Menu Forum

Zdravé vaření. A co na to Váš drahý?

15. říj 2015  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
Registrovala se 2. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 3385 příspěvků. Má 33 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
Registrovala se 2. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 3385 příspěvků. Má 33 přátel.
 Chaar, jsi na dobré cestě stát se totálním ufem emoticon

Catf, máš pravdu. Přicházím v práci do styku se spoustou lidí, máme také dost známých a příbuzných a někdy mi nad neznalostí zůstává rozum stát.
28. pro 2009 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
Registrovala se 22. dubna 2007 na beremese.cz. Přidala 3213 příspěvků. Má 14 přátel.
  • Svatba byla 28. července 2007
    Na Lipnici
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
Registrovala se 22. dubna 2007 na beremese.cz. Přidala 3213 příspěvků. Má 14 přátel.
    Na Lipnici
 hermi, to asi ne, protože jsou jídla (totálně nezdravá), u kterých si nedokážu představit, že bych je přestala jíst emoticon ale je pravda, že jejich výskyt v našem jídelníčku se snížil emoticon
28. pro 2009 v 18:00  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
Registrovala se 29. září 2007 na beremese.cz. Přidala 4792 příspěvků a 1 album.
  • Svatba byla 8. září 2007
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 chaar, kecup sezenes bio s dobrejma ingrediencema, akorat je potreba to cist, aby neobsahovaly zahustovadla jako skroby atd.

jinak co se tyce tech nezdravych jidel, tak ten vyvoj smerem ke zdravemu zivotnimu stylu je samozrejme individualni a vicemene zavisi na individualnimu pochopeni miry nezdravosti ruznych potravin a stravovani se obecne..
v tomhle si myslim, ze je nejlepsi se vzdelavat a informovat a najit si vlastni cestu a musi to mit nejakou logiku nasledne se vyber potravin zautomatizuje a prestane byt nepredstavitelne, ze si uz nedas to, co ti pred tim desne chutnalo
...u me treba tenhle proces probehl hodne rychle, protoze me to zacalo hrozne bavit a hlavne jsem na sobe rychle zaregistrovala velkou zmenu co se tyce traveni, takze jsem si i vyzkousela, ze to funguje, coz byl hodne velkej motivator
zajimavy je, ze ja jsem ted vlastne jakoby uz v dalsi fazi a snazim se o 50% raw zivotni styl, coz by treba jeste pred rokem bylo pro me nepredstavitelne...tim chci rict, ze clovek muze projit mnoha urovnema.. ale je podstatne, aby to davalo smysl a aby clovek registroval zmeny k lepsimu a ujistil se, ze je na spravny ceste
28. pro 2009 ve 23:55  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
Registrovala se 9. října 2007 na beremese.cz. Přidala 1171 příspěvků. Má 18 přátel. Region Vyškov.
  • Svatba byla 23. srpna 2008
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
Registrovala se 9. října 2007 na beremese.cz. Přidala 1171 příspěvků. Má 18 přátel. Region Vyškov.
 catf, co je to to "raw" ?

chaar, já používám kečup Heinz nebo Alnatura, ta je bio... Nic jinýho bych už nekoupila a ani by mi to nechutnalo, i tak kečup už moc nepoužíváme, ale tyhle jsou dobrý...
29. pro 2009 v 09:45  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
2 Fit - Výživové poradenství
PRO

Ostatní - Region Brno
PRO Shop: 2 inzeráty
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 chaar, s tema polivkama te uplne chapu, ja na to hrozne trpim, kdyz nekde dostanu polivku z kostky se vsema tema chutovyma vymozenostma emoticon delam si doma vyvary sama, podle chuti, no a kdyz je nouze nejvyssi, tak mam v zaloze wurzla nebo alnaturu, ale to malokdy. No a na navsteve jsou vsude polivky z prasku a jeste se pani domu chlubi, ze s tim nemela zadnou praci, pac se to jenom smicha s vodou emoticon tak kde sme??? V kuchyni nebo v chemicke labine???? emoticon emoticon emoticon
kecup ji u nas jenom m. (u nej je to zavislost) a kupuju mu heinz, pac sem videla dva dokumenty o vyrobe kecupu a jeden z nich byl i z tovarny heinz, a tam se me to libilo, to zpracovani a celkove mensi prislazovani, nezahustovani...
29. pro 2009 v 10:04  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
 Raw je syrová strava.
Taky kupuji kečup buď Alnatura nebo dobrušský (měl by být bez cukru a zahušťovadel).
29. pro 2009 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 erinko, herminka to uz napsala...raw = syrovy...tomu smeru se rika vitarianstvi, kdy clovek neji nic varene nad 40-50°C ..strava se sklada pouze z ovoce, zeleniny, orisku, seminek a ruznych rostlin a bylinek, nekteri vitariani jedi i nepasterovane syry a pijou nepasterovane mleko(pokud maji zdroj)

heinz kecup je z klasiky nejkvalitnejsi(m taky zadny jiny nechce)..neobsahuje konzervanty ani zahustovadla..jedine minus je bily cukr v nem..
29. pro 2009 v 10:54  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 catf, u nas kyselej kecup neprojde, m. je hroznej s timhle, me to sice nechutna jak je to sladky, ale neresim to, ze tam je ten cukr je, pac to nejim, akorat me stve s cukrem v mrkvovym salatu, nedavno sme kvuli tomu meli lehkou vymenu nazoru, udelala sem uzasnej mrkvovej salat, sem se na nej tesila, s pomerancem a jablkem, no uz ten pomeranc to pekne osladil (dala sem tam i celej pomeranc i stavu ze dvou dalsich) , takze to bylo mnam. M. to vzal do pusy a prej no co to je, to chutna divne, taxem ochutnala a prislo me to dobry, a on ze tomu chybi cukr, no cukr sem zakazala, nesnasim ho tam a on furt ze to chutna jako mrkev, tak me prislo zvlastni, ze jako jak jinak by mel mrkvovej salat chutnat nez jako mrkev emoticon emoticon emoticon no nakonec si svuj dil osladil emoticon
29. pro 2009 ve 12:35  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
 Jaképak slazení mrkve, vždyť je sladká sama o sobě! A naopak je velice dobrá nastrouhaná najemno a zakáplá citronem.
29. pro 2009 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 abro, alespon at sladi treba medem nebo nejakym sirupem(agave, javorovy)
ja mam taky rada urcity veci sladsi a pouzivam lipovy bio med(ten jsem si hodne oblibila) nebo bio javorovej sirup z intersparu(z hruzou jsem zjistila, ze sirup, co jsme meli z tesca, nemel v sobe ani trochu javoru emoticon) a do kafe bio trtinovej cukr(v tomhle pripade uz jsem hodne ubrala, driv jsem mnohem vic sladila)
29. pro 2009 ve 13:00  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 catf, bez sance, cukr mu nenahradim emoticon aspon ze uz davno prestal sladit caj, sem mu spocitala, kolik kg tim sni za mesic a za rok a nechal toho emoticon Jo a vis proc nesladi medem??? Na to si sedni: pry ho vcely kadej emoticon emoticon emoticon samo ze vi, ze to neni pravda, ale nekdo mu to takhle jako malymu zprotivil a on ted nema rad med emoticon javorak je pro nej malo sladkej, no radsi neresit, spis budu rada, az se prestane cpat uzeninama (coz tedko omezuje, pac konecne slysel, ze sou karcinogeni od nekoho jinyho nez ode me, btw. byl to pan havlicek v televizi emoticon aspon je videt, ze ty serialy k necemu jsou emoticon )

hermi, moje rec!! presne to sem mu rikala, a nee ee... Jo a bacha na mrkev v ikea salatovym baru, je siiiiileene sladka, fakt hruza, brrr...
29. pro 2009 ve 13:16  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 koukam, ze to bude u vas jeste dlouha cesta emoticon
29. pro 2009 ve 13:24  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 jojo, u nas je to nadlouho, m. uz neresim, nema to smysl, kdybys videla treba nase spolecny vecere, to vypada fakt jak v tom jste to co jite, jedna pulka stolu zdrava a druha ten stul hruzy emoticon emoticon Nebo kdyz je nejaka party, tak mam "svoje" chutovky a chutovky "pro ostatni" emoticon segrin pritel nez se pustil do bramborovyho salatu u nas, tak sondoval, jestli je to ten samej co jim ja, pac se bal, ze to asi bude nejaka hruza a m. ho ujistil, ze on jako navsteva dostava "ten pravej majonezovej" bleee, to bych fakt nejedla emoticon
zas musim rict, ze vetsinou lidi "to moje" jidlo ochutnaj a pak jim chutna tak, ze zmizne jako prvni emoticon
29. pro 2009 ve 13:29  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
 Abři, u nás je to podobné. Částečně se mi manžela taky podařilo zpracovat, ale ne úplně. Třeba dnes jsem k obědu pekla směs brambor, dýně hokkaido a brokolice, sobě jsem tam přisypala cizrnu a chlapům šunku a sýr emoticon Ale manžel to chválil, prý je to dobré na to, jak to vypadá zeleninově emoticon Dvojí pohoštění nechystám, to bych mohla ohrát, i návštěvě dělám to, co jím sama (teď je to trochu ztížené tím, že nemůžu mléko, to třeba udělám něco na dvoje - jedno se sýrem, druhé bez), a všichni chválí.

Chci dnes udělat slané pivní tyčinky od Biohanky, pak poreferuji, jaké budou.
29. pro 2009 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 hermi, ja chystam dvoji veci v tom smyslu, ze treba do jednoho salatu dam tu majolku a do svyho dam dresing z tofu (zaklad stejnej, jenom s jinym zamichanim) stejne tak s pomazankama, jako uplne jiny druhy bych nechystala, to by me taky mohlo emoticon

na novy rok sem se rozhodla vyzkouset napodobit tu cocku s tempehem, co delaj v rebiu, taxem zvedava, jestli se tomu priblizim aspon trosku emoticon normalne si ju delam jenom s cibulkou, ten tempeh na to sem doma nedavala. Schvalne se m. zeptam, jestli chce k tomu klobasu, kdyz mel potrebu omezovat ty uzeniny emoticon
29. pro 2009 v 15:13  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 abro, hod sem recept na ten tofu dresing, jo?..uz hodne davno jsem ho mela v jedny vegetariansky restauraci a byl prekvapive dobrej, ale vlastne jsem ho nikdy nedelala emoticon

co se tyce meho m, tak musim rict, ze ten prechod na zdravejsi stravu byl v pohode, vyhodu mam v tom, ze m je v tyhle oblasti hodne tvarnej a celkem se zajima o informace, ktery zjistuju a veri mi, ze se snazim, abychom zili zdrave
akorat mu nemuzu odeprit jeho steaky, slaninu, kureci kridylka a zebirka emoticon ..na druhou stranu nema problem s vegetarianskymi dny, tak se to alespon takhle snazim balancovat emoticon...v kazdem pripade jsme zasadne omezili mnozstvi masa, ktery snime..to uz se neda s minulosti vubec srovnat(diky, herminko emoticon)
29. pro 2009 v 15:58  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 catf, origos recept nemam, vymyslela sem si to tak nejak sama, takze nevim, jestli to vazne existuje emoticon delam to tak, ze vezmu tofu (bud ho trochu povarim, nebo kdyz je extra mekky, tak ho necham tak, ale vetsinou povarim, je pak lepsi konzistence) a rozmixuju s olejem a ruznym ochucenim - bud k tomu pridam na jemno nakrajenou okurku a cibuli + pazitku, nebo do toho dam cesnek + petrzelku nebo lzicku horcice a cibulku s petrzeli, proste zaklad tofu + olej a k tomu dochucuju. Na zaver dosoluju a dopepruju, pokud je potreba.

tvyho m. chapu v kurecich kridylkach, ty milujuuuu emoticon naprosto luxusni sou peceny s korenim na kure od abrlu, to je bomba!!! Ze bych si zitra upekla??? emoticon
29. pro 2009 v 16:19  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
 Křidýlka, na tom se dá něco sníst? emoticon

Catf, jsem ráda, že jsem Tě úplně nevinnou a nijak špatně nemyšlenou otázkou dovedla k menší konzumaci masa emoticon Manžel taky naštěstí nemá problém s vegetariánskými dny, ale když neměl maso delší dobu nebo vím, že by mu něco nemuselo šmakovat, kousek masa nebo uzeniny mu dám. Ale hlavně právě uzeniny se snažím kupovat zřídka.
29. pro 2009 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 herminko, takova jednoducha otazka to byla a me do ty doby vlastne nikdy nenapadlo se nad tim zamyslet emoticon

m dela kridylka obaleny v testicku a koreni a smazeny a k tomu ma silene palivou chillimedovou omacku, namaci to do dipu ze syra ala niva a nakraji mrvek, rapikaty celer a okurku..je to vyborny, ja si nechavam svoje kousky obalit alespon v kukuricny mouce, ale uz z toho nemam takovej pozitek...hodne si uvedomuju, jak se po urcitejch jidlech citim a teda se salatem s avokadem se to neda srovnat emoticon
29. pro 2009 v 17:03  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
 Tyčky od Biohanky jsou moc dobré, snad budou kamarádům chutnat. Kdo neznáte:
Špaldové tyčinky z pivního těsta
500 g hladké špaldové mouky, 150 g rostlinného tuku, 300 ml nepasterovaného piva (Bernard), mořská sůl, sezamová semínka, dle chuti i mák či kmín
Ze všech surovin vytvoříme těsto. Z něj vyválíme buď tyčinky, které mezi prsty jemně pokroutíme a ozdobíme semínky. Můžeme z těsta také udělat preclíky, či vykrajovat malé sušenky, které posypeme seznamem, mákem či kmínem. Pečeme při 150 °C asi 15 minut.
29. pro 2009 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
 Ještě tofunéza dle Biohanky:
Povařte bílé tofu 5-10 minut ve 150-200 ml vody se solí a zeleninovým bujonem. Ještě horkou směs dejte do mixéru a během mixování postupně přidejte tolik oleje, abyste získali hladký krém. Dochuťte bylinkami, hořčicí nebo umeoctem.
29. pro 2009 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 hermi, i s tou vodou to mixovat? to pak musi byt hrozne tekuty ne? ten recept je v ty jeji kucharce? sem si ho nevsimla emoticon dobrej napad ten vyvar emoticon

catf, tak smazeny by me asi tolik nechutnaly jak ty peceny, fakt nejvic ujizdim na pecenych nebo grilovanych emoticon

hermi, na kridylkach je nejlepsi maso emoticon

.... a neodolala sem, a uz mam na obed kridla nalozeny v bylinkach emoticon

... a ze sem teda zvedava... jaka otazka? tady me neco nekde uniklo nebo je to tajny? emoticon
30. pro 2009 v 09:24  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
 Abro, jo, je to opsané z kuchařky. Ona se ta voda určitě při vaření částečně odpaří, ale osobně si myslím, že tam být musí. Dělala jsem párkrát pomazánku z tofu a taky jsem tam narvala celkem dost vody, aby se dala mazat (a zároveň aby nebyla ředěná jen olejem, tj. tučná) a majonéza přece musí být ještě řidší než pomazánka, ne? Asi máme každá trochu jinou zkušenost. Ta otázka snad tajná není - zněla, jestli Catf, opravdu jí maso denně emoticon
30. pro 2009 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
    Na Lipnici
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
    Na Lipnici
 holky, mám tu celý ananas a zaboha nemůžu vymyslet, co s ním - nemáte nějaké tipy? na netu jsem našla samé super recepty typu "na pánev dejte salám, na něj ananas, posypte sýrem a ugrilujte" emoticon
30. pro 2009 v 10:21  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 hermi, aha, ja myslela ze ste vedly nejakou dalekosahlou uvahu emoticon
no ja prave delam ten dresing z tofu nebo jak to nazvat pomerne tucnej (davam hodne lnenyho oleja a taky tam davam casto ty nakladany okurky a cibuli a to samo o sobe jeste vodu pusti), je fakt ze obcas vodu trochu prileju, ale tolik sem snad jeste nedavala, ono to tofu co kupuju je uz samo o sobe takovy hodne vodnaty me prijde... Az prestanu byt lina vstat tak se mrknu do ty knizky a zalozim si to, se to muze nekdy hodit emoticon
30. pro 2009 v 10:21  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 fuj, salam a ananas, no ble emoticon kdybych mela doma celej anananas, tak bych ho rovnou snedla, nevydrzel by me ani pul hodky emoticon No jednou sem videla, ze v nejakym poradu o vareni ho delali jaksi na karamelu s brandy myslim, vypadalo to uzasne... nebo si ho ogriluj, jestli mas gril, to je dobry emoticon
30. pro 2009 v 11:15  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 chaar, mate odstavnovac? ja bych ho odstavila a udelala pina coladu emoticon
30. pro 2009 ve 13:07  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
 já bych ho snědla jen tak, mňam emoticon

tak mám doma parní hrnec, večer budu študovat, co v něm uvařit emoticon
30. pro 2009 ve 13:27  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
 potřebovala jsem stolní kalendář (Ježíšek po x letech nedonesl emoticon ), spěchala jsem, tak jsem popadla nějaké zdravé vaření, no to jsem se teďka doma nasmála, třeba do zálivky na těstoviny 70% tavený sýr, do nějakýho receptu zeleninový vývar z kostky, bio luštěninová polívka - jediná bio ingredience je bio směs luštěnin emoticon Do ovocného salátu kompotovaný ananas... No dobrej vtip tenhle kalendář emoticon emoticon
30. pro 2009 ve 14:43  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
allegria
Registrovala se 16. února 2009 na beremese.cz. Přidala 1182 příspěvků.
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Praha - západ
fotoportrét
fotoportrét
allegria
Registrovala se 16. února 2009 na beremese.cz. Přidala 1182 příspěvků.
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Praha - západ
 Holky, no tak kauza cukr: no comment. To bych m. musela zabít. Ráno vstane, nalije si do hrnce mlíko z krabice a uvaří si půl litru hnusnýho kakaa s tunou cukru. Nic si vysvětlit nedá, je jak malej. Nedává si ho jen když poránu zpíváme.
Dneska mě tím naštval, páč zpíváme a tak si teda nevařil kakajíčko a tím pádem mě vzbudil půl hodiny před tím, než jsme měli stát na kůru. Prej si myslel, že mi 20 minut na vše stačí.
Tak jsem vylezla nasraná jak brigadýr emoticon a řekla, že nikam nejdu, páč řvát někde poránu 2 hodiny na kůru bez snídaně (a nenamalovaná emoticon ) mě ani nehne emoticon.

Jinak jsme teď byli přes Silvestra v Praze a jedli jsme děsně, pže jsme valili po pamáktách a vernisážích (Saudek, Mucha, Dali), stará Pha, židovský město, ZOO Trója a nebyl čas a za 3 dny na pizze a rohlíkách a tokajském jsem si uhnala solidní problémy emoticon. Včera jsem najela na svou stravu bez cukru a bílé mouky a chem. a dneska už dobrý.
3. led 2010 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš