Jak odpálkovat věčný otázky jaktože ještě nemáme dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
ahoj vdané paní, chtěla jsem se zeptat, jestli jste se některá setkala v okolí s otázkou ohledně toho kdy plánujete dítě, popř. drsnější a ještě netaktnější připomínkou jestli už byste si nechtěly pořídit dítě. jsem vdaná ještě ani ne rok a neustále se mě někdo vyptává, kdy budeme mít dítě. Většinou jsou to známí a vzdálenější příbuzní. Blízká rodina a přátelé vědí, že ještě studuju a že potřebujeme dát dohromady bydlení anebo jsou natolik taktní a do našich soukromých záležitostí se nepletou.Ale i tak mě dost štvě, když se mě na to někdo zeptá. Těhotenství a dítě beru čistě jako soukromou záležitost, o kt. máme právo rozhodvat jen my dva. Mě samotnou by nikdy nenapadlo se na něco takového zeptat ostatních. Jasně, že jsem třeba zvědavá, ale říct někomu jaktože ještě neplánuje příp. rovnou nemá dítě považuju za hodně neslušné. Jak řešíte tyhle dotěrné a hloupé otázky? Znáte nějakou vtipnou odpověď jak odpálkovat tyhlety zvědavce? 8-)
Odpovědět
1
6
7
Na tyto otravné, stále se opakující a intimni otázky, které mě vyloženě nas... Odpovídám také otázkou: " Tak co kdy bude dítě?" Odpověď (varianta pro muže): "Tak co, kdy si myslíš, že začneš mít problémy s prostatou?" (Varianta pro ženy) "Tak co, kdy si myslíš, že ti přijde menopauza, nebo už?" Varianta pro mladší generace: Za 5 let, 3 měsíce, 4 dny, 5 hodin a 7 sekund. Na intimní a nevhodnou otázku, stejná odpověď. :-) Ještě se ptají takovým opovrhujícím tónem... Zvlašť tchýně, už jenom z toho důvodu se mi nechce...
Odpovědět
Na tyto otravné, stále se opakující a intimni otázky, které mě vyloženě nas... Odpovídám také otázkou: " Tak co, kdy bude dítě?" Odpověď (varianta pro muže): "Tak co, kdy si myslíš, že začneš mít problémy s prostatou?" (Varianta pro ženy) "Tak co, kdy si myslíš, že ti přijde menopauza, nebo už?" Varianta pro mladší generace: Za 5 let, 3 měsíce, 4 dny, 5 hodin a 7 sekund. Na intimní a nevhodnou otázku, stejná odpověď. :-) Ještě se ptají takovým opovrhujícím tónem... Zvlašť tchýně, už jenom z toho důvodu se mi nechce...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Je to vskutku nepříjemná otázka, zvláště pro ty, kteří mají zatím jiné plány nebo nemohou apod. :-) My odpovídáme, že je to v plánu, ale jelikož chci být ve svatebních šatech bez bříška, tak ještě musejí počkat. :D Ale nehodlám se o tom bavit ani hned po svatbě. Někdy ti rodičové neví, co chtějí :-) Mně je 24 a mamka má radost, že se budeme brát a zároveň říkala, že jsem ještě mladá a zároveň občas prudí s vnoučaty, no tak kdo se v tom má vyznat. :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 měsících
Chapu, ze kamaradi mezi sebou tohle tema bezne resivaji, ale kdyz se na to ptaji ruzni vzdalenejsi znami, kolegove, nebo nahodni a uplne cizi lidi, je to neskutecne nevhodne. Nejak nerozumim tomu, co je komu po tom, kdy a jestli si nejaky par poridi deti. 🤔 Znama jednu dobu na podobne vlezly dotaz (bohuzel popravde) odpovidala, ze zrovna podruhe potratila a byl klid, dotycne osoby se hanbou malem propadly. Mne tyto otazky lidi nepokladaji, a tusim, cim to tak asi bude - dobre vi, kam bych je s takovym dotazem poslala. 😄
Odpovědět
Mně bude za pár týdnů 38 a nikdy se mě nikdo napřímo nezeptal. Pár nenápadných narážek "až budete mít dítě" jsem sice v minulosti zaznamenala, ale nijak na ně nereagovala a v posledních letech už jsou asi i ti největší optimisti smířeni, že prostě dítě nebude. Osobně si myslím, že do toho nikomu nic není, ani nejbližší rodině...
Odpovědět
1
6
7
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?