Obnovení manželského slibu na uřadu

29. čvn 201640

Víte co všechno obnaší obnovení manželského slibu na uřadu ? Kolik to stojí, jak dlouho trvá a jestli tam mohou být jen dotyční dva a nebo by tam mělo být i nějaké příbuzenstvo ?

 • @smajlik345  Již jsem reagovala v jiném vlákně. Český právní řád nic takového nezná - takže to pro tebe žádný úřad neudělá, obnášet to bude jen a pouze to, co si naplánujete jako svou soukromou oslavu, mají tam být ti, které tam chcete...

 • Pokud byla svatba církevní, tak v kostele takový obřad lze...manželova babička měla nedávno diamantovou a měli obřad v kostele, jako by to byla svatba, pak hostinu a všecko, jako klasickou svatbu 🙂 na úřadně nic takového nedělají, ale třeba by alespon zapůjčili na chvíli oddací sín....došla bych se poptat....

 • V jiné diskuzi jsem psala paní která by chtěla onovovat. My sjme obovovali po 10 letech v září. U nás už tyto obřady dělají někeré matriky a na hradě nebo zámku není vůbec problém, tam obřad vede přímo kastelán/kastelánka. Další možnost je agentura - která obřad zajistí na místě které si vybereš i s oddávajícím. Může to být třeba u vás doma na zahradě....mrkni na téma - Druhá svatba, kterou tam paní založila.
  Ve světě je to docela běžná věc a pomalu se rozmáhá i u nás. Obnova se nemusí od klasické svatby lišit vůbec ničím a naopak ve všem. My jsme měli obřad na Bouzově, měnili si nové prstýnky a podepsali certifikát o obnově slibu. měli to hezky připravené takže obřad neměl chybu.

 • Vím že vkostele je mše jako obnovení ale ta je až někdy v prosinci. Já to zjištuju pro své blízké, ktří nemají ani kulaté ani půlkulate vyročí svatby. Ale mají to spíš jako nový začatek po překonání krize. Jednomu na tom zaleží, druhý to bere jako blbost ( asi nevěří tomu že by to pomohlo) Tak by to chtěli jen na uřadě asi jen sami dva otázka 15 -30 minut jen si znova říct svůj slib. Přip. víte co všechno to obnaší v kostele jak dlouho to trva, zda tam budou sami dva nebo i nějací cizí čumilové ? Svatbu měli v kostele i na uřadě už jsou dlouho spolu kdy musela být svatba na obou místech.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Doporučení dodavatelé
  Hynek Kalista
  Hradec Králové
  Jmenuji se Hynek Kalista a společně s kolegy vyrábíme originální zakázkové snubní prsteny a další šperky.
  GregorEvent
  Celá ČR
   Půjčujeme potahy na židle, ubrusy, světelné řetězy, svatební chiavari a další druhy židlí, stoly, slavobrány, Klubové talíře, zlaté příbory atd.
  Náš svatební online krámek se zabývá především půjčováním dekorací a inventáře a dekorováním obřadů.
  Články od našich partnerů
  Snubní prsteny - nejnovější trendy pro letošní rok
  Zahlcení plánováním svatby? Ušetřete si starosti dovozem svatební kytice!
  5 tipů, jak vybrat kapelu na svatbu, aby jste měli o zábavu postaráno!
  Archiv článků od partnerů