Menu Forum

Zdravé vaření. A co na to Váš drahý?

15. říj 2015  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
abra
2 Fit - Výživové poradenství
PRO

Ostatní - Region Brno
PRO Shop: 2 inzeráty
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 catf, "vonave cukrovi" upeceno, mnaaaam emoticon to oriskovy testo je uzasny, fakt mnamka neco jako krizenec lineckyho a vanilkovych rohlicku (soupla sem tam jeste vanilku, aji do testa aji do kremu, jsem na ni ujeta emoticon ) vrsky tech kolecek se me nezdaly dostatecne ozdobeny, taxem jich par pocakala horkou cokoskou a par sem jich namocila v ty cokosce a v kokosu, takze i esteticky uz me to uspokojilo emoticon ted tuhne ta cokoska a pak pujdou zalezet do krabice, nevim, jestli vydrzim a nesnim je do vanoc emoticon
17. pro 2009 v 19:38  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
Registrovala se 29. září 2007 na beremese.cz. Přidala 4792 příspěvků a 1 album.
  • Svatba byla 8. září 2007
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 abro, no to sem rada,ze sem mohla prispet necim do vanocniho mlyna emoticon ja to vidim cim dal vic na kupovane cukrovi z vita shopu emoticon

pred par dny jsem v makru koupila kdouli,meli jste to uz nekdo? voni to jak hruska z parfumerie, ze ani nevim, jestli na to nekdy dostanu chut emoticon
19. pro 2009 v 00:19  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abecedka (33 r.)
Registrovala se 27. listopadu 2009 na beremese.cz. Přidala 898 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel. Region Brno.
  • Svatba byla 21. října 2009
    Mauricius
fotoportrét
fotoportrét
abecedka (33 r.)
Registrovala se 27. listopadu 2009 na beremese.cz. Přidala 898 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel. Region Brno.
  • Svatba byla 21. října 2009
    Mauricius
 catf gdoule je dobrá na gdoulový chlebíček, samotné se to nejí. Nebo na buchtu, zkus si to najít na netu. Měli jsme to léta doma na zahradě a nikdy jsme kromě toho chlebíčku z toho nic neměli.
19. pro 2009 ve 13:18  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 abecedka diky, ja tusila, ze v tom bude nejaky zadrhel, asi jsem o tom uz neco nekde cetla..na netu pisou: Plody jsou výrazně aromatické. Jsou tvrdé i při plné zralosti. Syrové chutnají suše až drsně a špatně se polykají. Mnohem častěji se používají do marmelád nebo kompotů. Takto zavařené jsou vynikající.
..takze to nakrajim a svarim s cukrem a udelam z toho nejakou sladkou prilohu k masu..mozna se mi to bude hodit k vanocnimu krocanovi v kombinaci s brusinkama..uvidime emoticon

v makru jsem koupila od st piere ovci syr ve slanem nalevu(te soli je tam minimum, cekala jsem ze to bude presolene), je hodne lehky, da se namazat na chleba a nebo pouzit do spaget..chutna hodne jemne emoticon

josefko takova variace na tu indii, cos nedavno varila s timhle ovcim syrem:
..na ghee jsem dala nakrajeny brambory na kosticky, kvetakovy ruzicky, platkovej cesnek, seminka bily horcice a rimskyho kminu, mrazenej koriandr, osmahla jsem to a zalila trosku vodou a pridala celou skorici(a samozrejme chilli papricku)...zlutou cocku jsem si uvarila vedle, stejne tak hnedou basmati ryzi country life(je vyborna), cocku jsem pridala k zelenine, az kdyz byla temer uvarena(chtela jsem si tu zeleninu nejdriv osmahnout, ale kdybych ji varila stejne s cockou, tak by se mi mohl ten kvetak rozvarit, mela jsem to nakrajeny na maly kousky)...nakonec jsem dve velky snitky cerstvy maty nasekala v robotu a pridala tenhle ovci syr a vmichala jsem to do cocky s ryzi, dosolila a zakapla citr stavou emoticon
19. pro 2009 v 16:01  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
Registrovala se 22. dubna 2007 na beremese.cz. Přidala 3213 příspěvků. Má 14 přátel.
  • Svatba byla 28. července 2007
    Na Lipnici
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
Registrovala se 22. dubna 2007 na beremese.cz. Přidala 3213 příspěvků. Má 14 přátel.
    Na Lipnici
 holky, kdybyste některá zkoušela fazolové pirohy podle Biohanky z posledního Apetitu, tak mám pár postřehů:

z půlkila listového těsta jsem nedokázala udělat víc jak 10 menších pirohů (podle receptů by to mělo vyjít na 12 větších)
a následkem toho mi půlka náplně zbyla emoticon

ale jinak jsou dobrý emoticon
19. pro 2009 v 17:59  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 josefko, tak jsem si vcera objednala 1kg vita vanocniho cukrovi z raje chuti emoticon(uz mi doslo, odkud je ten jablecnej sen), tak jsem zvedava, jestli mi neco privezou a jaky to bude..m se na to kouka dost skepticky emoticon

jinak, ode dneska mam novou pracku a susicku a jsem jak maly dite, celej den furt peru a susim emoticon ..toho vysavaciho robota si nakonec objedname z usa, protoze je tam fakt o polovinu levnejsi, takze pak uz budu v uplnym raji s temahle pomocnikama emoticon emoticon emoticon
19. pro 2009 ve 20:30  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
  • Svatba byla 3. října 2009
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
    Region Olomouc
 holky, zkousely jste ty perniky zitny? ja je ted dopekla, delala jsem z cisty zitny mouky, pak kdyz mi dosla, tak z zitny grahamovy, prisypala jsem do nich i trochu karobu a jsou moc dobry - ranni varka uz je i mekka emoticon povedly se vam? testo jsem si nechala vymichat v pekarne.
19. pro 2009 ve 22:37  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
  • Svatba byla 29. července 2006
    Libochovice, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
 atf a to si to nechas poslat z USA do CR? Nebudes platit nejakou dan? Ja si nechala nedavno poslat nejakou kosmetiku, vyslo me to asi o 2/3 levneji nez kdybych to kupovala tady - akorat mi pak prislo, ze mam doplatit dan emoticon ... takze to vyslo asi o 1/3 levneji. Porad dobry, ale uz ne tak uzasny emoticon

jsem zvedava, co na to cukrovi budes rikat, dej pak vedet.

Rosi, ja pernicky nedelala, v receptu byly dve ingredience, ktere nemam a nepouzivam (uz nevim, kter emoticon to byly) a nechtelo se mi to kvuli tomu kupovat. Poslala jsem to mamce, at je udela emoticon, tak snad se pochlapila emoticon
19. pro 2009 ve 23:42  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 josefko, predpokuladam ze to byl rum a kafe emoticon
20. pro 2009 v 09:17  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 rum byla jedna z nich emoticon - kafe doma mame, m. ho obcas pije, druha bylo pernikove koreni emoticon
20. pro 2009 v 15:48  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 josefko, nasla jsem v nejakym starym apetitu nekolik sladkych receptu od biohanky na tema ovesne vlocky, zdaly se mi docela zajimavy, takze je sem ve volne chvilce prepisu emoticon
vanocni vita cukrovi mi dorazi bud v utery nebo ve stredu, tak se uz nemuzu dockat emoticon
20. pro 2009 ve 23:50  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
filipal
Registrovala se 24. září 2009 na modrykonik.cz. Na beremese.cz přidala 11 příspěvků. Má 17 přátel. Region Bratislava.
  • Svatba byla 15. července 1999
    Region Bratislava
fotoportrét
fotoportrét
filipal
Registrovala se 24. září 2009 na modrykonik.cz. Na beremese.cz přidala 11 příspěvků. Má 17 přátel. Region Bratislava.
    Region Bratislava
 ...tak, moj muz ked ma spoznal a dopocul sa, ze som vegetarianka, sa strasne zlakol emoticon
a po case sa mi priznal, ze aj uvazoval, ci do toho so mnou ist!!! emoticon emoticon ze co bude jest, ci zrno...?! emoticon

ale dnes, po rokoch vam mozem povedat, mu tak chuti, chvali ma do neba emoticon a neda na moju kuchynu dopustit!
ale ja som zase upustila od uplneho vegetarianstva a robim obcas hydinu ( z volneho chovu) a ryby.
21. pro 2009 ve 03:17  •  Svatba byla v červenci 1999  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
Registrovala se 9. října 2007 na beremese.cz. Přidala 1171 příspěvků. Má 18 přátel. Region Vyškov.
  • Svatba byla 23. srpna 2008
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
Registrovala se 9. října 2007 na beremese.cz. Přidala 1171 příspěvků. Má 18 přátel. Region Vyškov.
  • Svatba byla 23. srpna 2008
 Ručním mixérem jsem moučku z třtinovýho cukru taky dělala, jde to docela dobře...
Rosi, perníčky jsou dobrý, já tam teda nedala to kafe, i když ho doma máme, přišlo mi to nějaký divný emoticon Měkký jsem je měla hned...
21. pro 2009 ve 14:32  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 PETI, tahini koule z apetitu sklizi obrovskej uspech emoticon emoticon emoticon
21. pro 2009 v 15:20  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 jo a repovej hummus nic moc, zda se me moc kyselej emoticon tedka sem dostala dokonce domaci repu, mnam emoticon
21. pro 2009 v 15:21  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 filipal, to vis, ze kdyz clovek umi jidlo pripravit, tak muze klidne varit korinky a bude to dobry
kdyz jsem doma oznamila, ze chci varit bezlepkove, tak se na me m dival dost divne, a ted sam dokupuje jahly, kdyz nam dojdou emoticon
21. pro 2009 ve 20:42  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
filipal
    Region Bratislava
fotoportrét
fotoportrét
filipal
    Region Bratislava
 a na stedru veceru co budete mat? emoticon
22. pro 2009 v 11:39  •  Svatba byla v červenci 1999  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 orechovy kolac podle receptu z biobedynky:

125g orechovych jader
6 vajec
125g hnedeho cukru

Pulku orechu rozemelte, druhou pulkku rozdrtte. Vejce uslehejte a pak smichejte s orechy a cukrem. Smes nalijte do zapekaci formy a pecte 35 minut na 150-180 stupnu. Kolac servirujte teplny nebo vlazny.
22. pro 2009 v 16:17  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 filipal - kruti rizek obalenej v ryzovy mouce, vejci a kukuricne strouhance, bramborovy salat s majonezou z tofu a cockovou polivku s rajcatama emoticon co vy?
22. pro 2009 v 16:19  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 filipal, my se chystame na polevku "clam chowder"..je to typicka americka(kalifornska) kremova polevka s morskejma potvorama - krevety, krab, musle
jako hlavni jidlo budou stouchany brambory s cibulkou a pecenej krocan(mame cerstvyho domaciho) s nadivkou z kastanu a k tomu pecena zelenina(tykev, sladka brambora, pastinak, mrkev, cervena cibule) a dezert jsme jeste nerozsekli..objednala jsem ale tunu nepecenyho cukrovi, tak mozna ani dezert nebude a vymyslime nejakej zajimavej pojidelni drink emoticon
22. pro 2009 v 16:50  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
filipal
    Region Bratislava
fotoportrét
fotoportrét
filipal
    Region Bratislava
 fiiiha, to vyzera dobre, mnam...
baby, vy ma inspirujete! emoticon
ste riadne kucharky!!! emoticon emoticon

no, u nas prave na stedry den varim velmi tradicne: oblatky s medom a cesnakom
kapustnica (vari sa z kvaseneho zeli) so susenymi hubami

vyprazany kapor so zemiakovym salatom

inac vyprazam asi len 3 krat do roka....
tak sme boli zvyknuti v detstve a dodrziavame tradiciu.
na Stefana robim aj ja moriaka (krocana) plneneho mandlovou plnkou, priloha ryza natural s mandlami a zeleny salat. pozyvam vzdy celu rodinu - rodicov, babku, sestru....

kolaciky nejake mame uz upecene.... medovniky, mandlove kolieska, orechove srdiecka...
a este nejaky zakusok...
22. pro 2009 ve 20:15  •  Svatba byla v červenci 1999  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
Registrovala se 2. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 1458 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Šumperk.
  • Svatba byla 26. července 2008
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
Registrovala se 2. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 1458 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Šumperk.
    Region Brno
 Nakonec jsem skončila na 7 druzích cukroví, z toho dvoje nepečené kuličky; dva recepty, co sem dala catf - pohankové rohlíčky a žitné perníčky; dál špaldové linecké a zázvorové sušenky a jedny levandulové sušenky z provensálské kuchařky.

Včera jsem si vystála skoro čtyřicetiminutovou frontu na ryby, máme krásnej velkej filet z lososa a k tomu bude odlehčená verze salátu bez brambor i majonézy, za to s ořechy a ředkvičkami emoticon plus toasty s česnekovým máslem. Polívku - u nás tradiční zelňačku - udělám večer podle biohanky, ať je na zítřek uleželá, a jako chuťovky na další dny budou hovězí kuličky se sušenými meruňkami a duhové sýrové kuličky.

Přeju vám všem krásné a pohodové svátky, ani deko navíc a spokojenost v sobě i kolem sebe emoticon
23. pro 2009 v 15:52  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 petuli, levandulovy sablés jsem delala taky emoticon
taky vsem preju vánoční pohodu emoticon
my máme kapra se salátem ale dneska mi u kupování kapra málem slza ukápla emoticon začínám chápat vegetariány emoticon emoticon (no spíš to bude premenstruačním syndromem)
23. pro 2009 v 17:10  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 peti, a jaky jsou ty pohankovy rohlicky? a ty levandulove susenky? prosim prosim recept emoticon

mne ted dorazilo nepecene cukrovi a je vyborny, uz jsem ochutnala od kazdyho neco a radsi jsem krabici zavrela, jinak by mi na zitra nic nezbylo a ja chci udelat rodine zitra raw agitku emoticon

rosi, my byli s m dvakrat v makru a tam nabizej kapra zadarmo k nakupu nad nejakou castku a ja si ho nezvala ani pro mamku, protoze bych ho nemohla nechat pro me zabit..samozrejme je to kravina, protoze mrtvyho fileta z lososa si taky koupim zejo a je mi jasny, ze vsichni kapri z ty kade u makra nakonec skoncej na pekaci, ale proste jsem si ho nemohla odnest emoticon

preju vsem spokojene vanoce a hlavne pohodu emoticon
23. pro 2009 v 19:15  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Catf, pohankový rohlíčky jsou hodně tučný, podle mě je tam toho tuku příliš. Už při zpracování vychlazeného těsta a tvarování rohlíčků na plech jsem měla problém, těsto při tělesné teplotě rukou strašně rychle měklo a moc dobře se s ním nepracovalo, takže příště, jestli je budu dělat, uberu tuk. Chuťově jsou hodně pohankové, ale dobré.

Na levandulový sušenky hodím recept ráda, nevím rosi, jestli budou stejný, v zásadě je to sušenkový těsto s kvítky sušené levandule, které se před pečením potírá žloutkovou glazurou (žloutek + 2 lžičky vody). V hotových sušenkách levanduli moc necítím, je tam spíš vidět.

Normálně téměř na každé návštěvě přišla řeč na naši stravu, na bio apod., jakože co teda vlastně jíme ("zrní a ředkvičky?"), co je bio a proč, jakej je v tom rozdíl, co kupujeme a jak to připravujeme (opět měla úspěch pomazánka z uzeného tofu od biohanky) apod., nevěděla jsem, jestli si připadat jako agitátor nebo mimozemšťan nebo co emoticon emoticon Mi to přijde tak přirozený, že nerozumím tomu, když je to pro někoho jinýho nezvyklý a hlavně těžce přijmutelný. Většinou jsme se k tomu dostali buď skrz tu pomazánku, nebo a hlavně při zmínce o mega nákupech. Mmch. známí byli v kauflandu hned 26. a prý tam bylo opět narváno... emoticon
28. pro 2009 ve 12:09  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 peti, mne to taky nedava moc smysl, proc je to pro vetsinu lidi tak nepochopitelny a proc se zuby nehty drzi svych zajetych koleji, ktery jim na zdravi nepridavaj(mamka napriklad zobe ty pastilky rennie na traveni, to proste nikdy nepochopim)... ja mela zas nakoupeny vita cukrovi a ze to pry uz od pohledu vypada "jinak" a nakonec ochutnali a dobry, ale furt jako kdyby to bylo neco z marsu, fakt emoticon

na ty levandulovy susenky se tesim, to zni paradne emoticon
28. pro 2009 v 15:00  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
Registrovala se 2. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 3385 příspěvků. Má 33 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
Registrovala se 2. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 3385 příspěvků. Má 33 přátel.
 Lidi jsou holt líní dělat něco sami. Raději si dají léky než by změnili letité návyky emoticon
28. pro 2009 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
    Na Lipnici
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
    Na Lipnici
 já nevím, já nejsem žádný výživový extremista (to nemyslím špatně emoticon ) a když mám třeba problém se zažíváním, tak si prostě dávám pozor na věci, které mi ten problém způsobují, případně to řeším nějakým čajem a tak emoticon teď v těhotenství mě občas pálí žáha, ale sypat do sebe Rennie (jak mi radila kámoška) mě nikdy nenapadlo emoticon

ale je pravda, že mě třeba ani nenapadne brát si ibuprofen, když mě bolí záda - tím se to přece nevyřeší, jen zakryje emoticon takže jsem asi přece jen trochu mimozemšťan emoticon
28. pro 2009 v 16:28  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 herminko, je to pohodlnost u lidi, co vedi, ze by to resit meli..a ostatni zijou v blahove nevedomosti emoticon

chaar, ty ses zatim takovej malej extremista, ale pockej, bude se to zhorsovat emoticon
28. pro 2009 v 16:46  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
    Na Lipnici
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
    Na Lipnici
 catf, i tak si někdy připadám jak UFO emoticon třeba mám problém pozřít kečup, který jsem dřív jedla úplně normálně, a teď úplně cítím tu chemii na jazyku emoticon nemluvě o instantních polévkách, šťávách v kostce a tak podobně emoticon
28. pro 2009 v 17:04  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš