Menu Forum

Zdravé vaření. A co na to Váš drahý?

15. říj 2015  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
kaculienka
1
Registrovala se 12. srpna 2008 na beremese.cz. Přidala 416 příspěvků.
  • Svatba byla 15. srpna 2009
fotoportrét
fotoportrét
kaculienka
1
 Jo a super presny navod na vareni ryze (long grain nebo basmati) z indickeho vareni - dat to hrnce tolik vody aby cast nad ryzi byla stejna jako delka prvniho clanku ukazovacku (asi lepe zenskeho emoticon Privest prudce k varu, ztlumit na minimum a priklopit, asi za 15 minut hotovo, proste az se voda vsakne, pak jemne promichat (nadzvednout) vidlickou. Fakt to funguje, zkousela jsem dvakrat a ryze byla vynikajici, skoro dole nebyla nalepena... Akorat mi neni jasne jestli to funguje u vsech mnoztvi ryze a sire hrnce, prece kdyz dam to same mnozstvi do sirokeho hrnce tak tam te vody bude moc. No ale proste primereny hrnec na mnozstvi ryze a fungujete to emoticon
24. únor 2009 ve 23:09  •  Svatba byla v srpnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
princezna
Registrovala se 29. května 2005 na beremese.cz. Přidala 4208 příspěvků a 1 album. Má 1 přítele.
  • Svatba byla 30. března 2007
fotoportrét
fotoportrét
princezna
Registrovala se 29. května 2005 na beremese.cz. Přidala 4208 příspěvků a 1 album. Má 1 přítele.
 doma jsme rýži dusily tak že, jeden jrnek rýže a k tomu dva hrnky vroucí vody

když jsem to prubla na tu výšku hladiny podle prstu, tak to taky vycházelo

ale dá se to takhle jen na plynu, ne na elektorplotýnce
24. únor 2009 ve 23:19  •  Svatba byla v březnu 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
princezna
fotoportrét
fotoportrét
princezna
 jo a ještě časy by to chtělo, že
takže od oopětovného varu, 10 minut bez odkrávýní pokličky, bez míchání
vypnout a nechat ještě 10 minut stát, opět bez odkrývání

rýže se nerozvařila a byla krásně sypká

samozřejmě se před tím notně propláchla od škrobů a někdy jsme ji před tím na tuku osmahly, ale není podmínkou
24. únor 2009 ve 23:21  •  Svatba byla v březnu 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kaculienka
1
fotoportrét
fotoportrét
kaculienka
1
 muj recept je na skokeramickou desku ci elektroplotynku (vyzkouseno), plyn nevim
24. únor 2009 ve 23:43  •  Svatba byla v srpnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
  • Svatba byla 29. července 2006
    Libochovice, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
 tak tentokrat se muzu skoro nazvat plagiatorem emoticon - napodobila jsem susenky z Lifefoodu )catf, ty co jsme mela s sebou na srazku):
Ingredience:
100g loupana pohanka
100g rozinky
50g strouhany kokos
50g slunecnicova seminka
½ lzicky mleta skorice
¼ lzicky muskatovy orisek

Postup:
Vse smichat dohromady v mixeru, vytvarovat susenky a pect/susit v troube na nejnizsi moznou teplotu, cas asi dlouhy, ja to delala 30 min a pak jsem psychicky nevydrzela a na 15 min teplotu zvysila.
Kdo nelpite na tom, aby to bylo zivy (jako ja emoticon), tak muzete podle me pect tak 15 min pri 150 stupnich. Melo by to ztvrdnout.

Life food bude podle me mene stedry s rozinkama a seminkama emoticon.

Jinak manzel se ted ksichti na jidlo, ktery jsem udelala - slano-sladko-slanou quinou, je az na facku, jak to ji emoticon . Me to prijde vyborny - a pry mu tam nechutna kardamom emoticon
24. únor 2009 ve 23:57  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 no a vrchol vseho je, ze jsem zaflakala kuchyni i sebe (polila jsem se polevku) a netece voda emoticon
25. únor 2009 v 00:01  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 a to jsem jeste po posilce emoticon
25. únor 2009 v 00:10  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
Registrovala se 23. července 2006 na beremese.cz. Přidala 1249 příspěvků. Má 48 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
Registrovala se 23. července 2006 na beremese.cz. Přidala 1249 příspěvků. Má 48 přátel. Region Brno.
 Josefko, tak s tou vodou máš můj soucit emoticon Dík za recept na sušenky, vypadají moc dobře,

Jink jsem včera prohrabávala starší apetity a našla tam recept na rizoto s houbama a pohankou, tak o víkendu ho zkusím...od včrejška na něj myslím emoticon

Dneska budu služebně v Praze tak mám akční plán vykoupit M&S, jupiii emoticon
25. únor 2009 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cirrusa
Registrovala se 16. listopadu 2007 na beremese.cz. Přidala 597 příspěvků. Má 14 přátel.
  • Svatba byla 10. ledna 2009
    Kaple Nanebevzetí Panny Marie Ostrava, Region Ostrava
fotoportrét
fotoportrét
cirrusa
Registrovala se 16. listopadu 2007 na beremese.cz. Přidala 597 příspěvků. Má 14 přátel.
 No veškeré koření, které doma máme je takové to klasické (chilli pasta, paprika, pepr, nove koreni....), z tech pro mne cizokrajných tu mame toto: kardamon a zatar, coz je teda zalostne malo, ale abyhc se priznala koupil to manzel, zatar pouziva s olivovym olejem kdyz si koupí pitty, z kardamonu si dělá čajík...Jo kdybyste chtěly nějakýčaj, tak to se u nás pomějete, máme cca 35 druhu sypaných, 30 druhy bylinkových, pak nejake ovocne(manzel rika, ze ovocny neni caj , ale vyluh), samotne cerne, jasminove,zeleny jenom jeden (nepijeme)... emoticon

Kez by to tak doma bylo i s korenim emoticon No chystam se dneska do mesta (bydlime na vesnici)si pro novou obcanku (6 tydnu po svatbe - konecne emoticon ), tak se stavimi pro ten Apetit. Nemuzu si pomoct, ale s tim netovym se mi blbe pracuje, vzdy mi vyjede tak maximalne 5-6jidel ve vyhledavaci, neco delam spatne....

Josef: šikovná dcérečka emoticon
25. únor 2009 v 08:05  •  Svatba byla v lednu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
Registrovala se 29. září 2007 na beremese.cz. Přidala 4792 příspěvků a 1 album.
  • Svatba byla 8. září 2007
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 cirrusa, tak chilli pasta, med, citronova stava, sul, pepr emoticon
kardamom je vybornej treba do sladky ryze..napr. svarit kosticky jablek s trtinovym cukrem, skorici a drcenym kardamomem(nebo celym), az zkaramelizuji a primichat do uvarene ryze(i do ni pridat kardamom..ja ho mam dost rada v jakemkoli mnozstvi emoticon )
je skvelej i do slany indie, ale chce to si poridit jeste dalsi ingredience..seminka horcice..bila nebo cerna a rimsky kmin(ten za 130kc se mi zda moc drahej, normalne stoji do 40kc), pripadne recke seno(piskavice)..to je takovej zacatecnickej zaklad..a nebo si kup treba v tescu indickou curry pastu(ve sklenici)..maj ji prave s reckym kminem, koriandrem apod.
a anyz..do vareny ryze

josefko, diky za susenky, uz se tesim emoticon
a ten kardamom tam byl vcelku nebo drcenej? m nesnasi vcelku, kdyz neni v jidle videt, ma na to smulu a vzdycky se mu ho podari rozkousnout

gabbika, kdybys mela cas, tak se stav v myslikove ulici v orientalnim obchode, rekla bych, ze tam je jeste lepsi vyber nez ve spenceru
http://www.ita.cz/farah/kontakt.htm (na strankach neni nic moc info, uvnitr je ale raj emoticon )

mam tip na krasne barevnou ryzi..uvarit bilou basmati a dobre propranou cervenou cocku dohromady(staci lzicka)..vypada to super..oranzove penizky na bilem podkladu emoticon
25. únor 2009 v 08:35  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
  • Svatba byla 3. října 2009
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
    Region Olomouc
 cirru - zkus si udelat kafe s kardamonem a skořicí - do hrnečku (pokud nemáš rovnou džezvu emoticon ) dáš dvě lž kafe, špetku skořice a kardamonu, trochu cukru nebo medu a svaříš s vodou na jeden šálek, je to dobrota, pila jsem to v neděli u kamarádky!
Koukam že ste uplná čajovna emoticon
25. únor 2009 v 08:35  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 josefko, ty si teda plagiátor, jim teď klesnou tržby, krize je, no tos jim zavařila teda emoticon emoticon
ja dneska budu jíst rýži k obědu s nějakou zeleninou podle toho co budou mít v Greenbaru, pač moje zažívání je po víkendové žranici furt bída emoticon dneska máme ale stejně nakázanej půst, tak to zabiju dvě mouchy jednou ranou emoticon emoticon
25. únor 2009 v 08:38  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 catf, ten režovej recept vypadá skvěle emoticon kardamon taky můžu, a to jsem ho objevila teprve nedávno, nevím, jak jsem bez něj mohla existovat emoticon
25. únor 2009 v 08:43  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cirrusa
fotoportrét
fotoportrét
cirrusa
 Rosi, jasne ze mame džezvu emoticon a ne jednu..a milion konvicek, keramickych, sklenenych, kovových... mažel je na to ujetej emoticon Zkusím si to dát, jenom mě tam zaráží ten med, já vůbec nesladím, docela se mi sladká chut hnusi a krom chuti se cukr u kavy stejne pouziva jenom na prebyti horke chuti, ktera je zpusobena unikem tekavých aromatickych latek...

mam dotaz, mazel se me ptal v noci, jestli misto toho sojoveho mlika co mi posilala Petuli je mozno pit kokosove...
25. únor 2009 v 09:43  •  Svatba byla v lednu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
Registrovala se 2. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 1458 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Šumperk.
  • Svatba byla 26. července 2008
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
Registrovala se 2. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 1458 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Šumperk.
    Region Brno
 Catf, dík za odkaz emoticon To jsou teda pálky, ale vybrala bych si razdva emoticon
Malá vsuvka k odšťavňovači - včera mi psali (už tu mou Omegu měli mít na skladě), že prý už je loď se zbožím v přístavu, musí být proclena a zboží dopraveno sem, ale kvůli počasí to tady bude nejdřív začátkem týdne a pak mi ho do 24 hodin pošlou. To je neuvěřitelná zkouška pro mou netrpělivost emoticon - mám ho objednanej už asi 3 týdny. A aromamyš to samý - měla být hned po BioFachu a zatím pořád nic. emoticon Bych si zasloužila cenu pro věčnýho čekatele emoticon

Cirrus, kokosový mlíko je dost tučný - to by chtěl pít nebo používat třeba v kafi apod.? Já si třeba vezmu pár lžiček kokosovýho mlíka od Rapunzelu (ostatní mi nějak nechutnají), abych zahnala hlad nebo chuť na sladký, ale pít to ve větším množští - tuším stázka to zvládá emoticon Dávám ho do jídel a polívek, ale vyloženě jako náhražka mlíka mi to přijde nevhodný.
Vy jste dobří čajomilové teda emoticon Tak vám orientální kuchyně nemůže být až tak cizí, ne?

Rosi, dej si miso polévku, vrací životní energii a jasnou hlavu po konzumaci alkoholu emoticon
Já se na ni chystám už týden... Jo a miso krom jinýho váže volný radikály - prý po Černobylu byla pasta miso v Německu během pár dnů vyprodaná a všichni Němci si to dávali ve velkým.
25. únor 2009 v 09:58  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cirrusa
fotoportrét
fotoportrét
cirrusa
 Pet, no my jsme cajomilci, ale s tou kuchyní to je horší emoticon Zatím náš vrchol byl, když manžel udělal rýžové nudle, kuřecí masičko a osmahl mrkev acibuli s cesnekem...Vse to smichal ve woku, zakápl sojovkou a podával... emoticon moc mi to chutná, je to jednoduché, rychlé a výborné emoticon

To mlíko myslel jako nahrážku, takže to taky padá..
25. únor 2009 v 10:19  •  Svatba byla v lednu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Cirrus, však ho vyzkoušejte, uvidíte sami, jak chutná a jestli byste ho mohli používat i jinak. Já ho používám třeba s jasmínovou rýží (já vařím v páře, ale samo dá se i normálně v hrnci) s kořením, buď s kurkumou, nebo tam přidávám řecký kmín, vločky z řas, nebo jenom sůl - to záleží jenom na tobě, mezitím si ve woku opražím semínka a nori řasu - klidně i bez - můžou být kešu, nakrájené para, slunečnicová, přidám k nim uvařenou rýži a podliju kokosovým mlíkem, chvíli nechám, aby se mlíko dobře nasáklo. Tohle dělám nasucho, protože to mlíko rýži omastí dost.
A k tomu se dá udělat zelenina: na kostičky cuketa (posolená, odkapaná), 2 barevné papriky nakrájené na kostky, může být řapík celeru, rajčata na kousky, cibule, česnek. Na sezamovém oleji osmahnu cib+čes, přidám rajčata, až pustí šťávu tak ostatní zeleninu, míchám, okořením: kari (je ho hodně druhů, záleží na chuti), trochu chilli, mletá paprika (teď máme uzenou emoticon ), kurkuma, mletý kardamon, přidám trochu hořčice - teď máme alnaturu z dm, přiliju kokosový mlíko a ke konci můžeš podle chuti dochutit vinným octem a dosolit.

Ježiš já mám hlad... emoticon
25. únor 2009 v 10:49  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 ja jsem dneska mela rýži s fazolama azuki, uvarila sem si vsechno a pak orestovala cibulku s kari a paprikou sladkou, do toho přidala rýži a fazolky a lžíci rajskýho protlaku a dobrý to bylo emoticon
25. únor 2009 v 10:51  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
arvetka
Registrovala se 15. října 2005 na beremese.cz. Přidala 953 příspěvků. Region Brno.
  • Svatba byla 14. července 2007
    Region Vyškov
fotoportrét
fotoportrét
arvetka
Registrovala se 15. října 2005 na beremese.cz. Přidala 953 příspěvků. Region Brno.
  • Svatba byla 14. července 2007
    Region Vyškov
 petuli
s tou uzenou paprikou jsi mi připomněla, že jsem se několikrát v M&S dívala na uzenou sůl....zkoušel ji někdo?
25. únor 2009 v 10:57  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cirrusa
fotoportrét
fotoportrét
cirrusa
 Uzena paprika????Uzena sul? emoticon jak to chutná?

Rosi, to bylo to jednodenní nasycení ateď už budes hlady emoticon
25. únor 2009 v 11:02  •  Svatba byla v lednu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Rosi, fakt držíš půst až do Velikonoc, jo?

Cirrus, uzená paprika chutná - uzeně emoticon Je to fajn obměna, zejména v zelňačce s uzeným tempehem emoticon emoticon
Mrkni sem, jsou tu i další druhy koření http://www.rojikovokoreni.cz/koreni/paprika-uzena-sladka-44

Uzenou sůl jsme nezkoušeli, ale m. hodně používá česnekovou.
25. únor 2009 v 11:14  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 susenky jsou mnam a kuchyne vypada jako po vybuchu po vcerejsim neteceni vody emoticon

Vcera jsem delala quinou podle Patrika Holforda, coz je docela znamej autor knizek o vyzive a vitaminech atd .... nakrajet stredne velkou cibuli a dva male celery (myslim ten zeleny, to je asi nat, ne?) a dva male porky a osmahnout, pak prilit 300ml vyvaru a 100g quinoy a 4 lusky kardamonu (ja je vyloupla a kardamon jsem trochu rozdrtila, ale ne moc a manzel holt mel tu smulu, ze jich par rozkousl emoticon), dusit na mirnem plameni 10 min, pak se prida stava z pulky citronu, 6 susenych svestek a 30g rozinek a 30g slunecnicovych seminek a zamicha se do quinoy a vari dalsich 10 min.

me to prislo uzasne emoticon
25. únor 2009 v 11:17  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cirrusa
fotoportrét
fotoportrét
cirrusa
 Peti,já třeba taky...ne úplný půst (dle výkladu katolíků si máš odepřít něco co máš rád, takže pokud jídlo není tvou modlou, tak by nějaké postěni od jídla nemělo smysl), ale snažím se vařit jednoduše, maso minimálně...Má to více výhod, například když pak příjdou ty Velikonoce, tak mi maso a spol fakt chutná,protože jsem ho dva měsíce neměla emoticon Navíc je to docela fajn každoroční očista těla po tom zimním žraní emoticon

Koření si značím do záložek, musím se podívat po Ostravě, zda něco takového tu někde nemá shop...
25. únor 2009 v 11:23  •  Svatba byla v lednu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 cirrusa, do toho kafe je skvely vanilkovy sojovy, jak psala petuli..taky jsem fajnsmekr a tohle je fakt v pohode a pak jeste mandlovy, ktery je ale podstatne drazsi...ryzovy bych nedoporucovala, je hodne ridky, to je zas naopak dobry na vareni treba sladky ryzovy kase s tim kardamomem..kokosovy bude dost tucny, taky je otazka, jestli vam bude chutnat kokosovy kafe..
25. únor 2009 ve 12:45  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 emoticon josefko, ja prave kardamom kvuli m drtim v mlynku na pepr z ikea
rika se tomu rapikaty celer..celerova nat je to zeleny co roste nad zemi z ty klasicky bulvy a to se hodi do polevky(vyvar)

ted jsem teprve docetla vsechno a s tim kokosovym mlekem, jak pise petuli...treba osmahnout nakrajene kureci maso na trosku curry pasty(thajske), zalit kokosovym mlekem, pridat koriandr, dosolit a je to..s ryzi je to skvely..
kdybys sehnala citronovou travu a trosku hladkolisty petrzelky, tak muzes taky pridat

taky vam nejde v textovem okenku oznacit celej text(prevence proti ztrate dlouhyho prispevku..)? mne to nefunguje od vcera a docela me to irituje..nevim, jestli je to muj komp nebo obecnej problem emoticon
25. únor 2009 ve 13:08  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Catf, jsem na tom úplně stejně s tím označováním textu, na pc v práci i doma a taky mě to celkem štve - pomáhám si shiftem + šipkama aspoň...
25. únor 2009 ve 13:40  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cirrusa
fotoportrét
fotoportrét
cirrusa
 Majíto nějkaký poroucháný, mě dva dny nefungovali smajlíci, pak zničrho nic jo...No jsemback z města, u nas je snad jen jedna prodejna, měli tam sojové mléko, ale jenom sušené, tak uvidíme jestli to bude poživatelné...

Catf, mandlové mlého zkusím pohledatemoticon To mi zní itak nějak chutněji než sojové...Navíc to sušené je bez vanilky:(
25. únor 2009 ve 13:55  •  Svatba byla v lednu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Cirrus, mohla bys sem prosím napsat složení toho sušeného mléka, co sis koupila?
25. únor 2009 ve 14:02  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 catf, mam stejnej problem s tim oznacovanim a taky me to irituje emoticon

Jinak jsem zacala pomalu nasazovat ovesne vyrobky a dobry, takze alespon rozsirim zase svuj jidelnicek o oves. Psenici, spaldu a zito se hodlam nadale vyhybat emoticon

Catf, myslis, ze curry pastu dostanu v M&S? Je uplne bez adidtiv? M mi sice zakazal davat mu kardamom do jidla, ale zkusim to priste nadrtit a uvidim, co na to bude rikat.
25. únor 2009 ve 14:02  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cirrusa
fotoportrét
fotoportrét
cirrusa
 Petuli: sušený kuku.sirup, částečně hydrogenovaný sojový olej, tepelně upravená soja, regulátor kyselosti, emulgator E471, protispékavá látka - oxid křemičitý, přírodní barvivo karoten
25. únor 2009 ve 14:09  •  Svatba byla v lednu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš