Menu Forum

Zdravé vaření. A co na to Váš drahý?

15. říj 2015  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
abra
2 Fit - Výživové poradenství
PRO

Ostatní - Region Brno
PRO Shop: 2 inzeráty
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 prave sem premyslela, jestli ten cesnek se nebude mlatit s tema pistaciema... jako jestli je neprebije... a jaka bylinka se k nim hodi, jestli ta bazalka? Treba k vlasskym me bazalka teda moc chutove nejde...
6. lis 2009 ve 14:11  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
Registrovala se 29. září 2007 na beremese.cz. Přidala 4792 příspěvků a 1 album.
  • Svatba byla 8. září 2007
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 abro, na pesto je bazalka zaklad, tam si nedokazu predstavit nic jineho...

peti, ja akorat zkopcila recepty z mailu od gw, protoze jsou jiny, nez ktery znam ja emoticon

jinak z ni delam polivku, ale mam takovy vanocni recept a pecu v troube s bramborama soli a rozmarynem - akorat na to peceni mam radsi pastinak nebo tykev
6. lis 2009 v 15:22  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
  • Svatba byla 3. října 2009
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
    Region Olomouc
 peti, uces bomba!!
jinak se chystam na dynovou polivku dneska emoticon holky, kde berete ted cerstvou bazalku?
6. lis 2009 v 15:34  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 perník v pekárně
50g másla, 150 g medu, 1 vejce, 1lžíce kakaa nebo karobu, 3 jablka, 200g špaldové mouky, 200 g žitné mouky, 100 g hladké mouky (jedno jaké, já dala pšeničnou bílou). Všechno se to dá smáchat a peče na rychlý program hodinu. Perník je nejlepší cca 3. den, pokud se dá k chlebu nebo k jabku do chlebovky, tak krásně změkně a zvláční a je výbornej emoticon
6. lis 2009 v 16:12  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 rosi, bazalku v praze prodavaj ve vsech velkejch supermarketech..tesco, albert, billa, makro.. u zeleniny v takovejch plastovejch krabickach
6. lis 2009 v 16:15  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
Registrovala se 2. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 3385 příspěvků. Má 33 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
Registrovala se 2. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 3385 příspěvků. Má 33 přátel.
 Pečená dýně je výborná, jak jsem si ten recept od Catf přečetla, dostala jsem na ni chuť a koupila si ji na příští týden emoticon

Zkusila jsem dneska na chleba to avokádo a nebylo to špatné. Možná jsem od něj čekala víc, ale občas, kvůli variabilitě nutrientů (emoticon), bude fajn.

Rosi, každý rok dostávám bazalku od maminky, ona ji vypěstuje ze semínka a vydrží mi celý rok.
6. lis 2009 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 herminko, variabilita.. emoticon to se koukam uchytilo
josefko, jak ses nas ptala na napady na potencialni nazev tvoji firmy..tak jak by znelo variabilita nutrientu v latine? umi tady nejakej vzdelanec latinsky? emoticon
6. lis 2009 v 16:50  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
 Asi "diversitas alimentarum" (nebo alimentorum?).
6. lis 2009 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 catf, ja latinsky umim pasivne, kdybych mela slovnik, tak to i sesmolim emoticon
6. lis 2009 v 17:10  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
 Tak alimentorum tam je.
6. lis 2009 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 hermi, tak diversitas je dobry, ale to alimentorum mi pripomina alimenty emoticon ..co takhle latinsky volba?
6. lis 2009 v 17:20  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
 Mně alimentorum připomíná alimentární nákazu emoticon
Myslíš něco jako variabilita nebo různorodost volby?
Volba je electio, electus, delectus. Takže třeba Diversitas electionum.
6. lis 2009 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
 Ne! Diversitas electionis.
6. lis 2009 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 herminko, neco v tom smyslu, ale asi zustanem radsi u anglictiny, at to neni horsi nez ta variabilita emoticon
6. lis 2009 v 18:48  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
 No nic, aspoň jsem si zopákla latinu emoticon
6. lis 2009 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
  • Svatba byla 29. července 2006
    Libochovice, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
  • Svatba byla 29. července 2006
    Libochovice, Region Mělník
 haha emoticon koukam, ze jste mi vymysleli nazev firmy emoticon emoticon emoticon

peti, uces je naprosto famozni emoticon
8. lis 2009 v 17:47  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
Registrovala se 2. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 1458 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Šumperk.
  • Svatba byla 26. července 2008
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
Registrovala se 2. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 1458 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Šumperk.
    Region Brno
 Začínám se obávat, že fotka vypadá líp, než skutečnost emoticon , ale děkuju všem emoticon !

Jak je teď ta zima a tma, tak mám chuť na sladký, takže přispěju dalším dezertíkem emoticon Tentokrát téměř čistě made by petuli:

Ovesný placky na sladko od biohanky - jednoduchý, namočila jsem jemně mletý ovesný vločky (hermi, dají se jakýkoli emoticon ) s na kostičky nakrájenými sušenými hruškami, rozinkami, slunečnicovými semínky, lněnými semínky (víc jsem toho doma neměla, jinak zkrátka sušený ovoce + semínka + oříšky, skořice, kdo co má rád. Dvě hodiny se to namáčelo, potom jsem přidala dvě lžíce javorovýho sirupu a trošku skořice. Namočenýma rukama jsem na plech s pečícím papírem udělala placičky, upekla.

Aby byly gurmánským zážitkem i pro m. emoticon (a nebyly tak suchý), vymyslela jsem k nim sirup z na kostičky nakrájených jablek, povařených v trošce vody. Po chvíli jsem k nim přidala černorybízový sirup Alnatura z DM a malýho panáka domácí borůvkové vodky, co m. kdesi dostal. Vařila jsem to na mírném ohni se skořicí v celku a na poslední minutu jsem tam nasypala zbytek strouhané chilli čokolády, co jsem našla v ledničce. Výsledkem byl fakt úžasnej sirup, jemně pálivej. Polévala jsem touhle směsí ovesné placičky a zvládli jsme celou várku během soboty a zbytek na nedělní snídani emoticon
9. lis 2009 v 11:25  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
 Petuli, tepelně upravené vločky můžu jakékoli (ale raději v menším množství), zní to úžasně!

Jinak teď jsem četla, co jsem neměla: v diskusi si jedna maminka asi 16měsíčního dítěte stěžovala, že jí odmítá bílé jogurty. Na to jí jiná poradila, že na ovocných přece není nic špatného, ona že dává zhruba stejně starému ovocnou Hollandii, Activii nebo Florian a teď zkusila Kostíky (úplně nevím, oč jde, ale bude to určitě nějaký extrachemický "dětský" jogurt) a dítěti šmakovalo. Achjo emoticon

V sobotu jsem byla s kámoškama v Rebiu a hrozně nám chutnalo, zase jsem si posteskla, že není něco podobného u nás, sem tam bych tam určitě na oběd zašla. Mám ale ten problém, že si toho vždycky naložím moc, jak mám velké oči a touhu ochutnat vše, co mě zaujme emoticon
9. lis 2009 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 No jo hermi, ono je asi těžký hromadně změnit tyhle zakořeněný návyky. Člověk se po výchově rodičů a mediálních masážích nic o nevhodnosti mléčných produktů, pokud sám nevyvine aktivitu, nemá šanci nic dovědět. A co že jsou slavný zdravý dětský jogurty nebo ty "kusy ovoce" v nich, taky nezjistí, pokud se o to nezajímá. Což je pro mě hůř pochopitelný, když už ne kvůli sobě, tak bych se asi aspoň okrajově pídila, co vlastně dávám dítěti. Ale to je věc, co mi prostě neleze do hlavy - nedávno jsme se dívali na kousek dílu z nové série Jste to, co jíte. Jako nevydrželi jsme to celý, protože mi přijde, že buď z těch lidí dělají blbý kvůli show, anebo nepochopím, proč si někdo zavolá televizi do soukromí, než by si přečetl etikety z toho, co do sebe cpe, a něco si o tom zjistil. Vždyť to není ve srovnání se štábem v kuchyni a vzlykům do kamery žádná práce. Já chápu, že lidi mají problém s nadváhou, psychikou, maminky s malými dětmi že mají hafo práce a nestíhají a vůbec existuje milion důvodů, proč to hodit na někoho jinýho a nechat si to vyřešit, popř. neřešit nic z důvodů klasických - "vyrostla na tom moje generace, tak proč ne naše dítě". Ale už v tom rámci, že tak rychle a megalomansky, jak je teď moderní žít, snad i úplnýho naivku napadne, že za tím asi něco bude, nebo fakt ne?

Trochu jsem se rozohnila, ale téhle základní věci nerozumím. Mi to přijde, jako koupit si nějakej dům, protože dům nebo byt má téměř každej, a teprve po nastěhování si všimnout, že stojí v záplavové oblasti a ještě má vadný odpady.

Jinak Rebio, mám radost, že Ti chutnalo. Jsme se včera pokoušeli o podobnou omáčku k sojovým kouskům, jako dělávají tam, no a vylezla nám z toho hořčicová, ale taky dobrá emoticon
9. lis 2009 ve 12:41  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
Registrovala se 9. října 2007 na beremese.cz. Přidala 1171 příspěvků. Má 18 přátel. Region Vyškov.
  • Svatba byla 23. srpna 2008
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
Registrovala se 9. října 2007 na beremese.cz. Přidala 1171 příspěvků. Má 18 přátel. Region Vyškov.
  • Svatba byla 23. srpna 2008
 Na Kostíky jede přece reklama v telce, myslím, že kdyby disnosauři jedli Kostíky, tak nevymřeli emoticon Jestli jsem teda tu reklamu dobře pochopila emoticon
9. lis 2009 ve 14:41  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Ještě že tv nemáme... emoticon
9. lis 2009 ve 14:49  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
 Petuli, souhlasím s Tvým rozohněním emoticon

TV sice máme, ale tuto reklamu jsem naštěstí nezachytila emoticon Pokud si vzpomenu, zkusím se na složení Kostíků podívat v obchodě.
9. lis 2009 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 musim se pochlubit s tim pestem, nakonec sem udelala vlassky orechy+bazalka+italskej syr ovci (neco jako parmazan, ale ovci, takovej hrozne dobrej syr to je emoticon ) + olivac a LUXUS!!! mnaaam, dala sem si to s testovinama s pecenyma cherry rajcatkama a parmskou sunkou a jeste ted se olizuju emoticon Vzdycky kdyz udelam pesto tak si pak rikam, proc ho nedelam casteji emoticon emoticon Jo a ta bazalka a vlassky orechy sly pekne chutove dohromady, jak sem se bala ze nepujdou, tak me to prekvapilo, akorat teda ty bazalky sem dala asi moc, ze ty orechy trocha prebila, priste dam vic orechu min bazalky emoticon

Jinak ty ovesny biohankovy placicky mnaaaaam, miluju je emoticon na m. sou suchy, takze peti diky za tip na sirup emoticon

s tim poradem o jidle a tech lidech co se tam hlasi, ja myslim, ze oni tak nejak by vedeli, ze maj precist to a to, ale vetsinna jich proste hleda nejakou motivaci a pomocnou ruku, coz najdou prave v ty telce (hele lidi me vidi budu se snazit = vysokej motiv + pani mudra me pomuze a rekne me jak na to = pomocna ruka), nekdo proste neumi zajit normalne na dietologii a nechat si poradit, nebo to zacit resit sam, takze ja tem lidem fandim, protoze pro me sou proste dobri, ze se rozhodli jit do toho zmenit svuj zivot, zlepsit zdravi a lip se stravovat, at to udelali jakymkoli zpusobem (v tomhle pripade pres tv) emoticon
10. lis 2009 ve 14:18  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Abro, já mám takovej hlad a Ty s tímhle na mě!!! emoticon emoticon (ještě jsem nebyla na obědě totiž)

Aha, tak podívat se na to takhle, jako že vysoká laťka, mě jako introverta nenapadlo. emoticon Posuzuju to ze svýho pohledu, kdy hledám pomoc v sobě a docela dlouho, a teprve v absolutně bezvýchodné situaci za někým zajdu. Tzn. jestliže jsou v této fázi oni a nejdou za anonymním výživářem (popř. za tou doktorkou soukromě), ale na primu, tak to jakože okrajově chápu, ale úplně po pravdě taky ne emoticon
10. lis 2009 ve 14:35  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 peti, nemas chodit do temat o jidle kdyz mas hlad emoticon ja uz sem taky dneska nemzu jit, chytla me desna chut na ty ovesnaky biohanky, ja se po vsem ovesnym muzu umlatit emoticon

do ty telky bych taky nesla, chapu to jenom jako osobni motiv tech lidi, jinak ze svyho pohledu kdybych do toho mela jit ja tak to bych teda nesla emoticon i kdyz je fakt, ze ted by se me nejakej vyzivar hodil, mivam v noci desny bolesti zaludku z hladu, vzdycky me to probudi, klasika me to budilo mezi 2 a 3 rano, pak sem zacala to, ze si davam pul vecere v pet a druhou pulku v osm, to me pomohlo tak, ze me ty hladovy bolesti "az" o pul pate emoticon
10. lis 2009 v 15:10  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 abro, nemas na mysli pecorino? takovej hodne ostrej, konzistenci se podoba parmezanu?

pesto je mnam, akorat ted nemam spagety, uz jsem dlouho nebyla ve zdrave vyzive a zasoby se mi nejak ztencily emoticon

a k te televizi..pochybuju, ze hlavnim motivatorem je zdravi, podle me jde pouze o penize a zviditelneni se..
10. lis 2009 v 15:15  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 catf, jj, jmenuje se peccorino romano, ale neni vubec ostrej, spis me prijde jemnej, je vic druhu asi

tedko koukam na globe cookra a ukazujou tam jak zpracovat chobotnici, ctyricetkrat s ni prastili o kamen (to uz teda byla mrtva) a pak ju jeste sudlili o ten kamen dokud neztuhla a pak ju oroznili na olivacu a pry byla pevna a pritom jemna, to by se u nas meli naucit v restauracich delat a ne delat ty gumoviny co tam maj z mrazaku emoticon
10. lis 2009 v 15:22  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Catf, zviditelnění by mě nenapadlo už vůbec... že by se chtěli předvádět národu s jakýmkoli problémem, natož teda s váhovým? Tak to už by pro mě byla totální španělská vesnice bez naděje na pochopení... Peníze - jim za to platí?

Abro, to mlácení chobotnicí o zem (chodník nebo něco pevnýho) jsem viděla na živo někde v Řecku, mi to přišlo hodně hard. A přisadilo se to hezky k důvodům, proč to ubitý zvíře nemůžu pozřít.
10. lis 2009 v 16:08  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 peti, ona ta chobotka uz byla mrtva pred tim, nez ji zacali placat o ty kameny, ne jako ze by ju umlatili. Teda spon tak to delali v ty telce, nevim, jestli je to tak standart, ale snad jo, jezis snad by to zvire neumlacovali zaziva, to by bylo sileny teda!
10. lis 2009 v 16:21  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Já to z toho Tvýho příspěvku pochopila tak, že až dodělali tu 40., tak byla mrtvá emoticon (čemuž bych se nedivila). Když jsem je viděla mlátit ty rybáře, tak taky až v tom procesu, nevím, jestli je před tím nějak usmrtí. Nějak rychle, snad jo...
10. lis 2009 v 16:36  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš