Menu Forum

Zdravé vaření. A co na to Váš drahý?

15. říj 2015  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
Registrovala se 29. září 2007 na beremese.cz. Přidala 4792 příspěvků a 1 album.
  • Svatba byla 8. září 2007
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 vyborna polivka po indicku emoticon
1 velkou cibuli nakrajet na kolecka a kratce osmahnout na masle(ghee) s rovnou lzici rimskeho kminu a 2 strouzky cesneku nasekaneho nadrobno
mela jsem cca pulku vetsi misky predem namocenych fazoli(takove flekate ruzove), ktere jsem uvarila 20minut v papinaku..
do hrnce jsem dala cibulovou smes vyse a zalila cca 1,5l vody, pridala jsem 1 kostku zeleninoveho vyvaru alnatura, cca 1 malou plechovku rajcatoveho protlaku, cca 150g proprane zlute cocky, nasekany cerstvy koriandr a kousek papricky habanero(m musi mit vsechno palivy).. varila jsem 20minut a pak jsem pridala uvarene fazole a na kostky nakrajenou sladkou bramboru a povarila dalsich 20minut na nizsi teplotu, dolila jsem jeste vodu a dosolila jsem a pridala 1 lzici bileho balsamico octa(chtela jsem pouzit citron nebo limetu, ale nemela jsem je k dispozici), na taliri jsem to jeste posypala cerstvym koriandrem
14. únor 2010 v 00:27  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
Registrovala se 9. října 2007 na beremese.cz. Přidala 1171 příspěvků. Má 18 přátel. Region Vyškov.
  • Svatba byla 23. srpna 2008
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
Registrovala se 9. října 2007 na beremese.cz. Přidala 1171 příspěvků. Má 18 přátel. Region Vyškov.
 Pohankové palačinky
2 hrnky pohankové mouky, minimálně 2 hrnky vody, 1 vejce, trošičku soli
nechat aspoň půl hodiny odstát... Kdyby se to nechalo několik hodin, asi by se mohlo vynechat vejce, ale nemám odzkoušeno... Palačinky nejsou tak vzhledné, ale jsou dobré, měli jsme je naslano potřené olivovým olejem s česnekem, posypané ementálem a trošku domácího kečupu + napařená mrkev a brokolice emoticon Bylo tak 15 palačinek, zbytek jsem promazala marmoškou, taky dobré emoticon
14. únor 2010 v 19:52  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 erinko a nebyly ty palacinky trosku smradlave diky te pohance? ja mam z toho dost strach, ale samozrejme cokoli bezlepkovy me laka emoticon

rychle obedove spagety:
spagety uvarit(ja samozrejme lobuju za bezlepkove kukuricne felicia emoticon )
nakrajet mozzarelu na stredni kousky
nakrajet rajce na stredni kousky
uvarene horke spagety smichat s mozzarelou a rajcetem a pridat bio pesto z cernych oliv z dm drogerie(je opravdu vynikajici - pro milovniky oliv) plus trosku oliv oleje
opeprit cerstve mletym peprem a dosolit podle chuti
21. únor 2010 ve 14:43  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
Registroval se 14. ledna 2007 na beremese.cz. Přidal 5104 příspěvků. Region Litoměřice.
  • Svatba byla 1. září 2007
    Region Litoměřice
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
Registroval se 14. ledna 2007 na beremese.cz. Přidal 5104 příspěvků. Region Litoměřice.
    Region Litoměřice
 ahoj. mate nejaky chutny recept na cokoliv z pohanky (nejlepe neco vegetarianskeho a dietnejsicho)? Mne se pohanka nikdy nepovedla, vzdycky z toho je takova divna cvachta bez chuti. Musi se nejak propirat horkou vodou? Nepomuze to treba odstranit takovou tu pachut? Diky.
Jo - tu babovku jsem nakonec nestihla emoticon Ale priste udelam pokus a zkusim to jen z te spaldove mouky. Ale to bude asi za dlouho, protoze manzel ma dietu, tak se snazim takovedle nedietni veci doma vubec nemit, aby ho to nelakalo emoticon . Zato tchyne ta pece kazdy tyden, a vzdycky se pak musim obetovat a snist i jeho porci strudlu emoticon To je hrozny emoticon
21. únor 2010 v 17:37  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 filipovi, divny chuti pohanky se bohuzel nezbavis nikdy
pohanku je nejlepsi varit jenom s troskou vody, pomalu a dolevat podle potreby a nechat vzdycky vsaknout...nejlepsi je pohanka vcelku loupana, tu se mi teda nikdy nepodarilo rozvarit na kasi
spis bych navrhovala nedelat pouze pohankove jidlo, pokud ti vadi ta pachut, ale pridat ji k necemu jinemu..treba celozrnne ryzi nebo smichat s quinou(maji takovou podobnou konzistenci)
na masle nebo oleji si orestuj hodne cibule na kolecka a nebo jarni cibulky, nastrouhanou mrkev, nakrajenou papriku na kolecka a prepulenou, propasirovany cesnek, dochut citronovou stavou nebo nastrouhanou citronovou kurou, soli a peprem a promichej s kostickama syru typu feta(nebo kozi dora je vyborna)
21. únor 2010 v 19:59  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
 Diky zkusim to. A taky to zkusim nakombinovat, to me nenapadlo.
Na tu quinu jsem koukala, ale nekoupila jsem ji, jelikoz mam doma furu veci, co potrebuju sdelat - treba tu pohanku. Jak to chutna? Kdyz jsem studovala v Nemecku, tak tam v menze meli nekolikrat tydne nejaky vegetariansky jidlo - takovy to, na co se vetsina lidi chodila divat a pak se tomu smali emoticon . A tam prave misto ryze treba meli smesici krup, ..neceho takovyho dlouhyho...vypadalo to jak oves, (sakra, uplne jsem zapomnela jak se to jmenuje emoticon ) apod. Ale bylo to dobry! Od ty doby jsem zacala zkouset ruzny prilohy emoticon Byla jsem tam z toho nadsena, ze nejenze maji vegetariansky jidlo v menze (coz v praxi taky mohly byt kynuty knedliky s marmeladou, ze emoticon ), ale dokonce i zdravy! Sice nejsem uplne vegetarian, ale masu zrovna neholduju, takze to bylo bezva.
21. únor 2010 ve 23:11  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
 filipovi, já pohanku miluju, ale jednou m koupil Lagris a z té jsem se skoro po.... emoticon Takže snad doma nemáš právě tuhle, myslím, že je termicky loupaná, ne mechanicky, je prostě tmavá a ta chuť... emoticon(
Já dělám pohanku tak, že ji propláchnu studenou vodou a dám do vařící vody (1,5 dílu vody na 1 díl pohanky), osolím, můžeš dát trošku oleje, koření, zamíchat a nechat pár minutek provřít, stačí i 2, přiklopím, vypnu a nechám dojít... Dělám si ji tak dopředu třeba i hodinu a pak už jen zamíchám třeba do oprančené zeleniny s česnekem, dobrá je kombinace s rýží, jak psala Catf...

Catf, nevím, nějak mi to nesmrdělo emoticon Trochu mi "smrdí" pohankový vločky, ale ta mouka nee...
22. únor 2010 v 09:14  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
Registrovala se 2. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 3385 příspěvků. Má 33 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
Registrovala se 2. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 3385 příspěvků. Má 33 přátel.
 Pohanku mám ráda se žampiony - ty chvilku podusím a pak postupuji jako Erinka, nakonec přidám prolisovaný česnek (pokud si ji tedy nenesu do práce emoticon).

Nebo z ní jsou dobré karbanátky - udusit pohanku, výrazně ochutit (česnek, bylinky, kari), vmíchat vajíčko, lze přidat jakoukoli zeleninu (mrkev, kapustu...), udělat karbošky na plech s papírem a cca 20 minut na 180 °C péct. Samozřejmě lze i smažit, ale to z principu nedělám.
22. únor 2010 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
 dekuju vam za ty tipy! emoticon
22. únor 2010 v 15:38  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
 hermi, ty karboše z trouby musím zkusit, zatím smažíme emoticon
23. únor 2010 v 08:16  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
 ja prave nic takoveho nedelam, protoze smazene nesnasim. Takze z trouby taky musim zkusit emoticon Ja troubuju hodne - zapekam a dusim tam zeleninu .
23. únor 2010 ve 13:47  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
 Čočková pomazánka:
http://www.varimezdrave.cz/cockova-pomazanka-s-pazitkou
Vařila jsem v míň vody, bohatě stačilo...

Cizrnová pomazánka:
http://www.varimezdrave.cz/cizrnova-rajska-pomazanka
23. únor 2010 v 18:28  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 erinko, s tou cizrnou jsi me navnadila to zkusit promichat se susenym rajcetem emoticon
23. únor 2010 ve 23:10  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
 hmm, to nevypada zle. I kdyz ja skoro nejim pecivo, ale brzo budu mit narozeninovou party, tak hostum musim neco pripravit a sobe a manzelovi treba neco zdrvaveho emoticon . Cizrnu delam se zakysanou smetanou, rajcaty, kari a bazalkou.
23. únor 2010 ve 23:48  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
 catf, sušený rajče jsem zatím neměla emoticon Vím, že už jsme se o tom někde bavily, kde koupit opravdu dobrý? vím, že se dají koupit i tescu třeba na váhu, ale to asi nebude ono?
24. únor 2010 v 08:41  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 filipovi, ja jim hummus a jiny pomazanky jako dip..namacim si do toho mrkev, okurku, rapikatej cele
a nebo normalne k jidlu..treba k opecenejm bramboram a satalu s jogurtovou zalivkou(mrkev, okurka)apod.

eri, asi by to chtelo spis specializovanej obchod..treba italsky nebo arabsky...a nebo v nejaky zdravy vyzive treba i v oleji
to tesco muzes zkusit, ja mela zatim hodne spatnou zkusenost s olivama a mozzarelou, co prodavaj na vahu
24. únor 2010 v 09:25  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lakuca
Registrovala se 30. října 2009 na beremese.cz. Přidala 47 příspěvků.
  • Svatba byla 30. listopadu 1999
fotoportrét
fotoportrét
lakuca
Registrovala se 30. října 2009 na beremese.cz. Přidala 47 příspěvků.
  • Svatba byla 30. listopadu 1999
 Ja ted delala pohanku zapecenou v troube a rekla bych, ze tohle je recept i pro ty, kterym pohanka srmdi, protoze v tomhle jidlu to nebylo vubec citit, asi to prebilo to kysele zeli emoticon

250g proprane pohanky, 500g kyseleho zeli, sacek mrazene zeleniny nebo cerstve pokud mame. Na panev se hodi cibule nebo porek, na to ta zelenina s nejakym korenim a kratce se to osmahne. Ja tam pridala jeste nastrouhany tempeh. Pak se da do zapekaci misy pulka pohanky, zelenina, pulka zeli, zbytek pohanky, zbytek zeli a da se tam pul litru vody a necha zapect asi 45 minut. M to ohodnotil jako takove normalni zdrave jidlo emoticon
24. únor 2010 ve 12:38  •  Svatba byla v listopadu 1999  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
 filipovi, můžeš místo pečiva zkusit placky...teda pečivo je to taky, ale určitě zdravější emoticon http://www.varimezdrave.cz/spaldove-placky-zakladni Akorát se mi hrozně nafoukly, takže pomazánka by na to namazat nešla, ale měli jsme je k brokolicové polívce a to vylo dobrý emoticon

A tyhle ořechový jsem dělala jednou k snídani, byly výborný s jogurtem a marmoškou nebo javorovým sirupem emoticon
http://www.varimezdrave.cz/orechove-placky
24. únor 2010 ve 14:09  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
 Erinko, kupuji tato rajčata: http://www.bionebio.cz/index.php?main_page=product_info&products_id=338 jednou jsem je i naložila do oleje, ale nejvíc mi chutnají jen tak a hlavně je přidávám do jídel (jáhel, špaldových krup apod.).
24. únor 2010 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
 Hermi díky, to vypadá dobře! A přelíváš je tou vodou? Nebo rovnou do jídla?
24. únor 2010 ve 14:26  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
 Většinou je jen oplachuji (když jsem to neudělala, občas jsem pak v jídle narazila na něco "divného", jakoby kamínek, či co), ale dávám je vařit spolu s jáhlami a spol., tak mi změknou ažaž.
24. únor 2010 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
 mne teda ty suseny rajcata nechutnaj. Je fakt, ze jsem je mela jen jednou, ale vzhnedem k tomu, ze jsem je dala do pusy a nasledne mela co delat, abych je nevratila, tak jsem teda nenasla odvahu na dalsi pokus emoticon . Ale mozna jim pod vasim vlivem dam jeste sanci emoticon
24. únor 2010 v 16:01  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
  • Svatba byla 3. října 2009
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
    Region Olomouc
 jednoduchá česnečka: do 1l vody dám vařit 4 nadrobno nakrájené brambory, mořskou sůl, kmín, nové koření, libeček, celý pepř, bobkový list. Až jsou brambory měkké přidám vajíčko (rozkvedlám), 5 stroužků česneku a dvě velké špetky majoráky. Nakonec zakápnu olivovým olejem. Finito. M se me dneska ptal, jakej jsem tam dala bujón emoticon, on ten libeček udělá svoje emoticon

dneska jsem vysadila semínka bazalky, jsem zvědavá, kolik mi jich vzejde emoticon Pak jsem ještě zkusila použít sliz na připálenej hrnec od popkornu a skvěle jsem to vydrhla, krásně to pustilo.

suseny rajcata pouivam nalozeny v oliv. oleji do testovin s tunakem.
28. únor 2010 v 17:03  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
 rosina: tak to urcite vyzkousim, zni to vazne jednodusse!! A cim teda nahrazujete v polevce ten bujon? Jaky koreni tam davate? Protoze mne se to jeste nikdy nepovedlo proste aby to melo tu chut. emoticon Nebo jestli jsem tam mela dat i olej nebo tak neco .... Jde mi o zeleninovy polevky, (maso varim minimalne).
Dnes vari manzel, tak jsem zvedava, co vytvoril emoticon
28. únor 2010 v 17:15  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 filipovi - tady v ty cesnecce to je libecek, kmin, bobkac a novy koreni. Jinak zalezi na polivce, ja tam dycky narvu kornei jaky se mi zda, ze se k tomu hodi, treba do lustetninovych a bramborovych polivek je to korenova zelenina, novy koreni, cely pepr, cely cesnek neoloupany. Do minestrone je to rozmaryn, provensalsky koreni, neloupany cesnek, bobkac. Ja bujony vubec nepouzivam ani podravky, max biobujon jednou za uhersky rok, kdyz nestiham. Nejvic polivkovy je ten libecek, ale nesmi se to s nim prehnat. steci fakt zdibinek. vyhoda je, ze skvele roste v truhliku, vyroste i uplnymu zacatecnikovi.
28. únor 2010 v 17:25  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 filipovi, na zaklad staci korenovou zeleninu osmahnout na masle(nebo sadle)..tzn kedlubnu, mrkev, petrzel, celer, cibuli, cesnek, hladkolistou petrzelku(libecek, k bramborove brambory a porek) a je z toho zaklad jak vino..ma to sladkou chut po te zelenine, taky pomuze pridat vic masla..olej nepouzivam, zelenina se na nem vubec nerozvoni(nejlepsi je prepustene maslo)
staci pridat sul a pepr, ja davam jeste chilli papricku, protoze m ma rad palivejsi
no a pak uz individualne pridavam koreni podle typu polevky..zazvor a koriandr na mrkvovou(muze byt i nove koreni a svitek skorice na zimni verzi), bobkovy list a ocet na cockovou, rimskej kmin a horcicny seminko, koriandr na indickou s fazolema...ale ten zaklad je vzdycky stejnej

jinak mi docela vyhovuje zeleninovy bujon od alnatury
28. únor 2010 v 17:53  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
 ja mam byliinky rada a mam jich v lete spoustu, ale varit s tim zatim moc neumim. Ale libecek jsem si dalla zamrazit emoticon Videla jsem ve zdravy vyzive nejaky polevkovy koreni -- nejakou jakoby podravku (maji i houbovou verzi) , ale jestli je to zdravejsi nez normalni podravaka -- vite, co myslim?
28. únor 2010 v 17:54  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
 Filipovi, biobujony obvykle obsahují jen zeleninu, bylinky, olej, víc nic. Na "komerčních" bujónech je nejproblematičtější glutaman sodný, který v bio 100% není. U těch sypkých (á la podravka) by to mělo být podobné.
28. únor 2010 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
 aha. diky.
28. únor 2010 ve 20:40  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 filipovi, chce to experimentovat, ja tam proste dycky neco nahazu a je to. Pravda ale je ze mam asi jakousi chutovou pamet, jednou jidlo zkusim v restauraci a podruhy ho uz sama uvarim, todle napriklad m chybi, takze pokud nema presnej recept tak neuvari nic moc. Zeleninu smazim taky na masle jak catf, nekdy i na sadle, pokud mam domaci. biobujony mi prijdou dost predrazeny vzhledem k tomu, ze cerstva korenova zelenina je lepsi a za par kacek. Chut polivky udela i zesklovatela cibulka, opranceny tymian, nekdy to dochutim i sojovkou tamari. Magi ani podobny veci mi nesmi do domu emoticon
Co se tyce bylinek, tak ty v lete nacpu vsude. Na chleba s maslem, do tvarohovy pomazanky, do polivky misto petrzelky, do spaget, do fazolek v rajcatovy omacce...Proste dycky narvu hrst, posekam to nebo rozetru s cesnekem a mam univerzalni dochucovadlo, jee uz se tesim az se mi to zazelena emoticon Letos chci zacit pestovat i aloe v truhliku.
28. únor 2010 ve 20:43  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš