Zásnuby po velmi krátké známosti, jaký máte názor?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, mám takový dotaz...S přítelem jsme se seznámili loni v říjnu, tedy před necelými třemi měsíci. On už teď začal mluvit o svatbě :-) Chce si mě vzít nejlíp už letos. Když jsem se ho ptala, jak si může být tak jistý tím, že si mě chce vzít po tak krátké době, řekl mi, že prostě ví, že jsem ta pravá, že to byla láska na první pohled a už si nedokáže život beze mě představit. Já to cítím stejně ale pořád řeším, co by tomu řeklo okolí...Mě je 22 a příteli 29. Jaký na to máte názor?
Odpovědět
Jak už tu bylo, někomu vztah vyjde i když se před svatbou znal pár měsíců, někdo se rozvede krátce po svatbě i přestože spolu byl několik let.. nikdy nevíš, hlavně ta svatba v tomhle není vůbec nic určujícího. Ale jsi mladá, takže já osobně bych na tvém místě alespoň rok počkala, a to mám spíš špatnou zkušenost blízkou té druhé variantě a myslím si, že vůbec nezáleží jak dlouho spolu ti dva jsou. U nás ve vztahu bylo krizových cca 2 roky od začátku společného bydlení a od mého nástupu do pracovního života po studiích. A to jsem si myslela jak po téměř deseti! letech svého partnera dobře znám a budeme si žít skvěle, jak jsem se na to dlouho těšila. Vždyť jsme spolu i před tím oficiálním společným bydlením strávili nespočet dovolených, většinu týdne stejně přespávali vždy spolu u jednoho z nás apod. Až to opravdové žití, údržba domácnosti, chození do práce, únava a všední problémy přinesly problémy, rozpor v očekávání, nechuť spolu komunikovat apod. Nakonec se nám povedlo to vyřešit a teď věřím, že překonáme už všechno. V případě, že bychom se rozešli a měli další vztahy, rozhodně bych tak dlouho nečekala a vdávala se klidně třeba po roce až dvou. Je to dané i věkově, když je ti kolem třiceti, rozhodně nebudeš chtít čekat na svatbu x let. Podle mě spíš záleží kolik toho máš za sebou a zda víš co od života a partnera chceš a zda máte stejné očekávání, životní priority. Myslím, že po třech měsících toho druhého ještě skoro neznáš, např. nevíš jak se chová v krizových situacích, jak se k tobě bude chovat ať se někdy pohádáte, zda na tebe nebude zlý, i když teď tomu samozřejmě nevěříš (i když my měli první hádku ale až tak po 3 letech :D). Svatba z čisté lásky sice zní jako super věc, ale pokud jsi ještě mladá a nechceš hned děti, není až tak kam spěchat. Zasnoubit se klidně můžete, spousta párů je zasnoubených klidně i několik let než se opravdu vezmou. Jednu mojí kamarádku žádal přítel 3x než opravdu řekla ano. Pokud jste si souzeni, nebude mít vliv jestli jste se vzali letos nebo o rok později.
Odpovědět
Já si myslím, že to není blbost, pokud daného člověka znáte déle, jen jste nebyli partneři. Já svého muže znala téměř 8 let, než jsme se dali dohromady. Dohromady jsme se dali v srpnu a na Vánoce jsem od něj našla pod stromečkem zásnubák od Rýdla (zdůrazňuji, protože není v žádném balíku a kdyby to nemyslel vážně, těžko by se obtěžoval s hledáním prstenů u takvého jména). V dubnu jsme se brali, v srpnu (ano, přesně na naše výročí) se nám narodila dcera. Zatím je nám krásně a vztah jen kvete. Takže já si myslím, že když daného člověka znáte dlouho, jen partnery jste krátce, není to takové drama :)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Profilova fotka
Tohle se velmi těžko posuzuje a určuje délka chození, kdy má přijít vhodný čas na svatbu. My s přítelem jsme se znali 3 týdny a požádal mě o ruku a svatbu jsme naplánovali od zasnoubení za 9 měsíců. Nyní spolu bydlíme a vše nám dokonale klape a v srpnu nás čeká svatba, na kterou se moc moc těšíme. Oba jsme od začátku věděli, že patříme k sobě a víc jsme neřešili. Člověk se musí hlavně řídit srdcem!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@baena tak to přeju ať všechno klape i nadále....fakt v tomhle vždy záleží na lidech...já jsem třeba hodně racionálně zaměřenej člověk, žádná romanticka :-D a důležita rozhodnutí vždy cinim mozkem a ne srdcem :-D ale vám "srdcovkam" to přeju - myslim, že ten život máte víc vzrušujíci a plný zvratů a emocí :)
Odpovědět
Profilova fotka
@laka_lacenda Máš pravdu život je nyní pěkné vzrůšo:-) Racionálního života jsem si už užila až až. Nyní si vychutnávám tu druhou stránku života a je naprosto úžasná a já jsem za to moc vděčná a šťastná.
Odpovědět
@baena Já Ti nevim...do ex jsem byla strašlivě zamilovaná a byla jsem přesvědčená, že je to ten pravý, on si myslel totéž...kdybych do toho tenkrát šla a řídila se čistě jen srdcem, jsem už dnes rozvedená paní. No ale jak píše @laka_lacenda - plné zvratů a vzrušení to teda bylo - až na to, že kolem 30. roku života už jsem těch zvratů a emocí měla po krk...:-). Neříkám, že to nemůže vyjít, ale pokud bych měla hlasovat, pak bych řekla, že - jakkoliv neromanticky to zní - rozum by měl hrát při výběru životního partnera poměrně zásadní roli..
Odpovědět
Profilova fotka
@strelenka Tak mě je 36 let a vzrůša si opravdu užívám a to už mám i jedno manželství za sebou. Moje babička vždycky říkala manželství je jako když si koupíš los, nikdy nevíš co v něm bude...... :-)Asi měla kus pravdy.
Odpovědět
@baena Tak to nepochybně :-).
Odpovědět
Profilova fotka
Tak uvidíme co nám osud přinese............. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@strelenka tak uvidíme co nám osud přinese .............. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@baena mame to hodne podobne, o tom ze se chceme vzit jsme se zacali bavit tak po dvou mesiich, hned jak jsem se prestehovala k nemu. Budeme se brat presne rok od prvniho rande :-) Oba podruhe,ale oba naprosto jisti tim co delame a proc.... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mr_falko No a my to máme ještě kratší:-) 1.11.2015 jsme se poznali a za 3 týdny byly zásnuby. A v srpnu 2016 svatba. I my to tak cítíme jako Vy:-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Jee tak to my měli svatbu teď v sobotu, přesně na první výročí seznámení. U nás sehrálo velkou roli i to že mi manžel málem umřel před Vánoci a pak strávil téměř 4 měsíce po nemocnicích. Ale všechno dobře dopadlo. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petelinka ou :( tak hlavne už jen samy zdravicko :)
Odpovědět
Profilova fotka
Byla jsem 8 let s byvalym partnerem, myslela jsem ze v relativne spokojenem vztahu, presto na svatbu ani jeden z nas nemyslel... Pak jsem potkala meho soucasneho manzela, s ex jsme se rozesli a s novym partnerem (nyni manzelem) jsme spolu ihned zacali bydlet (on musel odejit z bytu sve expritelkyne) a behem par tydnu zacali mluvit o svatbe, posilali si obrazky satu, bot, vybiral barvu kytic a me se to libilo, prestoze do te doby jsem ja svatbu vubec nemyslela, proste jsme oba vnitrne silne citili, ze je to "ono" a presne tak to ma byt. Ale vzhledem k tomu, ze jsme chteli byt aspon trochu rozumni, tak jsme zustali na par mesicu jen u roztomilych predstav. Po roce a pul me pak doopravdy pozadal o ruku (coz bylo presto docela prekvapeni- pred tim jsem to "planovani" trochu brala jako legraci) a svatba byla par mesicu po 2 letem vyroci. Na pocitu, ze to je ono a ze to tak ma byt se ale vubec nic nezmenilo, za chvili oslavime rok pd svatby a nadale se nic nemeni- je to ono a ma to tak byt ;)
Odpovědět
Profilova fotka
@laka_lacenda už bude jen dobře. ;-) Ale o svatbě jsme mluvili hned po pár týdnech od seznámení, sestěhovali jsme se po dvou měsících protože mi končil nájem. A tak nějak jsme poznali oba, že spolu chceme strávit zbytek života a ta událost před Vánoci to jen urychlila. :-)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?