Je nutne usadit fotografa/kapelu apod k rodine a pratelum?

Chci se zeptat jak byste / jste to resily. Zasedaci poradek mi trable nedela, ale chci se zeptat jak poresit tohle na obed na hostinu: - kameraman - kapela (2 hudebnici co hraji na obrade a zustavaji na obed) - fotografka Tyhle 4 lide se mi ted do naseho zasedaciho poradku teoreticky vejdou (mame pres 80 lidi ale misto u stolu se ted najde). Muj dotaz - ocekava se ze fotografka bude fotit behem hostiny? Stejne pro kameramana? Samozrejme ne po celou dobu, taky si musi sednout. Moje osobni preference je neusazovat k rodine a pratelum, a nutit lide okolo nich se jim venovat nebo s nimi mluvit. Mame jeste venkovni posezeni - samozrejme zalezi na pocasi, ale tak trochu jsem si myslela ze se s nimi domluvim a usadim je venku s talirem na obed. Je to krute nebo normalni? Dekuji za vasi zkusenost.
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den, kruté to jistě není. Jako Dj raději sedím na konci stolu, nebo ve vedlejší místnosti spolu s fotografem, kameramanem apod. Fotografka ale zřejmě bude chtít raději sedět nedaleko Vás na zachycení momentů v rámci hostiny. Jirka
Odpovědět
Posadila bych je normálně ke společnému stolu se všemi ostatními, akorát bych je 4 dala třeba na konec stolu, můžou si povídat spolu, určo najdou společné téma právě v povídání o svatbách a kde kdo z nich na svatbě pracoval. Pokud nemáte konec stolu a budete mít vše propojené, tak prostě je posadit kamkoliv kde jsou vzdálenější příbuzní nebo kamarádi. Hosté, kteří pak budou sedět vedle nich si s nimi můžou povídat, ale nemusí, nechala bych tomu volný průběh. Asi by mi přišlo divné je dát nějak bokem, každopádně je to tvoje svatba, takže tohle je jen můj názor. Jinak fotit při hostině? Kdo chce, aby ho někdo fotil, jak jí? 😀 Udělá se možná fotka na začátku, jestli máte zvyk a budete se krmit s ženichem, ale jinak bych při jídle dala všem pokoj.
Odpovědět
Nutit přátele mluvit s fotografkou 😄 To je jak cedulky v ZOO “nekrmte zvířata”, tak “nemluvte s fotografkou” 😄
Odpovědět
Profilova fotka
Z vlastní zkušenosti (pár svateb jsem fotila) je lepší fotografku atp zapojit do všeho. Vím že jsou to pro vás cizí lidi, ale berte to tak že se vám snaží zachytit to nejkrásnější z vašeho dne. Nedávala bych je někam bokem jako "na hanbu", je to čast takové trapné a fotograf z toho potom nemá dobrý pocit. Pokud máte takových "zaměstnanců" více, je dobré je posadit spolu. Ale hlavně se na to zeptejte přímo jich - třeba budou chtít sedět zvlášť, odpočinout si, popovídat si s lidmi z branže, je to dost individuální 🙂
Odpovědět
My je také budeme usazovat na konec stolu pospolu k přátelům 🙂 podle mě je důležitý aby byli v kontaktu s ostatníma a bavili se podobně 😄
Odpovědět
@rraadka Asi jsem to brala podle sebe 😄 Me by to nebavilo predstirat ze me zajima kolik svateb fotografka foti normalne a odkud sem dneska jela, radeji bych se bavila s kamarady. A nenapadlo me ze se nekdo z nich na ty svatbe bavi @sima_a - pro me jako koordinatorku tohle byla vzdycky prace a akci jako takovou jsem si neuzila, spis si vydechla kdyz bylo po vsem
Odpovědět
@alisa_ Já to vnímám tak, že když jsem na svatbě usazená ke stolu s neznámými lidmi (což se mi nejednou stalo), minimálně po dobu, co s nimi sedět musím, se pokouším konverzovat. A vlastně nevidím rozdíl, jestli se bavím s cizím hostem, nebo někým z “dodavatelů”. Vždyť jsou to také lidé. V konečném důsledku tam daná osoba bude jen na skok a zase se vrátí ke své práci, tak hosté chvíli přežijí domnělé “obtěžování”.
Odpovědět
Posadils bych na konec stolu….
Odpovědět
Profilova fotka
Je to dost krutý ze někoho kdo vám vytváří jednu ze dvou věci co vám ze svatby zbydou - fotky a video a manžel - berete jako obtěžující faktor... Za me dost smutný..m to je jak říct ze nedam faráře mezi rodinu - proboha proč? Natož fotografku která stejně musí sedět na konci stolu aby mohla fotit... Asi bych byla v šoku jako fotograf
Odpovědět
Profilova fotka
@alisa_ Když se budeš k dodavatelům chovat jako k přátelům a poskytneš jim určitý nadstandard, je pravděpodobné, že se to pozitivně odrazí na jejich práci a udělají pro tebe taky něco navíc. Jako fotografku i jako kameramana sis vybrala boží lidi, nemyslím, že konverzace s nimi jako s "cizáky" bude pro ostatní utrpení, naopak myslím, že to bude příjemné. Já bych si do takového koutku jako host teda mile ráda sedla. 😄
Odpovědět
@te_ssiinka_nelova nerekla jsem ze je to obtezujici faktor, ale pro me jsou to dodavatele ne pratele - takze z pracovni sfety prechazim do 'profesionalniho' jednani a ne kamaradstvi. Jestli jsou i oni profesionalove tak nevim proc by to melo mit vliv na to kde sedi... Nazory jsem dostala, diky
Odpovědět
Profilova fotka
@alisa_ třeba perky pug je tak skvělý pohodový člověk... Kdyby to všichni brali jako ty - jsi dodavatel (odběratel) ne můj kamarád - tak se většina z nich nedostala tam kde je... Ty lidi do toho vkládají srdce a ty mas problém zda nebudou obtěžovat tvé hosty.. Pardon, za me to je jako byste byli nadlidi a oni něco u kotníků, tak mi to vyznívá a vyznívat bude.. Raději tam chci lidi které objemu, pokecam si s nimi a když náhodou budou v našem městě tak je ubytuju a vezmu je na večeři protože vim ze to samy oni by udělali pro me, protože byli součástí našeho nejdůležitějšího dne v životě a i ti lidi si to uvědomují jaká je to zodpovědnost... Upřímně? Je mi líto fotografky a kamaremana. Nereknu neusadit dj, řidiče nebo koordinátora, ale prostě farář, matrikar, fotograf, kameraman jsou hned po vas a vašich hostech ti nejdůležitější lidi
Odpovědět
Článek se načítá
@te_ssiinka_nelova Vim z ostatnich diskuzich ze se vyjadrujes dost prikre a bez obalu, takze si to neberu osobne - jako lito ti nikoho byt nemusi, nikdo stradat nebude a o vsechny bude postarano. Ja jsem dost privatni clovek a jen tak si k sobe nikoho nepripoustim ani se se vsema hned nekamaradim. Pokud by to jeste nekoho zajimalo, kazdeho jsem se zeptala co preferuje a podle toho se zaridim. Coz si myslim ze je ten nejlepsi pristup. Nevim jestli jsem jedina na svete kdo je bere jako dodavatele - s pratelskym pristupem samozrejme. Vim ze jsou bezva lidi proto jsem si je vybrala 😉
Odpovědět
Profilova fotka
@alisa_ vyjadřuju se tak jak to daná situace žádá a ne ze někomu mazu med kolem pusy, nějak nevím na co by tomu komu bylo... Jen doufám, že tohle se ti jednou nevrátí... Ze te někdo bude brát jen jako dodavatele, jen někoho s kým ma papír nebo je to jen zákazník... Třeba jednou, když budeš vybírat kočárek, třeba... Pokud planujes dítě samozřejmě to je tva věc, ale dávám to jako příklad... Jsou situace v životě kdy prostě to není jen dodavatel, ale někdo kdo tvoří opravdu důležité okamžiky 😉 tolik k tématu, za me to prostě by byl faux pas 🤗 každopádně tvoje svatba tvoje pravidla, ale kdyby jsi si za tím stala, tak by jsi se neptala na názory. Takže tak a hezky večer 😊
Odpovědět
@alisa_ myslim, zes to vyresila suprove ☺ zazila jsem svatby, kde tito lide sedeli u hlavniho stolu, i kde u bocniho bez te ofiko vyzdoby (nebo s mensi nez u hlavni tabule), treba i ve vedlejsi mistnosti a oboji bylo v pohode, domluva je nejlepsi.. Nejvic nablizku byl obvykle fotograf,protoze u te tabule se deje fura veci (proslovy, podekovani, spolecna polevka, treba dort..). Osobni domluva je ale za me nejlepsi reseni ☺
Odpovědět
@alisa_ Také přemýšlím jak to udělat. Měla jsem tedy jasno než si přečetla tuto diskusi. Brala jsem jako samozřejmost, že když to nejsou svatební hosté (Dj a fotograf) Budou automaticky sedět jinde. Jsem pohostinna, určitě nikoho nechci sidit, ale přijde mi svatba jako rodinná událost kam si zvu jen svou rodinu, kamarády a blízké lidi. Nejsem ten typ co se právě s každým objímá a přijde mi to dost trapne, když někdo dělá ze je s každým kámoš, objímacka, pusinky falešné gesta. To by, s námi u stolu mohli vlastně sedět i kuchař, číšník... Taky jsou součástí našeho dne Nevím.. Můj názor. Kdybych byla např. Fotografka cítila bych se lépe sama v klidu než s rodinou kterou ani neznám a měla bych pocit že tam jsem navíc.
Odpovědět
@laska7669 DIIIKY! Upozornuji ze se na tebe taky sletnou nekteri. Ja to mam stejne ale po precteni tady je tam usadim jako extra nakonec stolu nekde kde moji pratele zvladnou konverzaci pri hostine. Ty mene asocialni ha. 😉
Odpovědět
Zeptala bych se těch dotyčných, kde jim bude lépe. Bývám taky na svatbách pracovně a radši sedím mimo dění a užívám si klid. Ale už jsem taky seděla na konci tabule. Taky to cítím tak, že jsem tam pracovně, a ano, milý přístup svatebčanů je fajn, ale na nějaké objímačky s lidmi, které "znám" půl dne, mě neužije.
Odpovědět
Profilova fotka
@laska7669 Já tomu úplně rozumím. Ale pro všechny, kteří se budou třeba tímhle vláknem pročítat, 🙂 bych chtěla říct, že fotograf je v trochu jiné pozici než ostatní dodavatelé. Protože fotografa máte celý den "za zadkem" - a nejen vy, i vaši hosté. Je důležité, aby ho všichni brali jako přirozenou součást a nebyli v křeči, u introvertů je to ještě důležitější. Čím víc se fotograf zapojí mezi ostatní hosty, tím uvolněnější a hezčí fotky budete mít (ten rozdíl je fakt vidět 🙂 ). Fotograf taky ocení, když je celou dobu v kontaktu s děním - při hostině se sice jí, ale může se tam nečekaně odehrát něco, u čeho by fotograf měl být. To říkám ze své zkušenosti jako svatební fotografka, ale zároveň jako introvertka s regulérní sociální fobií (jo, vím, že je to divná kombinace, 😄 ale díky tomu rozumím oběma stranám).
Odpovědět
Nam sa ani vsetci hostia nezmestia do vnutra, asi 20 ich bude sediet vonku s dalsimi kamaratmi a rodinou... Vo vnutri bude mozno farar, kameraman a fotograf budu vonku s ostatnymi a hadam, ze ich to nerozhodi a hadam, ze vedia kedy sa najest, napit ci fotit
Odpovědět
Každý tohle má nastavený jinde - někdo raději sedí mimo dění, někdo by se raději zapojil do diskuze s ostatními. Pobavila bych se s nimi jak to chtějí a tak nějak dohodla kompromis, který bude vyhovovat oběma stranám. Na hostině snad nikdo nefotí žroucí lidi, ne? 😀 maximálně ty blbiny před hosstinou, jako společné krmení se polévkou a pod 😀
Odpovědět
Profilova fotka
@laska7669 a alisa_ vnímám to naprosto stejně. Pro mě to jsou lidi, které platím za práci, i přesto, že se k nim chovám a budu chovat přátelsky...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
Sice pozdní odpověď, ale věřím že poslouží budoucí nevěsta m které řeší podobný problém.. Jako fotografka během hostiny daleko raději sedím mimo hlavní svatební tabuli. Jednak když fotím stoly a zaber na hosty, tak tam není prázdné volné místo, A jednak je to během svatebního dne v podstatě jediná možnost, kdy mám čas si trošičku odpočinout a nabrat nové síly, a to jde s dotazy: máte raději Nikon nebo Canon?dosti těžko.. 😉 Během Svatební hostiny se fotí určitě přípitek, proslovy, krmení polévky, nošení hlavního jídla na stůl, dále párové fotky hostů u tabule, samozřejmě v časech kdy nejedí. Předávání darů. Za mě je tím pádem dobré, aby fotograf seděl mimo hlavní tabuli, ale tak aby měl dění na dohled nebo na doslech. Aby nepropásl nějakou důležitou chvíli.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?