Menu Forum

Zdravé vaření. A co na to Váš drahý?

15. říj 2015  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
Registrovala se 29. září 2007 na beremese.cz. Přidala 4792 příspěvků a 1 album.
  • Svatba byla 8. září 2007
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 herminko, sama jsem to nezkousela, protoze mi to vzdycky prisla skoda, ale na internetu jsem nasla treba tohle, coz vypada fakt zajimave, budu to taky muset zkusit:

z fenyklu odriznes spodek a rozriznes ho vertikalne na pulcentimetrovy platky, na masle orestujes s kostickama brambor a cibule, pridas zakysanou smetanu a promichas, osolis, opepris a presunes do zapekaci misy, posypes parmezanem a pri 200°C zapekas cca 30minut nebo dokud syr nezezlatne
emoticon
24. led 2011 ve 14:29  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
Registrovala se 2. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 3385 příspěvků. Má 33 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
Registrovala se 2. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 3385 příspěvků. Má 33 přátel.
 @catf Děkuji, to zní moc dobře emoticon
24. led 2011 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 Herminko, tak jestli se k tomu dostanes, napis, jaky to bylo, na netu to melo docela ohlas

pred par dny se mi povedlo kure, tak tady je recept:
kureci spodni stehna se nalozi do marinady z mango chutney, nasekaneho cesneku, koriandru, jogurtu, soli, oliv oleje, chilli papricky, drceneho rimskeho kminu a seminek cerne horcice - pece se v troube i s celou marinadou, v pripade potreby staci dolit vodu nebo zredit jogurtem podle chuti
k tomu jsem uvarila celozrnny kuskus, pridala oliv olej, sul, matovou omacku(typicka anglicka vec, da se sehnat v sekci zahranicnich potravin, treba od vyrobce horcice colemans), na panvicce jsem na trosce oleje oprazila kurkumu a biryani masala koreni a kuskus jsem k tomu pridala, promichala, dosolila
musim se pochvalit, bylo to vyborny emoticon
25. led 2011 ve 20:21  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 vegetariansky "co dum dal" testoviny pro 2 osoby
na masle osmahnout pulku najemno nakrajeny cibule, jakmile trosku zezlatne, pridat nasekane dva mensi strouzky cesneku, chvili orestovat a pridat cca 8ks na male kousky nakrajenych rajcat, spetku tymianu a rozmarynu(nejlip doma ususeny), bazalku (mela jsem jen mrazenou, takze jsem ji jenom vyvarila a vyndala),pridat lzicku protlaku(napr alnatura, ten ma prirozenou rajcatovou chut), sul, pepr, mrazenou kukurici
povarit do zmeknuti rajcat, pridat trosku vody behem vareni, aby zustavala pekne husta omacka, nakonec vmichat kozi zerve syr(treba nase bio z billy) a maslo pro zjemneni omacky, k tomu jakekoli testoviny - my meli kukuricny spagety
26. led 2011 ve 12:55  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
korona
Registrovala se 30. ledna 2011 na beremese.cz. Přidala 60 příspěvků.
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
korona
Registrovala se 30. ledna 2011 na beremese.cz. Přidala 60 příspěvků.
  • Neví, kdy bude svatba
 Ja varim dosti zdrave. (I bez takovejch veci jako špalda, cizrna, kombu, tofu emoticon ) a musim rcit, ze muj mily vsechno sni bez kecu.Je treba to udelat chutny a jedly, dost, aby ho to nasytilo.No a pak taky bydlime trochu z ruky, takze kdyz nic jineho k jidlu neni, nic jinyho nez to snist mu nezbyva (nemuze si jen tak skocit do hospody na nejakej blaf nezdravej)
31. led 2011 v 01:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kessinka (30 r.)
Registrovala se 31. prosince 2007 na modrastrecha.sk. Na mojasvadba.sk přidala 407 příspěvků a 1 album. Má 17 přátel. Pezinok, Region Pezinok.
  • Svatba byla 7. května 2011
    Slovensko
fotoportrét
fotoportrét
kessinka (30 r.)
Registrovala se 31. prosince 2007 na modrastrecha.sk. Na mojasvadba.sk přidala 407 příspěvků a 1 album. Má 17 přátel. Pezinok, Region Pezinok.
    Slovensko
 Ahojte holky emoticon

nemáte nejaké zdravé recepty na svadobné koláčiky? akékoľvek emoticon Budeme mať aj klasiku, ale chcela by som to spraviť tak pol na pol so zdravými koláčikmi, ktoré by som sama napiekla. Takže akékoľvek inšpirácie sú vítané emoticon
12. únor 2011 v 11:44  •  Svatba byla v květnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
 @kessinka Jé, gratuluji k plánované svatbě emoticon Moc fandím tomu, že ji máte v květnu!
Nevím přesně, co se ve slovenštině myslí koláčiky (cukroví, koláčky, zákusky, všechno z toho?), nicméně nějaké tipy na sladké pečení najdeš tady:
http://www.varimezdrave.cz/recepty/pecivo
http://www.varimezdrave.cz/recepty/cukrovi
12. únor 2011 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kessinka (30 r.)
    Slovensko
fotoportrét
fotoportrét
kessinka (30 r.)
    Slovensko
 @herminka
Ďakujem Hermi emoticon Koláčikmi som myslela všetko sladké čo býva na svadbách, mimo torty teda emoticon ďakujem za tip, našla som tam recepty, ktoré určite odskúšam...hlavne celozrnné orechové košíčky vyzerajú veľmi dobre, a na ich vrch by sa dalo dať nejaké ovocie ako maliny, mňam emoticon Určite chcem veľa ovocia, aj na tortu chcem, aj niečo v čokoláde (Jahody poliaté čokoládou? Ešte uvidíme emoticon) , a v koláčikoch nesmie chýbať tiež emoticon
12. únor 2011 ve 13:58  •  Svatba byla v květnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gwen83
Registrovala se 2. listopadu 2008 na mojasvadba.sk. Přidala 257 příspěvků. Má 1 přítele. Region Žilina.
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
gwen83
Registrovala se 2. listopadu 2008 na mojasvadba.sk. Přidala 257 příspěvků. Má 1 přítele. Region Žilina.
  • Neví, kdy bude svatba
 ahoj dievcata emoticon ako pripravujete polentu? chcem ju hlavne ako prilohu (vyliat na plech a po stuhnuti krajat), ale na sacku nebol navod na pripravu emoticon
7. bře 2011 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 gwen, radsi zkus zacit varit ve 2x tolik vody a michej a vodu pridavej, dokud nebude polenta hotova
7. bře 2011 ve 20:17  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gwen83
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
gwen83
  • Neví, kdy bude svatba
 catf, dakujem emoticon ako dlho ju varis? davas ju do studenej alebo az do vriacej vody? pri mojom prvom pokuse som ju dala do vriacej (nasla som na nete taky recept), ale mala som tam hrudky emoticon
8. bře 2011 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 gwen, davam ji do studeny, protoze kukurice ma hrozne nizkej bod varu..takze ji varim na nizkou teplotu pomalu, dokud proste neni voda vsakla a polenta uvarena...uz davnou jsem zahodila od ni pytlik, takze mi taky nezbyva nic jineho, nez to delat od oka
taky je velkej rozdil mezi polentou instatni a normalni, ja mam tu normalni a rekla bych, ze ji takhle pomalu varim cca min 20minut(ale to je fakt odhad, nikdy jsem to nemerila)
ono je totiz dost dulezity, aby v ni nebylo moc vody, hlavne pokud ji chces nasledne nechat ztuhnout a pak orestovat..pokud ma v sobe vody vic, tak se pri restovani rozpadne(to mam vyzkousenyemoticon))
9. bře 2011 v 15:34  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 tema: cerstvy fenyklemoticon
herminko, tak jsem fenykl varila na ruzne zpusoby a hodi se snad vsudeemoticon

nakrajeny na prouzky a orestovany s bilou cibuli na prouzky, strouzky cesneku a listoveho spenatu - famozni priloha ..m k tomu udelal bramborove knedliky(koupene bio v countrylife.. nejaka nemecka znacka) plnene restovanou cibulkou a pancettou

fenkyl v polevce s bramborou a mrkvi..orestovat cibuli a trosku cesneku, nakrajeny fenkyl, mrkev, bramory, poprasit kurkumou, zazvorem a pridat cely kmin..zalit vodou, varit do mekka, dosolit a nakonec rozmixovat s cerstvym koriandrem...muze se nakonec ozdobit smetanou amalka a cerstve mletym peprem

losos v alobalu s fenyklem...filet z lososa potrit soli(mam s provencalskym korenim),pokapat oliv olejem, polozit na nej strouzky cesneku, platky citronu a prouzky fenyklu(ty polozit i pod nej), opeprit a v alobalu pect v troube..vybornyemoticon
15. bře 2011 v 11:50  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
 \Catf, mňam, tu polévku si asi udělám, mám tu zase maličký fenykl. Ta příloha taky vypadá moc dobře, jen pro kojící moc není emoticon Tehdy, jak jsem se na fenykl ptala, jsem ho nakonec udělala jako kari (s bramborem a červenou čočkou).
15. bře 2011 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lennus
14
Registrovala se 12. srpna 2008 na beremese.cz. Přidala 6294 příspěvků. Má 41 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
lennus
14
Registrovala se 12. srpna 2008 na beremese.cz. Přidala 6294 příspěvků. Má 41 přátel. Region Praha.
 Pro zajímavost: http://www.rozhlas.cz/cb/biolenka
15. bře 2011 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 tip na koreni...v dm maji 2 druhy koreni, stredomorsky bylinky se soli a pak takovej exotickej mix soli s pomerancem, chilli, ibiskem apod. Koupila jsem je oboje na zkousku hlavne kvuli tomu, ze se prodavaj v otviratelnejch nadobach s mlynkem, co si vozim z dovci, takze po vypotrebovani si do toho clovek muze dat neco jinyho(vsimla jsem si, ze i v tescu od jamieho maji smesi ve stejnych mlyncich)..
oboje je dobry, univerzalni...hodi se jak do polivky, na maso i do salatu..

emoticon
29. bře 2011 v 18:58  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lennus
14
fotoportrét
fotoportrét
lennus
14
 Ahoj holky, začali jsme teď jíst zase trochu zdravěji než v zimě, i jsme si dali s manželem očistný víkend. emoticon
Ráda bych vás tady poprosila, jestli byste mi mohli dát tip na nějaké zajímavé kuchařky se zdravou výživou a taky tipy na zajímavé suroviny. Díky moc.
11. dub 2011 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 lennus, otazka je, co si predstavujes jako zajimave surovinyemoticon...

jahly, quinoa, thajska ryze(hneda), divoka ryze vseho druhu, basmati
testoviny ze sladkych brambor(dyne, morskych ras, tmave ryze..)
cocka beluga(takova cerna - varenim zesvetla, drzi si tvar, vyborna oriskova chut)
morske rasy(rada pouzivam napr wakame..do salatu, vitaplacek apod)
umeocet
ryzove vino
cerny sezam
morska nerafinovana sul
akatovy med, javorovy sirup, ostruzinovy med od posumavskych vcelicek
12. dub 2011 ve 12:23  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lennus
14
fotoportrét
fotoportrét
lennus
14
 catf, tak přesně něco takového. Řadu ze jmenovaných surovin už využívám. Díky moc!
Taky kdybyste měli tip na nějaké dobré webovky. Už jsem narazila díky vám tady na varimezdrave
díky
12. dub 2011 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrajavor
242
Registrovala se 19. února 2011 na beremese.cz. Přidala 3756 příspěvků a 6 alb. Má 128 přátel. Malenovice, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
petrajavor
242
Registrovala se 19. února 2011 na beremese.cz. Přidala 3756 příspěvků a 6 alb. Má 128 přátel. Malenovice, Region Zlín.
 Ahojky holky,tak muj rahy ji velice rad zdrave a i kdyz se snazim moc mi tohle vareni nejde,jestli mate nektera nejake rady a tipy budu jen rada...jinak moje budouci svagrova je vegetarianka a umi bajecne varit tyhle zdrave veci,jen je daleko emoticon Jinak sem cetla nejake vase recepty tady,tak je zkusim,snad se to povede emoticon
12. dub 2011 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 petro, ja mam dobrou zkusenost s casopisem apetit..pro zacatecniky je idealni a ted jsem koukala, ze uz se zase zlepsil, zrovna ted v kvetnovem cisle je spousta zajimavych receptu a tipu emoticon
18. dub 2011 ve 14:23  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nnell
7
Registrovala se 2. prosince 2009 na beremese.cz. Přidala 412 příspěvků. Má 18 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
nnell
7
Registrovala se 2. prosince 2009 na beremese.cz. Přidala 412 příspěvků. Má 18 přátel. Region Praha.
 @petrajavor Apetit můžu taky doporučit, s ním jsem se učila vařit a pořád je to můj nejoblíbenější časopis o jídle (i když má dost kolísavou kvalitu), ale je zaměřený všeobecně, pokud ti jde vyloženě o zdravou stravu, tak doporučuju Biokuchařku a Bioabecadář Hanky Zemanové. Myslím, že to buden to, co hledáš, receptů je víc v Kuchařce, Abecedář se víc věnuje jednotlivým surovinám, ale doporučuji obojí, je to moc zajímavé čtení emoticon
18. dub 2011 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrajavor
242
fotoportrét
fotoportrét
petrajavor
242
 @catf je dekuju,tos to ho vezmu pri dalsim nakupu emoticon
@nnell tak ja sem hroznej knihomol,takze kucharku koupim a proctu,jinak drahy je na tohle hodne i kdyz nejradeji by byl za delenou stravu,ale ta by me zabila...kazdopadne moc dekuju
18. dub 2011 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 ahoj,musim to tu ozivitemoticon snad jsem to sem uz nepsalaemoticon
jestli jste nekdy narazili na medvedi cesnek, tak je uplne famozni ho nakrajet na drobno, nalozit do oliv. oleje a hrube morske soli(uplne nejlepsi je nerafinovana) a pouzivat ho na dochuceni jidla namisto klasickeho cesneku(pri nalozeni se rozvine cesnekova chut a jidlo se tim perfektne dochuti i dosoli)
19. črc 2011 ve 12:44  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lennii (33 r.)
17
Registrovala se 11. března 2011 na beremese.cz. Přidala 440 příspěvků. Má 28 přátel. Region Brno.
  • Svatba byla 20. října 2012
    Valtice, Region Břeclav
fotoportrét
fotoportrét
lennii (33 r.)
17
Registrovala se 11. března 2011 na beremese.cz. Přidala 440 příspěvků. Má 28 přátel. Region Brno.
  • Svatba byla 20. října 2012
    Valtice, Region Břeclav
 @catf jo, jo, medvědí česnek je úžasná věc. Mám ho na zahradě a cpu ho všude kam jen to jde. A na zimu si ho mrazím. Používím ho do různých dipů, pomazánek na ozdobení zeleninových krémových polévek, na brambory nebo jen tak na chleba s máslem...Taky ho nakládám do olivového oleje na ochucení...paráda
4. srp 2011 v 10:54  •  Svatba byla v říjnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 aromaticka polevka na dlouhe zimni veceryemoticon
tri stredni mrkve a dva pastinaky nakrajet na kosticky, jednu cibuli nakrajet nadrobno
cibuli nejprve na masle nebo oliv oleji(nebo pul na pul) osmazit do tmavsi zlatave barvy s dvema hrebicky a spetkou muskatoveho orisku, pak pridat tri strouzky propasirovaneho cesneku a lzicku zazvoru(ja si ted momentalne delam cesnekovo zazvorovou pastu 2:1 s morskou soli v oliv. oleji), kosticky mrkve a pastinaku a posypat lzickou kurkumy a soli, pridat chilli papricku podle chuti. Zalit vodou, aby byla zelenina zakryta cca 2cm nad a varit do zmeknuti, nakonec rozmixovat mixerem a pripadne naredit vodou, dosolit.
Vedle si behem vareni polevky nakrajet kosticky brambor(varny typ c) a osmahnout je na masle/oliv oleji do zmeknuti s cesnekem, zazvorem, kurkumou(poprasit), soli, hladkou petrzelkou a pokud mate nejake indicke koreni na zeleninu(prodava se specialni na brambory apod.), ale nemusi byt. Hotove brambory pridat do rozmixovane polevky.
K tomu z tmavsiho chleba udelat opecene kosticky - kosticky osmahnout na masle s trtinovym nebo hnedym cukrem.
30. led 2012 v 18:14  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lennus
14
fotoportrét
fotoportrét
lennus
14
 Holky, co říkáte na olej carotino? Doporučila mi ho kolegyně a moc mi chutná, vypadá i zdravě. Prý i na plodnost. emoticon
15. bře 2012 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 to je katastrofa, že snad nikdo už dravě nevaříemoticon
nicméně jsem si jistá, že všichni máme doma hromadu obřích cuket a nevíme, co s nima, takže mám návod na to, jak se zbavit velký cukety na jedno posezení pro dvě osoby:
jednu fakt velkou cuketu oloupat, nakrájet na silnější(1cm) plátky a přepůlit(vykrojit semínka uprostřed). Společně s půlkou cibule nakrájené na silnější plátky, několika stroužky česneku(nechat ve šlupce a pouze odkrojit tvrdou část u kořínků) a dvěma rajčaty nakrájenými na čtvrtky dát na pekáč, prokapat oliv olejem a posypat čerstvým nebo sušeným tymiánem(pouze lístky), osolit a opepřit(případně přidat chilli papričku). Péct dozlatova. Po upečení nejdřív vybrat česnek a vymačkat měkký upečený vnitřek(šlupky vyhodit) a přesunout zeleninu včetně oleje a vymačkaného česneku do hrnce. Umixovat ručním mixérem. Znovu zlehka zahřát v hrnci a zjemnit mascarpone(nebo smetanou) a lžičkou másla. Promíchat s jakýmkoli typem uvařené těstoviny a posypat parmezánem nebo sýrem typu nivu.
27. srp 2012 v 18:34  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rozzaarka
133
Registrovala se 14. února 2012 na beremese.cz. Přidala 2844 příspěvků. Má 39 přátel. Praha 9, Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
rozzaarka
133
Registrovala se 14. února 2012 na beremese.cz. Přidala 2844 příspěvků. Má 39 přátel. Praha 9, Region Praha.
 @catf ja jo, rada bych nasla zpriznene duseemoticonemoticon
4. lis 2012 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rozzaarka
133
fotoportrét
fotoportrét
rozzaarka
133
 @petrajavor ahoj, varis jeste zdrave?emoticon
4. lis 2012 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš