Menu Forum

Zdravé vaření. A co na to Váš drahý?

15. říj 2015  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
Registrovala se 22. dubna 2007 na beremese.cz. Přidala 3213 příspěvků. Má 14 přátel.
  • Svatba byla 28. července 2007
    Na Lipnici
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
Registrovala se 22. dubna 2007 na beremese.cz. Přidala 3213 příspěvků. Má 14 přátel.
    Na Lipnici
 josefko, joooooo, to obalené v tom kyselém cukru je nejlepší emoticon já jsem si vždycky v Rossmannu vzala tak 15 dkg klasických medvídků a pak hrst takových těch kyselých placatých "obdélníčků" (červené, žluté, zelené) a ty jsem většinou spásla, než jsem došla domů emoticon
17. srp 2009 ve 21:08  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
Registrovala se 9. října 2007 na beremese.cz. Přidala 1171 příspěvků. Má 18 přátel. Region Vyškov.
  • Svatba byla 23. srpna 2008
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
Registrovala se 9. října 2007 na beremese.cz. Přidala 1171 příspěvků. Má 18 přátel. Region Vyškov.
 ty jo, on už i Rossmann má bio věci? emoticon
17. srp 2009 ve 21:14  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
    Na Lipnici
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
    Na Lipnici
 u nás v Rossmannu je toho celý regál emoticon sušené ovoce, semínka, sladkosti,... jo a mají i Weledu, ale bohužel jen pár věcí, marně čekám, kdy to rozšíří emoticon
17. srp 2009 ve 21:16  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
  • Svatba byla 29. července 2006
    Libochovice, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
 chaar tak to je presny .... taky mi jeste chutnaly takovy ty maliny a ostruziny emoticon ... na povrchu ty kulicky krasne krupaly .... emoticon
17. srp 2009 ve 21:19  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
    Na Lipnici
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
    Na Lipnici
 já slintám, jen tu o tom píšu emoticon jdu si nandat mrkvový salát emoticon
17. srp 2009 ve 21:23  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
    Na Lipnici
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
    Na Lipnici
 jo a říkala jsem, že z Rossmannu to mám domů asi tak 5 minut? emoticon tak za tu dobu jsem to většinou zvládla spást emoticon i když jsem to teda prodlužovala, koukala jsem do výloh a na vývěsky a tak emoticon protože kdyby mě viděl manžel, tak by mi řekl, ať si příště nestěžuju, že jsem tlustá emoticon
17. srp 2009 ve 21:26  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
Registrovala se 29. září 2007 na beremese.cz. Přidala 4792 příspěvků a 1 album.
  • Svatba byla 8. září 2007
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 mne desne chutnaly takovy ty kulaty lizatka s kytickou a barevnym okrajem a nebo bompary, wurthers original nebo takovy ty pruhovany ruzovo bily..taky jsem jich dokazala sezrat tolik, ze me z toho bolelo v krku..no a medvidci byly jasny emoticon
ted uz me to nastesti nelaka, za to ve zdravy vyzive se dokazu poradne vyradit..desne mi chutnaj ruzny seminkovy tycinky nebo ty lifefood cokosky(tresnova nebo maca)...v dm drogerii maj takovou drazsi radu alnatura v krabickach..mandle v kakau a cokolade, maliny v cokolade.. a moc dobry jsou taky spaldovy susenky s cokoladou a pomerancem
17. srp 2009 ve 23:11  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
 Mně chutnají "Melasky", musím popátrat, jestli někde na netu nenajdu recept emoticon
Včera jsem si koupila instantní pohankovou kaši, úplně jsem zapomněla, že už jsem kdysi měla doma instantní pohankové vločky a nataovalo mě z toho puchuemoticon No nějak jsem to přežila, fakt mi to smrdí, když se to zaleje vodou, dala jsem do toho sladěnku, rozinky, slunečnice, sezamový olej a celkem dobrá snídaněemoticon
Holky, jak je to s těma instantníma věcma?? Na obalu píšou, jak je to nutričně hodnotné, ale když je to instant??
18. srp 2009 v 08:14  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 erinka, pokud nepotrebujes setrit cas, tak si kupuj normalni kase - vareni ti bude trvat o 10-15 min dyl, ale muzes si byt jista, ze jenom ty varenim ovlivnujes vsechny ziviny, co v tom jsou
plus maj vyssi glykemickej index, takze pro telo je to rychlej napor cukru a musi zacit produkovat hromadu insulinu..to se muze projevit i tak, ze toho snis mnohem vic nebo mas po tom hlad(insulin se totiz produkuje mnohem dyl nez je potreba, takze z toho vlastne vznika falesnej pocit hladu)
18. srp 2009 v 08:36  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
 No já vlastně nevím, proč jsem to včera koupila emoticon Nechám si to až někdy budu spěchat, teďka už jsem doma, takže čas mámemoticon
18. srp 2009 v 08:38  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
  • Svatba byla 3. října 2009
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
    Region Olomouc
 catf - no tak to, ze jsem v nasi rodine krome pubertalniho brachy jedina hubena osoba spis berou blbe jakoze "nežere, omezuje se" a už to uči aji chudaka pritele emoticon jenze ja fakt nechapu, co je vynikajiciho na pčenym vepřovym ještě zapečenym s dvema kysanejma smetanama a nivou emoticon emoticon emoticon oni zas nechapou, ze mi staci na beznej obed zapeceny brambory s cuketou emoticon blby je, ze ac to jsou vsechno inteligentni osoby, tak v tom jidle jakoby meli jakejsi blok emoticon
ja sem milovala oskarky - takovy to zele v cukru, ale uz to prestali delat a ta imitace toho mi nejede. stejne tak uz mi moje milovany tycinky mars, twix atd pripadaj strasne preslazeny. Nejradej mam stejne domaci sladky a polomaceny sussenky, ty uz sem objevila i v alnoture ve zdrave verzi emoticon
18. srp 2009 v 11:36  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
    Na Lipnici
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
    Na Lipnici
 my vždycky když jdeme na oběd k manželovým rodičům, tak si dáme na talíř svou obvyklou porci - a všichni pořád chodí, že jsme v žádném případě nemohli mít dost, že ať si přidáme, ať se pořádně najíme a tak emoticon fakt jíme z celé rodiny nejmíň, ale nám to vážně stačí... když pak vidím, že třeba tchán si dá na talíř víc než já s manželem dohromady, tak si říkám, jak se to do něj vejde... protože navzdory těm obrovským porcím, co všichni jedí, tak jsou hubení emoticon
18. srp 2009 v 11:42  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 chaar - u nas jsou vsichni vypaseni, ale na geny to podle me svadet nemuzou, kdyz vidim ty porce emoticon
18. srp 2009 v 11:44  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
    Na Lipnici
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
    Na Lipnici
 mě právě hrozně štve, že oni jí tolik a já jsem z nich asi nejtlustší emoticon tchán má tak hubený nohy, že mám pocit, že si je musí každou chvíli zlomit, jen trochu břicho, tchýňka je štíhlá, obě švagrové taky, jen švagříkům drobet rostou břicha emoticon
18. srp 2009 v 11:46  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 catf emoticon, ty to tedy valis - nechces si zmenit karieru??? - ses fakt dobra .... jenom malinkata technicka poznamka, spis doplneni - vyssi GI, znamena vic jednoducheho cukru, ktery se rychle vstreba do krve. Cukr v krvi vyvola vylouceni insulinu a ten ho natlaci do bunek (co se nevejde, tak se premeni na tuky a posklada okolo bricha hlavne). Kdyz cukr z krve zmizi, tak pak dostanes ten hlad. Falesnej mozna, ze potrebujes jist brzo po tom predchazejicim jidle, ale jinak je skutecnej, protoze telo nema cukr pro energii emoticon
18. srp 2009 ve 12:20  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 josefko, ty to vzdycky tak pekne technicky dotahnes emoticon, no ja se snazim absorbovat/pochopit maximum emoticon..
ja jeste cetla, ze insulin ma tendenci se vylucovat delsi dobu nez je treba, coz teda logicky ve spojeni s vysokym GI je o to horsi...pak teda vznikne stav, kdy telo si ulozi tuk(tzn hlad/potrebu by mit nemelo), ale protoze ten insulin veskery cukr "zpracuje", clovek ma pocit, ze musi znovu jist.. a tloustne...je to tak nejak?
tzn, ze je pak jasny, proc lidi vzdycky vypijou celou 2l flasku koly nebo pytel bramburku na posezeni a divej se, ze jo?

ja mam na sobe vyzkouseny, ze instantni polenta je snad nejhorsi kombinace..kukuricna mouka ma sama o sobe vysoky gi a jeste v instantni podobe..a kdyz si delam kukuricnou krupici, tak to musim kombinovat s hromadou zeleniny a vajickem, jinak bych se uzrala asi k smrti emoticon
18. srp 2009 ve 13:33  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 vicemene je to tak ... ja jsem neslysela, ze by se vylucoval insulin dele nez je potreba, ale to neznamena, ze to tak byt nemuze .... kazdopadne vysledek je stejny - hodne cukru v krvi = hodne insulinu = cukr zmizi z krve a clovek dostane hlad a chut a to hlavne na sladke. Kdyz si das neco s cukrem, tak bunky uz to za chvili nezvladnou pojmout a cukr se premeni na tuk a clovek zacne tloustnout.
Za normalnich situacich (u zdraveho tela) je inzulin korigovany jinym hormonem (glukagonem) a kdyz se cukr snizi pod danou hranici, tak ten glukagon insulin zastavi a odboura trochu zasob cukru, aby vyrovnal hladinu. Insulin je pro telo dost toxicky, takze telo ho dost precizne koriguje. Kdyz ale clovek ji porad neco sladkeho nebo nejake rychle cukry, tak se insulin vylucuje neustale ... casem se bunky unavi a snizi pocet receptoru pro insulin a vlastne ho odmitnou prijmout a insulin pak koluje v krvi a uz je to jenom krucek k cukrovce, protoze prilis mnoho insulinu v krvi zase da signal telu, aby ho vylucoval mene a nebo vubec ... a pak najednou neni, kdyz je potreba zpracovat cukr.
Je to takovej kolobeh emoticon.
18. srp 2009 v 15:29  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 josefko emoticon neni nad to, kdyz clovek vi jak to funguje emoticon

rosi, ty navyky jsou u starsi generace opravdu hodne zakoreneny...mamka se taky divila, kdyz jsem ji rekla, ze jim minimum masa, proste si myslela, ze se snazim byt vegetarian, coz treba primarne chape pouze jako zatmeni mysli a extremismus...tak jsem ji to pozvolna vysvetlila..proste tak jak se to ucim od josefky a co si kde prectu pomalu vypoustim do eteru..myslim, ze se to u nas celkove zlepsilo s postojem vuci zdravy strave..mam pocit, ze minimalne mamku a segru jsem trochu nakazila, uz se jim v hlave honi myslenky, ze na tom asi neco bude, kdyz je mi dobre emoticon ..kdybych jela ve stejnych kolejich jako moje rodina, tak mam ted minimalne o 10kilo vic a celej muj zivot je o jidle..v tomhle jsem jela nejakych pet let a byla to hruza..hladoveni celej den, nasledny nacpani se velkou veceri a nekolikrat do roka diety typu 5kilo za 5dni..moje predsevzeti je, ze jestli budu nekdy mit dceru, tak si dam zalezet, aby pochopila, jak spravne jist..ja zila roky v tom, ze proste nejsem od prirody stihla, protoze jsem to tak zdedila a byla to pekna volovina(za coz vdecim svym rodicum, ktery do me cpali knedliky emoticon )
18. srp 2009 v 19:32  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 catf, ty takovej hubenour si byla nekdy tlustší?
No mne zas od mala nadavali, ze nejim veproknedlozelo, ze jsem jako mlsna emoticon jinak s tim vypoustenim souvislosti do eteru je to supr, jenze blby je, ze ti lidi jsou v tom casto tak zabehli, ze i kdyz u me tisickrat jedli vybornou polivku bez mouky, budou ji tam cpat dal... Treba u segry je to vylozene jen celkova lenost a nechut zajimat se o novy veci. Jinak je jeste zajimavy, jak jsou maly decka k nezdravym navykum nachylny - svagrova si jednou na bazene dala hranolky a dala neteri ochutnat a ta ji to skoro cely zbodla. A tedka kdykoli jdem kolem bazenu, tak neter, ačkoli moc neumi mluvit, tak o hranolky mrčí furt emoticon
Musim se podelit o zajimavej recept! Nastrouha se najemno cuketa a smicha se s nastrouhanou okurkou, posoli a pul hodiny necha odlezet. Pak se z toho vymacka voda a da se tam cesnek, pepr a řecký jogurt. Je to hrozne osvezujici salat emoticon
18. srp 2009 ve 20:16  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 ad cukrovka - tu mame v rodine taky a rodice na ni maji poradnej nabeh, ale furtovat se budou furt emoticon
18. srp 2009 ve 20:16  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 holky nemate nejaky jednoduchy recept na kvetak? premejslim, co budu zejtra varit, vrati se mi muj mily a mam tu kvetak.
18. srp 2009 ve 20:21  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bonavoxa (32 r.)
1
Registrovala se 30. dubna 2007 na beremese.cz. Přidala 1076 příspěvků a 2 alba. Má 19 přátel. Region Opava.
  • Svatba byla 15. září 2007
    V Opavě ,, U Ducha" :o), Region Opava
fotoportrét
fotoportrét
bonavoxa (32 r.)
1
Registrovala se 30. dubna 2007 na beremese.cz. Přidala 1076 příspěvků a 2 alba. Má 19 přátel. Region Opava.
 Rosi - co květákové placky? To jediné mě napadá. Dělala jsem je včera a milý se toho mohl přežrat..
18. srp 2009 ve 20:47  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
Registrovala se 2. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 3385 příspěvků. Má 33 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
Registrovala se 2. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 3385 příspěvků. Má 33 přátel.
 Rosi, taky jsem považována za mlsnou a rozmazlenou, když nechci (a nikdy jsem nejedla) jídla typu vepřoknedlo nebo zabijačku emoticon
A co římský květák? Zpěnit česnek na oleji, na to hodit na kostičky květákový košťál, po chvíli i růžičky (velikost dle chuti a zvyku), dusit do požadované měkkosti, přidat rajský protlak (určitě by se dala použít loupaná čerstvá nebo konzervovaná rajčata a dát je tam už od začátku), ochutit (bylinky, pepř, chilli, nori vločky) a očesnekovat. Pokud konzumuješ mléko, tak ještě na talíři posypat strouhaným sýrem.
18. srp 2009 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
 Rosi, mně chutná květák s těstovinama: na oleji zpěnit lahůdkovou cibulku, na to drobné růžičky květáku a na drobno pokrájený košťál, podlít rochou vody, osolit, tymián a chvíli dusit...mám ráda, když to ještě trochu křupe emoticon Nakonec očesnekovat a nalít na těstoviny...Toho květáku radši víc jak míň, aby to nebylo suchýemoticon
Se teda musím přiznat, že pod vlivem této diskuze už jsme docela dlouho nekoupili obyč těstoviny, ale jíme jen celozrnný těstoviny nebo bezlepkový. Vyzkoušeli jsme už ledacos, ale musím se přiznat, že ječný mi teda moc nejedouemoticon Ale žitný jsou celkem OKemoticon
18. srp 2009 ve 21:17  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
    Na Lipnici
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
    Na Lipnici
 bonavoxa a jak děláš květákové placky? já dělám smažené, manžel je miluje... minule jsem usoudila, že to ozdravím, hodila jsem to těstíčko na plech a do trouby a nebylo to vůbec dobré, bylo to strašně suché a nakonec jsme to použili jako svítek do květákové polévky emoticon
18. srp 2009 ve 21:19  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bonavoxa (32 r.)
1
fotoportrét
fotoportrét
bonavoxa (32 r.)
1
 Charleen - dělám je klasicky smažené. Když už zdravě, tak na olivovém oleji. Je to jedno z mála zeleninových jídel, co většina lidí miluje a ůže se po tom utlouct.
18. srp 2009 ve 21:24  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
 Chaar, to je zvláštní, pohankové nebo celerové karbanátky jsou v troubě výborné, ani brokolicové nejsou špatné.
18. srp 2009 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bonavoxa (32 r.)
1
fotoportrét
fotoportrét
bonavoxa (32 r.)
1
 Jé, já miluju celerové s nivou. To je chuťový orgáč. emoticon
18. srp 2009 ve 21:30  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 rosi tak to je dobry, to co jsi rekla s tou neteri uplne souhlasi s clankem, ktery jsem nedavno cetla- o tom, proc se prejidame .... pry tuk a sul dohromady a tuk a cukr dohromady vyvolavaji v mozku proces stejny, jako kdyz das nejakou drogu. Takze to mozek zacne vyzadovat a aktivatorem toho chtice je treba zazitek nebo misto - presne jak jsi psala, bazen u tvoji netere emoticon
Pry taky deti maji v sobe regulacni schopnost - kdyz je jeden den prekrmis, tak druhy den jedi mene, ale kdyz je precpavas porad, tak za 4-5 let tuhle schopnost ztrati a musi pak jist porad.
18. srp 2009 ve 21:31  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
    Na Lipnici
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
    Na Lipnici
 hermi, pohankové karbanátky s mrkví jsem jednou zkoušela a asi neposledy, vůbec se nepovedly emoticon nejdřív jsem je smažila, to nešlo, tak jsem to dala do trouby a ani to nám nechutnalo emoticon
18. srp 2009 ve 21:35  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš