaštěný a Terinka sladce spinká v objetí s panenkou x-) Dnes je to zlaté dítě :-) Vůbec ji nepoznávám... Jita, já jsem myčku taky nechtěla a ukecala mě na ni mamča s manžou a dneska bych neměnila ani náhodou - víš kolik to ušetří času? Už jen to, že místo mytí nádobí se můžu věnovat Terince. Tu zase baví myčku vyklízet, takže jí tím zaměstnám - ona mi podává nádobí a já ho uklízím :-) Tady sluníčko dneska nesvítí, ale snětí. Terka mi přišla z procházky zdravě červeňoučká :-) To je fakt škoda :-( Jarda by taky někdy bral, kdyby se mohl s někým domluvit. Někdy toho je moc a musí odmítat a někdy se zase dlouhou dobu nikdo neozve. Je teda fakt, že i v práci má stále zákazníky, kteří si vyloženě vyžádají jeho a ještě mu dají tučné penízky bokem, nebo vytasí nějaké dárky :-) On je totiž děsný sympoš a lichotník, takže to s lidmi fakt umí :-)
Odpovědět
jinak, zřejmě ani nemá cenu o tom tady diskutovat, ale některé z vás si má slova překroutila tak, aby se do mě mohly pěkně pustit. já jsem nikde neřekla pořidte si 5 dětí i když je nebudete schopny ani uživit. jen jsem řekla, že se neztotožnuju s názorem mít jedno i když bych si klidně mohla dovolit dvě, tři. primárně jsem reagovala na výrok, jak je to tady strašně špatné, že do téhle země je pomalu těžké přivést jedno dítě.
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte, tak už sem si konečně taky sedla :-D uvařeno, umyty nadobí Jirka šel makat zas na barák (má ještě jeden, co pronajímá, což nás momentálně když ted´jsem bez práce drží jakž tak nad vodou) - ted´tam jeden nájemník odchází, tak musí dát ten byt zas do kupy, aby se to mohlo pronajmout dál; ještě vytřu, zkusim se věnovat chvíli mikru, jestli mě malej nechá (po obědě nespí už přes 2 roky, dablik jeden :-D) a tak za hodku ho vytáhnu ven a pudem se trochu projít ;-) k obědu jsem dělala kaši s rybou, ale ten můj malej čert to stejně nejed :-S s tim jídlem je hroznej, jí vpodstatě jen ve školce s ostatníma dětma, takže já abych měla stravovací návyky svého syna v pořádku bych si musela domů nastěhovat školku :-D :-D jita - ale neni po flamu :-D, manža měl včera noční :-) jinak s myčkou, já jí strašně dlouho nechtěla až sem se nechala od kámošky ukecat :-D, za peníze co sme dostali na svatbě jsme si jí koupili (ještě se musí dodělat dvířka (předělávali jsme kvůli ní trochu linku, aby mohla bejt vestavěná) a nedám na ní dopustit - pouštim jí jednou za 2 dny, nádobí je tam hezky uklizený a odmítám ho už mejt normálně :-D :-D i když pokud toho mám málo, tak to radši rychle opláchnu :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
gs - my to dávno zakecaly :-D :-D jinak jsem tě pochopila a souhlasim :-) ono kdyby každej to bral tak, že se do něčeho takového nebudou děti přivádět, tak lidstvo vyhyne - zajímavý, že hodně dětí se rodilo i ve světových válkách :-N
Odpovědět
Profilova fotka
p.s. - a večer po 6 se chystám pořádně si protáhnout tělo na cvičení ;-)
Odpovědět
kozi: přesně toho jsem si vědoma, že ty jeho bokovky jsou i dobrý zdroj peněz, ale jak už jsem psala, zatím si ještě dozařizuje vybavení, takže si na ty penízky nárok nedělám, ale občas ho škádlím, když si něco kupuje, jestli už má našetřeno na kočárek, tak povídá, že jo. venku to moc pěkné nebylo, celkem zima, za oknem to vypadalo lépe :-) teď si dáváme čajík a řezy a pak pofrčíme do kina, jedem na Avatar, nechala jsem se ovlivnit recenzí od známých a prý ti stojí za to, ještě je to 3D, tak proto se těším no, možná na myčku přistoupím až bude svišť, ale zatím jí opravdu nechci, mamka jí má a mě přijde že se v ní akorát hromadí nádobí :-D
Odpovědět
Profilova fotka
brum: ja jsem telo jiz protahla. Byli jsme s manzelem v posilovne. tedka uz jenom naplanovat hodinu fotosyntezy a mam padla.... ;-)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
sabi - co to tam v tý anglii vůbec učíš? vypadá to jako biologie; předmět kterej sem milovala a nešla se mu dále věnovat, jen proto, že sem se nekamarádila s fyzikou a chemii, která se na přírodovědný fakultě vyžadovala, že bys se jí mohla věnovat jako učitelka mě tehdy vůbec nenapadlo a ted´už je ponměkud pozdě |-| ted´sme byli dvě hodky bobovat a sme celý zmrzlý - tak ted´jen udat dítě :-D :-D (asi pude zatim k babi), jelikož Jirka ještě maká na baráku a jít se pořádně zahřát :-)
Odpovědět
Ahojky tak Brum,Sabi vy jste se krasne protahli a ja si zatim dala par hodin spanku |-| :-N Jde videt,ze jsem jeste nemocna ryma,kasel a unava ale uz to polevuje prospala jsem cele odpoledne :-S tak ted budu dlouho do noci sledovat filmiky ale proc by ne kdyz mam vlastne dneska tu "sobotu" :-D gs uz to tu neres,ne...probralo se tema a jak vetsina napsala nikomu do toho nic neni...
Odpovědět
Jita jeje Avatar...ja ho videla na pc ale byl to i tak zazitek natoz ve 3D!!!Uzij si to a pak pisni jak se ti to libilo! ;-) Zrovna dnes jsem se pozastavila nad myskou nadobi....si snad cteme myslenky :-. No myslim,ze s prckem to urco ulehci praci ale momentlane mam jen 3talire :-D takze mycku na to nepotrebujeme ale az bude prdola jojo
Odpovědět
Profilova fotka
Nazdááááár!!!!!!!!!!!!!!!!! Tak se hlásím opět celá a utahaná z dalšího karnevalu - Terka pařila úplně úžasně. Dnes byla hodňoučká a šikovná (musím zaklepat). Užili jsme si to skvěle. Poznala jsem další její budoucí spolužáky a Terka řádila s kdekým a pařila s cizíma maminkama. Jakmile začla hrát hudba, zdrhla mi (maximálně mi šoupla košíček) a zmizela v davu :-N :-D :-D :-D Po kom může být to dítě tak společenské :-N Avatar jsem viděla jen na PC, naši byli na 3D a chválili. Jdu baštit připálenou vaječnou omeletu (spálila jsem ji, jak jsem vás dočítala) a jdu se natáhnout. Nevím proč, ale jsem z toho maškarního utahaná víc než dítě. I když po dlouhé době prosila před osmou, že chce jít spinkat :-D Snad se nám zase vrátila naše hodná holčička x-)
Odpovědět
holky, už jsme z kina doma, prostě bomba!!!!!
Odpovědět
jee, holky, koukam ze tady se pece a vari o sto sest.... sikulky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Brum: ucim na stredni: biologii, chemii a fyziku. Je to docela zahul, deckam se tu moc podstrojuje, s porovnanim s Cechama. Ale co, uvidime, jak bude... ;-) Jinak jsem manzelovi po vasi varici a snazici inspiraci udelala cokoladovou penu a jak mu chutnalo. No, ja si nedala, po vserejsi navsteve u znamych a 2 dortiku jsme se citila provinile se jeste dneska cpat... :-N Krasny novy tyden vsem, at to rychle utece a mame tu dalsi vikend :-D
Odpovědět
ahoj holky, nedočítám, snad se nic důležitého nestalo. Nebo kdyby jo (třeba nová těhulka), tak mi písněte ;-) My měli náročný víkend - košt vína na jižní Moravě 8-)
Odpovědět
omca: no, tak to ti závidím, my jsme si udělali menší degustaci v sobotu doma u telky :-) , ale s tím se to srovnat nedá :-D jinak všem přítomným i nepřítomným přeji zadřilý týden a jak napsala sabi, ať už je zase víkend, to to letí, co??
Odpovědět
Profilova fotka
Sabi, tak to smekám - ani jedno z toho, co učíš, jsem moc nemusela :-N :-D Ale bylo to o učitelích. Na základce nám to neuměli pořádně vysvětlit a na střední na nás kašlali. CHemii jsem pochopila až na výšce, kde mi dala do těla moje profesorka a naučila a fyziku jsem taky jakž takž pochopila až na výšce. Omča, tak to byl příjemný víkend :-D :-D :-D Taky všem přeji příjemný a rychle ubíhající týden a brzký návrat paťulinku a víkendu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte, tak ted´sem se vrátila ze školky a sem celá zmrzlá je tu zas - 10 a pořádnej samec :-D já projedu zas pár nabídek na práci, něco obvolám a jen se modlim, abych od března už někam nastoupila - zatim to bohužel nevypadá, ale snažim se myslet pozitivně :-) sab - tak já si dovedu představit, že bych učila biologii, ta vždy byla mou vášní,ale ten zbytek, teda né 8-( :-D; navíc je mi jasný, že tam jsou asi dětičky poněkud rozcapenější, než u nás, že :-N omca - teda já chci taky koštovat :-D kozi - vy teda jedete :-D , já se chci dneska pustit do toho kostýmu, abysme měli na sobotu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Brum, tak držím pěstičky!!!! Jinak my jsme už "dojeli" tento karneval byl poslední a zase musíme vymýšlet jiné aktivity. Ale včera jsem se bavila s jednou sousedkou (má chlapečka o půl roku mladšího než Terka), že byla v solných jeskyních, kousek od nás a je tam jednou týdně hodina jen pro děti - promítají tam pohádky a je to prý super, že se k ní mám příště přidat :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?