Menu Forum

Zdravé vaření. A co na to Váš drahý?

15. říj 2015  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
Registroval se 14. ledna 2007 na beremese.cz. Přidal 5104 příspěvků. Region Litoměřice.
  • Svatba byla 1. září 2007
    Region Litoměřice
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
Registroval se 14. ledna 2007 na beremese.cz. Přidal 5104 příspěvků. Region Litoměřice.
    Region Litoměřice
 repu jsrm jeste nikdy nevarila, ale pokud nejakou najdu, tak ten recept vyzkousim emoticon objevila jsem ted cekanku v krame a pani mi dporucila ji udelat jako salat s pomerancovou stavou, tak to zkusim emoticon
4. čer 2010 v 15:34  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
Registrovala se 29. září 2007 na beremese.cz. Přidala 4792 příspěvků a 1 album.
  • Svatba byla 8. září 2007
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 filipovi, cokoli ala gulas je lepsi z celyho masa....treba hovezi zadni ma malo tuku..a kdyz ho nechas par dni nalozeny a pak uvaris v papinaku, az se uplne rozpadne, tak je to famozni a netucny
hovezi klizka je zase super na pravej gulas, kterej se nemusi ani zahustovat moukou, staci kilo cibule..kdyby mel nekdo zajem, dam recept

m nedavno nalozil asi kilo zadniho do 1,5l vina(sladkeho-ledoveho..dostali jsme jako darek, ale nam nechutna, tak putovalo na vareni), 3 nakrajene cibule, 2 nakrajene mrkve, 10kulicek jalovce, 1 strouzek cesneku, 1/2 caj lzicky muskat. orisku, 7 hrebicku..maso se potre soli a peprem a lzici trtinoveho cukru..necha se marinovat 5 dni v lednici(kazdy den se obrati)..cele maso se nejdriv na masle ze vsech stran osmahne, aby se zatahlo, pak se vari v papinaku pomalu v marinade 3hodiny nebo dokud neni maso uplne mekke(nebo v zavislosti na tom, jestli ho chce clovek krajet na platky nebo aby se uplne rozpadlo), uvarene maso se vynda z omacky, kulicky jalovce a hrebicek se odstrani a vznikla omacka se rozmixuje a prida se do ni zakysana smetana..dosoli se a dopepri podle chuti
k tomu cervene zeli(1/2) nakrajene,2 jablka oloupana nakrajena na platky, 1 cibuli celou...na 20g masla povarit zeli a jablko cca 5 minut, aby zvlacnelo, do cibule napichat hrebicek..pridat po 5 minutach k zeli...osolit, opeprit, hrnek sladkeho vina, 2 lzice jablecneho octa..varit pomalu do mekka cca 30minut(pridavat vino, pokud se moc odpari), pridat trtinovy cukr nebo ocet podle chuti
k tomu jsou nejlepsi bramborove knedliky

a vcera jsem delala hrachovku ze zluteho hrachu...hrach se namoci na 8 hodin nebo pres noc a uvari se v papinku do mekka, trva to cca 15minut
na prepustenem masle(1 lzice) jsem osmahla pulku nakrajene cibule a jednu velkou mrkev nakrajenou, dve hvezdicky badianu, 1 strouzek cesneku propasirovany, prida se voda a kostka zeleninoveho vyvaru(pouzivam alnatura) a nebo se pouzije domaci zeleninovy vyvar(nechtelo se mi s tim delat), prida se uvareny hrach(mela jsem zbytek, cca malou misticku nevareneho hrachu, bylo to na dve velke porce) a povari se do zmeknuti cibule a mrkve, osoli, opepri(ja jeste pridavam chilli papricku)..nakonec se vynda badyan a vsechno se rozmixuje do hladka..ozdobi se hladkolistou petrzelkou a troskou nastrouhane mrkve na jemno..je to vyborna a vonava polivka..rikala jsem si, ze by jeste bylo pekny ji ozdobit lzickou rozmichanyho jogurtu
7. čer 2010 ve 13:07  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 jo a podle chuti zakapnout polivku na taliri citronem
7. čer 2010 ve 13:09  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
aemmi__2
Registrovala se 2. dubna 2010 na beremese.cz. Přidala 269 příspěvků.
  • Svatba byla 31. července 2010
    Region Semily
fotoportrét
fotoportrét
aemmi__2
    Region Semily
 týý jojo, ty recepty z hovězího vypadají famozně, já s tímhle masem nemám moc zkušenosti, (teda vůbec) přitom ho mám hodně ráda.jenže u nás se dělá tak maximálně guláš, nebo světlá omáčka jako koprovka a to nemůžu ani cejtit emoticon My teda ještě nemáme papiňák, takže to vaření je zdlouhavější. Já jsem nakonec z toho kousku co jsem měla v mrazáku udělala ragů se zeleninou, byla to plec. A dopadlo to tak, že to byla směs dušený zeleniny, masa a tzv. UHO emoticon ale nebylo to špatný, měli jsme to s rýží.
7. čer 2010 ve 21:03  •  Svatba byla v červenci 2010  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 aemmi, vicmene, kdyz se hovezi nalozi do jakyhokoli vina a k tomu se prida klasicky zverinovy koreni a zelenina, tak to muze dopadnout jedine dobre emoticon

a co to je uho?
7. čer 2010 ve 23:48  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silvija
Registrovala se 15. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 249 příspěvků a 2 alba. Region Brno.
  • Svatba byla 6. září 2008
    V Brně na Špilberku, Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
silvija
Registrovala se 15. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 249 příspěvků a 2 alba. Region Brno.
 UHO-univerzální hnědá omáčka, podávaná velmi pravidelně za totáče ve školní jídelně emoticon
8. čer 2010 v 05:11  •  Svatba byla v září 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
aemmi__2
    Region Semily
fotoportrét
fotoportrét
aemmi__2
    Region Semily
 vidíš caft, naložit hovězí do víny, to jsem nikdy neslyšela a ani nevyčetla v žádný kuchařce...
uho, neboli univerzální hnědá omáčka, my ji děláme k roštěnkám, nebo ptáčkům, lidem se častým podáváním zhnusila, ale přitom to je jenom šťáva z masa, případně zahuštěná trochou mouky, takže pokud se to moc neředí, nebo se to nenastavuje uměle bujonem, nebo nevim čím, tak no problem, mě ani nenapadlo, že mi z toho receptu vyjde tohle, tý omáčky tam bylo jen pár kapek, až mě překvapilo, jak dobře to chutná..
8. čer 2010 v 07:57  •  Svatba byla v červenci 2010  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
Registrovala se 9. října 2007 na beremese.cz. Přidala 1171 příspěvků. Má 18 přátel. Region Vyškov.
  • Svatba byla 23. srpna 2008
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
Registrovala se 9. října 2007 na beremese.cz. Přidala 1171 příspěvků. Má 18 přátel. Region Vyškov.
 catf, přidej i ten recept na guláš emoticon
8. čer 2010 v 08:52  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 aemmi, aha, tak uho znam emoticon
ja mam teda k uho zasadni odpor prave kvuli ty mouce, mne to pak sedi v zaludku neskutecne dlouho, takze nejlepsi alternativa je hafo cibule a nebo brambor, ktery to taky zahusti emoticon

prvotridni vidensky gulasek pro 4 jedliky:

800g klizky
1600g bile cibule(2x tolik nez masa)
20g cesnek
5g mlety kmin
5g mlety cerny pepr
4,5l hovezi vyvar
150g sadlo

pripravime vyvar: hovezi maso,korenova zelenina
klizku ocistime, okrajime tluste, nakrajime na kosticky a vpasirujeme do nich cesnek a kmin, posolime, opeprime(nejlepsi je nechat pres noc)
na sadle osmahnout nakrajenou cibuli - dotmava, podlije se trochou vyvaru a prida se maso, klizka se musi opect ze vsech stran, pak podlevame vyvarem, ale aby maso porad koukalo a pod poklickou dusime, obcas zkontrolovat a pripadne dolit vyvar...az je maso mekke, zalije se vyvarem, aby se potopilo a povari se jeste 5min, omacka se prelije pres cednik, dosoli se a opepri
ceska varianta: prida se rajcatovy protlak, sladka paprika a majoranka a zahusti se taky chlebem
madarska: rajcatovy protlak, krajena cerstva rajcata a paprika, plus se muze pridat paliva paprika(koreni)
8. čer 2010 v 10:19  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 vcera se mi povedly famozni vita placky..lneny seminka, kesu orechy, sezam, slunecnicovy seminka
m delal bloody mary z cerstvy zeleniny v odstavnovaci a ja jsem pouzila veskerou suchou vlakninu(rajce, redkvicky, papriky, pastinak, celer, mrkev) plus sul, citr kuru, cesnek, pepr a stavu z limetky emoticon
8. čer 2010 ve 12:49  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
 teda, to je receptu! emoticon diky za tipy. Nemate jeste nejaky na zdrave grilovani? Nejlepe vegtarianske, ale hazejte sem, co vas napadne emoticon Zacina to byt aktualni ...
8. čer 2010 v 16:22  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
 tak co varite? Dnes nam dosla prvni "bedynka" z biofarmy emoticon , tak z ni mam radost a zkoumam, co tam vse je a premyslim, co z toho udelam.
Jak se vari spenat? Na pare asi ne? Jen by se mel sparit, az zplihne, ne? Nemate nejaky napad, co s nim provest. Jeste nikdy jsem si na cerstvy spenat netroufla ...
9. čer 2010 ve 14:07  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silvija
fotoportrét
fotoportrét
silvija
 U nás se dnes bude podávat jáhlová kaše se sušenýma švestkama.
Špenát mám nejradši připravený jak obyč blitvu a jako přílohu brambory. Ale lepší je z mangoldu.
9. čer 2010 v 15:09  •  Svatba byla v září 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
 silvija: s tema svestkama je ta kase na sladko? Ja jsem chtela zkusit upect asi jahelnik s kokosovym mlekem a "necim" ... ale zatim jsem se k tomu nedostala. Abych to upresnila - koupila jsem kokosove mleko, ale vlastne nevim, co s nim emoticon ... nemate nejaky napad? (zkousim ted vsechny mozne nahrazky kravskeho mleka. Bohuzel jak nahradit smetanu, na smetanovou omacku, aby to melo alespon trosku tu chut ... to nevim emoticon )
9. čer 2010 v 19:20  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 filipovi, spenat je vybornej nevarenej v salatu..treba s kozim syrem(nebo s modrou plisni) a hruskou(nebo fiky, mangem apod.) a vlaskymi orechy se zalivkou s bileho baslamica, oliv oleje, trin cukru nebo medu, pepr
a nebo treba s paremezanem a susenymi rajcaty a vajickem na tvrdo a stejnou zalivkou
nebo s varenou bramborou, vajickem, rajcaty a jogurt zalivkou(jogurt, oliv olej, citr stava, hrubozrnna horcice, trosku medu nebo trtin cukru)

pokud ho chces sparit, tak nejlip hodit do horky vody a hned scedit...muzes ho takhle dat na spagety..nez spagety vytahnes z vody, tak tam hod na pul minuty spenat a sced..do horkych spaget pridas syr.. kozi syr zerve(nebo jakykoli jiny zerve syr nebo ricottu), bazalku(nebo pesto), pepr, sul a nakonec rajcata na kosticky nebo prepuleny cherry..na zaklad si muzes orstovat trosku cibule s platky cesneku a primichat to do spaget

spenat s kuskusem...kuskus uvaris podle navodu(ja pridavam olej a hodne citr stavy), nastrouhas mrkev a nakrajis jarni cibulku..oboje orestujes na masle nebo oleji s rozinkama a zazvorem a platky cesneku, pridas spenat a podusis, dokud spenat nepovadne, osolis a opepris, promichas s kuskusem a pridas kozi syr zerve

neco podobneho muzes udelat i s jahly..vyborny je jahly uvarit s kurkumou(budou super zluty)..orestujes hodne cibule na kolecka nebo porek, cesnek, cuketu a mrkev na platky a nakonec pridas spenat..jahly promichas s troskou oleje a citr stavy(nebo bileho vinneho octa) a pak se smesi zeleniny

proste fantazii se meze nekladou emoticon
9. čer 2010 ve 20:36  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 filipovi, nejlepsi je smetanovy omacky nedelat emoticon

kokosovy mliko se hodi treba na indickou kuchyni
orestuj si hodne cibule s cesnekem, pridej indicke koreni..napriklad rimsky kmin, celou bilou nebo cernou horcici, trochu kari pasty, pridej cervenou nebo zlutou cocku, brambory na kosticky, zalij kokosovym mlekem a var do zmeknuti cocky a brambor(mozna budes muset pridat trochu vody), nakonec do toho muzes pridat i ten spenat nebo s bramborami a cockou jeste ruzicky kvetaku..dosolis nebo pridat vic kari pasty
k tomu ryzi..a na taliri zakapnout citr stavou

nebo na thajsky zpusob z thajskou kari pastou, citr travou a citronovou bazalkou..na zaklad orestovat cibulku, pridat kari pastu, zalit mlikem, pridat bylinky a kachni prsa bez kosti nakrajeny na platky, mrazeny hrasek
k tomu ryzi nebo ryzove nudle
9. čer 2010 ve 20:43  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
aemmi__2
    Region Semily
fotoportrét
fotoportrét
aemmi__2
    Region Semily
 Tak my jsme grilovali v sobotu a nakládala jsem kuřecí maso do dvou marinád. První ostrá: ol. olej, citron, hodně cibule nasekat, hodně česneku, kvalitní hořčice, může být sojovka, z koření sůl, chilli, paprika, kurkuma, můžeme dát čerstvý bylinky podle chuti. Není to nic novýho, taková česká klasika, ale je to hodně ostrý a citlivějším osobám po tom může být blbě (díky tomu čeneku a cibuli) Druhá: základem je jahodový džem od tchýně, přidám olej, citron, pepř, sůl, bazalku (možná jsem tam dala ještě něco, ale teď si nevzpomenu). V obou marinádách jsem měla maso naložený naložený asi 4 hodiny. Pak jsem dělala zeleninu- nakrájela jsem papriky na větší kousky, lilek, rajčata, červenou cibuli. Naložila jsem to do zálivky: opět olej, citron, sůl, rozdrcený česnek, zelené bylinky. A grilovalo se emoticon
9. čer 2010 ve 20:43  •  Svatba byla v červenci 2010  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
aemmi__2
    Region Semily
fotoportrét
fotoportrét
aemmi__2
    Region Semily
 filipovi: jo, smetanová chuť bez pravý smetany se neudělá, nevím jestli jse zkoušela sušenou sojovou, ale ta chuť tam prostě nejni. Já smetanový omáčky neděkám, z domu na to nejsem zvyklá, akle u přítele je jedí docela často, tak časem taky možná nšco takovýho zkusím uklohnit abych se zavděčila emoticon ale to bude fakt jednu za uherskej rok emoticon
co čím nahradit http://www.varimezdrave.cz/clanky/suroviny (možná to znáte, nebo nevím, třeba sem někdo tenhle odkaz už dával, ale tyhle stránky jsou hodně poučný, já tam chodím ráda)
9. čer 2010 ve 20:53  •  Svatba byla v červenci 2010  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
aemmi__2
    Region Semily
fotoportrét
fotoportrét
aemmi__2
    Region Semily
 teda vlastně kecám, že doma smetanový omáčka neděláme, dneska zrovna byla. Mamka, nevím, kde na to přišla, ale asi před třema lety začala dělat křenovou omáčku s uzeným a s houskovým knedlíkem emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon pro mě naprosto otřesná kombinace emoticon takže já jsem dneska měla zel. salát s kuřetem, hroznový víno a pak ještě ledovou kávičku vlastní výroby emoticon
9. čer 2010 ve 20:58  •  Svatba byla v červenci 2010  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gwen83
Registrovala se 2. listopadu 2008 na mojasvadba.sk. Přidala 257 příspěvků. Má 1 přítele. Region Žilina.
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
gwen83
Registrovala se 2. listopadu 2008 na mojasvadba.sk. Přidala 257 příspěvků. Má 1 přítele. Region Žilina.
  • Neví, kdy bude svatba
 catf emoticon emoticon emoticon ked dosiahnem tvoj level varenia, tak si budem gratulovat emoticon
9. čer 2010 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
 Catf, napiš konečně tu kuchařku emoticon

Holky, jak "zdravě" vyrobit marmeládu?? Bez tuny cukru a gelfixu? emoticon
9. čer 2010 ve 21:32  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
aemmi__2
    Region Semily
fotoportrét
fotoportrét
aemmi__2
    Region Semily
 erinka: to by mě taky zajímalo, hlavně bez toho cukru....takže jestli máte někdo tip, tak sem s ním emoticon
10. čer 2010 v 08:15  •  Svatba byla v červenci 2010  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silvija
fotoportrét
fotoportrét
silvija
 filipovi - jáhlovou kaši vařím podle tohoto receptu http://www.ceskatelevize.cz/program/detail.php?idec=206 562 22190/0024&premiera=1&deid=1137&recept=147
10. čer 2010 v 10:46  •  Svatba byla v září 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silvija
fotoportrét
fotoportrét
silvija
 A potřebovala bych poradit recept jak zužitkovat čerstvé hlávkové zelíčko z Jižní Moravy emoticon
10. čer 2010 v 10:48  •  Svatba byla v září 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
 silvija, tak udělej pickles emoticon
10. čer 2010 v 11:22  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silvija
fotoportrét
fotoportrét
silvija
 Já myslela spíš nějaké hlavní jídlo,polívku a tak. Ale uvažuju, že pořídit manželovi k narozkám malej kvašák emoticon
10. čer 2010 v 11:25  •  Svatba byla v září 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
loony
Registrovala se 19. února 2007 na beremese.cz. Přidala 1047 příspěvků. Region Děčín.
  • Svatba byla 1. června 2007
    Region Ústí nad Labem
fotoportrét
fotoportrét
loony
Registrovala se 19. února 2007 na beremese.cz. Přidala 1047 příspěvků. Region Děčín.
  • Svatba byla 1. června 2007
    Region Ústí nad Labem
 Silvija, já dělala zelný guláš podle Kluků v akci. Není to špatné a snad ani moc nezdravé na poměry téhle diskuze. emoticon

http://www.ceteplus.cz/program/detail.php?idec=209 562 22190/0038&premiera=1&deid=1137&recept=714
10. čer 2010 v 11:35  •  Svatba byla v červnu 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 silvija, na polivku mam dobrej tip
na zaklad osmahnout cibulku a cesnek na masle, pridat vetsi kusy korenove zeleniny..mrkev, celer, brambory, pastinak+ nakrouhane zeli..vsechno spolu orestovat(pridat trosku vic masla), zalit vodou a pridat konzervu rajcat plus mit po ruce jeste protlak, kdyby bylo potreba doplnit rajcatovou chut, osolit, opeprit a pridat trtinovy cukr(ja ji mam rada sladsi), zahustit kukuricnou krupici a zakapnout oliv olejem, pripadne servirovat se zakysanou smetanou
10. čer 2010 v 11:37  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silvija
fotoportrét
fotoportrét
silvija
 Hmmm, to by šlo emoticon
10. čer 2010 v 11:38  •  Svatba byla v září 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
Registrovala se 2. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 3385 příspěvků. Má 33 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
Registrovala se 2. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 3385 příspěvků. Má 33 přátel.
 Tady je něco o zdravějším zavařování (nečetla jsem to celé, ten počáteční výlev mě poněkud unavil, ale dole jsou i nějaké návody): http://www.varimezdrave.cz/zavarovat-ano-ci-ne
10. čer 2010 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš