Menu Forum

Zdravé vaření. A co na to Váš drahý?

15. říj 2015  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
  • Svatba byla 3. října 2009
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
    Region Olomouc
 recept na tian de Provence
(vubec nevim, co je to tien emoticon) ale je to moc dobry, sama zelenina a i pritel se oblizuje
do pekáčku naskládáme ve vrstvách přesně takhle: na plátky brambory, lilek, cuketu, cibuli, papriku, rajčata. Jednotlivé vrstvy prokládáme sem tam neloupanými celými stroužky česneku, bobkovým listem, sypeme provencálským kořením a solí a zvrchu posypeme parmazánem. Pečeme v troubě asi hodinu na 180.
3. srp 2009 ve 20:16  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
Registrovala se 29. září 2007 na beremese.cz. Přidala 4792 příspěvků a 1 album.
  • Svatba byla 8. září 2007
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 rosi, a to je vzdycky co vrstava, to stejna zelenina? to vyzkousim, pecenou zeleninu miluju a tohle vypada uplne famozne...ooo, hned bych jela zas do parize, to bylo bajo..vynikajici jidlo, vino, sampano emoticon

ja ted mam nejaky parmezan opet z cheesy a ma krustu z cervenych hroznu..no je to zase basen emoticon emoticon
3. srp 2009 ve 23:29  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
Registrovala se 2. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 3385 příspěvků. Má 33 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
Registrovala se 2. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 3385 příspěvků. Má 33 přátel.
 Jé, Rosi, něco podobného dělávám, ale bez lilku a místo parmazánu zaliju ke konci vajíčkem.
4. srp 2009 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 catf, joo, vrstva je dycky jednodruhová emoticon Je to fakt dobry, akorat provencalsky koreni z provance a z cech je uplne jina sila emoticon Koupila sem tam megapytel, stačí jen trošinka a silný je strašně moc emoticon
4. srp 2009 v 10:31  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 holky, varite marmelady? mate nejaky figl na jejich zdravejsi verzi, aby se tem nemusel valit cukr a byly sladky?
4. srp 2009 v 11:12  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
Registrovala se 2. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 1458 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Šumperk.
  • Svatba byla 26. července 2008
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
Registrovala se 2. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 1458 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Šumperk.
  • Svatba byla 26. července 2008
    Region Brno
 Jů, tenhle styl taky miluju emoticon Mám dojem, že jsem kdesi četla, že tian znamená gratinovaný jídlo, takže prostě zapečený emoticon

Jak dlouho vlastně vydrží taková směs koření, když je ve skle? Dostala jsem kdysi od šéfové docela velkej pytlík právě provensálskýho koření a pořád aspoň půlku mám, ale už to bude let... Dá se to používat, dokud je to aromatický, ne?

Rosi, marmelády nevařím (ani nezavařuju, nic takovýho ani neumím), ale když je jednou za čas dělá mamka, cpe tam klasiku. S menším množství třtinovýho cukru by se ale daly, což? Stejně bývají hafo sladký, tak by se to zároveň zmírnilo.

Mně se líbilo, jak včera s m. povídáme a on: "Radek (kolega) mi včera normálně sdělil novinku, že objevil třtinovej cukr!" Pobavilo nás to a zároveň jsem byla malinko pyšná, že mám m., pro kterýho je to novinka asi jako objevení Ameriky emoticon Tak jsem se ho ptala, jestli mu poradil, aby to používal do všeho, tak to jako zase né, že se i divil, že si ho m. dává do kafe a jak to prý chutná emoticon To jsou neuvěřitelný bludy, co o zdravějších potravinách kolují, ještě že to neřeším denodenně emoticon
4. srp 2009 v 11:22  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
 Rosi, vařím max. 1 marmeládu ročně (víc nesníme) a třeba letos jsem dělala meruňkovou a na cca 1,25 kg meruněk (které jsou trochu kyselkavé, takže na sladší ovoce by stačilo i míň) jsem dala půl kg třtinového cukru a bylo to sladké úplně akorát.
4. srp 2009 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kessinka (30 r.)
Registrovala se 31. prosince 2007 na modrastrecha.sk. Na mojasvadba.sk přidala 407 příspěvků a 1 album. Má 17 přátel. Pezinok, Region Pezinok.
  • Svatba byla 7. května 2011
    Slovensko
fotoportrét
fotoportrét
kessinka (30 r.)
Registrovala se 31. prosince 2007 na modrastrecha.sk. Na mojasvadba.sk přidala 407 příspěvků a 1 album. Má 17 přátel. Pezinok, Region Pezinok.
    Slovensko
 holky, prosím radu, kúpila som baby špenát..vyzeral strašne dobre a dostala som na neho obrovskú chuť...nemáte niekto recept ako ho môžem zužitkovať? mám parný hrniec a jednu elektrickú platničku, takže žiadne pečenie ani nič podobné nehrozí emoticon

mne aj priateľovi strašne chutia kuracie prsia (alá parný hrniec, na prírodno), k tomu syrová omáčka a špenát, prípadne cestoviny s týmto všetkým emoticon pýtala som sa i maminy ako spracovať špenát, ale ona nikdy nerobila iný než ten mrazený, takže nevedela poradiť...
4. srp 2009 ve 12:10  •  Svatba byla v květnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 kessi, ja bych to jen zlehka oprancila na oleji a pridala trosku cesneku a jedla ke spagetam emoticon taky nemam troubu, ale da se to zatim skvele nahradit velkou titanovou panvi, na ktere zapikam vsechno emoticon troubu planujem az po svatbe emoticon
4. srp 2009 ve 12:55  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 hermi jen pulkila cukru staci, jo? tak ja jdu na to emoticon namotivovali me totiz francouzi, furt jsme u nich jedli domaci marmelady bylo to supr, michala jsem si je do ovesnych vlocek emoticon
4. srp 2009 ve 12:57  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kessinka (30 r.)
    Slovensko
fotoportrét
fotoportrét
kessinka (30 r.)
    Slovensko
 rosi, diky..hľadala som ešte na nete a naďabila som na toto: http://www.apetitonline.cz/recepty/3604-testoviny-s-ricottou-a-spenatem.html podľa toho to zjavne variť ani netreba a stačí to pridať ako rukolu trebárs, bez varenia emoticon pre mňa nezvyk keďže my sme doma také nejedli, ale asi musím odskúšať (a potom niekedy urobiť našim, treba trošku ozdraviť aj ich stravu)

my rúru už máme, máme aj sklomkeramickú platničku a digestor, od včera, ale ešte treba čakať na linku, to ešte minimálne zo mesiac potrvá emoticon
4. srp 2009 ve 13:05  •  Svatba byla v květnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 kessinka, spenat muzes pridat do vody ke spagetam, nez je slijes, to bude akorat...nakrajis rajcata na kostky a pridas do horkejch spaget treba s tou riccotou, kozim syrem nebo parmezanem, osolis, opepris

nebo s kuskusem...kuskus uvaris podle navodu(ja do nej pridavam jeste olivovy olej a citr stavu), na panvi osmahnes kratce nastrouhanou mrkev, spenatove listy a predem namoceny rozinky a vmichas do kuskusu..k tomu je taky dobry pridat syr..kozi, ovci na kostky..a pripadne kousky kurete

nebo jako salat...s ovocem, orechy a kozim nebo ovcim syrem a zalivkou oliv olej, balsamico, trtinovy cukr nebo dzem nebo med, pepr...z ovoce jsou vynikajici jabka, hrusky nebo fiky a nebo suseny datle, z orechu vlassky
4. srp 2009 ve 13:37  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kessinka (30 r.)
    Slovensko
fotoportrét
fotoportrét
kessinka (30 r.)
    Slovensko
 cat, ďakujem... emoticon

ešte ak môžem niekoho poprosiť nejaký prehľad zeleniny, ktorá sa dá jesť aj bez tepelnej úpravy emoticon pri tom špenáte som si to uvedomila, že z domu som zvyknutá že sa všetko je potrebné variť, asi okrem mrkvy, rajčiny, uhorky, papriky, cibule a cesnaku emoticon

čo zo zeleniny ešte netreba variť/piecť/pariť a je možné to jesť surové, a ktoré druhy je naopak nutné nejak tepelne upraviť? emoticon
5. srp 2009 v 11:50  •  Svatba byla v květnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 rekla bych, ze vsechno krome korenove zeleniny, co se pouziva primarne do polivek a v syrovem stavu neni nic moc(celer, petrzel), je mozny jist syrovy temer vsechno
napr cuketa, lilek, sladky brambor, brambor, pastinak, dyne, tykev ..jsou skvely peceny v troube s oliv olejem a treba rozmarynem
brambory varit v kazdym pripade(nejlip ve slupce)
josefka psala, ze pro telo je stravitelnejsi varena mrkev a i rajce je lepsi tepelne upravit..k masu to treba delam, ale do salatu samozrejme ne
mrkev napr. naloupu na kolecka a lehce na masle osmahnu a nakonec pridam med
rajce je super peceny v troube soucasne s masem(cibuli, cuketou, cesnekem..napriklad)

jeste mam jeden spenatovej tip...uvari se brambory ve slupce a nakraji na osminky(pokud je slupka hnusna, tak se oloupe), rajce se nakraji na vetsi kousky(nebo pouzit susene nalozene v oleji), zelene fazolky se lehce spari, na taliri se vsechno promicha se spenat listy a prelije dresingem: jogurt, oliv olej, citr stava, pepr, sul, hrubozrnna horcice(mozny pridat kapku medu)...tohle je vyborny treba k nejaky rybe a nebo samotny(muze se do toho jeste pridat vareny vejce a pokud clovek nema rad zloutek vcelku, tak ho muze rozmixovat do marinady)
5. srp 2009 ve 12:04  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
 Rosi, někdo plánuje po svatbě děti, vy společnou troubu, jo? emoticon Z mé zkušenosti fakt půl kila stačí, přišlo mi to tak akorát, určitě jsi taky zvyklá na méně sladké.

Právě jím fajn jídlo z cizrny - podusila jsem čtvrtkolečka cukety (tu mám ráda dost měkkou), přidala papriku (čerstvou), malinko zakápla kečupem (kdo nechce, dá rajče) a vmíchala vařenou cizrnu a česnek.
5. srp 2009 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
  • Svatba byla 29. července 2006
    Libochovice, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
 ja marmelady vubec nedelam, ale tady se prodavaji nejake, ktere jsou uplne bez cukru a jsou slazene nejakym jablecnym koncentratem a agave syrupem.

Jinak jsem zjistila, ze jsem si navykla na malo sladke veci, jak jsme byli na dovce, tak jsem ochutnavala tamni zakusky a fakt jsem je nemohla, jak byly sladke .... dokonce i manzel se tesil na moje pecivo. Do peciva, ve kterem mam ovoce uz vubec nepridavam cukr.

Taky si ted pochutnavam na cizrne - zbyla mi ryze, tak jsem do ni vyklopila cizrnu z plechovky, tunaka, nakrajela jsem tam nejake zelene listy, rajce, cibulku a papriku a olivy a mohla bych se toho uzrat a je to za pet minut hotovy a nemusi se to zahrivat.
5. srp 2009 ve 14:21  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
 I u nás se dají koupit džemy bez cukru - značka St. Dalfour:
http://www.e-namaste.cz/katalog/vyrobci/st--dalfour

Já si alibisticky říkám, že tam dávám aspoň cukr třtinový emoticon
5. srp 2009 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 to je palka za ty dzemy. hrozne rada bych videla, jak se to vyrabi ..... cukr hraje dulezitou roli pri zelirovacim procesu, nejak mi nedochazi, ze to zzeliruje ....
5. srp 2009 v 19:29  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 zrovna bastim brambory na loupacku s morskou soli, provencalskejma bylinkama, maslem a cesnekem a nikdo me neprudi, at si k tomu dam klobasu emoticon
ty dzemiky dalfour si kupuju, kdz je svatek, jahodovej a malinovej mi chutnaji nejvic emoticon
14. srp 2009 ve 22:22  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
czjana
21
Registrovala se 3. listopadu 2007 na beremese.cz. Přidala 269 příspěvků a 2 alba. Má 10 přátel. San Francisco, USA.
fotoportrét
fotoportrét
czjana
21
Registrovala se 3. listopadu 2007 na beremese.cz. Přidala 269 příspěvků a 2 alba. Má 10 přátel. San Francisco, USA.
 Holky, vcera jsem udelala uplne uzasnou a hlavne rychlou veceri.
Na panvi jsem udelala lososa (steak), ktereho jsem osolila, posypala harmonii chuti a dala na panev, nejpve delala na strane s kuzi (asi 4 min na mirnem ohni) a pak ten vrch posypala susenym koprem, prevratila, a delala dalsich 4-5 min. K tomu jsme meli salat s nakrajenou broskvi, plisnovym syrem a mandlema, ani jsme k tomu nepotrebovali dresink! Bylo to mnam a zdrave pro zivot emoticon
14. srp 2009 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 josefko, ted je na tema dzemu v apetitu test..a o tomhle dzemu tam pisou, ze se do nej pridava hroznova stava
ja kupuju pro m visnovej a je fakt moc dobrej s celyma visnema, prej je to v bio kvalite, coz jsem nikdy nezaregistrovala, protoze se prodava v normalnich regalech treba tesca

rosi, klobasa emoticon m na nich obcas ulitava a kdyz ochutnam, tak to ve mne uz nevyvolava zadny prijemny pocity, je to fakt docela zvlastni, i kdyz samozrejme dlouhodobej proces odbouravani navyku, protoze jsem byla klasicky vychovana na spekaccih, ze joemoticon

czjana, harmonie chuti..to bude asi neco specifickyho u vas, ne?

ja mela dneska taky lososa..delam ho s platky cesneku, petrzelkou a morskou soli s provensalskym korenim a citr stavou..pecu ho v troube..pod poklici 8minut na 200 a pak dalsich 8minut s troskou vody(dneska jsem tam cvrnkla trochu vina)
k tomu jsem delala jahly...nejdriv jsem osmahla cuketu nakrajenou na platky a ctvrtky se zlutou paprikou, dokud trosku nechytly barvu, zaprasila jsem to kurkumou, pridala naloupany platky mrkve, chilli papricku, nakrajenou nat jarni cibulky a jeste trochu orestovala, k tomu jsem pridala uvareny jahly, dosolila a ochutila stavou z limety
15. srp 2009 v 00:35  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
 Catf, ne, Harmonii chuti vyrábí Maggi a našla jsem toto složení emoticon :
Jodidovaná jedlá sůl 68,2 %, chuťové látky (glutamát sodný, inosinát sodný, guanylát sodný), cukr, sušená zelenina 8,8 % (mrkev, cibule, petrželová nať, celerová nať, bílé zelí, pórek, kapusta, pastiňák, červená paprika, rajčata), rostlinný olej, extrakt česneku, směs koření, aroma zeleniny, barvivo (riboflavin).

Takže, Czjano, pokud to příště chceš mít opravdu zdravé, tomuto přípravku bych se vyhla.
15. srp 2009 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 dneska si dam nejaky ovocicko a zeleninku, catf, s tou klobasou a navykama - mne prvnich par dni s nasima vubec nic nechutnalo, sladky slany, nic, fakt jsem z tech jidel nemela vubec zadnej pozitek, ale pak, protoze nebylo nic jinyho, jsem to zas zacla normalne jist emoticon ale stvou me, fakt emoticon kdyz varim neco zdravyho u nasich, tak si na tom vzdycky najdou tisic much, proc je to hnusny a ze chudak pritel (a rikaji to i pred nim emoticon)
rafli jsme se i ohledne svatebniho menu. Vsichni siroko daleko miluji svickovou, tak jsem si rekla, ze ji objedname na obed a ze ja a zenichuv bratr vegetarian si dame neco extra jinyho (co by patrne nikdo jinej krome nas beztak nejedl). Na to me sprdli, ze at si bracha da svickovou bez masa a ja at si nevymrcuju emoticon emoticon nastesti to jdem domlouvat sami s pritelem, tak bude po nasem emoticon
15. srp 2009 v 10:44  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 aha, no jo maggi..klasika...mne vadi ten glutamat i chutove, hned poznam, kdyz v necem je..chutna to jak instantni emoticon
czjana, mrkni se u vas po msg(monosodium glutamate) free produktech, je to opravdu svinstvo..v usa to driv bylo snad ve vsem koreni, ale doufam, ze uz to taky odbouravaj
..balicek koreni by mel obsahovat jenom bylinky/zeleninu..zadny glutamant, zadny konzervanty ani protispekave latky
15. srp 2009 v 10:47  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 catf - glutamat uz taky poznam, vubec uz nechapu smysl tech dochucovadel, kdyz to jde jednoduse nahradit nebo nedat emoticon ale lidi jsou na to zvykli, humus vseho jsou ochuceny dresinky a zalivky na salaty emoticon
15. srp 2009 v 10:50  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
Registrovala se 22. dubna 2007 na beremese.cz. Přidala 3213 příspěvků. Má 14 přátel.
  • Svatba byla 28. července 2007
    Na Lipnici
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
Registrovala se 22. dubna 2007 na beremese.cz. Přidala 3213 příspěvků. Má 14 přátel.
    Na Lipnici
 mně teda dochucovadla do kuchyně nesmí emoticon doma jsme to nikdy nepoužívali, mamka je ujetá na koření a bylinky, má plnou zásuvku kořenek a mně to vždycky přišlo zcela normální... já mám kořenek přes 20 a nestačí mi emoticon takže vždycky radši dochucuju kombinací koření než nějakou směsí... emoticon
15. srp 2009 v 11:12  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
 Taky mi takové věci do baráku nesmí. Dodnes mám v paměti, jak se mi spolužáci na výletě ve čtvrté třídě smáli, že jsem neznala takové to tekuté maggi emoticon
15. srp 2009 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
    Na Lipnici
fotoportrét
fotoportrét
chaarleene
    Na Lipnici
 hm, tak to děda si vždycky do polévkového talíře prolisoval stroužek česneku a zakydal to tak dvěma lžícema Maggi a na to si teprve nechal nalít polívku emoticon a nikdy nezapomenu, jak si narval maggi do babiččiny výborné koprovky emoticon
15. srp 2009 v 11:44  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 chaar, maggi a koprovka, snad hnusnejsi kombinace neexistuje emoticon
na koreni a bylinkach taky ujizdim emoticon
smesi jsou dobry pro lidi, co treba moc nevarej nebo neexperimentujou, ale maj radi urcity jidla..napr indicky smesi nahradi treba deset individualnich koreni, takze tady se to sikne

podle me ten glutamat prebije uplne vsechny ostatni chuti...pamatuju si, ze u prace jsme meli cinskou restauraci - fast food - kde meli dvacet stejne chutnajicich jidel diky glutamatu emoticon emoticon
15. srp 2009 ve 12:45  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 a ja jsem objevila lozisko molu emoticon emoticon segriny sypane ovocne caje emoticon emoticon emoticon
15. srp 2009 ve 13:26  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš