Menu Forum

Zdravé vaření. A co na to Váš drahý?

15. říj 2015  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
gwen83
Registrovala se 2. listopadu 2008 na mojasvadba.sk. Přidala 257 příspěvků. Má 1 přítele. Region Žilina.
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
gwen83
Registrovala se 2. listopadu 2008 na mojasvadba.sk. Přidala 257 příspěvků. Má 1 přítele. Region Žilina.
  • Neví, kdy bude svatba
 hermi, tahini v chladnicke vydrzi naozaj velmi dlho... ja ho pridavam do vsetkeho mozneho (hlavne natierky), kde mam pocit, ze nebude vadit... takto sa mi podarilo minut skoro celu flasticku (neviem aky ma objem... asi tak 250 ml)... a hummus som nakoniec robila len raz... ale uz sa na to opat chystam...
1. pro 2009 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
Registrovala se 2. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 3385 příspěvků. Má 33 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
Registrovala se 2. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 3385 příspěvků. Má 33 přátel.
 Holky, všem díky moc za rady emoticon
Ještě poslední nejapný dotaz ohledně tahini - máte slané nebo obyč? Chtěla jsem to bez soli (když budu potřebovat, lehko ho přisolím), ale odradilo mě, že neslané je skoro o 40 Kč dražší, tak jsem zatím nekoupila nic. Ptala jsem se prodavačky, proč je ten rozdíl takový (výrobce i množství jsou stejné), ale nevěděla.
1. pro 2009 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
Registrovala se 29. září 2007 na beremese.cz. Přidala 4792 příspěvků a 1 album.
  • Svatba byla 8. září 2007
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 herminko, ja mam tahini od natural jihlava http://www.zdravavyzivahronov.com/internetovy-obchod/tahini
myslim, ze vzhledem k cene patri mezi nejoblibenejsi
na vitarianovi jsem cetla jednu zajimavou diskuzi o tahini z prazeneho ci neprazeneho sezamu..tohle tahini je z prazeneho, takze proto tak dlouho vydrzi
takze to drahe tahini bude pravdepodobne z neprazeneho sezamu, coz je samozrejme lepsi(a pry i chutnejsi), ale do hummusu urcite skoda pouzit
1. pro 2009 v 18:27  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
  • Svatba byla 29. července 2006
    Libochovice, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
 holky, kde kupujete shiitake houby?
1. pro 2009 ve 22:02  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 josefko, v praze je maji snad ve vsech supermarketech(tesco, makro, albert atd)

recept na fazolovej salat:
varena velka brambora ve slupce, 1 porce varenych bilych malych fazoli(mam jeste nejake organic z marksspencer) - stejne dobre budou i velke bile fazole, 1 porce naparenych zelenych fazol lusku, ctvrtky ze dvou rajcat a platky z poloviny cukety ugrilovat pod grilem v troube lehce do zlatova
dresing: jeden bily jogurt(bio interspar), dve lzice oliv olej(bio interspar), dve snitky petzelky, maly strouzek cesneku propasirovany, citr stava z pulky velkeho citronu, sul podle chuti, lzice tahini(herminko emoticon )...v rucnim mixeru jsem to umixovala, aby petrzelka byla jemne nasekana

brambora se nakraji na osminky a na ni se polozi vrstvy fazoli a rajcata s cuketou a preleje se dresingem..na taliri se opepri cerstve mletym peprem a podle chuti osoli a zakapne extra citr stavou

a ryzove nudle:
na ghee se lehce osmahnou platky mrkve, ruzicky brokolice, platky cesneku,kousek chili papricky, zluta paprika, aby vsechno zustalo barevne a krupave
vlasove ryzove nudle se spari horkou vodou podle navodu 6-8min(nevari se)
na sezamovem oleji z prazeneho sezamu se na jine panvi samostatne rychle orestuji precezene nudle, zakapnou se sojovou omackou podle chuti, vedle se na ghee udela michane vajicko(na jedne polovine panve jsem delala nudle a na druhe umichala vejce), umichane a ztuhle vejce(vajicko je lepsi delat zvlast, protoze si zachova peknou zlutou barvu a nenasakne olej a barvu sojovky) se prida k nudlim a promicha se...nakonec se prida zelenina, vsechno se promicha a pripadne dosoli a na taliri podle chuti zakapne citr stavou
1. pro 2009 ve 23:35  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gwen83
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
gwen83
  • Neví, kdy bude svatba
 hermi mam presne to iste tahini ako catf... na hummus a do natierok urcite staci emoticon
2. pro 2009 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
 Holky, díky. Ono právě i u toho dražšího tahini je ve složení napsané pražené sezamové semínko. Čert se v tom vyznej emoticon Zkusím se zeptat ještě ve druhé zdravé výživě, tam jsou ty neské obvykle znalejší (a třeba budou mít to "vaše" tahini).
2. pro 2009 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
Registrovala se 9. října 2007 na beremese.cz. Přidala 1171 příspěvků. Má 18 přátel. Region Vyškov.
  • Svatba byla 23. srpna 2008
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
Registrovala se 9. října 2007 na beremese.cz. Přidala 1171 příspěvků. Má 18 přátel. Region Vyškov.
  • Svatba byla 23. srpna 2008
 Rosi, už jsi tu dala žitný perníčky? emoticon
2. pro 2009 ve 13:00  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
2 Fit - Výživové poradenství
PRO

Ostatní - Region Brno
PRO Shop: 2 inzeráty
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 tak se pomalu odvazuju udelat hummus, zatim teda mam jenom plan, ze ho udelam emoticon a rikala sem si, ze tahini do nej udelam doma, nasla sem tenhle recept, nedelaly ste to nektera? http://www.labuznik.com/recipe.php?ID=8475
2. pro 2009 v 15:53  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
 Abro, ha, to je nápad, to musím zkusit.
2. pro 2009 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 abro, koukala jsem na ten odkaz a sezam lze koupit i loupany, ale nejvetsi problem je v rozmelneni seminek..to ze tam pisou, ze se to hodi do mixeru...ze zkusenosti si myslim, ze realita je nekde jinde emoticon ...nejlepsi je mlynek na kavu a pripadne ponorny rucni mixer ..normalni mixer se seminek ani nedotkne, natoz aby je rozemlel na pastu..jeste mozna hodne dobrej blender, kterej je schopnej delat tzv smoothies..v tom novym, co jsem nedavno koupila(a kterej je fakt ostrej), jsem to jeste nezkousela..v tom starym, co jsem mela pred tim(sveho casu hodne drahej kenwood emoticon) to neslo vubec
2. pro 2009 v 19:50  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 sezamovy seminka jedine v kefemlejnku - v blendru to nejde emoticon
2. pro 2009 ve 21:21  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
 Holky, berete mi ideály emoticon Myslela jsem si, že sezam půjde rozmixovat snadno (na rozdíl třeba od lněného semínka, které se mixuje hodně špatně). Mám nový tyčák, snad ho na tom neodrovnám emoticon
2. pro 2009 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 catf, ja mam doma robota, co v takovym sekacku rozseka aji mak (pouzivam ho misto mlynku na mak), tak to by v tom melo jit si myslim. Prave mam doma ty loupany seminka (mam jich mraky, byly jednou v akci v dm, a ja je hodne davam do chleba), takze sem si rikala, ze to vyzkousim.
Hermi, klasickej tycak bych na to nebrala, myslim, ze to nezvladne..
3. pro 2009 v 08:42  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
  • Svatba byla 3. října 2009
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
    Region Olomouc
 jej, tak kafemlejnek na to zkusim, josefko jakej mas?
3. pro 2009 v 10:55  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 eri dik za pripomenuti zitnych perniku, jeste jsem ten recept ale nevyhrabala (stěhování emoticon emoticon emoticon )
3. pro 2009 v 10:56  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 abro, nemas na ten svuj robot nejaky odkaz?
3. pro 2009 v 11:27  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
Registrovala se 2. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 1458 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Šumperk.
  • Svatba byla 26. července 2008
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
Registrovala se 2. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 1458 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Šumperk.
    Region Brno
 Já jsem skeptická i ke kafemlejnku, protože ten náš namele dvě lžíce máku a má dost emoticon
http://www.kavovary-kava.cz/katalog/dle-vyrobce/concept/produkt/km-5002-valentino-kavomlynek
Taky pořád sháním něco na semínka a mák, tyčák to fakt nebere, ani jiný sekací nástavec, tak by mě taky zajímal ten robot abry. Už proto, že na mixování má můj malou nádobu a když mixuju v míse, stane se občas, že to lítá všude kolem.
3. pro 2009 v 11:42  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Catf, napadlo mě, nezkoušela jsi třeba ten sezam zhomogenizovat v odšťavňovači?
3. pro 2009 v 11:44  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 ten muj robot neni nejnovejsi, ale jeste nejakej odkaz sem nasla, tady:
http://www.gepardo.cz/product_info.php/info/p40878_Krups-Kuchy-sk--robot-KA850D-Prep-Expert-8000.html
jediny, co do nej nesmi davat je kava emoticon
3. pro 2009 v 11:46  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 tady je lip videt, co tam vsecko je:
http://www.biga.sk/index.php?page=6&itm=39637&aff=b492abb5b3a0d1&aff=b492abb5b3a0d1
ten mak delam v tom nadstavci co je uplne v pravo
3. pro 2009 v 11:53  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 petuli, sakrys, to me vubec nenapadlo..pritom tam je nejaky nastavec na orechove maslo emoticon
3. pro 2009 v 11:54  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Abro, vypadá šikovně emoticon
Našla jsem tento vyloženě na tyto věci http://www.obchodni-dum.cz/bosch-mlynek-na-koreni-a-mak-muz4gm3/17486/, ale další krám do domu... emoticon

No jo, catf, vždyť mě to taky napadlo right now emoticon Tak to doma zkusíme a dáme si vědět emoticon
3. pro 2009 ve 12:24  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Aha, je to jenom příslušenství k robotu Bosch, tak nic.
3. pro 2009 ve 12:29  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 catf, je hooodne moc sikovnej, ma i jmeno jak ho zboznuju emoticon emoticon usetri me mraky prace emoticon

jestli nekdo chcete, tak daruju rucni mlynek na mak (mele i orechy a semena) ale upozornuju, ze je to faaaakt drina emoticon
3. pro 2009 ve 12:49  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 rosi, mam uplne obycejnej mlinek na kavu (elektrickej) a melu v nem vsechna seminka a v pohode.
3. pro 2009 ve 13:41  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Jé, abro, po tom bych skočila emoticon , stačilo by mi to jako výplň mezidobí, než si pořídím pořádnej mlýnkomixér emoticon
3. pro 2009 ve 14:34  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 peti, fakt ho chces? Je to teda ale uz starsi kousek a na pripevneni je potreba prkynko, aby se nepodrela linka jak z vrchu tak ze spodu, je tam divnej cuplik emoticon klido ti ho dam, akorat se teda musime nekde potkat, coz je u nas desnej problem emoticon emoticon emoticon
4. pro 2009 v 09:33  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 hlasim, ze robot po dvanacti minutach boje USPESNE ZVLADL sezamovou pastu emoticon emoticon emoticon
z toho plyne, ze mak je mekci nez sezam (stejny mnozstvi maku me namele za necelou minutu), cos je teda pro me velky prekvapko, myslela sem ze mak je rozhodne tvrdsi...
4. pro 2009 v 09:39  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Abro, super, ještě o víkendu zkusím, co udělá se semínky ten odšťavňovač, ale byla bych jinak ráda i za starej mlýnek, na občasný použití mi to nevadí. Starý věci mám ráda emoticon
Příští týden budu mít téměř prázdnej, dokonce asi budu sama slavit i narozky emoticon (resp. bez m., bude nejspíš pracovně pryč), tak řekni, kdy máš čas ty (odpoledne, anebo třeba na oběd?) a doufám, že nám to klapne emoticon Budeš ještě chtít ty knížky? (Hauschka plus ta o těhotenství, ale jestli ti přijde Stadelman, tak ta je podle mě o dost lepčí emoticon)

Jinak chci dneska koupit tahini na cukroví - nepečený kuličky z posledního Apetitu, včera jsem koukala na několik značek (75 - 140 Kč) a v žádnejch není ve složení sůl emoticon Znamená to, že tam fakt není, nebo to je nějakej chyták? Potřebuju právě neslaný. Mají z loupanýho i neloupanýho sezamu. Jakej je v tom chuťovej rozdíl, kdo máte zkušenost?

A ještě k tomu Apetitu, v poslední době ho docela probírám a všimla jsem si minimálně u 3 - 4 receptů z poslední doby, že jsou podaný jako "jaký jste ještě nikdy nejedli" - a přitom jsou to totožný kopie z čísel rok nebo dva starých emoticon To mě docela naštvalo. Jinak proti posledním číslům nemám až tolik výhrad, koukala jsem na pár čísel z roku 2006 a tam mi možná přišlo i víc reklam a šílenějších receptů (můj názor, z klobás, vinných klobás, ochutnávek x čokoládových polev, nebo bábovek v prášku atd.). Ale s tím opakováním se je to fakt a jelikož mi v prosinci končí předplatný, rozhodla jsem se, že do dalšího už taky nebudu investovat. Občas mrknu na stánku a když bude stát za to, koupím si jednotlivý čísla.
4. pro 2009 v 10:13  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš