Menu Forum

Zdravé vaření. A co na to Váš drahý?

15. říj 2015  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
Registroval se 14. ledna 2007 na beremese.cz. Přidal 5104 příspěvků. Region Litoměřice.
  • Svatba byla 1. září 2007
    Region Litoměřice
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
Registroval se 14. ledna 2007 na beremese.cz. Přidal 5104 příspěvků. Region Litoměřice.
    Region Litoměřice
 .... si hlavne nejsem jista, co v tom nalevu je, jestli tam nebude nejak moc cukru, nebo nejaky ocet, nebo co do toho davaji ... A mas nejaky recept prosim? Ja jsem hledala, ale ty recepty se hodne lisi, tak bych potrebovala nejaky provereny ... emoticon

No hlavne: koupila jsem asi litrovou sklenici rozdrcenych rajcat (misto protlaku, ktery se mi tam nelibil ani jeden), a tak premyslim, co s tim udelat, abych to zpracovala do tydne. Tak me napado to chilli con carne. Pak udelam nejakou omacku k testovinam a pak mi nejak dosly napady emoticon . Nemate nekdo napad?
27. kvě 2010 v 15:50  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
Registrovala se 9. října 2007 na beremese.cz. Přidala 1171 příspěvků. Má 18 přátel. Region Vyškov.
  • Svatba byla 23. srpna 2008
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
Registrovala se 9. října 2007 na beremese.cz. Přidala 1171 příspěvků. Má 18 přátel. Region Vyškov.
 filipovi: Chilli dělám podle tohodle receptu, originál jsem nejedla, jen nějaký v Německuemoticon http://www.apetitonline.cz/recepty/793-chilli-con-carne.html Rajčata dávám Alnatura a fazole si vařím, oproti těm ve slaném nálevu není podle mě rozdíl, myslím, že v tom nálevu je opravdu jen sůl.... Jo a dělala jsem z krůtího masa, taky moc dobrý emoticon A jinak můžš udělat třeba Lasagne, mňam emoticon
A kde jsi koupila litrovou sklenici??

Karob kupuju ve zdravé výživě, psala jsem, že mi nechutnají nápoje, jako když si dám kakao nebo karob do mlíka, to mi prostě nechutná, ale jinak na pečení normálka používám, ani mi to chuťvě nepřijde až tak moc odlišný, má to ale jiný výživový hodnoty...
27. kvě 2010 ve 20:53  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
 Co dneska vaříte? Dělám "co dům dá" a lezou z toho brambory na bylinkách,oliv. oleji a česneku v troubě a pangasius taky v troubě. Jsem na to zvědavá. Vařit to u přítelovo rodičů, tak se budou ošklíbat, jak je to málo masný, málo kořeněný (vařej zásadně všechno s podravkou - hnus), blablabla, ještě, že bydlíme sami a toho svýho jsem naučila jít pořádně. Ale trvalo to...
30. kvě 2010 ve 12:47  •  Svatba byla v červenci 2010  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
 dneska budou zbytky ze vcerejska emoticon , ale teda maximalne se mi to povedlo emoticon . Potrebuju ted sdelat ty drceny rajcata (nekdo se ptal: je to od Alnatury z DM, jmenuje se to "Passatta", ale neni to litr, ale 690 g, i tak fakt hodne a nevydrzi to zas az tak dlouho, jako treba kecup). Takze jsem delala testoviny s omackou z tech drcenych rajcat, cesneku, hoodne cerstve bazalky a grilovanych lilku s cerstve namletym peprem. Mnam mnam. A zitra snad stihnu to chilli con carne ze pštrosa
30. kvě 2010 v 15:26  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
 bejruska: to ja taky vzdycky premyslim, co varit,kdyz mame navstevu (zejm. panskou). Ja varim maso jen ojedinele, ceskou kuchyni taky moc nezvladam ... ale manzel se prizpusobil a myslim, ze mu chutna. (nebo spis je linej varit, takze mu nic jinyho nezbyva emoticon )
30. kvě 2010 v 15:34  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
 No u nás to byl docela boj. Ze začátku jsem u každýho druhýho jídla ryčela, ať se teda sebere a jede si za maminkou, když mu moje jídlo nechutná. Když jsem mu poprvý naservírovala k večeři mísu salátu, měl pusu protaženou až pod gauč, a teď už se ptá "to nebude salát"? emoticon
30. kvě 2010 v 16:08  •  Svatba byla v červenci 2010  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
 filipovi, tak přesně ty pasírovaný rajčata ve skle kupujem, dělám z nich třeba rajskou emoticon Do toho chilli by ale asi byly lepší ty z plechovky, krájený....

U nás dneska bylo krůtí maso s mrkví a jáhlama emoticon
30. kvě 2010 v 19:27  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
Registrovala se 29. září 2007 na beremese.cz. Přidala 4792 příspěvků a 1 album.
  • Svatba byla 8. září 2007
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 z dm taky pouzivam ty rajcata v plechovce a pak protlak v tube

vcera jsem delala jahly se zeleninou(mrkev, rajce, okurka, redkvicka) a kozim syrem..jahly jsem uvarila, promichala s oliv a lnenym olejem a zeleninu jsem do toho nakrajela cerstvou plus syr, osolila, opeprila(mam takovej supr mlynek mix cesnek, citronova kura a pepr), nalila jsem do toho bilej balsamico ocet a bylo to moc dobry

nedavno jsem objevila ameriku . emoticon .nemohla jsem sehnat zadny dobry ovesny musli(do vseho se tak nejak cpe psenice a moc cukru a dost druhu obsahuje i skrob, tak jsem se na to vyprdla) a nevim proc me to nenapadlo driv si proste koupit vsechno zvlast a namichat emoticon
bio ovesne vlocky a rozinky jsem koupila v bille, mix bio orisku, suseny banan, jabko a kokos v dm ..a doma jsem vsechno nasekala a smichala a mam uplne famozni musli ..s bilym jogurtem, medem z divokejch ostruzin a nakranejou cerstvou nektarinkou to je teda uplnej sen emoticon
30. kvě 2010 ve 21:03  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
 catf: emoticon no jo. Vidis - ja jsem se taky uz kolikrat koukala na müsli a nikdy jsem to nekoupila, protoze se mi tam neco nelibilo, ale namichat si to, to me taky nenapadlo emoticon . Akorat u mne je ted desnej problem s jogurtama. Kdyz nesmim ani kravsky mleko a ni soju, tak mi zbyva jen ovci nebo kozi a to teda neni moc dobry emoticon emoticon je to vlastne docela hnusny. Minule jsem si do toho musela dat dve velky lzice marmelady, abych to vubec snedla emoticon emoticon
30. kvě 2010 ve 22:31  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
 catf, já mám üsli z DM, myslím, že přidaný tam není nic....

Jo, kam dáváte jablečnej ocet?? Jsem ho koupila a nevím, co s ním emoticon
31. kvě 2010 v 08:16  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 eri, davam ho normalne do salatu, do jahel, do pracky emoticon a do marinad na maso
taky je zdravy ho pit..nalit do vody namisto stavy

na to musli v dm jsem prave koukala a prislo mi ze obsahuje vic veci, nez bych v musli chtela mit..mne staci ovesne vlocky, susene ovoce a orisky..vsechno ostatni mi prijde zbytecne navic
31. kvě 2010 v 08:45  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
 jsem ted delala hlavkovy salat s octovou zalivkou a teda ten umeocet mi nejede emoticon emoticon , takze to nakonec bylo s tim jablecnym octem ... Vlastne ho pouzivam misto octa a doufam, ze delam v ramci zdrave vyzivy spravne.... emoticon
31. kvě 2010 v 11:47  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
 Aha, tak já to budu střídat s umeoctem emoticon
Jinak to moje müsli: Ovocné müsli - 50% sušeného ovoce (sultánky, meruňky, jabka, fíky), 47% celozrnných obilných vloček (pšeničné, ovesné), 3% lískových ořechů (těch by mohlo být vícemoticon ). Jinak nic!! Jako mohla bych si to umíchat doma, ale někdy jsem i na to moc líná emoticon
31. kvě 2010 v 11:47  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 erinko, mne prave vadi ty psenicne vlocky, protoze je podezrivam, ze tam ta psenice je, aby nastavila hodnotnejsi oves

zkus umeocet smichat s jogurtovou zalivkou..s peprem, citronem a cesnekem a kapkou medu..
31. kvě 2010 ve 14:04  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silvija
Registrovala se 15. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 249 příspěvků a 2 alba. Region Brno.
  • Svatba byla 6. září 2008
    V Brně na Špilberku, Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
silvija
Registrovala se 15. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 249 příspěvků a 2 alba. Region Brno.
  • Svatba byla 6. září 2008
    V Brně na Špilberku, Region Brno
 Nemáte nějaký tip, jak zpracovat černý bez? Sirup to jistí, už jsem si i koupila v IKEA láhve, ale nic dalšího mě nenapadá. A taky z třešní, jestli se jich teda letos vůbec dočkáme emoticon
31. kvě 2010 v 15:17  •  Svatba byla v září 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
Registrovala se 2. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 3385 příspěvků. Má 33 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
Registrovala se 2. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 3385 příspěvků. Má 33 přátel.
 Silvijo, maminka dělává z bezu limonádu. Je v ní ale dost cukru, takže není úplně nejzdravější emoticon
Do čtyřlitrové sklenice se nasype cca 200 g cukru, zalije se asi litrem ještě teplé převařené vody, cukr se nechá rozpustit. Pak se do toho přidá kousíček droždí (velký asi jako nehet), rozmíchá se, nechá se vychladnout, dolije se doplna opět převařenou vodou, přidají se asi 4 bezová květenství a jeden dobře vydrhnutý citron nakrájený na plátky (sestra si to zjednodušuje tak, že tam citron vymačká a zbytek hodí do toho). Zakryté talířkem se to nechá stát 24 hodin, pak se to scedí (pokud tam byl citron na plátky, tak s dobře vymačká) a vychlazené pije.
31. kvě 2010 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kristi
19
Registrovala se 7. července 2005 na beremese.cz. Přidala 7998 příspěvků. Má 135 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
kristi
19
Registrovala se 7. července 2005 na beremese.cz. Přidala 7998 příspěvků. Má 135 přátel. Region Praha.
 moje tchyne to obaluje v testicku a bastime to s bramborem, kdyz se to usmazi emoticon ale nemel by byl uplne rozkvetly
31. kvě 2010 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kristi
19
fotoportrét
fotoportrét
kristi
19
 http://zdravi.ao-institut.cz/Zdravi/Byliny/03-Bez-cerny-Sambucus-nigra.html
31. kvě 2010 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
 ated jsem videla v televizi jak delali na salat zalivku z toho jablecnyho octa, a medu emoticon . To by mohlo byt dobry. Ale jak to presnebylo ten recept, to uz nevim ... (Kluci v akci)
31. kvě 2010 ve 20:18  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
  • Svatba byla 3. října 2009
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
    Region Olomouc
 kristi, ty obalovany bezovy kvety jsem videla kdesi v kucharce, jak to prosimte chutna?
catf, muesli si taky podobne michame, obcas se smiluju nad m a udelam mu to se zkaramelizovanym kondenzovanym mlikem (salkem) emoticon neni to nejzdravejsi, ale zase takhle aspon sni vic zdravych vlocek emoticon Uz se tesim az udelam jahodovej dzem, akorat letos jsou ty jahody hrozne pozde.
31. kvě 2010 ve 20:47  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kristi
19
fotoportrét
fotoportrét
kristi
19
 rosi: jako kvetak treba, ja to fakt muzu emoticon
1. čer 2010 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
aemmi__2
Registrovala se 2. dubna 2010 na beremese.cz. Přidala 269 příspěvků.
  • Svatba byla 31. července 2010
    Region Semily
fotoportrét
fotoportrét
aemmi__2
    Region Semily
 těm obalovaným bezovým květům se říká kocmatice a je to smažený emoticon baštil je i Kájě Mařík emoticon my je teda neděláme, ale jednou jsem je měla u tchýně, ale moc mě to nenadchlo, je to takový dosladka...ale já obecně smažený nemusím, dělá se mi po tom nerecht...
1. čer 2010 v 09:52  •  Svatba byla v červenci 2010  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
aemmi__2
    Region Semily
fotoportrét
fotoportrét
aemmi__2
    Region Semily
 nemáte někdo tip na recept z hovězího masa? něco rychlýho, zdravýho...
2. čer 2010 v 16:56  •  Svatba byla v červenci 2010  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 treba hovezi zadni muzes nalozit vcelku do cervenyho vina a jablecnyho octa a koreni jako je cesnek, bobkovy list, tymian, hodne na kolecka nakrajene cibule..nechas dva dny v lednici...a pak uvarit v papinaku do zmeknuti(cca 1.5hod podle kvality a velikosti masa) a nakonec pridat korenovou zeleninu...mrkev, pastinak, petrzel..a brambory ve slupce(treba rozpulene), prepulene cervene cibule, osolis..a varis znovu do zmeknuti zeleniny...je to jako eintopf, brambory a cibule to zahusti a je to supr pri chmurnym pocasi(coz ted je) emoticon

a nebo svickovou bych nakrajela na kosticky a rychle osmahla na masle(nebo muzes na dva dny nalozit na kosticky nakrajenou rostenou do oleje, soli a cesneku)...plus uvarit ryzove nudle a nebo ryzi(celozrnnou basmati)..na masle osmahnout ruzicky brokolice, platky cesneku a kolecka mrkve(muzes pridat mrazenou kukurici a hrasek), cerstvy nastrouhany zazvor...smichas vsechno s nudlema, zalijes nejlip sezamovym olejem, zastriknes sojovkou a citr stavou plus sul, pepr..
2. čer 2010 v 19:46  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
aemmi__2
    Region Semily
fotoportrét
fotoportrét
aemmi__2
    Region Semily
 jéé, dík za tip, obojí zní dobře, asi zkusím to první emoticon
2. čer 2010 ve 20:06  •  Svatba byla v červenci 2010  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 tak jsem dneska udelala ratatouille a moc se to povedlo:
Na 4 lzicich oliv. oleji jsem podusila nakrajenou cibulku (2 mensi) a cesnek( 4 strouzky) az to zesklovatelo. Pak jsem pridala na kosticky nakrajeny lilky (1 vetsi), cukety (1 mensi), papriky (3) a rajcata (3), posolila, podlila vinem, pridala trochu rozmarynu, tymianu, oregana a bobk. list a pod poklickou cca 20 minut dusila ve vyssi titan. panvi. Jedli jsme to jako prilohu k pecenym ancovickam a k tomu si otevreli povensalsky rosé emoticon
3. čer 2010 ve 20:47  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
 rosina: to je vyborny, dela to tchyne. Ja ma hlavne strasne rada lilek a cuketu. Akorat mi vadi mastny veci a na ten lilek je potreba vic oleje nez normalne (anebo spis dusit, ale to neni tak dobry).

Tak musim poreferovat, jak dopadlo moje chilli con carne: Nakonec jsem koupila normalni mlety maso a ne pstrosa (protoze nemeli mlety a ja mam mlynek nekde na pude zahrabanej). A to byla teda chyba. Ten gulas je sice vazne dobrej, ale ne na muj vkus - ja to maso proste nemusim a i jsem to pak z toho vybirala emoticon ... a bylo to i mastnejsi a proste vubec se to nepovedlo nejak extra zdravy emoticon emoticon, i kdyz tam byly kvalitni ingredience (az an to obyc maso) Takze to priste udelam proste ciste z fazoli a bude to urcite lepsi a zdravejsi emoticon
4. čer 2010 v 11:07  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
aemmi__2
    Region Semily
fotoportrét
fotoportrét
aemmi__2
    Region Semily
 filipovi: teta dělá chilli con carne z nemletýho hovězího a je to výborný, mnohem lepší než z mletýho, není to právě tak mastný. Jinak lilky jsou můj hit asi posledního půl roku, taky dělám různý zeleninový směsi anebo jen samotnej, nakrájím na kolečka, posolím a posypu kurkumou a hodím na pánev s trochou oleje, opeču, pak podleju a dusím. Hodně mi chutná směs lilek, rajče, avokádo + někdy k tomu dám i červenou řepu.
4. čer 2010 ve 13:17  •  Svatba byla v červenci 2010  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
 aemmi: repu jako cerstvou, nebo sterilizovanou? - tahle smes je delana za studena nebo za tepla? To by me nenapadlo. Ja mam strasne rada ten recept, co uz jsem sem asi davala: do zapekaci misi s vikem: na kolecna lilek, okorenit (davam kari, pepr a trochu prolaku), polit oliv. olejem, rajce, mozzarela. Vetsinou to davam na dve vrstvy.Trochu vody.A prikopit a do trouby. Ten olej s korenim a mozzarelou udela vyborny vypek. Je to moje oblibene jidlo (s kasi napr.)
4. čer 2010 ve 13:22  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
aemmi__2
    Region Semily
fotoportrét
fotoportrét
aemmi__2
    Region Semily
 filipovi: všechno čerstvý, dusím to na pánvi, samozřejmě tam přijde koření, sůl, dávám trochu chilli a různý "zelený" třeba bazalku, petrželku...Ale s tou řepou to dýl trvá i když mně nevadí když není uplně měkká. jinak je to takovej můj myšmaš, já někdy prostě kombinuju co mám pod rukama emoticon
4. čer 2010 ve 13:39  •  Svatba byla v červenci 2010  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš