Menu Forum

Zdravé vaření. A co na to Váš drahý?

15. říj 2015  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
Registrovala se 14. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 2394 příspěvků.
  • Svatba byla 25. června 2005
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 hermi, jsem hrozna, ja vim emoticon
obcas dostavame od nasich dzus z jejich vlastnich jablek (samo, ze tam jsou nejaky konzervanty a tak), oni je nekam odvezou a privezou si uz ve vlastnich lahvich stoceny..ale ten rozdil mezi nimi je neskutecny (v barve,chuti i konzistenci), to jsme cumeli emoticon
31. kvě 2009 v 17:45  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
Registrovala se 2. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 1458 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Šumperk.
  • Svatba byla 26. července 2008
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
Registrovala se 2. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 1458 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Šumperk.
    Region Brno
 Mio, to je fakt, myslela jsem to jako alternativu k uzenýmu masu, co by Ti chybělo, pokud bys tu zelňačku s tempehem jedla jednou za čas, ale vypustit uzený všechno je samozřejmě lepší volba emoticon

Stázi, teď jsem dostala na šťávu z jablek neskutečnou chuť díky Tobě, ale mám v ledničce jenom 3 jablka emoticon emoticon
31. kvě 2009 v 18:31  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
Registrovala se 2. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 3385 příspěvků. Má 33 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
Registrovala se 2. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 3385 příspěvků. Má 33 přátel.
 Stázi, my máme mošt bez konzervantů, tchán odveze jablka do naší malé místní moštárny, tam je nechá vylisovat, mošt doveze v kanystru, přelije do lahví a zmrazí, takže tam není nic špatného (a jablka neošetřujeme chemicky a před moštováním se myjou). Možná by stálo za to koupit srovnatelný produkt a vidělo by se.
31. kvě 2009 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
Registrovala se 29. září 2007 na beremese.cz. Přidala 4792 příspěvků a 1 album.
  • Svatba byla 8. září 2007
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 hermi, to s tim maslem me presne napadlo, ale nam to bylo vsem hned jasny, ne? emoticon

o tom testu se psalo i v apetitu, diky zemance emoticon

taky jsem tam vycetla, ze je k mani novy bio mliko amalka ve skle..plnotucny nehomogenizovany - to budu asi kupovat do ranniho kafe
31. kvě 2009 ve 21:01  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 stazi a nebylo by lepsi si koupit odstavnovac?...ja vim..dalsi kram v kuchyni(ve vasem pripade asi prvni kram, ne emoticon )..koupis bio jabka, odstavis..neni z toho zadnej prebytecnej obal na vyhozeni, co? emoticon
ten vitaminator zkusim porovnat se stavou z odstavnovace emoticon
31. kvě 2009 ve 21:05  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 hermi, ja nechtela zpochybnit vas most emoticon ja jen byla nadsena a srovnavala jsem to s tim, co znam emoticon

catf, ja apetit taky dostavam, ale je fakt, ze si tam moc nepoctu (jinak uznavam, ze to je skvelej casopis, ale obavam se, ze to moc dlouho nevydrzi emoticon emoticon)

polovice dzusy nekupuje, on ho prinesl z toho biostylu emoticon mozna na odstavnovac nekdy doje, ale ja to radsi snim cely (to jablko), uvidime casem..
31. kvě 2009 ve 22:04  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Stázi, apetit vychází přes 5 let emoticon Já věřím, že vydrží min. dalších 5 emoticon
31. kvě 2009 ve 22:07  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 tak vydrzet jeste par let mozna muze, ale jde taky o obsah, ze jo emoticon
31. kvě 2009 ve 22:32  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 stazi, co tim mas na mysli?
osobne bych privitala, kdyby se apetit vydal zdravejsim smerem, ale se soucasnou editorku(nebo jak se ta sarze menuje) o tom silne pochybuju..mozna, kdyby se do toho pustila zemanova..

co se tyce trvanlivosti apetitu, tak o tom bych ani nijak nepochybovala..v soucasnem vydani jsou to zajimave recepty v jednoduchem podani(vetsinou).. a pro lidi, co doted jedli ultra nezdrave nebo se odbyvali, je to zmena k lepsimu, pro nas kucharky, co chcem varit jenom zdrave, uz je to spis inspirace co se tyce koreni a kombinovatelnosti ingredienci

pro me je apetit stejne uz z velky casti nostalgie..diky nemu jsem chtela zacit varit a naucila jsem se spoustu veci...zajimavy recepty jsou v milionech na netu..ovsem nakup apetitu kazdej mesic ma stale neco do sebe
1. čer 2009 v 00:09  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 a tady receptik na jednoduchy ala thajsky(duck) kari

nakrajela jsem tri maly mrkve na tenky kolecka, cca 250g kachnik prsou(bez kuze) na tenky platky, dala jsem to osmazit na dve lzice arasidoveho oleje, dve lzicky cerveneho kari thai choice, tretinu chilli papricky, opekala jsem, dokud maso nezbelalo z obou stran(staci cca 2minuty), pridala jsem plechovku kokosoveho mleka thai choice(takova mini plechovka svetle tyrkysovy barvy..to mleko je v ni zcasti voda a z casti smetana), prisypala jsem hrst hrasku a kukurice, pridala trosku vody, aby bylo hodne omacky(pri pouziti vetsi plechovky mleka to asi nebude ani potreba), povarila cca 5minut na mirnou teplotu, pridala nasekany tri nate jarny cibulky,jedno rajce(jeste lepsi je par cherry rajcat), hrst listku koriandru..jeste dve minuty povarila, aby se tam prolnula chut koriandru(cerstvyho samozrejme), nakonec jsem to zakapla citronovou stavou(nebo pri vareni pouzit citronovou travu)..k tomu byla jasminova ryze varena ve vode bez soli
1. čer 2009 v 00:23  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
Registrovala se 10. března 2006 na beremese.cz. Přidala 28422 příspěvků a 1 album. Má 2 přátele.
  • Svatba byla 22. července 2006
    Obrad se konal v barokni kapli zamku Valtice a hostina v hotelu Santader v Brne, Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
Registrovala se 10. března 2006 na beremese.cz. Přidala 28422 příspěvků a 1 album. Má 2 přátele.
    Obrad se konal v barokni kapli zamku Valtice a hostina v hotelu Santader v Brne, Region Brno
 ja osobne Apetit miluju emoticon a co se tyce zdravosti i tak ho pouzivam, proste jenom nahradim prisady tema lepsima, ale jako napady jsou dobri
1. čer 2009 v 00:31  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 catf, radsi IP
1. čer 2009 v 01:36  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
 Stázi, jasně, rozumím, žes nechtěla náš mošt zpochybnit, ale chtěla jsem to uvést na pravou míru, aby nebyl házen do jednoho pytle s něčím konzervovaným emoticon Ale já ho stejně skoro nepiju emoticon

Apetit čtu asi 3 roky a připadá mi, že už teď se toho dost opakuje. Ale i tak ho mám ráda emoticon
1. čer 2009 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hana_r
Registrovala se 29. října 2007 na beremese.cz. Přidala 1031 příspěvků. Region Kroměříž.
  • Svatba byla 31. května 2008
    Region Kroměříž
fotoportrét
fotoportrét
hana_r
Registrovala se 29. října 2007 na beremese.cz. Přidala 1031 příspěvků. Region Kroměříž.
    Region Kroměříž
 Dočítám vás od pátku, tak se ještě vrátím k těm porodům. Vzhledem k tomu, že to už delší dobu sleduji, tak znám celkem dost zkušeností jiných rodiček z celé ČR i mimo. V některých porodnicích to funguje v pořádku, rodička je pro ně partner, zásahy s ní konzultují a plní její přání. V jiné porodnici je pro ně rodička s porodním plánem potížistka a na její přání se neberou ohled. Zrovna z olomoucké porodnice utekla kamarádka, protože jí nutili císařský řez kvůli přenášení, i když ona díky STM věděla, že nepřenáší. V jiné porodnici řekli, že jí budou věřit a ona za pár dní porodila spontánně.
Jinak jste tu pletly dohromady pojem dula a porodní asistentka. Dula nemusí mít zdravotní vzdělání, je pouze absolventkou kurzu pro duly, kde se učí, jak rodičku podpořit při porodu, možná nějaké masáže, aromaterapii apod. U porodu slouží jako psychická podpora, snaží se prosadit přání rodičky. Ale nemá kompetence rodičku přemlouvat k nějakému rozhodnutí. Pokud to nějaká dula dělala, jak píše rosina, překročila své kompetence a je to na stížnost u asociace dul. Porodní asistentka má vysokoškolské vzdělání a je oprávněna vést péči o zdravou těhotnou, vést fyziologický porod a starat se o novorozence i šestinedělku.
Miamia, já mám také informace z UK a některé ženy si ji nemůžou vynachválit. Taky hodně záleží, v které části žiješ a jaké máš pojištění. Tam to nefunguje jako tady, že máš nějaké základní pojištění a máš nárok na super péči, je to prostě jiné. Rodička je tam považována za svépravnou rozhodovat o sobě, její přání jsou respektována. Pokud se rozhodne rodit doma, dostane ne péči 2 PA, pokud by došlo ke komplikacím, nikdo jí v nemocnici nebude nadávat do hazardérek, jako je běžné tady. Mně zase příjde jako hnus chování spousty lékařů v ČR.
1. čer 2009 v 10:11  •  Svatba byla v květnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hana_r
    Region Kroměříž
fotoportrét
fotoportrét
hana_r
    Region Kroměříž
 Jé, sorry, to mělo být v druhým tématu emoticon
1. čer 2009 v 10:12  •  Svatba byla v květnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
  • Svatba byla 3. října 2009
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
  • Svatba byla 3. října 2009
    Region Olomouc
 tak v MFD mám kamarádku redaktorku a říká, ať jim nevěříme ani slovo emoticon emoticon emoticon emoticon
1. čer 2009 v 11:28  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
 co je MFD? emoticon
1. čer 2009 ve 12:11  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Mio, Mladá Fronta Dnes emoticon
1. čer 2009 ve 13:04  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 kuskus pro ivett

kuskus pripravit podle navodu
na oleji osmahnout lehce platky cesneku, nastrouhany zazvor, pridat listy spenatu a prepulena cherry a nechat povadnout, vmichat do kuskusu, osolit, opeprit, pridat nekolik lzic citr stavy podle chuti, pridat najkrajeny syr...nejlepsi je zrajici kozi nebo feta..
tenhle recept je fajn treba s veprovou panenkou nebo kurecima prsama

nebo takovej orientalni zpusob..na oleji se osmahne nastrouhana mrkev, par kolecek chilli papricky, zazvor a rozinky, smicha se s kuskusem(pripravenym podle navodu, treba s kouskem cele skorice).. s kozim syrem a masem uvedenym vyse(kure se treba muze osmahnout v tandoori koreni), dochuti se citr stavou, soli, peprem(nejlip ruzovym)

nebo jako priloha k masu..s obrovskym mnozstvim nasekane petrzelky, nasekanymi rajcaty, propasirovanym cesnekem(podle chuti), citr stavou, soli, peprem
1. čer 2009 v 18:22  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
 petuli dekuju, to je sama zkratka furt a ja nevim o cem je rec emoticon
tak jsem udelala takovou zeleninovou sekanou a je to desne dobry emoticon
1. čer 2009 v 19:32  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
Registrovala se 22. dubna 2008 na beremese.cz. Přidala 2295 příspěvků. Má 28 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
Registrovala se 22. dubna 2008 na beremese.cz. Přidala 2295 příspěvků. Má 28 přátel. Region Praha.
 Ahoj holky, tak jsem tu dlouho nebyla, nějak nestíhám emoticon Nezkoušela jste některé karbanátky z červené čočky z Apetitu?
2. čer 2009 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 mia, dej receptik na sekacku emoticon

xpila ..ja a petuli jsme je delaly a spokojenost..jsou akorat mozna trosku casove narocnejsi nez klasicky vareni
2. čer 2009 ve 14:56  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
 catf no nasekala jsem uplne na drobno v kuchynskym robotu zeleninu co jsem mela doma, ja zrovna mela zeli, cibuli, hromadu cesneku, cerstvy bylinky, kvetak a porek, pridala jsem vareny kuskus a hovezi maso ( ale urcite by to bylo fajn i bez masa) sul, pepr a podravku a do toho syrovy vajicka, ja jsem davala 4 ale mozna by to i sneslo klidne 5 a udelal jsem kulaty bochanky a upekla, je to desne dobry a stavnaty emoticon
2. čer 2009 v 15:04  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
 pro me hrozny nezvyk pouzivat vic zeleniny ve vareni nez masa tak experimentuju a hledam recepty, uplne bez masa porad nemuzu m by zacal vrcet ale zkousim aspon aby toho masa byl min nez zeleniny

kamaradka dela bozi plneny papriky bez masa:
nastrouha na struhatku brambory a nejakou korenovou zeleninu a to osmazi na olivovym oleji, ososli opepri a zaprasi paprikou, to naplni do tenkych svetle zelenych paprik a da pect, ke konci peceni na to da zakysanou smetanu a da dopect, je to bozi emoticon
2. čer 2009 v 15:09  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 mia a peklas to v troube a nebo na panvicce?..ja mela vzdycky rada kapustovy karbanatky, co delala mamka emoticon

ty papriky znej famozne, to bych mohla zkusit emoticon

mia v tomhle mam docela stesti, ze m se ciste vegetarianskym dnum vubec nebrani a kdyz ma na obed maso, tak ho uz na veceri nedelam a nebo naopak a to mu taky vyhovuje
zrovna vcera byl s kamosema na drinku a prisel domu a rika, jak jsou vsichni tlusty a on je jedinej hubenej a byl na to hrdej, ze zije zdrave emoticon

v kazdym pripade ty se m nemusis nechat ovlivnit a i kdyz maso varis, tak ho pak nesnis..ja to takhle delam, ze kdyz je maso soucasti celyho jidla(jako napr to kachni kari), tak dam mensi porci masa a vyberu ho vsechno pro m a sobe nedam zadny a nebo jeden kousek na ochutnani(proste podle toho, kolik si myslim, ze uz jsem masa snedla a jestli potrebuju dalsi varku), ale spis varim prilohy se spoustou zeleniny(ryze, brambory, nudle apod. se zeleninou..) a nebo salaty a k tomu zvlast maso a to pak m ma vetsinou steak a ja rybu nebo jenom prilohu, ktera je sama o sobe vlastne jidlo...no a v zavislosti na osobnosti tvyho m uvidis, jestli se za chvili nezacne od tebe trochu "ucit"..ja totiz myslim, ze m si uvedomuje, ze se snazim se sebou neco delat, libi se mu, ze se chci udrzovat zdrava(a potazmo dobre vypadajici) a ze se v tom informuju/vzdelavam a ze jenom nekecam a opravdu se tim ridim a tak mu to potom nepripada tak nelogicke jako cesta pro nej samotneho
2. čer 2009 v 17:05  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
 Jojo, dělám to podobně jako Catf. Běžně vařím bez masa, ale když je manžel na stavbě (a já tem nejsem a jen vařím), vyžaduje maso, a protože tam fakt tvrdě dře, chápu to a vyhovím mu, ale udělám maso jen pro chlapy a sama si ho nedám.
Manžel naštěstí chápe, že pokud chce dlouho a kvalitně žít, je třeba zdravě jíst.
2. čer 2009 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
 pekla jsem v troube, trosku se to rozpada tak je to lepsi nez to otacet na panvi, ono to zkuhne az tema vajickama az se upecou
ty papriky famozni jsou emoticon
2. čer 2009 ve 22:01  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
 tak manza odjel az do soboty tak budu mit jenom zeleninu ryby a ovoce emoticon
3. čer 2009 ve 12:53  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Holky, m. chce večer uvařit bramborovej guláš, jak ho děláváte? Aby to pokud možno bylo ve zdravější variantě, nevím, co ho to popadlo emoticon
3. čer 2009 v 15:43  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
 no musis necim nahradit tu klobasu v tom a zahustila bych zasmazkou z nejake te zdrave mouky, ale co misto toho parku netusim, co takhle vegetariansky parky? nebo kureci maso?
3. čer 2009 v 15:55  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš