Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dobré ranko!!! Co to tady čtu - chvilka neúčasti a tady se to pere :-D :-D :-D Fin, tady jsem, snažilko naše marodná ;-) Jak je? Jak to zvládáš v práci a co tuberáček? Povoluje? Omluvenka mé včerejší neúčasti - nákupy a dušení dítěte :-D Předvedla tam takovou scénu, že by se za ni nemuseli stydět v "Národním" ]-( Potvora :-/ chovala se jak rozmazlený fracek - půjde na převýchovu do kojeňáku :-N :-D Dneska je už lepší, ale včera nám dala zabrat. Večer jsem pak ještě dělala obídek na dnešek, ať si ho může vzít manža do práce a ať můžeme s Terkou dřív poobědvat. Odpoledne zase vyrážíme pryč - jedeme s babi a dědou za známýma, které jsme už roky neviděli :-D Nějak jsme přehodnotili návštěvy známých. Jedny jsme neviděli od mých asi šesti, pak jednou přijeli k nám - to jsem byla ještě puboška. Roky jsme o nich neslyšeli a tak jsme loni vzali dítko, auto a jeli za nimi - no a zjistili jsme, že naše Anička umřela na rakovinu :-( Takže navštěvujte své známé, dokuď tady jsou... :-/ Tak a fuj fuj! Dost o smutném :-( Život je už tak krutý a smutný, tak si ho dělejme veselejším :-D Tak jsem se zase rozkecala a musím se stopnout :-N K těm dětem. Každému je prd do toho, kolik má druhý dětí, kolik má peněz a jaké má nároky na život!!! Toť můj názor. Hleďte si holky svého a nediktujte druhým, jak mají žít - každý máme právo na své. Já beru názory tak nějak od obou - na jedné straně chci více dětí. Klidně bych jich měla 5, když budu vědět, že je uživím. Ale nechci, ne sobě, ale jim, odtrhovat od úst. Nechci, aby to pak došlo třeba tam, že jim v 15ti řeknu - "tak víš co, bež na učňák, ještě nás čekají 4 tví sourozenci a nemáme na to, abychom vás drželi na škole" a dnešní doba taková opravdu je. Já jsem jedináček, proto rozhodně nechci jedno dítě - vím, jaké to je být sama. Jen když uvážím, že se jednou mí rodiče stratí, tak tady můžu zůstat úplně sama. Ale i když jsem byla sama, nebyli jsme na tom finančně dobře. Od 13ti jsem dělala brigády, pak už celou střední a na výšce už jsem dělala celé školní volno a pak každý víkend. Když jsem položila jednu výšku a šla na druhou, dělala jsem už celý týden - krom 2 dnů, kdy jsem byla ve škole a pak celý víkend. Nakonec jsem to skončila a našla jsem si práci - nebyla jsem na pracáku, nebrala jsem žádné výhody od státu a šla jsem rovnou makat. Začla jsem šetřit, přestavovat, vdala se, máme dítě. Když se změní momentální okolnosti, bude druhé. Ale i do toho je každému prdlačky. Každý si má právo zařídit život po svém, podle svých nároků, představ.... Navíc toto téma je mnohem příjemnější - takže do tohoto tématu patří přání snažilkám k brzkému otěhotnění, těhotenství bez problémů a zdravým mimískům!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Sabi, tak ať ti to rychle uteče ;-)
Odpovědět
Nechtěla jsem rozpoutat hádku =-) , jak jsem psala je to na každým.... Jen si nemyslím, že naše děti musí mít všechno, raděj ať se naučí ohledu na druhý a to, že není v životě důležitý kolikrát byli u moře, na lyžáku atd.....proti jedináčkům nic nemám, moje svědkyně je jedináček a je to bezvadná holka, ale v některých situacích je dost poznat, že se vždycky všechno motalo kolem ní....
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
jachm, jasně ;-) Ale jak už psaly holky - nejde jen o tu finanční stránku ;-) Ono, když bude víc dětí, tak až pak půjdou rodiče do práce, která bude třeba od rána do večera - co můžou nabídnout více dětem tak, aby žádné z nich nevynechali... Taky jde trošku o velikost bydlení. Někdo, kdo bydlí např. ve 2+1 a nemá na větší byt si přece nepořídí 3 a více dětí... Je to o každém z nás a tak když někdo napíše, že se moc necítí na víc dětí, nebo že časem uvidí, je nesmyslné ho odsuzovat, nebo nařknout ze sobectví nebo rozežranosti ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Marci - nádherně napsané!!! x-) x-) x-) Mluvíš mi z duše! A dětství jsem zažila podobné - hady ze sekáče, poděděné, nebo koupené v době, kdy už nebyly v módě. Byla jsem vždy čistě oblečená, ale to ostatní nezajímalo a posmívali se, plivali, rozjmačkávali mi ovoce v oblečení.. .:-/ Tohle člověku nic nenahradí. Doma nervózní rodiče, kteří nevěděli, jestli budeme mít zítra co do úst. Tehdy měli alespoň jistou práci (JZD nepropouštělo..), ale v dnešní době se ještě starosti násobí strachem ze ztráty zaměstnání. Co nám pomůže mít 3 děti, když příjdeme o práci, nebudeme mít například na placení úvěrů, vezmou nám barák - co pak těm dětem nabídnu - ubytování na ubytovně? Nebo dětský domov. Vím, že jsou to až příliš černé myšlenky - ale stejně tak, jak si malujeme úspěšnou radostivou budoucnost naší rodiny, si musíme přiznat, že příjdou i černé a smutné chvilky a my musíme udělat už teď maximum pro to, aby jsme je přešli co nejrychleji a nejméně bolestivě pro sebe ale i pro naše děti
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Marci, tak tak. Já chci mít taky 2 děti a pak jednou, možná... Až budeme vědět, že vyjdeme, že to zvládneme a že dokážeme děti uživit, tak bychom si pořídili další. Ale taky rozumně s věkem. Třeba nejsem pro mít děti po čtyřicítce. Chci vidět děti vyrůstat, dožít se jejich dospělosti, poznat vnoučata a ne doufat, že se dožiju alespoň maturity... Takže do těch 36 let. Ale i to už není daleko, takže kdo ví, co bude....
Odpovědět
Profilova fotka
Teda děvčata, jste se nějak rozhohnily :-D :-D :-D já souhlasim s kozi v tm, že každýmu je do toho prd a šišky :-D co se týká státu, tak je zbytečné to tady řešit, jelikož jestli jste se narodily před rokem 68, tak stejně důchod nedostanete, jelikož prostě nezbyde - navíc ono je to stejně jedno, tim stylem jakým se ČR a EU obecně vede, stejně většina států brzo zkrachuje :-S :-p marci - vim o čem mluvíš, já na tom byla podobně, ale líto mi to neni - díky tomu vim, že opravdu nezáleží na tom zda pojedu na lyžák nebo zda budu mít nový boty atpod.......ale na úplně jinejch věcech taky sem si vejšku udělala až když sem na ní měla - jak je vidět stejně zbytečně, ale to je jiná kapitola - já už jedno dítě mám,k šetříme mu odmalička a upřímně to co se tu psalo o tom učnáku, nevim co vám na tom příde špatnýho a co tak pude na učnák v dnešní době je to mnohem lepší, když bude umět řemeslo a pak si na něm založí podnikání, než dělat školu co maj všichni (jako já třeba :-D) a nic z toho :-| takže já oisobně bych ráda děti dvě, určitě né hned, ale tak do 2 let bych ráda - jestli se povede, kdo ví ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
oprava - po roce 68, zas tak starý nejsme :-D :-D
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
marci - víš a to je přesně ono, každej chce mít s dítěte vysokoškoláka, ale kdo tu bude potom makat, když všichni budou pracovat hlavou :-D :-D já tušim, co tim chceš říct, ale nechápu co vidíš na tom vyučení špatnýho, nejde o to zda na to má nebo nemá - můj syn je třeba velmi inteligentní, až moc (psycholožka už ted´mluví, že je dítě gymnaziálního typu), ale když ho bude bavit třeba dělat se dřevem tak at´se klidně vyučí truhlářem - pořád budu radši, když bude něco umět a bude ho to bavit než když vyleze gympl a pak bude bez práce |-|
Odpovědět
Článek se načítá
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
no nazdar, tady je tedy vedro :-D kde jsou všechny ty snažilky, které chtějí mít miminka :-) fin: náš plán na víkend?? tak včera večer jsme se "snažili" :-D dnes po obědě musím uklidit a slíbila jsem, že upeču míša řezy, pak budu mít návštěvu, pak se pojedu podívat ke tchánovcům a večer hezky u telky, dám si malou sklenku vínka a půjdu chrupkat a zítra odpolko jeem do kina
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Marci,já myslím,že ne ;-) Jita,Fin by dnes měla být v práci. Držím pěsti,aby včerejší snažení mělo úspěch ;-)
Odpovědět
doufám, že mi to odpustíte, ale nějak se mi ty dlouhé příspěvky číst nechce :-N kozi: nejdřív musím zjistit, proč jsem to 6 dní nedostala a pak si něco můžeme přát, třeba je už na cestě, ale tomu nevěřím, i když můj bratránek s manželkou vysadili antiko a hned ten měsíc se jim to povedlo a dnes je Terezce 2,5
Odpovědět
kozi no tuberacek je stale na svem vrcholu...praci jsem celkem zvladla jen po me tekly curky potu jak mi bylo trochu soufl ale zvladla jsem to ;-) nastesti mam ted dva dny volno :-) Kozi,Marci moc krasne napsane :-) Jita tady,tady jsem :-) uz mi padla x-) x-) x-) Misa rezy jeje sup sem nejake :-) mlask ;-) To bylo neco docist prispevky :-D Tak a k mimiskum ...dnes mam v planu prepadnout manzela a potit se telo na telo :-D :-D :-D nejaky ten pohyb prece musi byt :-D Marci ja si to nerozmyslela :-D
Odpovědět
Tak snazilky jsem si dodatecne a vklidu prohledla vase fotecky ze svatby a jsme moc krasne a pekni hubenouri :-) Kozi jsi kocka jen nevim proc mam te v podvedomi jako svetlovlasku :-N Sabi moc se mi libi ta fotecka jak jsi s babickou x-) Brum saticky jsi mela pekne i ten maly spuntik jak tam behal zuzo ;-)
Odpovědět
No nezapomnela jsem Jita i omca vazne krasne Jito ta kyticka i uces juuuu Omca tve fotecky uz znam davno naspamet ;-) ale ta basta mi nejak unikla :-D
Odpovědět
ahoj fin :-)
Odpovědět
jéé fin, to mě ani nenapadlo si pořádně prohlédnout foto alba, jo jen tak sběžně, ale on pořád není čas
Odpovědět
řezy jsou upečené, jdu patlat tvaroh :-D
Odpovědět
jita hmmmmm to bych si dala bastu ja ted dovarila...brambory,dusena mrkev na kosticky,dusena kapusta a bacon mnami ale jeto az na pozdeji jsme se nadlabli polevky s kroupama ale ten dezert mi chybi :-|
Odpovědět
Profilova fotka
marci - nic proti, ale ty o koze já o voze :-D :-D nic takovýho co píšeš v poslednim příspěvku sem nikde nenapsala 8-( jinak já na tom nevidim nic špatnýho, naopak aspon se pak ty lidi víc snaží a váží si toho čeho dosáhli, to spousta vysokoškoláku, co je rodiče vydržovali do 26 bohužel, ne |-| fin - to ti schvaluju, přepadni manžu a potte se :-D :-D
Odpovědět
tak řezy se povedly, stačila jsem si umýt vlásky a uklidit, ufff :-p
Odpovědět
brum: už jsi to dostala?
Odpovědět
Profilova fotka
jita - ještě ne, ale cejtim takový pnutí v břiše, jako před mensesem, tak uvidíme, minulej měsíc sem měla prodlouženej cyklus o tejden; tak do příštího týdne ještě chvíli počkám jinak já chci taky řezy, my tu děláte chutě :-D
Odpovědět
já se chlubím, protože jsem je dělala poprvé, ale pečení mě jinak baví, jenže manžílek má úzký jídelníček, to je jen bábovka, perník nebo štrůdl, teď si řekl o řezy a jsem ráda, že se mi povedly
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?