Menu Forum

Zdravé vaření. A co na to Váš drahý?

15. říj 2015  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
Registrovala se 2. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 1458 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Šumperk.
  • Svatba byla 26. července 2008
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
Registrovala se 2. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 1458 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Šumperk.
    Region Brno
 Tak cirrusi mrkni ještě na tohle:

"Sójové nápoje"
Prvními specifickými produkty, které jsou ještě na trhu dostupné, jsou tzv. sójové nápoje - musím však na tomto místě ihned upozornit čtenáře, že konkrétně obsahují pouze směs sušeného kukuřičného škrobu a sójového oleje - to je kombinace sice přijatelná a možná i žádoucí, ale bohužel neobsahuje potřebné bílkoviny, takže není živinově "vyvážená". A nakonec - není to žádné "sójové mléko". Pravidelné použití takového nápoje je příznivé, protože neobsahuje nevhodně působící složky původních bobů ani cholesterol a naopak má vyšší podíl nezbytných mastných kyselin. Ale bílkoviny je nutné doplnit jinými potravinami.
Některé z původních sójových nápojů byly později obohacovány bílkovinami mléčné syrovátky (resp. sušenou syrovátkou), což zvýšilo obsah bílkovin, ale současně došlo k dodávce mléčné bílkoviny a mléčného cukru. Mléčná bílkovina může alergizovat (byť syrovátkové bílkoviny méně než ostatní bílkoviny mléka) Mléčný cukr - laktóza, je vhodný (a nutný, dokonce jako jediný cukr vůbec) pro kojence a batolata či děti přibližně do 7 let, ale později již není nutný, dokonce může vyvolat zažívací problémy. Nicméně stále je to kravský mléčný produkt a mnohým spotřebitelům se oprávněně nelíbí, že to výrobci nezdůrazňují. Pro osoby, které nemají problémy s bílkovinami syrovátky a s mléčným cukrem jsou takové nápoje naprosto vyhovující pokud ne přímo ideální v porovnání s kravským mlékem
Pozoruhodné je, že někteří výrobci již popsanou směs kukuřičného sirupu a sójového oleje jednou nazvali jako "sójový nápoj" (spotřebitel si pak myslel, že se jedná o sójové mléko) a jednou jako "kukuřičný nápoj" přestože složení bylo v podstatě se sójovým identické.

Skutečné "jednodruhové sójové mléko" se vyrábí ze sójové bílkoviny (srážením sójových bobů a použitím pouze takto vzniklého sójového tvarohu).

Podle nových směrnic FDA upravených komisí SAA (americké sdružení sójových potravin) je požadavek na složení tekutého (hotového ke konzumaci) sójového mléka následující:

Sójové mléko tekuté:
Minimálně 3 % sójové bílkoviny (žádné jiné bílkoviny!)
Přibližně 1 % sójového tuku (možnost až na 3 %)
Okolo 7 % celkové sušiny

Tuším, že na českém trhu je dostupný jediný takový výrobek od firmy PROVAMEL.

Koncentrované sójové mléko:
Nejméně 6 % sójové bílkoviny
Okolo 13 % sójového tuku
Asi 14 % celkové sušiny

Sójové mléko v prášku:
Minimálně 38 % sójové bílkoviny
Přibližně 13 % sójového tuku
Okolo 90 % sušiny

Dovoluji si vám, na základě předchozího textu doporučit jediný produkt - tzv. sušené "sójové mléko" s obchodním názvem SOJA MILK EXTRA PROTEIN výrobce ASP Slušovice, skutečně obsahující sójovou bílkovinu, nikoliv sójový olej vázaný na modifikovaný kukuřičný škrob (takový nápoj je na trhu s názvem ZAJÍC a se skutečným sójovým "mlékem" nemá nic společného!).

Říkám si tak, že je dobrý mít přehled emoticon
25. únor 2009 ve 14:17  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cirrusa
Registrovala se 16. listopadu 2007 na beremese.cz. Přidala 597 příspěvků. Má 14 přátel.
  • Svatba byla 10. ledna 2009
    Kaple Nanebevzetí Panny Marie Ostrava, Region Ostrava
fotoportrét
fotoportrét
cirrusa
Registrovala se 16. listopadu 2007 na beremese.cz. Přidala 597 příspěvků. Má 14 přátel.
 No takže chuťové dojmy...není to špatné, ale zdá se mi to málo "hutné", je to takové...no jiné, no emoticon když nad tím tak přemýšlím, tak tohle mi může pomoct omezit kafe na jedno denně...už to není takovýpožitek emoticon
25. únor 2009 ve 14:18  •  Svatba byla v lednu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
  • Svatba byla 29. července 2006
    Libochovice, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
 cirrusa, zkus ryzove mleko, to neni na chut spatne, rekla bych, ze do kafe bude lepsi.
Tohle sojove si uz nekupuj (jestli teda muzu radit), je tam ztuzeny tuk, ktery je spatny a meli bychom se mu vyhybat obloukem - nechapu, ze ho cpou do "zdravych" veci emoticon emoticon emoticon
25. únor 2009 v 17:17  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
  • Svatba byla 3. října 2009
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
    Region Olomouc
 ciru, potvrzuju, ze ryzovy mliko je OK i do kafe emoticon Ja ted ujizdim na biosmetane, pri psani diplomky se proste musi hřešiti emoticon
peti - ten pust je u nas katoliku docela nepromakanej, ale drzim to s pravoslavnou kamaradkou, kde 40 dnu se vubec neji maso (krome nedeli tusim) , cukr, omezuji se i vejce, naopak se ji hodne zeleniny, v podstate veganska strava, trva to ale tusim jen 14 dni. Na Velky patek a Bilou sobotu je hladovka, Jo a taky v pustu nekouřím, což teď teda bude perný emoticon Ostatni pravidla ale dost bulám.
25. únor 2009 v 17:49  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 ale to promavel mliko je taky dobry, kup si takovy to pidibaleni, jinac se ti to v lednici zdrcne.
josefko, kdyz ma nekdo nesnasenlivost mlika tak pociti zmenu i pri tak nepatrnym omezeni jako je vynechani mlika do kafe?? ze mi to pripada jako uplni malililinko!
25. únor 2009 v 17:55  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
Registrovala se 29. září 2007 na beremese.cz. Přidala 4792 příspěvků a 1 album.
  • Svatba byla 8. září 2007
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 rosi, ze se to zdrcne vid? petuli rika, ze ji to v lednici vydrzi klidne 14 dni..jak to petuli delas? emoticon

ja mam suseny sojovy od ASP..obsahuje kukuricny sirup, rostlinny tuk, soja, proteinovy koncentrat, fosforecnan draselny, E472e, oxid kremicity, prirodni aroma
..chtela jsem ho pouzit na ryzovou kasi, ale zatim jsem se k tomu nedostala..zkusim to pouzit jako mleko do kafe,jestli to bude k jidlu

jinak, takhle databaze ecek je fajn na vyhledavani podle cisel i nazvu a je k tomu jednoduche vysvetleni tykajici se bezpecnosti emoticon

josefko, mam 3 druhy curry z tesca ..v thajskem je kyselina citronova a v indickych je citronova, octova a mlecna..zajimavy je, za na tech indickejch je napsano, ze jsou bez konzervacnich latek a na te thajske, ze je neemulgovana..tak tomu ted trochu nerozumim emoticon
25. únor 2009 v 18:32  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 zapomenuty eckovy link
http://www.bezkonzervantu.cz/ecka/databaze-ecek.html
25. únor 2009 v 18:32  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 catf, jo zdrcne se mi to dycky! dik za databazi ecek emoticon
25. únor 2009 v 18:53  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 rosi, jestli nemas vubec zadny enzym na zpracovani laktozy, tak poznas i mleko v kafi emoticon - ja tedy rozhodne emoticon

catf, to te matou, vid? Myslim, ze ani jedna z tech kyselin neni v legislative klasifikovana jako konzervant, tak proto bez konzervacnich latek a emulgovana - to je zpusob smichani tuku a vody, aby se od sebe neoddelovali.
25. únor 2009 v 19:10  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 josefko, jsem z toho paf emoticon

cirrus, myslim, ze v tesco bio rada ma nejlevnejsi sojovy mleko..tak to jen tak pro info..ono se to totiz do kafe trosku prodrazi emoticon
25. únor 2009 v 19:20  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 holky, se jen tresu kdy nam sem vtrhne karkule a vsechno smaze emoticon emoticon
25. únor 2009 v 19:50  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Já nevím, ale ten provamel se mi ještě fakt nezdrc emoticon Je možný, že jsem těch 14 dnů přestřelila, ale deset určitě - na mou duši na psí uši a na to kocouří svědomí taky catf emoticon Schválně, až si koupím příští, si udělám zelenej puntík do kalendáře a pak vám řeknu emoticon

Co se to děje vedle?? emoticon

Máme za sebou bezvadnou večeři a bylo tam tolik přísad, že se mi je teď nechce vypisovat emoticon No v podstatě zelenina, avokádo, vařený brambory a batáty, cizrna tuňák s cereáliema, sůl, koření, citrónová šťáva, hořčice z dm... emoticon emoticon
25. únor 2009 v 19:55  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
Registrovala se 9. října 2007 na beremese.cz. Přidala 1171 příspěvků. Má 18 přátel. Region Vyškov.
  • Svatba byla 23. srpna 2008
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
Registrovala se 9. října 2007 na beremese.cz. Přidala 1171 příspěvků. Má 18 přátel. Region Vyškov.
 Chtěla jsem si včera při mým nájezdu ve zdravé výživě koupit i nějaký sušený mlíko (tekutý bysme nestíhali upotřebit) a dost mě odradily ty Ečka, tož jsem šla s prázdnou... emoticon
25. únor 2009 ve 20:43  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cirrusa
fotoportrét
fotoportrét
cirrusa
 Tož to jsem dopadla, první nákup a hned blbě emoticon Catf, dikza tip,sice se do Tesca hned tak nedostanu, ale zkusim nekoho zaukolovat, at sezene...

Jinak jsme ted byli v Ikei (nemam rada jejich vyrobky, ale jako svatbeni dar jsme dostali poukazku,tak jsem ji chtela upotrebit na svicky,stejne jsme stahli jenom pulku a kdo vi co udelame s tou druhou pulkou emoticon ) ,m dostal hlad, tak jsme narychlo vběhli do Hyperovy a ukořistila jsem ten římský kmín emoticon A stál asi 30 kaček, velký rozdíl opoti Tescu emoticon Ale treba tu cervenou cocku meli stejne velky sacek dvakrat drazsi.....Clovek asi musi koukat co kdekupuje...

Když jsem vysadila teď mlíko (a s ním spojené produkty) na co si mám dát pozoz při kupování ostatníchpotravin? Jsou nějaké chytáky kdy mne ani nenapadne, že tam je mléko a ono tam je?
25. únor 2009 ve 20:55  •  Svatba byla v lednu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
 Co jsem ted zacla studovat obaly, tak se dost blbe nakupuje emoticon Treba me dost stve modifikovany kukuricny skrob, to nebude asi OK?? Treba v detske vyzive...
25. únor 2009 ve 20:59  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
Registrovala se 23. července 2006 na beremese.cz. Přidala 1249 příspěvků. Má 48 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
Registrovala se 23. července 2006 na beremese.cz. Přidala 1249 příspěvků. Má 48 přátel. Region Brno.
 Ahoj holky, teda dneska byl v těch témách takový binec, musela jsem všechno dočíst abych byla v obraze...páč jsem vůbec nechápala o co go.

Muž mně na večeři uvařil dobrou hráškovou polévku, tak mám radost...prima večeře po celém nepovedeném dni. Ani ten Marks jsem dnes nestihla emoticon
25. únor 2009 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 cirrusa, pokud je ve vyrobku mleko, bude oznacene na obalu, pravdepodobne jako: Obsahuje mleko nebo mlecnou bilkovinu nebo neco podobneho. Je to jeden z nejbeznejsich alergenu a musi se proto oznacovat na etikete.
V pripade, ze mas alergii na mlecnou bilkovinu, musis vysadit vse, kde mleko je, pokud je to netolerance k laktoze, tak muzes jist jogurty a syry.
25. únor 2009 ve 21:31  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kaculienka
1
Registrovala se 12. srpna 2008 na beremese.cz. Přidala 416 příspěvků.
  • Svatba byla 15. srpna 2009
fotoportrét
fotoportrét
kaculienka
1
Registrovala se 12. srpna 2008 na beremese.cz. Přidala 416 příspěvků.
  • Svatba byla 15. srpna 2009
 ja taky miluju kardamon... prvne jsem ho objevila pred nekolika ve Finsku, pecou tam takove kynute buchty a do testa se primichava kardamon a pak se to jeste tak nejak bali se skorici... fakt vynikajici, akorat kynute no emoticon

a musim vam se zas nekdy hodit dalsi hodinu vareni, naprosto vynikajici a jednoduche - brambory s rajcaty a kesu a fazolky dusene s korenim...
26. únor 2009 v 00:24  •  Svatba byla v srpnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cirrusa
fotoportrét
fotoportrét
cirrusa
 Josef, myslis, ze ted muzu zkusit jist jogurtya sýry nebo pockat?
26. únor 2009 v 08:11  •  Svatba byla v lednu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
 Kacu, sem s tím, já miluju brambory na všechny způsoby... emoticon
26. únor 2009 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Kaculi, to zní bezvadně! emoticon

Cirrusi, já myslím, že by bylo dobrý, pokud to chceš zjistit, na nějakou dobu vysadit všechny mléčné výrobky a za cca měsíc je po jednom začít nasazovat a pozorovat, jestli ti některý z nich dělá potíže - pokud ti potíže během vysazení vymizí. Ten měsíc je snad minimum, holky mám pocit psaly i na delší dobu.

Gabbi, nakoupíš to v M&S určitě i tady, až budeš mít chvilku času emoticon
26. únor 2009 v 09:35  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cirrusa
fotoportrét
fotoportrét
cirrusa
 Gabbi, kdyby byl zájem, kldině ti nakoupím v M&S tady v OVĚ a pošlu, popřípadě dovezu - ve Zlíně jsem byla naposledy v sobotu emoticon

Peti, já si taky myslím, takže ta Lučina ráno byla asi blbost emoticon No nic, aspoň jsem neumřela hlady emoticon ...Dneska jedu na zkoušku do školy, tak pro sojový mlíko zase nezajdu, tak snad přístí týden jak pojedu z práce emoticon Zatím aspoň ten sojový nápoj...vím, že to není ideál, ale aspoň nepiju to mlíko... emoticon
26. únor 2009 v 09:53  •  Svatba byla v lednu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cirrusa
fotoportrét
fotoportrét
cirrusa
 Ajo koukám, že ty seš z Brna, tak to nic, tam M&S máte taky emoticon
26. únor 2009 v 09:54  •  Svatba byla v lednu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
 Ciru, jsi zlatá, ale tady je MS taky, spíš jde o to, že v Praze mají větší výběr a navíc jsem tam chtěla nakoupit pyžamkoemoticon ale to jsou malé věciemoticon
26. únor 2009 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cirrusa
fotoportrét
fotoportrét
cirrusa
 No my ho tady máme otevřený čerstvě (od prosince), je docela dost velký, navíc dvoupatrový, takže jsme slušně zásobeni...Takže kdyby bylo cokoliv potřeba, pište, jsem vstřícná emoticon
26. únor 2009 v 11:15  •  Svatba byla v lednu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 cirrus, ja bych to udelala jak pise petuli - vysad totalne na mesic tak nejlepe poznas ucinek a pak se vrat k jogurtum a trochu syrum, ale ne tavenym.
26. únor 2009 v 11:27  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ninouche
1
Registrovala se 5. března 2008 na beremese.cz. Přidala 326 příspěvků a 1 album. Region Brno.
  • Svatba byla 9. srpna 2008
    V Rudici
fotoportrét
fotoportrét
ninouche
1
Registrovala se 5. března 2008 na beremese.cz. Přidala 326 příspěvků a 1 album. Region Brno.
    V Rudici
 josefko, chci se zeptat na uzivani Lepicolu - zjistila jsem, ze kdyz to mam vypit (at uz ve vode, v rooibosu...), tak se mi z toho opravdu zveda zaludek - musim si ty 2 lzicky rozpustit v hrozne moc tekutine, resp. to stale dolivat tak, aby se nestihl tvorit ten gel, nez to vypiju... Je tam napsano, ze se to da rozmichat i v jidle, ale - nevadi tomu tepelna uprava? nebo vubec vyssi teplota? neznici se tim ta probiotika v tom?? Dnes rano jsem si to zamichala do ovesne kase (az po uvareni) a tam to nebylo vubec citit a bylo to supr, takhle by mi to vyhovovalo... jde to? dik emoticon
A jeste k tomu, co tu psala myslim herminka? nebo nekdo o tom Zajici... to me dost mrzi, Zajice jsme si oblibili... (ryzovy a sojovy hlavne)... ale neni to tak, ze by primo skodil, ne? ja jsem si overovala ta ecka, co obsahuje, a melo by to byt ok... a lepsi nez mliko asi kazdopadne, ne? Mne totiz pripada, jako by ten text byl trochu reklama na ten druhy vyrobek emoticon
26. únor 2009 ve 13:24  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ninouche
1
    V Rudici
fotoportrét
fotoportrét
ninouche
1
    V Rudici
 aha ne, tak to byla Petuli s tim soj. mlikem emoticon pardon emoticon No, jestli to neni text od vyrobce toho SOJA MILK EXTRA PROTEIN výrobce ASP Slušovice...?
Petuli a ty pouzivas sojove mleko jen "tekute"? zadne susene? nebo mas zkusenost prave s tim soja milkem? dik emoticon
26. únor 2009 ve 13:27  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Ninouche, byl to text od Fořta, on sám by měl snad být nezávislej, i proto jsem ho sem zkopírovala, ale uznávám, že člověk nikdy neví, kdo komu co sype do kapes.
Já sušený nepoužívám, není mi to sympatický a H. Zem. v Biokuchařce píše o možnosti zvýšeného množství fosforečnanů v sušených mlécích.
26. únor 2009 ve 13:50  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hveru
Registrovala se 9. května 2007 na beremese.cz. Přidala 983 příspěvků. Region Brno.
  • Svatba byla 6. června 2009
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
hveru
Registrovala se 9. května 2007 na beremese.cz. Přidala 983 příspěvků. Region Brno.
  • Svatba byla 6. června 2009
    Region Brno
 petuli, ninouche - s tema susenyma "mlikama" ja mam oves milk a coco milk, stridam to napul s tekutyma od alnatury, protoze jsem taky zkoumala ten fosforecnan, kterym se to myslim konzervuje a ten neni nebezpecnej, pokud ho nejis vylozene kazdy den, ze kdyz to das tak 3x do tydne zajice a zbytek tekuty tak klidek... U nas to pry neumi vyrobit bez fosforecnanu (pry moc drahy) a proto to taky nemuze byt v bio kvalite... jen kdybych si ted vzpomela, kde jsem to cetla nebo videla, ze....
26. únor 2009 ve 14:52  •  Svatba byla v červnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš