Nosí manžel po svatbě prstýnek?

Zobraz úvodní příspěvek
Včera jsem zjistila, že můj ho nenosí, že má strach, aby ho v práci nepoškodil nebo neztratil (pracuje v knižním skladu). I když jeho důvody chápu, mrzí mě to... A vás muž?
Odpovědět
1
18
19
@ovcik jasne, ze to muze cloveku znit smesne :-D ale me toi proste radne ser... :-S vzal si ho jen jednou...je to sobecky pristup...ja mu ho nenutim, to pisu jen sem, ale stve me, ze si ho proste nevezme ani za boha...a proc si nemuzeme koupit stejne z oceli oba do litru? S rytinou? Na pamatku? Navic ja ho nosim krom noci porad. Zkratka, stve me to a porad souhlasim s ingrid, ze je to soucast manzelstvi. Neni to v zakone, ale navleka se, nevidim duvod, proc by se nemel nosit...Kdyby se nosit nemel vubec, obrady by byly bez prstynku:-)
Odpovědět
@ovcik btw - byla jsi prekrasna nevesta, moc hezke fotky:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kacenka1111 tak to mi je luto, ze manzel nenosí obručku tak mu to povedz presne ako si to napísala tu ! mozno to pochopí je pravda, ze clovek pred Bohom slubuje niečo čo by mal dodržať a preto sa davaju aj obručky, tiež mi príde divné na čo niekto vyhodí tolko penazí za prsten, ked ho nenosí a doma je v skatulke to by som si radsej kupila obycajny za par korun/euro a za tie peniaze isla na dovolenku keby som vedela, že prsten nosit nebudem..
Odpovědět
@ingridka07 to uz jsem zkousela, to bylo to jednou, kdy si ho vzal...pak tam sedel, porad si kroutil prst, aby mi ukazal, jak strasne trpi a porad to omilal, ze to on néé, ze to nemuze....mrzi me to....vim, ze je to o necem jinem, nez o prstenu, ale me mrzi jeho sobecky pristup....kdyz tohle dela s prstynkem, jak se potom bude chovat v jinych, dulezitejsich situacich? on zmenil plzakovo heslo z Zapirat na Neustupovat.... :-(
Odpovědět
@kacenka1111 dekuju :-) vsak oni jsou obrady bez prstynku... uz jsem videla obrad bez niceho, se retizky.... ten prstynek je proste nejcastejsi zvyk, proto to vetsina lidi bere jakko samozrejmost ;-) chapu, ze te to s.... manzel puvodne zadny prstynek nechtel ani kupovat, nakonec jsem ho premluvila na ocelovy dle jeho vyberu a domluva byla takova, ze ho bude mit prvni tyden a pokud mu to bude vadit, tak pochopim, ze ho nosit nebude... ale nastesti mu to nevadi a nosi ho rad, hlavne kdyz spolu nekam jdeme :-) myslim, ze u tebe je to, co te s... prave ne ani tak ze by nechtel prstynek, ale uz jen ten pristup... :-( zkusila bych si s nim o tom navazno promluvit, ze chapes, ze ho nerad nosi, ale jestli te ma rad, tak aspon vyjimecne by to mohl zkusit... no a nebo mu zkus navrhnout, jestli by ho nedal aspon na retizek, to byla taky jedna z variant, ktere jsem u manzela puvodne planovala ;-)
Odpovědět
@ovcik fakt jo? =-) ja myslela, ze je to jen s prstynkama a ze jsou vzdycky:-) no, ano je, ale s nim nic nehne....tak tise trpim a uz ani nedoufam...na nej nic neplati, kdyz nechce, neudela to....ale co....at si skubne, ja si ten svuj budu nosit:-) ja se za to nestydim:-) :-p a retizky? on? jezisi fuj, vzdyt to by preci vypadal jako holka :-D ( dle jeho slov )...ach to jeho ego.... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kacenka1111 nechapem prečo mu to vadí, povedal ti to? tak to ti mal pred svadbou povedať, ze prsten nechce.. alebo nech ho nosí niekde na retiazke ale to je asi blbe.. kolko ste svoji?
Odpovědět
@ingridka07 od dubna...ani s jeho ex ho nenosil, alespon to tvrdil...ze pry na to neni zvykly a ze mu natekaji prsty...( logicky duvod, ale ne vzdy mu natecou a jednou za tyden na dve hodinky by to zvladnul )...ale jak jsem rekla, stejne s tim nic neudelam, takze muzu spekulovat jak chci a nic si nepomuzu, takze o nicem:-) ale zavidim vsem holkam, co maji muzskeho, ktery ho nosi a je na to pysny.... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kacenka1111 hmm nerozumiem jeho spravaniu. Ale tak snad sa ti podarí raz aby obručku nosil ! držím ti palce :-)
Odpovědět
@ingridka07 diky! :-) vymyslim nejakou zenskou taktiku :-p
Odpovědět
@kacenka1111 Uplně tě chápu, tobě vadí ten přístup. Nejde ani tak o prstýnky samotné, že ale že to nechce udělat pro tebe. V jiných věcech je k tobě ohleduplný a naslouchá ti? Pokud ano, asi bych o prstýnku přestala nějaký čas mluvit. Třeba, když přestaneš tlačit, začne sám, třeba ne. Ale pokud je jinak fajn, zatím bych prsten neřešila. bez toho, aby ho nosil se dá žít. Pokud ti nevyhoví ani v jiných věcech, může být téma o prstenech něco jako "bitevní pole" na, kterém se ti snaží dokázat , že tady vládne on a tady je nad věcí on. Pak bych mu trochu přistříhla křidélka. Například tak, že bych prsten sundala taky. Tím bych asi začala.
Odpovědět
@pincola no, myslim, ze jsi to vystihla uplne presne - snazi se o nadvladu, pac jsem ji vzdycky mela ja a jednoho dne se zasekl....nevim, jestli uplne proto nenosi prstynek, ale to ostatni, protoze to neni jedina forma prostestu....filmy, vecerni TV ( nastvala jsem se, poridila od nasich dalsi TV do loznice a chodim se divat tam a najednou - uz i malicku ustupuje, abych zase nesla pryc ):-)...nevim, proc to dela.....:-) asi to neni uplne o prstynkach, i kdyz priznam se, kdzy jdeme ven a ja vidim manzelske pary, jak chlap proste a jednoduse prstynek nosi a slusi mu to a je to hezky, oba maji stejny a ten muj drzkuje....nevim, pak me to mrzi....asi mi to jinak nevadi:-) ale ja si ho nesundam, ani na truc, ani jinak.....dal mi ho a pro me je to posvatne, neco mi u toho slibil a proste pro me je to symbol, no:-)
Odpovědět
Článek se načítá
@pincola jeee, pockej, ja nevidela tvoje svatebni fotky! :-) mela jsem te v pratelich, ale musela jsem zmenit nick, jsem i na MK, no zblbla jsem to a tak jsem ztratila kontakty :-(
Odpovědět
@kacenka1111 Pak mu asi vyhovuje, že ti to je líto. Pokud mu jde o nadvládu, pak bych mu nedávala najevo, že tě to mrzí. Uvidíš za nějakou dobu, jestli o tom začne. Ale chápu, že ti to je líto. :-|
Odpovědět
@pincola takze ignorace jeho snahy....ted zase TV, ja chci HItmana, on Lviho krale, ustoupit musim ja....asi udelam radikalni rez, ale to uz neni na tuhle diskuzi:-)
Odpovědět
@kacenka1111 piš mi do IP a je to vyřešené:-)
Odpovědět
Profilova fotka
nebudte (niektore) na tych svojich manzelov tak prisne kvoli takej prkotine... ja svoje prstene (zasnubny aj obrucku) nosim minimalne, prekazaju mi na ruke a ani po vyse troch rokoch som si nezvykla... ale s tym, co citim k manzelovi to nema nic spolocne, keby mi to zacal vytykat, tak si asi poklepem na celo...
Odpovědět
Profilova fotka
Taky nosí :) I když mě před svatbou opatrně varoval, že ho nosit nebude (nikdy nenosí žádné šperky), jsme svoji už přes čtyři roky a ještě ho nesundal :) Je to krásný pocit, když spolu někde jsme a na první pohled je vidět, že patříme k sobě :)
Odpovědět
1
18
19
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?