Menu Forum

Zdravé vaření. A co na to Váš drahý?

15. říj 2015  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
Registroval se 14. ledna 2007 na beremese.cz. Přidal 5104 příspěvků. Region Litoměřice.
  • Svatba byla 1. září 2007
    Region Litoměřice
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
Registroval se 14. ledna 2007 na beremese.cz. Přidal 5104 příspěvků. Region Litoměřice.
    Region Litoměřice
 rosina: jo, to jsem potrebovala vedet emoticon . Ja nejsem nejaka extra kucharka. Ja jsem se ucila varit sama (sice jsem od prtete travila minimalne hodinu denne pucovanim domu (bez prehaneni - nasi jsou an tohle uchylny). Ale varit me nikdo nenaucil, co bych za to ted dala...). Jenze jsem jeste nenatrefila na nejakou zdravou kucharku pro zacatecniky - proste s tema zakladnima jidlama, ale na zdravejsi a dietnejsi zpusob. Takze varim podle babicciny "poctivy" kucharky, a vynechavam ty tucny veci, zaprasky, a nezdravy veci (i kdyz v tom se moc nevyznam) - jenze pak to neni "ono" emoticon A je pro me tezky najit alternativu, kdyz neumim uvarit ani to klasicky jidlo. A vim, ze ta cibule udela hodne a krasne voni, ale ja jsem po ni nafoukla, tak ji skoro vubec nepouzivam emoticon
28. únor 2010 ve 21:01  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
  • Svatba byla 3. října 2009
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
    Region Olomouc
 filipovi, ja sem se zdrave naucila varit az ve svycarsku a ve francii, jak jsem tam byla na stazi, oni tam varijou jinak, zeleninu na sto zpusobu emoticon celkove bych rekla, ze zdraveji neji, dožírají se sýrama a pochlemtávají furt ohnivé moky a kouří jak fabriky, ale ty hlavní chody mají většinou hodně lehoučký (i když se teda pak dorazí dezertkem)
28. únor 2010 ve 22:00  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
 (jo ted jsem si vsimla, ze predtim mi radila se zakladem i catf. Takze taky diky. Jsem si rikala, ze v tom asi bude ten "zakopanej pes". Treba jsem chtela delat cocku nakyselo, ale furt to nebylo "ono". Az kdyz jsem se teda uvolila udelat jisku, tak to teprv byla ta spravna jídelňácká čočka - jenze ... s jiskou no - a z toho nejsem nadsena emoticon )
28. únor 2010 ve 22:09  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 filipovi, zkus do jisky dat celozrnnou mouku aspon emoticon Jinak doporucuju kucharku Hanky Zamanove, jednoduse a srozumtelne tam popisuje vsechny zdrav vychytavka emoticon
28. únor 2010 ve 22:24  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
Registrovala se 29. září 2007 na beremese.cz. Přidala 4792 příspěvků a 1 album.
  • Svatba byla 8. září 2007
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
Registrovala se 29. září 2007 na beremese.cz. Přidala 4792 příspěvků a 1 album.
  • Svatba byla 8. září 2007
    Region Praha
 filipovi, na zahustovani zeleninovy polivky je dobra kukuricna krupice(hodit do varici se polivky) nebo jahelne vlocky(nebo pul na pul)

zadny polivky moukou nezahustuju, protoze je mi po ni blbe, takze tu cockovou muzes udelat napriklad takto
http://www.apetitonline.cz/recepty/254-cockova-polevka.html ..tahle je fakt famozni

dobry zahustovadlo je rozvarena brambora, tykev, sladka brambora, pastinak.. a vubec jakakoli rozmixovana korenova zelenina..takze muzes castecne polivku mixnout tycovym mixerem a hustota je na svete

jinak pro zacatecnika je www.apetitonline.cz dle myho nazoru idealni
28. únor 2010 ve 23:38  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
Registrovala se 9. října 2007 na beremese.cz. Přidala 1171 příspěvků. Má 18 přátel. Region Vyškov.
  • Svatba byla 23. srpna 2008
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
Registrovala se 9. října 2007 na beremese.cz. Přidala 1171 příspěvků. Má 18 přátel. Region Vyškov.
 Catf, tu čočkovou jsem dělala a je fakt výborná, ale jedli jsme ji strašně dlouho emoticon
1. bře 2010 v 10:41  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
 tak jsem byla nakupovat ve zdravy vyzive. Koupila jsem ty suseny rajcata emoticon , ale udelam je az nekdy v budoucnu. Myslite, ze ta sojova/ryzova smetana je dietnejsi nez normalni smetana? Doufam teda, ze jo, ale nepodarilo se mi to vykoumat emoticon (manzel ma tu dietu). Koupila jsem taky ryzovy vlocky a doufam, ze tim pujde zahustovat ty zeleninovy smesy emoticon (jak jsem se predtim ptala, tak jsem spis emla na mysli zahustovani omacek, ja moc nepolivkuju, pro me je to moc "maly jidlo", i kdyz to asi bude i psychicky). Jeste mame doma polentu, tak prej tim bych to taky mohla zahustit. Jde mi o to, aby se ta stava z te zeleniny koreni taky vyuzila. Ale kdyz ani ejdno nezabere, tak asi cast ty zeleniny rozmixuju - takovej pokus no emoticon
5. bře 2010 ve 12:33  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
 tak jsem delala jahly s cesnekem a tema susenejma rajcatama a musim podekovat, ze jste me prekecaly emoticon . Fakt dobry! Koupila jsem suseny, protoze tu spatnou zkusenost jsme mela s nakladanejma rajcatama.

mate nejaky dobry decept na sladky jahelnik? (Prolejzala jsem svoje zasoby a zjistila, ze mam asi 2 kg jahel doma emoticon ) Nebo i slany jahelnik ...
6. bře 2010 ve 20:27  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 filipovi - podle me sojova smetana se dela kvuli veganum, ale dietnejsi nebude, leda tak pro lidi s nesnasentlivosti kaseinu. soja ale nekomu muze delat travici potize.
jinak jsem vcera koupila bio zitny testoviny s bazalkou a chutnaji skvele emoticon
sladkej jahelmik delam podle oka emoticon uvarim jahly a pak to vrstvim s jabkama, tvarohem, citronovou kurou,skorici nebo zavarenyma svestkama - podobne jak jakykoli nakyp zapecu, akorat teda to neprehanim s cukrem, zase si to ale jednou zacas pokapu maslem. Protoze nemame troubu tak to delam na titan. panvi a vysledek parada.
Zasadila jsem nedavno bazalky a uz vylezaji prvni malinke rostlinky emoticon
na husteni polivek je jeste skvela pohanka, normalne tam hrst hodim, neni to citit ani pro pohankove nesnášiče a zahustí se to líp než zásmažkou.
Pak jsem jeste objevila spenat bonduelle, kterej je naporcovanej v malych kulickach, coz je parada, kdyz ho chci jen nekam prihodit (jahly, testoviny...)
Uz aby zacal zase fungovat trh emoticon
10. bře 2010 ve 12:09  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 pak jsem jeste m delala hrachovou kasi, je jakejsi podvyživenej chudák emoticon ale byla hrozne dobrá. Rozvařila jsem obyč půlenej hrách na kaši a pak do rozmačkala a smíchala s česnekem oprančeným na ghí a přidala kari a malinko chilli a to je vše emoticon
10. bře 2010 ve 12:11  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
Registrovala se 2. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 3385 příspěvků. Má 33 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
Registrovala se 2. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 3385 příspěvků. Má 33 přátel.
 Rosi, špenát v kuličkách má pod svou značku i Albert. Chuťově je stejný jako Bonduelle, kvalitativně nevím, cenově je to asi jasné.
10. bře 2010 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
Registrovala se 22. dubna 2007 na beremese.cz. Přidala 3213 příspěvků. Má 14 přátel.
  • Svatba byla 28. července 2007
    Na Lipnici
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
Registrovala se 22. dubna 2007 na beremese.cz. Přidala 3213 příspěvků. Má 14 přátel.
  • Svatba byla 28. července 2007
    Na Lipnici
 já jsem předevčírem dělala obyčejnou čočkovou polévku z klasické čočky (ne z červené) - jen jsem ji uvařila s tymiánem, dala jsem tam trochu bujonu od Wurtzlu, půlku jsem rozmixovala a nakonec jsem dosolila a přidala česnek a manželovi se dělaly boule za ušima emoticon (a mně taky emoticon)
10. bře 2010 ve 14:29  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 hermi, tak na to kouknu, do alberta totiz moc nechodim, tak dik za tip emoticon
chaar - jo, tymian je paradni, ja ho s tou cockou rovnou namacim, prej je to i proti prdění emoticon Zítra vařím cizrnovej salát a kyselicu s fazolema emoticon
10. bře 2010 v 19:24  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
allegria
Registrovala se 16. února 2009 na beremese.cz. Přidala 1182 příspěvků.
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Praha - západ
fotoportrét
fotoportrét
allegria
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Praha - západ
 Naše nedělní menu: Losos nakrájený na dukátky pozvolna pečený s rozmarýnem na másle.

K tomu salát z: nastrouhané mrkve, žluté papriky, červeného zelí, červené řepy a červené cibule - vše zamíchat s troškou zálivky: Jogurt + lžička hořčice, česnek, mořská sůl, pepř.

K tomu kolečka brambor opečená na domácím sádle, ale jen pár, hlavní část byl losos se zeleninou. Brambory jsem přidala, aby to bylo sytější a taky jsem na ně měla chuť emoticon - halt je zima a samotný zelenisko mi teď moc nejede. emoticon

K tomu Irsai Oliver z Kobylí.
Bylo to vynikající, manžel byl nadšenej.

Dnešní rychlooběd: Domácí kysané zelí+červená řepa ve sladkokyselém nálevu+lžička smetany, sůl, pepř, špetka cukru, (je dobré posekat to v robotu - ne na kašu, ale na menší kousky). Tuto směs smíchat s celozrnými těstovinami. Dobré je přidat lupínek másla nebo masa, aby se z toho člověk zasytil na delší dobu. Já jsem si k tomu zobla vajíčko, manžel zbytek kuřecího od včerejška.

Rychlý, zdravý a neodrovnalo nás to na další 2 hodiny, jako třeba hranolky nebo jiný "dobroty" z menzy a levnejch meníček... emoticon emoticon emoticon
10. bře 2010 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 mňam, to vypadá skvěle. Zeleninu v zimě už kašlu, zas v létě ji jím pořád...
10. bře 2010 ve 20:38  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
 Holky, nevíte, jestli když večer namočím rýži natural, jestli se potom rychleji uvaří?

Dneska mám na snídani mléčnou rýži s jabkovohruškovým pyré z DM, na to drcený lněný semínko a javorový sirup emoticon
11. bře 2010 v 08:23  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
panda (31 r.)
1
Registrovala se 5. června 2006 na beremese.cz. Přidala 5988 příspěvků a 3 alba. Má 48 přátel.
  • Svatba byla 20. června 2009
    V Jaroměřicích nad Rokytnou
fotoportrét
fotoportrét
panda (31 r.)
1
Registrovala se 5. června 2006 na beremese.cz. Přidala 5988 příspěvků a 3 alba. Má 48 přátel.
 Holky, potřebuji radu, koupila jsem si krekry a jelikož jsem spěchala, tak jsem nestudovala moc popis. Krekry obsahují psyllium (4%)a je tam napsané, že nejsou vhodné pro děti, znamená to tedy, že bych to neměla jíst ani já, jako kojící matka? emoticon
11. bře 2010 v 11:34  •  Svatba byla v červnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
 Pandi, myslím, že nemusíš mít strach, psyllium je vláknina, neměla by Tu jako kojící škodit, jen na sebe váže vodu, tak bys měla víc pít.
11. bře 2010 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
panda (31 r.)
1
fotoportrét
fotoportrét
panda (31 r.)
1
 jj, o pití tam psané je emoticon jen jsem se ulekla, že to není vhodné pro děti, tak jestli to nebude vadit při kojení. Děkuji moc za radu emoticon
11. bře 2010 ve 12:09  •  Svatba byla v červnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 pandi, kvuli tem deckam to tam je proto, ze by jim to moc ucpalo bricha. Poradne to zapij, at ti to taky neucpe, zvlast jestli jsi drobnejsi konstituce emoticon
eri s tou rejzi si sama nevim rady, varim ji jak blba a nikdy neni poradne mekka emoticon
11. bře 2010 v 17:17  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
panda (31 r.)
1
fotoportrét
fotoportrét
panda (31 r.)
1
 aha, ta to radši budu hodně pít emoticon emoticon díky
11. bře 2010 v 18:27  •  Svatba byla v červnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 zeovna si pochutnavam na bazalkovych testovinach s cizrnou, olivovym olejem, jogurtem, cesnekem a chilli emoticon
11. bře 2010 v 18:31  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
allegria
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Praha - západ
fotoportrét
fotoportrét
allegria
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Praha - západ
 Starodávný recept, možná jsem ho sem už házela.
Uvaříme do poloměkka brambory ve slupce, opečeme na prudko na pánvi kousek masa nebo ryby.
Plech vymažeme domácím nesoleným sádlem, vysypem strouhankou nebo tak něčím a dáme vrstvu nakrájených oloupaných poloměkkých brambor, na to přijde vrstva kysaného bio zelí (nebo domácí pěstování a výroba), další brambory, zase zelí a do předposlení vrstvy maso a na maso brambory. Pečeme chvilku přikryté druhým plechem, po cca 20 minutách na to nalijeme smetanu nebo šlehačku. Pokud možno ze statku z vesnice nebo bio. Odkryjeme, necháme dojít.

Ta smetana geniálně zjemní to zelí, celý se to spojí, provoní... emoticon No prostě paráda.
Dlabe se to společně z plechu lžičkou. Pije se k tomu pivo z džbánku. Potom žádná bedna, ale černá hodinka a povídat si, atd...emoticon
11. bře 2010 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 allegria - nejmenuje se to kološvárské zelí? My ani bednu nemáme, zato zásoby vína ze svatby emoticon
11. bře 2010 v 18:49  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
allegria
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Praha - západ
fotoportrét
fotoportrét
allegria
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Praha - západ
 Rosi: Já nevím. Naučila jsem se to od mamky. Bednu též nemáme, je to podle mě přežitek, požírač času a nic kloudnýho tam stejně nedávaj. To jdem radši do kina, do divadla nebo do pizzerky na martini s olivou a dlouhej pokec emoticon
11. bře 2010 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 nase tchyne ma bedny 4 a ted do pětice si koupila plazmu a je děsně in emoticon Martini si asi dam, sem dneska slamena vdova emoticon tak varim, pecu na celej vikend at se s tim pak nemusim drbat. Az bude hotova kyselica, tak dam hned recept emoticon zrovna je ve fazi vzniku emoticon
11. bře 2010 v 18:55  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 tak kyselica hotova: Na lzici masla jsem oprazila cibulku, nakolecka nakrajenou mrkev. Az se to rozvonelo, pridala jsem lzici spaldove mouky a udelala jisku. Do jisky jsem zamichala lzici papriky, bobkovy list, 3 kulicky pepre a noveho koreni. zalila vodou a ctvrt hodiny varila. Pak jsem tam pridala hrnek zvlast uvarenych fazolek, dva hrnky zvlast uvarenyho kysanyho zeli se soli a kminem, jednu najemno nastrouhanou bramboru a dovařila. Na zaver jsem jeste pridala lzicku papriky na obarveni a hotivo emoticon
11. bře 2010 ve 20:11  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
 Tak jsem zkoušela další palačinky - bez lepku, bez mléka, bez vajec emoticon

Pohankorýžové palačinky

150 g pohankové mouky, 50 g rýžové mouky, lžíce amarantové mouky (nmusí být), špetka soli
Umíchat řídké těsto a nechat 4 hodiny v klidu odpočívat (nechala jsem 3 a stačilo). Palačinky se dělaly dobře a taky byly moc dobrý emoticon
13. bře 2010 v 19:13  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
 Jo, zapomněla jsem vodu emoticon Odhadem tak 400 - 450 ml....
13. bře 2010 v 19:17  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
 mam za sebou podarene neuspechy se zdravou vyzivou. Koupila jsem si quineu (nebo jak se to pise). A nesla ji v batohu z mesta, rupnul mi sacek a cele se to tam vysypalo emoticon . Neco jsem nahazela zpet, ale hodne jsem musela vysypat do kose, protoze se to smichalo s tema stoletejma drobkama a kancelarskejma sponkama na dne tasky emoticon . Dalsi pokus nedopadl dobre. Koupila jsem tahini, ze zkusim udelat humus. Namocila jsem cizrnu a chtela ji enchat trochu naklicit. Ale pak jsem na par dni byla pryc a cizrna se mezitim zkazila a fakt hnusne smrdela. (nemusim vam rikat, ze manzelovi na ni neprislo nic divneho ... emoticon ). Takze humus si taky jeste pocka emoticon ..
27. bře 2010 v 18:08  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš