Menu Forum

Zdravé vaření. A co na to Váš drahý?

15. říj 2015  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
Registrovala se 29. září 2007 na beremese.cz. Přidala 4792 příspěvků a 1 album.
  • Svatba byla 8. září 2007
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 rosi, zkouselas do nich pridat rozmaryn nebo tymian?, to je taky vyborny, plus morskou sul
do salatu je prazim s trtinovym cukrem, to je pak s kozim syrem a treba cerstvyma fikama uplnej sen emoticon
27. lis 2009 v 17:44  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
  • Svatba byla 3. října 2009
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
    Region Olomouc
 catf - covece nezkousela, diky za tip! ja delam jeste takovy slany susenky z celozrnny mouky, ale mam na to takovy spesl svycarsky susenkovac, a do tech davam tymian, morskou sul a rozmaryn, to se jen uplaca ta mouka s maslem a je to. nic suprzdravyho, ale furt lepsi nez ty chipsy a ted cucime neustale na horory, tak tam kdybych neco nepozirala tak se podelam strachy emoticon jinak na vanoce budu pect jen pernicky z zitne mouky, mam ultraklasickej recept, dam ho sem az ho vyhrabu. a budu delat jahelny kokosovy koule, ovesne susenky a zkusim si neco ze spaldove mouky, nebudu to ale hrotit. sice mi testo udela pekarna (zlatej kram!) ale nehodlam to prehanet, kapra ale smazit budem m je natesenej celej rok, ja bych teda byla pro jiny menu, ale to m nemuzu udelat emoticon
Jinak jsem vyrabela utopence (ktery uz teda nejakej ten patek nejim) a predstavte si, ze v nich byly jakysi pozoruhodny pidikousky tyrkysove barvy, melo to konzistenci plastu, no malem jsem se vyvratila (dostala je tchyne, desne chtela at ji je vyrobim k narozkam, no s radosti emoticon emoticonm ten plast sem ale vynadala, to zas jo)
27. lis 2009 v 18:23  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
  • Svatba byla 29. července 2006
    Libochovice, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
 rosi emoticon emoticon

mas ten recept na jahelny kokosovy koule? Ja prave o nejakych premyslim - chtela bych nejak napodobit coko kokosky (ted jsem zapomnela od koho jsou) a jedna firma tady zase vyrabi uzasnej kokosovej dort z avokada a raw cokolady a agave syrupu a kokosu, tak zkusim zitra okouknout ingredience a treba se mi povede.

catf, nezkousela jsi ten mrkvovej dort co jsme meli v lehky hlave?
27. lis 2009 v 18:33  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 josefko, mam v peceni desny resty, protoze nemam vubec cas emoticon
zrovna nedavno, kdyz mi m prines mrkvovej dort ze starbucks, jsem si na ten z hlavy vzpomnela emoticon
mam ho furt v planu spolecne s vykoumanim tech jahelnejch kouli(protoze naposledy byly moc mazlavy) a chci zkusit spaldovy susenky a taky ty ovesny placky s ruznejma prichutema(kandovanej zazvor, horka cokolada apod)..na vanoce bych chtela vytvorit par myho zdravyho cukrovi, ale nevim, kdy na ty experimenty bude cas
(i kurz siti jsem musela od zari zrusit a chystam se zpatky v lednu, ale dneska jsme dostali kolaudaci..takze, huraaa!!)
taky jsem premyslela, ze si koupim ten susak na ovoce, ze bych si z raw kucharky vytvorila ruzny suseny placky

rosi, ja chci taky susenkovac!!!! emoticon emoticon emoticon
27. lis 2009 v 18:55  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 recept, co se poved m k veceri..

nalozil dve kureci ctvrtky do oliv oleje, cesneku, cerstveho koriandru, soli, pepre, chilli papricky, pomerancove marmelady..do zapekaci misy ke kureti a marinade pridal nastrouhanou mrkev(inspirace rosinym receptem), nakrajene brambory na tenke platky a zlutou cocku, zalil trochou vody..kure se pece zakryte alobalem, behem peceni je potreba jedenkrat dolit vodu, aby cocka a brambory poradne zmekly a zustaly stavnate..nakonec se kure vynda z misy a necha zezlatnout pod grilem v troube(zapekaci misa se necha pod kuretem otevrena, takze vypecena stava z kurete kape do misy na zeleninu)
tohle je uplne famozni vec, a ta pomerancova marmoska tomu doda supr horkosladkou prichutemoticon
28. lis 2009 v 00:41  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 jeste jsem zapomnela na cerstvou nastrouhanou kurkumu v te marinade(pokud se pouzije susena mleta, tak bude dobry jeste pridat cerstvej zazvor..cerstva kurkuma ma takovou zazvorovou prichut)
28. lis 2009 ve 12:18  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 koukam, ze tady vedu uplnej monolog emoticon

hummusova chutovka ...1 porce cizrny - predem namocena a varena v papinaku 35minut s vetvickama tymianu, 4 lzice tahini, 1 strouzek cesneku(propasirovany), citr stava(z pulky velkeho citronu), chilli papricka(podle chuti), pet lzic oliv oleje, 1 mrkev nastrouhana na jemno, spetka morske soli..mrkev hummus odlehci a da mu navic peknou barvu
namazala jsem to na rozmarynovy kukuricny krekry (z dm), ozdobila nakrajenou cernou olivou(z dm) a spetkou na jemno nastrouhany mrkve emoticon
29. lis 2009 v 00:41  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 az na tu mrkev delam humus stejne - akorat mam uvarenou cizrnu, tak to zitra zkusim
29. lis 2009 v 01:15  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
Registrovala se 10. března 2006 na beremese.cz. Přidala 28422 příspěvků a 1 album. Má 2 přátele.
  • Svatba byla 22. července 2006
    Obrad se konal v barokni kapli zamku Valtice a hostina v hotelu Santader v Brne, Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
Registrovala se 10. března 2006 na beremese.cz. Přidala 28422 příspěvků a 1 album. Má 2 přátele.
  • Svatba byla 22. července 2006
    Obrad se konal v barokni kapli zamku Valtice a hostina v hotelu Santader v Brne, Region Brno
 humus miluju emoticon na jak dlouho macite tu cizrnu?
29. lis 2009 v 01:18  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 mia, macim ji minimalne pres noc
29. lis 2009 v 10:34  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
2 Fit - Výživové poradenství
PRO

Ostatní - Region Brno
PRO Shop: 2 inzeráty
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 fuj teda, vzdycky sem chodim a dostanu hlad a ted me presel, po tech receptech na ty salamy s maggi emoticon emoticon emoticon Tohle vazne nekdo ji? Autora kucharky bych normalne zavrela do vezeni, bleeee

Holky, ja se priznam, hummus sem nikdy nejedla "bojim" se studenych lustenin emoticon emoticon emoticon ale chtela bych ho vyzkouset, jenom najit odvahu emoticon emoticon

Tedko bojuju se srncima zebrama, to je mazec, pecu je uz dve hodiny a porad je to maso tvrdy, se picnu... Nalozeny sem ho mela normal v laku se zeleninou a korenim pres noc, ale potvora furt ne a ne zmeknout, se bojim, ze to vysusim emoticon

Taky mam dobrou hlasku z jedny restaurace ve zline, kde sem si vsimla na jidelaku halusek, a protoze halusky miluju, tak ze bych si je dala, ptala sem se cisnika, jak na tom je jejich brynza, jestli ji maj cerstvou a on mi rika: No, pani, to se dela vsecko z polotovaru z velkoobchodu, takze s tim, ze to bude cerstvy moc nepocitejete... No uprimnost nadevse emoticon emoticon emoticon
29. lis 2009 ve 12:29  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
Registrovala se 2. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 3385 příspěvků. Má 33 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
Registrovala se 2. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 3385 příspěvků. Má 33 přátel.
 Cizrnu máčím cca 12 hodin.

Abro, z čeho máš strach na studených luštěninách?

Taky jsem hummus nikdy neměla, protože nevím, na co jiného bych použila tahini. Měly byste tip?
29. lis 2009 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 herminko, tahini je potreba do hummusu hodne, takze si kup nejake male baleni
kupodivu taky dlouho vydrzi v lednici, ac je na nem napsano spotrebovat do 4 tydnu
jestli delas ruzne jogurtove zeleninove pomazanky, tak muzes tahini pouzit i do toho a nebo na ryzove testoviny(jako na cinu)

abro, srcni zebra bude nejlepsi pect prikryty a na hodne mirnou teplotu max 180°
chce to priste nechat nalozeny 2-3 dny

abro, on ten hummus diky vsem pridanejm ingrediencim zas tak uplne jako lustenina podle me nechutna
taky jsem premyslela, ze do toho priste jeste dam jogurt - na odlehceni
ja musim hummusu delat max 2 akorat porce, protoze ho nejsem schopna nesezrat celej najednou emoticon
29. lis 2009 ve 13:35  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 hermi, no ja nevim, ze ceho mam strach, nejak se me nezda jist studenou lusteninu, kazdopadne to urco vyzkousim,jak se odhodlam emoticon

catf, kdyz ja sem to nakladala do zeleninovo-bylinyho vyvaru, coz je prevazne voda, v ty by se to 2-3 dny rozblemclo ne? Prikryty pecu, poctivne pomalinku kolem tech 200 (u me trouby trocha odhaduju teploty, nezda se me ze by ta stupnice merila presne)
Tyjo, ty me lakas s tim hummusem.... ja ti nevim, asi se budu muset odhodlat, sakys...
29. lis 2009 ve 14:34  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 to se neboj, to se urcite nerozblemca, to maso je fakt tuhy
m ma takhle uplne supr recept na nemeckou svickovou a to maso se naklada na tyden a pak se pomalu dusi, vysledek je uplne bombastickej emoticon
29. lis 2009 ve 14:39  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 catf aha, ja se bala ze to maso odrovnam tim nalevem emoticon tak priste budu nakladat na dyl emoticon I tak to bylo vyborny, ted sme dojedli, ale teda pet a pul hodiny uz nikdy nic nepecu emoticon emoticon
29. lis 2009 v 16:10  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 cau devcata, recept na koule : http://recepty.chytrazena.cz/cukrovi/nepecene-jahelne-kulicky-s-mandlemi-41170.html
na ten cesnek jsem se ptala, pac mi kdosi rikal, ze stykem s kovem ztraci vitaminy, ale jak vidim, lepsi vynalez nez mackacek stejne asi neexistuje emoticon
29. lis 2009 v 19:48  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 rosi, ja bych asi vynechala ten susenej napoj a namisto toho pouzila treba jablecnou nebo jinou vlakninu a nebo seminka rozmydleny na prasek
nejak mam pocit, ze ty suseny napoje vetsinou obsahujou podezrely ingredience
29. lis 2009 v 19:54  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 ty suseny napoje obsahujou fosforecnany, nemely by se proto pit denne, bez nich se u nas totiz nevyrabej emoticon nektery obsujou i jiny ruzny divny veci, zalezi na konkretnim vyrobku, treba zminovany ovesny mliko suseny:
Složení: kukuřičný sirup, ovesná mouka (jemně mletá a zpracovaná v páře) 25%, částečně ztužený rostlinný tuk, stabilizátor (fosforečnan draselný, emulgátor E472e), protispékavá látka (oxid křemičitý, přírodně identické aroma)

ja to mam doma na obcasny pouziti, kdyz je krize a dojdou ryzo a oves mlika od alnatury...

Zapikaly ste nektera brambory s oves mlikem misto soja smetany? Me dosla a ted se pro ni nedostanu emoticon
30. lis 2009 v 08:55  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
Registrovala se 22. dubna 2007 na beremese.cz. Přidala 3213 příspěvků. Má 14 přátel.
  • Svatba byla 28. července 2007
    Na Lipnici
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
Registrovala se 22. dubna 2007 na beremese.cz. Přidala 3213 příspěvků. Má 14 přátel.
    Na Lipnici
 rosi, mám dotaz ohledně pekárny - psalas, že v ní děláš těsta... umíchá to třeba i těsto na perníky? já jen že je takový tužší, tak abych akorát nezmařila ingredience a pekárnu emoticon
30. lis 2009 v 09:18  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 chaar, ja v pekarne michala i falesnej marcipan, sice dostala poradne zabrat, ale zmakla to emoticon
30. lis 2009 v 11:48  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
    Na Lipnici
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
    Na Lipnici
 no tak já to zkusím a uvidím, no emoticon pekárnu mám docela dobrou - Moulinex Home Bread Baguette - tak snad to zvládne emoticon teď jsem v sobotu dělala těsto na jednu buchtu a docela mě to vyšťavilo, takže představa, že zadělávám těch 10 těst ručně se mi moc nelíbí emoticon
30. lis 2009 v 11:50  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
 Catf, díky za radu s tahini, dodalas mi odvahu emoticon Na sobotu jsem slíbila kamarádovi, co nám pomáhá na stavbě, cizrnu (muž ji nemusí, ale má tentokrát smůlu emoticon), tak jí udělám trochu víc a konečně zkusím hummus (a pak třeba budu litovat, proč jsem ho nedělala dřív).

Chaar, no, nemusíš těch těst dělat 10, ale třeba jen polovinu, ne? emoticon
30. lis 2009 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 Vcera jsem zkousela kokosove koule
Verze 1: kokos, agave syrup, raw kakao a vanilka (mela jsem tekutou) - neni to spatny, ale neni to ono, je dost sucha a neco tomu chybi. priste zkusim pridat citronovou kuru a trochu kokosoveho oleje.
na 5 lzic kokosovyho oleje 4 lzice agave syrupy

Verze 2: kokosovy olej, kakaovy prasek (oboji jsem solecne rozpustila v hrnci), avokado, spetka soli, vanilka, vlassky orechy a agave syrup. Je vlacna a mene sladka - je tam mene agave a vic kokosu. je dobra, ale porad to neni TA chut. Mozna by byla dobra rozpustena cokolada na vareni a trochu citronove kury.
30. lis 2009 ve 14:39  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
    Na Lipnici
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
    Na Lipnici
 hermi, teoreticky nemusím, ale prakticky mě to čeká emoticon i když do diskuze o zdravém vaření to nepatří, já vím emoticon
30. lis 2009 v 15:23  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 zjistila jsem preklep u myho predchazejiciho prispevku u receptu c. 1 emoticon - na 5 lzic strouhaneho kokosu jsem dala 4 lzice agavoveho syrupu emoticon
30. lis 2009 v 17:48  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 chaar, mne to umicha vsechno, nak me nenapadlo, ze bych to mohla znicit ale emoticon
30. lis 2009 ve 20:54  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
    Na Lipnici
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
    Na Lipnici
 rosi, tak fajn, já nad tím nebudu koumat a prostě to tam hodím a uvidím emoticon
30. lis 2009 ve 20:58  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 super recept na kokosove susenky:
100g celozrnne mouky
50g strouhaneho kokosu
1 lzicka prasku do peciva
1 vajicko
75g kokosoveho oleje
vanilkovy cukr (ja dala lzicku vanilkove esence)
50g cukru - ja dala asi 25g xylitolu
100g susenych merunek

smichat praskove ingredience, pridat vejce a rozehraty tuk. Dobre promichat a nakonec pridat na kousky nakrajene merunky. Pect pri 180st C asi 15 min
30. lis 2009 ve 22:31  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 herminko, ted jsem koukala na youtube, kde delala zenska hummus...cizrna, tahini, jogurt,mata, citron, cesnek, sul, nakonec trocha vody, aby to melo spravnou konzistenci - tenhle recept se mi zda taky fajn - potvrdilo se moje podezreni, ze do toho davaj domorodci jogurt a vodu, zatimco ja do toho leju zbytecne drahej olej
emoticon (a to jsem ze zacatku davala i sezmovej a arasidovej)
nakonec to servirovala s nasekanou petrzelkou a mletou paprikou(trosku posypat) a oliv olejem
http://www.youtube.com/watch?v=W4uSf0d5yhw

normalne se k tomu vetsinou ji pita chleba(dobry je ho treba nakrajet na trojuhelnicky a nechat trochu zkrupavet v troube) - namaci se do hummusu
ja do toho namacim spalicky mrkve, rapikatyho celeru a okurkyemoticon
30. lis 2009 ve 23:42  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš