Menu Forum

Zdravé vaření. A co na to Váš drahý?

15. říj 2015  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
Registrovala se 29. září 2007 na beremese.cz. Přidala 4792 příspěvků a 1 album.
  • Svatba byla 8. září 2007
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 peti, tak to chapu, psychika v tomhle hraje snad primarni roli emoticon
vzhledem k tomu, ze jsem byla vychovana jako velkej masozravec tak uz pouze fakt, ze jsme maso s m omezili na polovinu je velkej uspech...spis teda kvuli zdravi a castecne i proto, ze vsechno se musi s mirou...hrozne mi vadi prezirani lidstva ve vsech smerech
ono i takovy kure je snad max 8mesicni, kdyz je brany za vykrmeny..taky jsem cetla, ze ten proces krmeni je silenej, uz si nepamatuju kolikrat rychleji to kure roste nez normalne(snad 3x), ze to je i bolestivej proces pro to kure, nehlede na to, ze zije v prostoru o rozmerech papiru A4..nicmene o vikendu jsem se bavila s babickou a ta mi rikala, ze doma vykrmeny kure chutnalo uplne jinak(hur..ze to maso bylo tuzsi), takze je jasny, ze v tom krmeni neni nic extra dobryho..my jsme teda s m kure hodne omezili(byvala to nase nejcastejsi volba)..ted jim ja primarne lososa a m hovezi steak(kdyz uz jsem mu to zatrhla pravidelne, tak si ted alespon chce vychutnat kvalitu emoticon ), obcas delame to jehneci..
..z hlediska vyzivy je pak jehneci maso zdravejsi, protoze prave nedochazi k tomuhle stacionarnimu krmeni, ta zvirata maj moznost vybehu...stejne tak je lepsi jist zverinu...k tomuhle prave tihnu..v tomhle pripade je alespon nejaka jistota, ze slo o zver, ktera se premnozila(i kdyz tu regulaci ma zase na starosti clovek a reguluje na zaklade nejakejch pro lidstvo prizpusobenejch kriterii)
26. bře 2009 v 10:54  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kompleta
1
Registrovala se 13. června 2005 na beremese.cz. Přidala 122 příspěvků. Má 117 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
kompleta
1
Registrovala se 13. června 2005 na beremese.cz. Přidala 122 příspěvků. Má 117 přátel.
 catf: ne osmimesicni, ale osmitydenni - za osm tydnu vyroste z ne male kulicky to co pak vidis v krame. Domaci kurata co jsme si na maso chovali vloni byli v podobne velikosti az za 6 mesicu a tvoje babicka ma pravdu, to maso pak chutna uplne jinak
26. bře 2009 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
Registrovala se 2. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 1458 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Šumperk.
  • Svatba byla 26. července 2008
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
Registrovala se 2. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 1458 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Šumperk.
    Region Brno
 To já vím, jak to s těmi kuřátky funguje, píše o tom biohanka i spoustu dalších článků jsem na to téma četla a musím říct, že jsem podstatně omezila i tohle a když kuře kupuju, tak vodňanský, protože bio za pár stovek je síla, a ty, co jsem viděla v makru z abatisu, o těch bych silně pochybovala, že byly o.k., byly slevněný a těžce nazelenalý, vůbec jsem nepochopila, jakto že je měli ještě v prodeji... Takže maso celkově mám docela dost omezený, protože mám výše uvedenej psychickej blok a s tím kuřetem je to tak, jak je. Co mě mrzí, jsou tofu, tempehy apod., protože ty mi to dost vynahrazovaly, ale musím se jim vyhýbat, takže zbývá šmakoun a robi. Masu z farmy se nebráním, anebo domácímu zdroji, ale zabijačky, uzeniny apod. teda neee, a nevím, jestli bych někdy dokázala třeba pár kuřat chovat a pak je (samozřejmě nechat) zabít a sníst.... Těžko.
26. bře 2009 v 11:28  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kompleta
1
fotoportrét
fotoportrét
kompleta
1
 petuli: my jsme zkusmo nasadili vejce kdyz nam kvokala spepice abysme meli nove slipky na snasku. A kdyz se ti vylihne pres polovina kohoutku, tak pak nic jineho nez je vykrmit delat nemuzes...
26. bře 2009 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 kompleta, diky za opravu emoticon no je to proste sila...
a co se tyce vajec, je v novym apetitu taky zajimavej clanek na tohle tema..

kompleta, ta vajicka se pry daj nechat zkouknout odbornikem, kterej pozna, jestli to bude slepice nebo kohout...info od babicky..zrovna jsme debatily na tema "bio" kure, vajicka a ovozel z vlastni zahrady
"na vesnici" celej zivot lidi neco chovaj, aby to pak snedli, takze klepnout naky kure jim vubec nedela problem - timto to neodsuzuju samozrejme..i my ve meste jime, co nekdo zabil..akorat ja sama bych nic zakuchnout rozhodne nemohla
26. bře 2009 v 11:59  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kaculienka
1
Registrovala se 12. srpna 2008 na beremese.cz. Přidala 416 příspěvků.
  • Svatba byla 15. srpna 2009
fotoportrét
fotoportrét
kaculienka
1
 petuli, ja to mela stejne a jak se to bude vyvijet netusim. Byla jsem deset let vegetarian, teda obcas jsem prave snedla neco z domaci produkce sousedu a strasne mi delalo problem kdyz jsem videla treba to stehno na taliri nebo rybu s hlavou, to mi bylo fakt do breku. Nevim proc se to pred par mesici neja zlomilo a nejak problem s tim zatim nemam, dokonce jsem uz i syrove maso vzala do ruky, nakrajela atd, coz predtim neexistovalo. Ale mame maso tak jednou tydne, plus k tomu obcas jeste rybu...
26. bře 2009 ve 22:09  •  Svatba byla v srpnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
arvetka
Registrovala se 15. října 2005 na beremese.cz. Přidala 953 příspěvků. Region Brno.
  • Svatba byla 14. července 2007
    Region Vyškov
fotoportrét
fotoportrét
arvetka
Registrovala se 15. října 2005 na beremese.cz. Přidala 953 příspěvků. Region Brno.
  • Svatba byla 14. července 2007
    Region Vyškov
 ahojemoticon
já to mám s masem podobně jako petuli - ryba s hlavou je prostě zvíře, kuřecí prso je prostě no name flák masa emoticon
každopádně maso nejím, nejede mi a navíc mi po něm nebývá úplně dobře...
27. bře 2009 v 09:03  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 arvet, tak pro tebe a vsechny vegetariany recept, co jsem vcera delala na vecu emoticon

orestujou se dva strouzky cesneku nakrajeny na platky s pulkou zeleny a cerveny papriky nakrajeny na tenky prouzky, platky mrkve(nejlip naloupat loupakem na brambory a pak jeste podelne nakrajet na tenky prouzky), jarni cibulkou(nati) nakrajenou na kolecka, platky zampionu, chilli papricky..na lzici slunecnic oleje z dm a lzici sezamoveho oleje z neprazenych semen(vom fass), prida se zazvor, cerny pepr, drceny kmin(normalni) a celerova sul(spencer), susena petrzelka(domaci)...vedle se na sucho oprazi dve lzice sezamovych seminek a pridaji k zelenine..zastrikne se to nekolika lzicemi sojovky podle chuti a prida se voda podle toho, kolik chce clovek omacky..v hrnicku se rozkvedla lzice kukuricneho skrobu a zelenina se zahusti...nakonec se prida sojovka, sul, pepr a olej z prazeneho sezamu podle chuti a zakapne se citronovou stavou
k tomu se uvari ryzove nudle podle navodu..nudle se pridaji ke smesi a promichaj, aby se obalily omackou
27. bře 2009 v 10:12  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Hmmm emoticon Tohle vypadá výborně emoticon Já jsem taky včera udělala na večeři dobrotu - máme rádi kyselý zelí, takže jsem nakrájela na kostky šmakouna, osmahla ho na pánvi s kořením - sůl, kurkuma, drcený kmín, a pak jsem ho vrstvila v zapékací míse - brambory na kolečka, osolit, opepřit, zakápnout olejem - šmakoun - kys. zelí a závěrem jsem to zalila 3 rozšlehanými vejci. Celé se to peče do změknutí brambor a chutná to výtečně emoticon Původně je to recept mojí sestry s kousky vepřového, ale viz výše emoticon šmakoun v tom byl taky moc dobrej, u něho záleží na ochucení.
27. bře 2009 v 11:04  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 petuli, jaky zeli kupujes? ja se chystam uz dlouho naky koupit a nevim, ktery je bez konzervantu apod.
27. bře 2009 v 11:27  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
Registrovala se 2. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 3385 příspěvků. Má 33 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
Registrovala se 2. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 3385 příspěvků. Má 33 přátel.
 Petuli, jak dlouho prosím trvalo pečení? Vypadá to skvěle a ještě bych zužitkovala zelí od maminky.

Problém s rybou s hlavou mám taky. Kdysi jsem přišla z práce, uklízím nákup a když jsem vlezla do lednice, málem mě trefilo, protože z ní na mě zírali 4 prstruzi, které mi tam dal tchán emoticon K masu mám celkově negativní vztah, skoro ho nejím.
27. bře 2009 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
Registrovala se 22. dubna 2008 na beremese.cz. Přidala 2295 příspěvků. Má 28 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
Registrovala se 22. dubna 2008 na beremese.cz. Přidala 2295 příspěvků. Má 28 přátel. Region Praha.
 Ahoj holky, tak mi konečně přišel Chef Gurmán a jak tam jsou teď kuponky na slevu, tak je tam i 25% sleva na Bio kuchařku od Hanky, tak pro ty, co ji ještě nemají jako třeba já emoticon Taky tam je plno dalších věcí, tak už vidím, jak za ten víkend utratím všechny peníze emoticon V příštím čísle má být speciál o pohance, tak jsem zvědavá, co zas vymyslí...
28. bře 2009 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Catf, zelí kupuju ve zdravým životě na Lidické, je to bio nějaký německý http://www.austriangrocery.com/de/lebensmittel_1/kraut/seeburger_bio-sauerkraut

Hermi, pekla jsem to asi 45 minut, zkoušela jsem píchat do brambor, tak až byly.
28. bře 2009 v 15:33  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 jo petuli, diky..asi to bude muset byt bio, protoze v ostatnich jsou samy hnusy..tak to se na to mrknu nekde ve zdravy vyzive
28. bře 2009 v 19:30  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Určitě catf, když jsem naposledy koupila "normální", tak tam byly siřičitan sodný a disiřičitan draselný, takže šlo rovnou do popelnice...
Hermi, domácí kysaný zelí je jenom čistě zelí + sůl + kmín, nebo se tam ještě něco přidává?
29. bře 2009 ve 13:14  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 holky, tak jsem dneska na vecu delala kaculienky dhal a je fakt vynikajici.. k tomu jsem lehce orestovala spenatovy listy na arasidovem oleji a zazvoru, ktery jsem primichala do celozrnny tesco organic ryze se lzickou curry emoticon emoticon m to strasne chutnalo, mela sem z toho desnou radost emoticon priste mu k tomu udelam jeste indickej chleba taky od kaculienky

ted si jdu namocit pohanku a zitra chci konecne zkusit ty vita placky s rozinkama, kokosem a kakaem ala life food
29. bře 2009 ve 23:15  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
Registrovala se 14. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 2394 příspěvků.
  • Svatba byla 25. června 2005
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
Registrovala se 14. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 2394 příspěvků.
  • Svatba byla 25. června 2005
 jee, tak tohle zeli taky kupujeme, prave ho mame v lednicce emoticon
29. bře 2009 ve 23:49  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
 Petuli, díky! Šlo mi o to, jestli se pečení brambor zelím nějak nezpomalí emoticon (třeba jako se zpomaluje vaření brambor, když se vaří s jíškou). Maminka dává do zelí jen sůl, kmín, cibuli a pár jablíček jaderniček nakrájených na čtvrtky (když zkysajím, mají takovou zvláštní chuť). Nevím, jak to dělají ostatní, ale my žádné chemikálie nedáváme.
30. bře 2009 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
 Jinak tento Tvůj recept udělám příští víkend. Včera jsem vařila cizrnový guláš a hrozně jsme si oba pochutnali (i manžel, který jinak cizrnu nemusí).
30. bře 2009 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kaculienka
1
fotoportrét
fotoportrét
kaculienka
1
 dneska uz zase varime, tentokrat butter chicken a nejaky chutney (rajcatove a koriandrove), tak jsem zvedava.... poreferuju...
30. bře 2009 ve 23:16  •  Svatba byla v srpnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 kaculienka, a nakej dezertik by vas taky mohla naucit emoticon uz se tesim emoticon
30. bře 2009 ve 23:45  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kaculienka
1
fotoportrét
fotoportrét
kaculienka
1
 dezert pry bude na posledni hodine, tj priste... a doufam, ze bude s kardamonem emoticon
31. bře 2009 v 00:11  •  Svatba byla v srpnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
Registrovala se 23. července 2006 na beremese.cz. Přidala 1249 příspěvků. Má 48 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
Registrovala se 23. července 2006 na beremese.cz. Přidala 1249 příspěvků. Má 48 přátel. Region Brno.
 Kaču, hoď pak receptík na chatney, já si dělám taky doma domácí rajčatovo paprikové, ale ráda se přiučím... emoticon
31. bře 2009 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
  • Svatba byla 29. července 2006
    Libochovice, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
  • Svatba byla 29. července 2006
    Libochovice, Region Mělník
 ahojky holky, nic nectu jenom hazu vybornej recept na kure .... jenom jsem zahlidla, ze kaculienka umi vybornej dhal, tak uz se tesim, az si to tu zase budu moct procist
V sobotu mi drzte palce emoticon a tady je ten recept:

kureci prsa jsem lehce osolila v bylinkove soli a obalila smesi: tamari, cesnek, cerstva chilli papricka, recke seno (tak 1/4 lzicky) a horcicna seminka (1 lzicka) a sladka paprika (1 lzicka), podlila hodne vodou a burakovym olejem (asi 1 pollz) a dala na 25 min do trouby. Na poslednich 5 min jsem k tomu pridala cerstve zampiony s cesnekem. K tomu jsem udelala salat z listove zeleniny a naklicenych mungu fazolek a cizrny a jeste trochu hnede basmati ryze smichane s divokou ryzi (tak 3/4 ku 1/4), uvarene se safranem. Zvlast jsem na vode podusila asparagus s paprikou a bylinkovou soli a tumerikem a smichala to s tou ryzi ..... bylo to fakt uzasny.
31. bře 2009 v 18:48  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 ahoj josefko, uz drzim emoticon
31. bře 2009 v 19:05  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kaculienka
1
fotoportrét
fotoportrét
kaculienka
1
 vcera jsem delala kvetakove curry s kesu a hraskem (akorat jsem nemela ani kesu ani hrasek emoticon Moc dobre. Ja vam sem napisu ten puvodni recept, tentokrat ze srilanske kucharky

Kesu se zacnou varit asi ve trech hrnkach vody. Vedle na panvi se hodi na olej seminka horcicna a reckeho kminu, bobkovej list, az zacnou seminka hopsat tak pridat nakrajenou cibuli a pomalicku osmahnout do hneda. Po 20 minutach pridame kvetak ke kesu a trochu drceneho reckeho kminu, kurkumy,coriandru a soli. Povarime asi 5 min. Pridame kokosove mleko a hrasek. Zamichame do toho tu cibuli. Hotove az je kvetak mekky. Podavame s ryzi nebo chlebem.

Jo, ja to nakonec zahustila arowrootem. Pouzivate to taky nekdo?
1. dub 2009 v 05:33  •  Svatba byla v srpnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kaculienka
1
fotoportrét
fotoportrét
kaculienka
1
 slavne butter chicken:

1kg tandoori kurete (tzn nalozeneho a pak osmahnuteho na panvi)
1 plechovka rajcatoveho protlaku (nebo par rajcat ale ty se musi varit delsi dobu)
1/2 hrnku vody
1/2 hrnku kysele smetany
50 g masla
1/2 lzicky chilli
1 lzicka garam masala
1 lzicka cukru
1 lzicka nastrouhaneho zazvoru
1 lzicka cesneku

Rozehrat maslo, pridat rajcata a koreni. Jemne privest k varu, 5 minut povarit. Rozdelat smetanu ve vode a pridat do hrnce. Pridat kure a jemne jeste 5 min povarit. Nahoru pak daji dat namlete mandle.

No zdrave to moc neni s tim jogurtem, smetanou, maslem a cukrem, ale moc dobre emoticon I ona rikala, ze je to dost tezke, ze to ji jenom obcas emoticon
1. dub 2009 v 06:44  •  Svatba byla v srpnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kaculienka
1
fotoportrét
fotoportrét
kaculienka
1
 jeste k tomu srilanskemu kvetaku jsem zapomnela napsat, ze k te cibuli jeste patri strouzek cesneku a trochu chilli
1. dub 2009 v 06:47  •  Svatba byla v srpnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kaculienka
1
fotoportrét
fotoportrét
kaculienka
1
 no a vubec mi nevadi ze to butter chicken nebylo uplne nejzdravejsi, protoze jsem to prave dojedla a oblizuju se az za usima... za to mi to stalo (narozdil treba od svickove emoticon)))
1. dub 2009 v 06:59  •  Svatba byla v srpnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
  • Svatba byla 3. října 2009
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
  • Svatba byla 3. října 2009
    Region Olomouc
 mnam, tak to zkusim o vikendu emoticon emoticon
1. dub 2009 v 07:05  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš