Zásnubák - Je vhodný, nezklame?

Zobraz úvodní příspěvek
Zdravím. Už asi čtvrtý den v kuse řeším zásnubní prsten (upřímně už si s tím dost ukrajuju z času, kdy bych měl pracovat, ale kupodivu mě to začalo docela bavit). Z českých obchodů jsem prošel snad úplně všechny (internetové) od těch největších až po ty úplně nejmenší, nakonec jsem se dostal až k českým designerům, jako je třeba Hanuš Lamr apod. A pak jsem se dostal i k Londýnským designerům a vůbec jsem se do toho tak strašně zamotal, že jsem začal mít tak specifickou představu, až jsem si prsten sám nakreslil, jenže je tak specifický a nevšední, až se bojím, aby se vůbec na zásnuby hodil. A zde bych potřeboval vaši radu (nejlépe žen). Abych vás zasvětil do situace - Jsme velmi mladý, lehce alternativní pár takových přírodních intelektuálů (to znamená že máme rádi dobrodružné výlety stopem po evropě se spaním ve špíně pod širákem, ale zároveň doma chodíme každý týden do divadla, občas na opery, výstavy apod) O tom, že chci požádat o ruku se ví, akorát se neví kdy přesně a jak. A moje milá mi jednou trochu pod vlivem alkoholu začala ze srandy ukazovat, jaký prsteny se jí fakt nelíbí. A jaké ano. Rozhodně nechce nic obřího, nepotřebuje žádný drahý kamen, ani obří diamant, nejradši by něco minimalistického, klidně jen obroučku bez ničeho, nebo s něčím malým, vkusným. Rozhodně žádný z těch futuristických designů, které jsou teď v módě (viz přidaný obrázek masivního prstenu z bílého zlata). Říkala, že jí klidně stačí co nejjednodušší prsten třeba odněkud ze zastavárny, že na tom zas tolik nezáleží, naopak by měl ten prsten alespoň nějaký příběh (to jen abych vám přiblížil, jak zhruba přemýšlí). Pak narazila na google obrázcích na nějaký prsten s luční květinou a vykřikla "Jo, Karle, kup mi prsten s kytkou!". Vypadal ale jako kdybych ho koupil na pouti a nevím, jestli to říkala jen ze srandy pod rouškou alkoholu, nebo ne. Každopádně jsem hledal prsteny s kytkou. Všechny vypadají buď jak pro britskou královnu s květem nějaké obří růže a když hledám s milým jednoduchým lučním kvítím, tak zase vypadají trochu infantilně, jak prsten pro dvanáctileté dítě a rozhodně ne jako zásnubák. Mojí milé by to asi bylo jedno, ale já bych nerad, aby si z toho třeba ostatní dělali srandu, nebo měli sem tam nějaké nevhodné připomínky, aby se z toho necítila špatně a nemrzelo jí to a netrápila se pak tím, že by se styděla ten prsten nosit (ale bála se mi to říct apod.). Zkoušel jsem navrhnout co nejminimalističtější prsten s jednoduchou, ale malou luční květinou. Zavrhl jsem jakýkoliv briliant a nechal bych si jej vyrobit na zakázku jen ze žlutého a bílého zlata. Bílé zlato by se použilo na okvětní lístky. V podstatě to vyhovuje požadavkům, které kdysi pronesla. Je to minimalistické, jednoduché, milé a navíc i s příběhem :). Jenže - ženy. Vy "normálnější" ženy. Nepřišlo by vám to třeba trochu infantilní? Zvlášť, kdybyste to měli mít na ruce třeba i v pozdějším věku? Přijde vám to vůbec vhodné jako zásnubní prsten? Já už viděl od nejrůznějších designerů tak prapodivné prsteny, že už ani nemám soudnost, zda-li se to na zásnubák hodí, nebo ne. Kdybyste takový prsten dostali, styděli byste se za něj. Případně, kdybyste se s námi jako s párem někdy v budoucnu setkali, neříkali byste si potají "co to má ta holka za divný zásnubák"? Fakt nechci, aby z toho měla špatný pocit, nebo aby se jí lidi za zády smáli. Kdyžtak prostě sáhnu po nějaké tenké obroučce s kamínkem, čímž nic nezkazím. Můj návrh je také v příloze (ten prsten na malíčku). Děkuji opravdu mi to moc pomůže a omlouvám se za tak dlouhý text.
Odpovědět
Ten kamen opravdu ne. Tvarově i barevně se mi tam hodí zlato a dávat tam kamen účelně jen proto, aby tam byl kamen, to se mi nechce. Jde mi víc o estetické vyznění toho květu, než o to, že na snubáku by měl být kamen a k tomu estetickému vyznění mi sedí zatím jen zlato (nebo něco, co se dá tvarovat). Konec konců, tak aby to vypadalo jako na tom obrázku tam žádný kamen nepasuje, hledal jsem to, věřte mi, ale ten kamen by to vždycky až moc změnil a podle mne k horšímu (to mám najednou sebevědomí, co? :D Otázku, zda se to hodí na zásnubní prsten jsem již díky vám vypustil, asi opravdu nezáleží na tom, co se hodí a nehodí) V tomto souhlasím s Vineta. I tak děkuji :).
Odpovědět
@honzamayer :) On vážně kámen nutně být nemusí, kamarádka třeba dostala jako zásnubní imitaci prstenu z filmu Pán prstenů - ten byl taky bez kamene :) Tím svým příspěvkem sjem jen reagovala na to, že i spousta lidí ymslí, že prsten s diamanem musí být strašně drahý, ale malý diamantík velikosti 1.5 nebo 2 je vážně v podstatě "levný".
Odpovědět
Velikost 1.5 nebo 2?V karátech nebo milimetrech?
Odpovědět
@milanbures Myšleno v milimetrech, 2 karáty by byl pořádný šutr :) Ale když jsem na to koukala, tak spíš 1-1.5 mm :)
Odpovědět
@honzamayer podle mě jě super, že si s tím dáváš tolik práce a když nic, tak už "jen" tohle bych ocenila :) ten prstýnek je navíc moc krásný a klidně bych takový nosila jako zásnubní i celý život, když už nic, mohla bych si vždycky při pohledu na prst vzpomenout, jaká sem byla mladice :-D Podle mě přítelkyni znáš nejlépe, a tak pokud se tobě líbí nejvíc, tak ti fandím. ;) A co se týká názoru, že každou ženu potěší diamant.... no, buď jsme my ženy všechny povrchní, ani o tom nevíme... anebo já nejsem reprezentativní vzorek :-D Příteli jsem svou představu taky "naznačila" a jedním z požadavků bylo i to, aby prstýnek neobsahoval diamant - nepřišlo mi to důležité. Hlavně jde o ten okamžik a pokud člověk toho druhého miluje, tak je jedno, jak moc origináln9/drahý je prstýnek či žádost o ruku... Uffffff, loučím se tvá Máňa :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@honzamayer Z toho, co jsi o sobě a přítelkyni psal, nejste ani jeden z těch, kteří by šli s proudem a měli se zbytečně vázat nějakými zvyky a tradicemi. Důležité je, že se ten prsten bude líbit jí. Ptal ses, jestli nám nepřijde infantilní. Pro mě by byl infantilní, kdyby jsi ho, jak máš na obrázku, nechal udělat na malíček. Z tvých nákresů to působí dojmem, jak kdyby nosila na malíčku prstýnek z dětství. Oroduju proto, nechat udělat velikost na prsteníček. Pak to bude v pohodě. Design kytičky určitě prober se zlatníkem. Kytička, která má okvětní lístky směrem nahoru, je nepraktická pro běžné nošení. Hodně zdaru !! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@zorro4 pro mě by cokoliv dražšího než tisicovka byly vyhozene peníze :) mám jiné priority, kde utratit peníze, než prstýnek :) ale manžel to ví :) nevím kolik stál můj prstýnek, ale odhaduju, že ta večeře a pivo, co jsme měli předtím než mi ho dal, byla asi dražší :) a tak je to pro mě v pořádku :) Pro zakladatele: dejte prosím vědět, jak jste nakonec s prstynkem dopadl, držím pěsti :)
Odpovědět
Přiznám se, že mi ten kytičkový prstýnek infantilní přijde. Dovolím si soudit z pozice cca čtyřicátnice. Ve 20/25 fajn, krása romantika, ale teď fakt ne. Navíc pokud přítelkyně vyřkla "květinku" (či jak to bylo) v alkoholovém opojení. Dostajíc květinku třeba by byla ráda, že nevyřkla "lopuch" nebo "bagr" ;-) ... ale. Být Tebou, tak to s ní proberu zastřízliva.
Odpovědět
Nevím, zda jsi už neobjednal, ale narazila jsem na jeden perfektní http://27jewelry.com/cs/shop/prsten-f...
Odpovědět
Profilova fotka
Já zadala do googlu a hned na mne kouknul tento :) https://www.klenota.cz/Prsteny/Prsten... krásný jemný a s kytkou ;)
Odpovědět
Honza když mi dával prstýnek tak říká " já se tak strašně bojím, že se ti nebude líbit, že je romantika v čoudu..na..."..nemám briliant, ale zirkon..není tuctový, ale ani nic velkého a okázalého.. je s láskou vybíraný, pro mě je důležité, že si dal záležet..a i kdyby přitáhnul nějakou hrůzu, bylo mi to jedno...:-D
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Profilova fotka
Mně přijde perfektní ❤️. Dejte vědět, jestli řekla ano :)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@honzamayer Jestlize jste teto krevni skupiny, tak bych se vykaslala na to co si mysli okoli :). Ja napriklad dostala zasnubak ze stribra s keltskym motivem bez jakehokoliv kameni, navic od Cornwallskeho sperkare, a je to ten nejlepsi zasnubak jaky jsem si mohla prat. Protoze je na nem videt, ze je to hlavne a predevsim prsten PRO ME, ne ze je to nejaky univerzalni ZASNUBNI prsten. Jako ne ze bych ho s nejakym modernim krouzkem s diamantem vyhodila, ale presne jak rikas, bylo by mi lito tech penez, za ktere bysme jinak mohli mit treba letenku. A nejak me netankovalo ze me slepice nechodi obdivovat :D. Taky jsem se nechlubila prstenem, ten prsten je muj a nikomu do nej nic neni, jen jsem proste hlasila ze se budu vdavat. A hotovo. Takze ja ti sice asi neposkytnu mainsteamovej nazor, ale myslim zes vybral dobre.
Odpovědět
Fakt se ti ten návrh povedl, já bych z něj byla nadšená. :-) Držím palce, ať má slečna radost. ;-)
Odpovědět
@honzamayer já se obávám, že to bude nepraktické - kvůli těm okvětním lístkům, které směřují ven - bude tím zatrhávat svetry a nebo až se někde nechtic opře, tak ho ohne nebo ulomí.. pokud kytku, tak ať okvětní lístky směřují dovnitř ke kroužku.. určo bych nezavrhovala ty bazary/ starožitnictví - zkus jich pár obejít a možná tam objevíš nějaký úplně jiný, ale právě s tím příběhem.. Jinak je fajn pak k prstýnku předat po žádosti pak certifikát (bez ceny) - já dostala prsten se spinelem a brilianty a bez něj bych asi těžko dohledávala co to je za kámen a ptát se na to by mi bylo blbé (musím říct, že ve skutečnosti mi to ale bylo úplně jedno, i kdyby to byl zirkon nebo sklíčko:))
Odpovědět
@luuula tenhle je fakt nádherný, originální a přesně takový, co by mohl zakladatel hledat!
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?