Špatná velikost zásnubního prstenu

Ahoj, mám takový problém snoubenec mi koupil strašně velký prsten o x velikostí větší, chtěla jsem ho nechat zmenšit, ale bylo mi řečeno, že má moc kamínků a že by postupně povypadávaly :-( . Vyměnit prsten ve zlatnictví už nemůžeme, jelikož ho snoubenec doma "sušil" přes rok :-D . Tudíž mi chce koupit nový, ale mě je líto toho prvního. Nosit ho můžu tak akorát na prostředníčku, ale také to není ideální. Stalo se Vám také, že máte dva zásnubní prsteny? Díky za odpověď ;-)
Odpovědět
@sik0063 Ahoj já mám prstýnek taky větší a nosim ho na prostředníčku :-)
Odpovědět
Ahoj :)) taky nosím na prostředníčku, zmenšovali jsme ho jednou, ale podruhé říkali, že se to nedoporučuje ..
Odpovědět
Zkus jeste pravou ruku, pokud jsi pravak, byva vetsi... je ti ale hodne velky, takze to problem urcite uplne nevyresi. Bala bych de, ze ho nekde ztratim. Hlavne pokud jsou to diamanty, zkusila bych poresit "rozebrani prstenu na soucastky" a kameny pouzit do noveho. Treba by to slo. Ja jsem teda hrozny cynik, a pokud bych planovala nosit prsten porad a ne jen do svatby, nezajimalo by me ani to, jestli je to TEN prsten, ale spis jak se mi nosi, jestli ho neztratim a kolik by stalo jeho predelani nebo vyroba noveho. Stalo se mi neco podobneho u narozeninove prstenu, museli jsme ho reklamovat a potom jsem si vybrala uplne jiny a jinde. Takze to sice neni "ten" prsten, ale umysl, ze mi nejaky sperk darovat chtel, zustal a to mi staci.
Odpovědět
Profilova fotka
Já nosila taky na prostředníku, teď ho nosím tam kde mám, ale jistí mi ho z vrchu snubák :) jinak by mi byl na pravačku :)
Odpovědět
Profilova fotka
já jsem taky dostala větší zásnubní prsten a chvilku jsem ho nosila tak jak byl - kromě toho, že mi málem pokaždé spadl do záchodu, když jsem si stahovala džíny, tak mi definitivně spadl při jízdě na kole, když jsem natáhla prsty po brzdě a hledala jsem ho 10 min na kostkovici mezi projíždějícíma autama.. takže moc nedoporučuju nosit větší prsten :( můj naštěstí šel zmenšit, i když až ve třetím zlatnictví, kde jsem se ptala. předtím mi řekli, že to nejde.
Odpovědět
Já dostala prstýnek o 4 velikosti větší. No nevim jak se mu to povedlo :) Nechala jsem si ho zmenšit i když mě varovali že by mohly kamínky vypadat (mám ho hodně podobný jako ty). Mám ho již rok a zatím je vše v pořádku.
Odpovědět
Profilova fotka
Já mám dva. První jsem DOMA ztratila a měsíc jsme se ho hledali..tak mi dal přítel udělat nový a den po vyzvednutí nového jsme našli první. Říkala jsem, že ho mohu prodat, ten nový, ale přítel nesouhlasil. Tak nosím oba dva. :)
Odpovědět
Profilova fotka
Taky nosím na prostředníčku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ten první byl dělaný na zakázku a asi o 3 velikosti větší :) Kredum ho vzali zpět a udělali nový - identický, ale menší :)
Odpovědět
Profilova fotka
Já ho mám také větší, cca o číslo, tak ho nosím na pravé ruce na prsteníčku klasicky a tam už je větší jen o půl čísla - nehrozí, že by vyklouzl :-)
Odpovědět
@sik0063 Být vámi donesla bych ho do zlatnictví s tím, že si ze svého materiálu chcete nechat udělat prsten nový - stejně jako píše @wiki85. :) Bohužel se vám to trochu prodraží, ale pokud máte o tolik větší prsten, zřejmě se nedá dělat nic jiného. A kupovat nový je škoda, co potom s tím původním, když vám nesedí?
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?