Menu Forum

Zdravé vaření. A co na to Váš drahý?

15. říj 2015  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
  • Svatba byla 29. července 2006
    Libochovice, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
 panda, kdyz namocis cocku alepson na pil hodiny nebo i treba pres noc, tak pak tay min nadyma.

peti, ten hrnec vypada bozsky, jenom neprilnavy povrch te specialni nadoby bych typla na teflon emoticon
21. říj 2009 ve 23:41  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
Registrovala se 9. října 2007 na beremese.cz. Přidala 1171 příspěvků. Má 18 přátel. Region Vyškov.
  • Svatba byla 23. srpna 2008
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
Registrovala se 9. října 2007 na beremese.cz. Přidala 1171 příspěvků. Má 18 přátel. Region Vyškov.
 pando a hodně prý pomůže, když se po uvaření zbavíš slupek, ale to by se mi asi nechtělo drbat emoticon Jo a aspoň mě se často podaří uvařit skoro kaše, přijde mi, že ji ani nejde udělat tak sypkou, jak normální čočku...
22. říj 2009 v 08:19  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
Registrovala se 29. září 2007 na beremese.cz. Přidala 4792 příspěvků a 1 album.
  • Svatba byla 8. září 2007
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 erinko, vsechno jde, kdyz se to uvari jak ma, zkus tu cocku vic proprat emoticon

jeden typ s touhle cervenou nebo zlutou cockou..skvele to vypada, kdyz se uvari s bilou basmati ryzi(ryze i cocka se vari po stejnou dobu, takze se muzou dat do hrnce najednou..dobre proprany)..ta ryze je pak vesela s puntikama emoticon no a kdyz k tomu pridate nakonci nasekanej koriandr, tak je to na taliri primo krasny emoticon
22. říj 2009 v 09:10  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
 catf, basmati se vaří tak krátce? Já mám doma ale jen celozrnnou, eště teda tu bílou koupím emoticon Já tu čočku kdysi vařila s parboild, ta se taky nevaří dlouho a nedopadlo to moc vzhledně emoticon Tak teda příště zkusím víc propláchnout... Já teda z toho nemám úplnou kaši, ale prostě ta čočka není sypká...
22. říj 2009 v 09:17  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
panda (31 r.)
1
Registrovala se 5. června 2006 na beremese.cz. Přidala 5988 příspěvků a 3 alba. Má 48 přátel.
  • Svatba byla 20. června 2009
    V Jaroměřicích nad Rokytnou
fotoportrét
fotoportrét
panda (31 r.)
1
Registrovala se 5. června 2006 na beremese.cz. Přidala 5988 příspěvků a 3 alba. Má 48 přátel.
  • Svatba byla 20. června 2009
    V Jaroměřicích nad Rokytnou
 Díky moc holky emoticon
22. říj 2009 v 09:19  •  Svatba byla v červnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
Registrovala se 2. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 1458 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Šumperk.
  • Svatba byla 26. července 2008
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
Registrovala se 2. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 1458 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Šumperk.
    Region Brno
 Catf, výborně, jen času bych potřebovala víc, v poslední době ovládá kuchyň spíš m. emoticon (včera se pochlapil dýňovými hody, to bylo emoticon )

Josefko, taky myslím, že jde o teflon emoticon Jak myslíš, že jsou srovnatelný při zahřívání párou plast a teflon? Je něco menší/větší zlo?

Ještě mi padl do oka jeden tip na vaření, kdo nemá tlakáč, jako já, pro inspiraci:
http://www.tefal-clipso.cz/
Taky dobrá alternativa, prodávají to i s napařovacím sítem emoticon

Já už mám tak dlouho chuť na kombinaci rýže+čočka+bulgur+oves nebo grünkern emoticon
22. říj 2009 v 11:00  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 peti, k tomu naparovacimu hrnci by ti urcite meli rict, jaky teploty se tam dosahne..pres 250stupnu uz je to spatny

tenhle clipso hrnec vypada skvele, uz vim, co nam prinese jezisek emoticon ..jeste jsem chtela tefal actifry, ale zda se mi, ze to ma teflonovej povrch, takze od toho asi upustim emoticon
v jednom clanku jsem cetla, ze normalni teplota na vareni je 100-200stupnu, coz je vareni na malej a stredni plamen, fritovani uz je nekde kolem 300
mam pocit, ze uz se v usa psalo, ze teflon bude do kuchyne do par let zakazanej

eri, bila basmati nebo bila jasminova se vari do 12min..nejsou tak zdravy jako celozrnny, ale jsou lepsi nez bila kulata
22. říj 2009 v 15:37  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 mimochodem, davam si desne nezdravej ale vybornej cokolodovokavovej narozeninovej dort z bakeshopu emoticon
22. říj 2009 v 15:41  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 catf, mela jsi narozky??? jesli jo, tak vsechno nejlepsi emoticon

petuli, teflonu neverim vubec, nekterej plast vydrzi tech 100- 200 st. takze kdyz uz, tak plast

ja mela dneska desnou chut na topinky emoticon .... tak jsem obalila zitny chlebik v olivovym oleji a rozmackanym cesneku, dala to do trouby a k tomu si udelala vajicko s paprikou a olivama a k tomu jsem si dala listovej salat emoticon ... jednouchy, ae ucel to splnilo emoticon
22. říj 2009 ve 21:53  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
  • Svatba byla 3. října 2009
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
    Region Olomouc
 josefko, ja jsem dneska mela taky strasnou chut na topinky, tak jsem si zitnospaldovej chleba dala do toastovace a pak ho natrela cesnekem a namacela do olivovyho oleje emoticon
22. říj 2009 ve 21:59  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lesnamacicka
Registrovala se 17. února 2009 na mojasvadba.sk. Přidala 96 příspěvků. Má 1 přítele.
  • Svatba byla 3. července 2009
    Slovensko
fotoportrét
fotoportrét
lesnamacicka
Registrovala se 17. února 2009 na mojasvadba.sk. Přidala 96 příspěvků. Má 1 přítele.
    Slovensko
 ahojky mohli by ste mi poradiť nejaké receptíky s využitím mrazeného špenátu? Dostala som kopu od svokry a neviem čo s ním. emoticon
22. říj 2009 ve 22:12  •  Svatba byla v červenci 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 lesnamacicka a jakou ma ten spenat konzistenci? jestli to jsou listy vcelku nebo sekany listy, tak ty se dobre hodej na testoviny..jestli je to pyre, tak v tom nepomuzu, ten uz jsem nemela snad od zakladky
22. říj 2009 ve 23:51  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lesnamacicka
    Slovensko
fotoportrét
fotoportrét
lesnamacicka
    Slovensko
 no vyzerá to tak že je to pyré emoticon čo s tým emoticon

ale nevadí, ešte by som chcela nejaké recepty s pohánkou emoticon ešte v živote som ju nepripravovala tak prosím niečo zrozumiteľné emoticon
23. říj 2009 v 00:32  •  Svatba byla v červenci 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
2 Fit - Výživové poradenství
PRO

Ostatní - Region Brno
PRO Shop: 2 inzeráty
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 catf, tu kohouti omacku je lepsi delat ten den co se bude jist nebo den predem na ulezeni?
23. říj 2009 v 08:17  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 jo a m. prinesl domu spoustu zazvoru, co s nim? Idealka kdyby se to dalo pouzit na tu sobotni akci emoticon Chtela sem kousicek do mostu (cca 100g) a mam tady trictvrte kila emoticon emoticon
23. říj 2009 v 08:19  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 abra, urcite ten den, co se bude jist, rajce hrozne brzo "zvadne" a rozmoci se

zazvor si muzes nastrouhat a dat do mrazaku..ja ho pouzivam hlavne do omacky ala cina na ryzovy nudle:
mrkev, brokolici, zampiony, platky cesneku, strouhanej zazvor, seminka sezamu lehce osmahnes na oleji, pridas sojovku, stavu z citronu a sezamovej olej z prazenejch seminek, nudle uvaris podle navodu, promichas a je to
zazvor je taky supr do mrkvovy a dynovy polivky
na tu party muzes pripravit ledovy caje...super je roiboos zelenej(nebo ted mam i roiboos s rakytnikem emoticon )..do velky skleneny nadoby pripravis caj, v mrazaku si pripravis hodne ledu a na akci muzes servirovat do sklenicek s listkama maty, koleckama citronu(ja odkrojim kuru, pak se citron lip rozpusti), nastrouhanym zazvorem...nalejes caj, pridas hnedej cukr nebo med(nejlip ten cukernatej..mam lipovej a ten je do toho bozi), lzici trochu propechujes, aby se chute spojili a podavas s ledem..
23. říj 2009 v 10:20  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 jeste na tu cinu - nakonec muzes posypat nati z jarni cibulky a nebo hladkolistou petrzelkou

a na thajskej zpusob s kokosovym mlikem - treba kure s mrkvi a brokolici osmahnes na oleji se zazvorem, kari pastou, zalejes mlikem, muzes pridat chilli papricku, dosolis, nechas chvili probublat a nakonec pridas cerstvej koriandr a zakapnes citr stavou,...s ryzi nebo ryzovejma nudlema(placatejma)
23. říj 2009 v 10:24  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
Registrovala se 2. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 3385 příspěvků. Má 33 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
Registrovala se 2. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 3385 příspěvků. Má 33 přátel.
 Abro, jak jako zázvor do moštu - odšťavnit ho a smíchat s moštem, aby měl větší grády? To zní dobře, to bych možná pila i já, která mošt nemusím emoticon
23. říj 2009 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 catf, oka, tak ja to umicham az zitra odpo pred akci, v robotu to bude za chvilu emoticon Ledovej caj je klasicka stalice emoticon ja ho delam na karamelu, pridavam pomeranc a medunku a nekdy grepovej dzus, mnaaaam emoticon Tak tam nedam grep ale soupnu tam zazvor, uvidime, pomeranc+zazvor by mohl byt dobrej jeste doplnenej skorici ze?

S tim zazvorem sem myslela spis neco na sladko, me ve slanych jidlech nejak neoslovuje... Jo a kombinace maso + koks mliko me taky nejak nejede, nevim, cim to, jestli to neumim udelat...ale varim dobre, teda kazdej to rika emoticon

hermi, jj, normalne ho hazim do odstavnovace, hlavne na podzim na imunitu emoticon

a uz zas mam hlad, ja rikam ze sem nemuzu chodit emoticon emoticon emoticon
23. říj 2009 ve 13:26  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 macicka - ja varim obycejnou polivku - rozvarim to jen v osoleny vode s kminem mletym nebo muskatovym oriskem a na konec tam prdnu smetanu (delam to se sojovou smetanou, pac ted "nemlikuju" kvuli zahleňování) do toho davam oprazenej chleba
23. říj 2009 v 16:03  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 abro, zazvor do perniku a nebo do mrkvovyho kolace(s josefkou jsme mely jahelnomrkvovej a byl moc dobrej) nebo zazvorovy susenky, cookies apod.. ja skoro vubec nepecu, takze nemam recept po ruce, ale kdyby na to doslo, tak pohledam po netu,to spis herminka nebo josefka budou mit sladky recepty odzouseny
23. říj 2009 v 16:24  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 jo a ty ingredience na pico krajej nozem..musi to mit stavnaty kousky, neni to omacka
23. říj 2009 v 16:35  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 catf, uz sem vygooglila par veci, tak vyzkousim nejaky zazvorky peceny a uvidim... Pocky ja myslela ze je to neco jako dip ten kohout!
23. říj 2009 v 16:43  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 hele, kdyby to bylo na kousky, jako kousky rajcat s kouskama cibule tak je to skoro jak ceskej rajcatovej salat emoticon a neslo by do toho nic namacet emoticon ja sem koupila kukuricny trojuhelnicky na namaceni... emoticon
23. říj 2009 v 16:50  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
 Macicko, já dělám pohanku s houbami (pokud mám, tak s lesními, pokud ne, tak se žampiony): houby podusím (lesní aspoň půl hodiny, žampiony cca 15 minut), přihodím na to pohanku, zaliju vroucí vodou (cca 1,5 dílu na 1 díl pohanky - to si pak vychytáš sama podle žádané konzistence), osolím, opepřím (a jinak okořením podle chuti), počkám, až začne znovu vařit a strčím cca na hodinku do peřin (pohanka by se neměla vařit). Nakonec vmíchám česnek (tedy v případě, že si ji neberu do práce emoticon).

Nebo si pohanku připravím stejným způsobem, ale bez hub, nechám ji vychladnout, smíchám s vajíčkem, výrazněji ochutím (sójovka, česnek, zelené bylinky), na pečicí papír uplácám karbanátky a peču (to samozřejmě už není tak nutričně hodnotné, ale i karboše chutnají dobře).

Špenát používám sekaný, ale myslím, že podobně se dá použít i protlak: smíchat s vařenými těstovinami, nebo s jáhlami, nebo s quinoou, nebo s cizrnou.
23. říj 2009 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 abro, takze tady je recept na varenou salsu(rozdil mezi salsou a picem je prave v ty konsistenci..salsa je vic rozmixovana..i kdyz taky existuje tzv chunky salsa s vetsima kusama).. syrova salsa je moc tekuta a je hodne citit cibuli a cesnekem, takze je lepsi ji uvarit..rajcata se uvari vcelku a rozmelni, odstrani se slupka a prida najemno nasekana chilli papricka, cesnek, cibule, povari se 10min, necha se vychladnout a prida se nasekanej koriandr, sul, pepr, limetova stava - vsechny ingredience musy byt cerstvy - ono to pri vareni taky vic zhoustne a lip se to nabira tema chipsama
jestli to nebudes varit, tak bych zustala u toho jemne nasekanyho pica, ono to i lip vypada(hlavne ta verze s mangem)- chipsama to proste nabiras emoticon
23. říj 2009 v 19:27  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Mám tip na dobrou rýži s obilovinami a zeleninou emoticon
Předvařila jsem divokou rýži s bezpluchým ovsem (v páře), lehce osolenou.
Ve woku jsem nechala na oleji zesklovatět cibulku, přisypala nakrájenou mrkev, kukuřici a bílou papriku, po chvíli přidala rýži s ovsem, promíchala a za dalších pár minut přilila zeleninový vývar a trošku suchého bílého vína. Osolila jsem to rozmarýnovou solí, přidala asi hrst drobnějších kuliček červeného hroznového vína a chvíli dusila.
Poté jsem to přesypala (tekutina ještě nebyla úplně vsáklá) do zapékací mísy spolu s nakrájeným pórkem, udusala, posypala dýňovými semínky a asi půl hodiny pekla.

Tohle skvěle uspokojilo moji chuť z minulého týdne, ale zároveň mě lákají další a další kombinace rýže (jasmínové, divoké, celozrnné) s červenou pšenicí, grünkernem, ječmenem, quinoou... a další zeleninou, jsou to úchvatný a chutný kombinace emoticon
27. říj 2009 ve 14:04  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 peti, tyhle mismase taky muzu, kor v zime emoticon

ja dneska delala kachni prsa na kari
na trose masla a oleje s dvema lzickami thajske kari pasty se cca 5minut orestuje cibulka(treba bila cast jarni), platky strouzku cesneku, par krouzku chilli papricky, kousek nasekanyho cerstvyho koriandru a bazalky(prodava se v cerstvych orientalich smesich- bazalka urcena pro thajsou kuchyni, je takova citronova, vic aromaticka) a kachni prsa nakrajena na tenke platky(cca 200g), podleje se troskou vody,aby se maso uplne obalilo kari a vari dalsich 5min, prilije se konzerva kokosoveho mleka, prida se jedna na tenke platky nakrajena mrkev a tri vetsi ruzice brokolice natrhane na mensi kousky,necha se chvili probublat, dokud zelenina nezmekne, nakonec se prida nasekany koriandr a zelena nat cibulky, zakapne citr stavou a dosoli
k tomu celozrnna( nebo bila) basmati ryze
27. říj 2009 ve 23:08  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 tady jedna moc dobra a jednoducha uprava jahel
..jahly se uvari podle navodu - porce pro dva, uvari se brambora ve slupce
na panvi se na oleji a masle orestuje pulka velke cibule, cervena paprika, chilli papricka, strouzek cesneku na platky a na male kousky nakrajena uvarena brambora..primichaji se jahly, dosoli se, opepri a prida se citr stava podle chuti, cerstva hladkolista petrzelka nasekana
je to vyborny jako priloha k lososu
29. říj 2009 v 00:14  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Catf, tohle téměř stejně jsem dělala podle biohanky, má tam něco jako šťouchané brambory s jáhlami emoticon

Chtěli jsme jet na koncert Dana Bárty v prosinci do Prahy, tak jsem to chtěla rovnou všechno spojit i s pokecem v nějaké supr dobré restauraci, jenže už jsou poslední 3 volný místa rozhozený po celým divadle emoticon Nějak nám ten výlet pořád nevychází, ale teď mě zase láká přednáška 5. 12. 2009 v 10:00 hod Téma: - Radost ze zdravých dětí, Národní dům na Vinohradech, Nám. Míru 9, no ale nevím, jestli na to nejdu jakože nějak hopem. Teorie nastudovaná a možnost praxe v nedohlednu emoticon emoticon
29. říj 2009 v 17:31  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš