Menu Forum

Zdravé vaření. A co na to Váš drahý?

15. říj 2015  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
  • Svatba byla 29. července 2006
    Libochovice, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
 emoticon super info o cukru a xylitolu emoticon
23. únor 2009 v 17:26  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
Registrovala se 22. dubna 2008 na beremese.cz. Přidala 2295 příspěvků. Má 28 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
Registrovala se 22. dubna 2008 na beremese.cz. Přidala 2295 příspěvků. Má 28 přátel. Region Praha.
 Ahoj holky, tak jsem tu nějak dlouho nebyla, budu se muset polepšit emoticon
Dneska jsem dělala super polívku - osmahla jsem nakrájenou cibuli, přidala trochu červené kari pasty a rajčatového protlaku, nechala zatáhnout, přidala nakrájenou mrkev, brambory a namočenou cizrnu, zalila vodou, nechala chvíli povařit a pak jsem přidala nakrájené kuřecí maso. Nakonec jsem dala plechovku krájených rajčat a na ochucení nasekaný česnek, kousek zázvoru, bylinky a sůl. Je to trochu jak eintopf emoticon
23. únor 2009 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
Registrovala se 29. září 2007 na beremese.cz. Přidala 4792 příspěvků a 1 album.
  • Svatba byla 8. září 2007
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 xpila a jak to chutna, k cemu bys to prirovnala?

ja muzu doporucit bezlepkovy spagety viva mais(koupila jsem na vinohradsky u vitka), jsou 100% kukuricny a bio, ale rozdil od normalnich neni absolutne poznat, jsou skvele tenky a nerozvarej se..jsem z nich nadsena emoticon emoticon emoticon

tip na rychlou vecu nebo obed...osmahne se cibulka, platky cesneku a zampiony na platky..prida se k varenym spagetam vcetne cerstve rukoly a prepulenych cherry, dochuti se peprem a soli pripadne rajcatovym pestem a parmazanem nebo plesnivym syrem typu niva
23. únor 2009 v 18:03  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 jo a jeste jsem zapomnela na bio chipsy Trafo.. m si obcas rad da bramburky, tak jsem si rekla, ze kdyz uz tak uz alespon bio ..a tyhle jsou jemne, chutnaj jak brambory a nejsou presolene..m byl nadsen emoticon
23. únor 2009 v 18:10  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
Registrovala se 2. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 1458 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Šumperk.
  • Svatba byla 26. července 2008
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
Registrovala se 2. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 1458 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Šumperk.
    Region Brno
 Catf, nedávno jsme dělali takový mini kolínka z kukuřičné mouky, tak jsem si na tebe vzpomněla emoticon , taky byly moc dobrý. Hledám alternativy k těstovinám v těchto vodách, protože celozrnný mi nejedou emoticon
To ochucení špaget vypadá lákavě emoticon Osobně moc boloňský apod. rajčatový majdy nemám ráda, tohle by bylo chuťově přesně pro mě (bez nivy emoticon a místo rajčatovýho pesta česnekovo-bazalkový emoticon )
23. únor 2009 v 18:29  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
  • Svatba byla 3. října 2009
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
    Region Olomouc
 zdar!
ja jsem se ted kvuli kamaradove svatbe a oslavam tri dny cpala kde čim hroznym (hlavně jsem se ládovala koláčkama a truffé emoticon emoticon ) a teda jak už jsem tomu upolně odvykla, tak je mi z toho dost blbe emoticon
ALe videla jsem kamaradku co kvuli akne (mela ho fakt dost rozlezly) uplně presla na makrobio a ten rozdil je ted nepredstavitelnej...
23. únor 2009 v 18:50  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 ale vypila jsem za den skoro 20 panáků jakési super extra kvalitní meruňkovice a ráno se mi vůbec nemotala hlava ani mi nebylo blbě, prý byla nějak spešl připravovaná a neobsahovala kromě alkoholu žádný další jedy, který jsou v nekval. alkoholech, to byl fakt zázrak! myslela jsem, že druhej den budu mít kocovinu jak dělo a ono nic.
Nevítě někdo, jak funguje "vyprošťovák"? jako na jaký bázi?
vietnamský zeleniny ani večerky u nás taky nejsou, jen hadry.
23. únor 2009 v 18:54  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 rosi, myslis jako dat si panaka, kdyz mas rano vopici? .. ja mam za to, ze to ma zmensit ten propastnej rozdil mezi nocnim hura pitim a rannim strizlivym probuzenim..neco ve smyslu zmirneni toho prechodu..skoda ze uz nemam takovou brozuru od policie, kde bylo presne napsano jak dlouho se jaky mnozstvi alkoholu odbourava

abych pravdu rekla, ja mam spis pocit, ze to bude spojeny s cukrem..jakoze telo do sebe nacpalo tolik cukru, tak ze si znova zada a clovek se jako citi lip, kdyz se znova napije, ale pritom si nevedomky prodluzuje utrpeni..viz cukrova diskuze na predesle strane..
nevim, ja osobne, kdyz se ozeru, tak druhej den nemuzu chlast ani videt emoticon
23. únor 2009 v 19:07  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 catf, tys mela brozuru od policie emoticon emoticon emoticon snad to nebyl suvenyr ze zachytky? emoticon
ja nechcu nezdravy žradlo ani vidět, a to pěkně dlouho emoticon ještě že ve středu začíná půst emoticon emoticon
23. únor 2009 v 19:15  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 po přežrání i ožrání je prý vhodné naordinovat si bazalkovo-fenyklový čaj, zítra vyzkouším emoticon
23. únor 2009 v 19:15  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Rosi, tys vypila 20 panáků a ještě žiješ??? emoticon Chtěla bych tě vidět kolem 9. večer emoticon emoticon
Na mě teda určitě ranní panák nebo pivko nefunguje, to bych hodila šavli jenom o to dřív (obvykle kolem 6. ráno poprvé emoticon ). Ale už se mi to teda dloouho nestalo, nějak jsem přestala pít... Asi taky díky těm antibiotikům.
Tak se pozná dobrý pití, když je druhej den čistá hlava, to je fajn emoticon Naposledy jsem takle vypila pár panáků slivovice od bráchy, někdy koncem roku.

Večeřím obdobnej salát, jako minulej týden - cizrna, adzuki, mungo, nakrájená půlka bílé cibule a 2 stroužky česneku, nadrobno pokrájená rukola, červená paprika, pórek, jasmínová rýže s mletým bobkovým listem a čerňuchou, mořská sůl, vinný ocet, ořechový olej, mletá šalvěj emoticon
23. únor 2009 v 19:23  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 petuli, text nize jsem to musela zkopcit z kosmetiky, uz nevim, kam co pisu emoticon

petuli, jeste k tem testovinam..taky mi chutnaj tzv cizrnovy vretena(country life)..je to zase kombinace ryzove a cizrnove mouky a diky te cizrne nechutnaj jako klasicke ryzove testoviny a daj se taky pouzit pro italskou kuchyni

dalsi alternativa jsou soba nudle pohankovy, ale to uz je ultra asijska.. musi se dat pozor, aby byly stopro pohankovy, protoze uz jsem jednou koupila smes psenice a pohanky
pak jsem videla nudle ze sladkych brambor v tescu, ale byly silene drahy..mela jsem je u nas v noodle, jak chodi i stazi, a jsou taky moc dobry..nudle ze sladkých brambor se zeleninou, černými houbami, sezamem a řasou Nori

no a samozrejme testovin z ryze je hafo tvaru...ty mi taky hrozne vyhovujou, protoze jsou rychly a chutny

rosi, je nevim, odkud se ta brozura vzala emoticon
23. únor 2009 v 19:29  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 ted se omlouvam za superdlouhej prispevek, ale prislo mi to zajimavy cteni..pry je nejlepsi konzumovat potraviny s GI do 50

Zdroj: Rick Gallop - GI dieta - Jak zhubnout natrvalo a bez strádání, Jak snížit riziko kardiovaskulárních nemocí a cukrovky, nakladatelství Computer press

Není tomu tak dávno co jsme slýchali ze všech stran doporučení zvýšit spotřebu komplexních sacharidů, konkrétně tedy těstovin, rýže, brambor, pečiva a dalších obilovin. Tato snaha vycházela z logického předpokladu, že pokud chceme snížit spotřebu tuků, musíme je nahradit něčím jiným a sacharidy se zdály být tím nejvhodnějším zástupcem.

Postupně ovšem klinická praxe začala odhalovat nové skutečnosti. Bylo zjištěno, že některé sacharidy zvyšují hladinu krevního cukru více, jiné méně. Čím více po jídle stoupne glykemie, tím více se musí vyplavit inzulínu (hormonu, který produkuje slinivka břišní). Čím více inzulínu, tím větší je tendence k ukládání tuku v organismu.

Lze tedy říci, že pokud budou dva lidé držet dietu o stejné energetické hodnotě, zhubne více ten, který bude jíst potraviny s převážně nižším glykemickým indexem. Různé potraviny se stejným množstvím sacharidů mohou mít v praxi odlišný glykemický index, protože vedou k rozdílnému vzestupu glykemie. Nejvyšší glykemický index mají potraviny tvořené především jednoduchým cukrem - glukózou ( bílé pečivo, bagety, hamburgery, pizza, koblihy apod.), naopak nejnižší je glykemický index potravin s vysokým podílem komplexních sacharidů.

Je-li v potravě obsaženo velké množství glukózy, pak tělo vyloučí do krve velké množství inzulínu. To vede k následnému prudkému snížení hladiny cukru v krvi. Navíc inzulínu trvá poněkud déle, než se jeho vyplavování do krve zastaví. Výsledkem je velmi intenzivní pocit hladu, který má člověk nutkání okamžitě utlumit a to čímkoliv. Pokud tento pocit utlumí opět potravinou s vysokým glykemickým indexem, dostává se do začarovaného kruhu a dojde u něj s pravděpodobností rovnající se téměř jistotě ke vzniku nejen obezity, ale i inzulínové rezistence (necitlivost těla na určitou hladinu inzulínu) a vzniku hyperglykémie 2. typu.

Konzumace potravin s nízkým Gl je výhodná pro všechny zdravé lidi jako prevence civilizačních chorob. Nejvíce ostražití by ale měli být lidé obézní, diabetici a také ti, u nichž se vyskytují srdečně cévní choroby v rodinách a tudíž mají k získání těchto nemocí genetické předpoklady. Je totiž potvrzeno, že chronicky zvýšená hladina inzulinu v krvi (hyperinzulinémie) je samostatným rizikovým faktorem pro vznik kardiovaskulárních nemocí.

Glykemický index je číslo, které udává procentuální rozdíl ve vzestupu glykémie vyvolané danou potravinou k hladině glykémie vyvolané glukózou. Vychází se z hodnoty glykemického indexu glukózy, která má hodnotu 100. Stručněji a jednodušeji řečeno - glykemický index udává schopnost sacharidové potraviny zvýšit hladinu krevního cukru. Udává tedy, jak rychle se potraviny t

ráví a přeměňují na glukózu - zdroj naší energie. Čím rychleji je jídlo stráveno, tím vyšší má glykemický index. Podle tohoto indexu má glukóza (nejjednodušší sacharid) 100 bodů a všechny ostatní potraviny se hodnotí v poměru k tomuto číslu.

Příklady:
Potravina - GI
Pivo - 110
Glukóza - 100
Rýžová mouka - 95
Brambory pečené v troubě - 95
Smažené hranolky - 95
Bramborová kaše - 90
Předvařená rýže - 90
Med - 90
Mouka pšeničná - 85
Meloun vodní - 75
Cukr (sacharóza) -70
Kukuřice - 70
Předvařená neslepitelná rýže - 70
Coca cola - 70
Nudle - 70
Celozrnný chléb - 65
Brambory vařené ve slupce - 65
Klasická zavařenina - 65
Banán - 65
Pomerančový džus průmyslový - 65
Bílá dlouhá rýže - 60
Slané sušenky - 55
Máslové sušenky - 55
Normálně vařené bílé těstoviny - 55
Mouka z pohanky - 50
Palačinka pohanková - 50
Sladké brambory - 50
Kiwi - 50
Rýže tmavá natural (hnědá) - 50
Čerstvý hrášek - 40
Hroznové víno - 40
Šfáva z čerstvého pomeranče - 40
Přírodní jablečná šfáva - 40
Chléb žitný celozrnny - 40
Těstoviny celozrnné - 40
Fazole červené - 40
Hrách sušený (vařený) - 35
Mrkev syrová - 35
Jogurt - 35
Jogurt light - 35
Pomeranč - 35
Hruška,fík - 35
Meruňky sušené - 35
Mléko (polotučné) - 30
Broskev - 30
Jablko - 30
Fazole bílé - 30
Fazole zelené - 30
Čočka hnědá - 30
Marmeláda ovocná bez cukru - 30
Čokoláda hořká 70 % kakaa - 22
Čočka zelená - 22
Loupaný hrách - 22
Třešně - 22
Švestka, grapefruit - 22
Sója (vařená) - 20
Burské oříšky - 20
Meruňky čerstvé - 20
Ořechy vlašské - 15
Cibule - 10
Česnek - 10
Zelenina kořenová, saláty, houby - 10
23. únor 2009 v 19:33  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 To je zajímavý srovnání, dík catf emoticon Nejvíc mě zaujalo, jak nízkou hodnotu má 70 % čokoláda, to je dobrá zpráva, ne? emoticon
23. únor 2009 ve 20:40  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 catf, super seznam emoticon diky
23. únor 2009 ve 20:47  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 jo ta cokoska mi udelala radost emoticon
23. únor 2009 ve 20:48  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
Registrovala se 23. července 2006 na beremese.cz. Přidala 1249 příspěvků. Má 48 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
Registrovala se 23. července 2006 na beremese.cz. Přidala 1249 příspěvků. Má 48 přátel. Region Brno.
 Rosi> ty jsi zviře...já mám zánět hlasivek a chraptím jak blázen, naštěstí už to povoluje. Dala bych si slivovičku, máme domácí, taťka pálíemoticon
23. únor 2009 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
 Jinak dostávám brutání jarní chutě, v Tescu jsem viděla rukolu tak špekuluju co z ní udělám...
23. únor 2009 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 petuli - sem to pila postupne, jenzue voni do me nalili dva panaky jeste pri snidani pred obradem emoticon no zajimave to bylo emoticon emoticon
gabi - jarni chute na me jdou taky, bohuzel se tykaji cigaret a ne rukoly emoticon
23. únor 2009 ve 20:55  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Gabbi, v M & S mají skvělej dresing dýňě + citron, s takovým zbouchám balíček rukoly razdva emoticon
23. únor 2009 ve 20:59  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 ve vom fass maj taky bezvadny palenky..jsme tak vyresili spoustu vanocnich nakupu
jeste ted mam dvacetiletou whisku a liker ze sampanskeho, ktery cekaj oslavence emoticon
23. únor 2009 ve 21:34  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
 Catf, těžko říct k čemu bych to připrovnala, je to něco na způsob rajské polívky, ale jak je tam ta cizrna, kari pasta a zázvor, tak je to takový hodně vylepšený emoticon Měla jsem ji dneska k obědu i k večeři a už se těším na zítra, až si ji zase dám, jedem totiž na hory, tak se pak večer bude hodit emoticon
23. únor 2009 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kaculienka
1
Registrovala se 12. srpna 2008 na beremese.cz. Přidala 416 příspěvků.
  • Svatba byla 15. srpna 2009
fotoportrét
fotoportrét
kaculienka
1
Registrovala se 12. srpna 2008 na beremese.cz. Přidala 416 příspěvků.
  • Svatba byla 15. srpna 2009
 ted jsem dostala tip od jednoho Taiwance, ze pry kdyz chcete aby bylo maso krehke, ma se posypat (omarinovat) v jedle sode (asi tak lzicka na kilo masa)... jeste jsem to ale nezkousela...
24. únor 2009 v 00:50  •  Svatba byla v srpnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 kaculienka, to je skvelej tip emoticon
24. únor 2009 v 09:37  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
 Peti, diky za tip, zitra jedu pracovně do Prahy tak tam snad stiihnu vlítnout...nebo ho mají i v Brně?
24. únor 2009 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Gabbi, my ho kupovali právě v Brně, myslím, že tam bude pořád - pokud nějak neobměňují sortiment.

Kaculi, díky za tip, nepoužívá se takhle i kukuřičný škrob?
24. únor 2009 v 09:53  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cirrusa
Registrovala se 16. listopadu 2007 na beremese.cz. Přidala 597 příspěvků. Má 14 přátel.
  • Svatba byla 10. ledna 2009
    Kaple Nanebevzetí Panny Marie Ostrava, Region Ostrava
fotoportrét
fotoportrét
cirrusa
Registrovala se 16. listopadu 2007 na beremese.cz. Přidala 597 příspěvků. Má 14 přátel.
 Sorry, že vám sem lezu, ale potřebuji poradit - od včera užívám Psyllium, ale jsem teď strašně roztěkaná, jakoby unavená. což normálně nebývám - může to být tím psy.?Popřípadě tím, že ho vesele zapíjím kavou s mlékem?? Dík
24. únor 2009 v 10:07  •  Svatba byla v lednu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 cirrusa emoticon kavou s mlekem - to se brzy muzes dockat zacpy emoticon. Zapijej ho vodou a pij vice vody nez normalne

Ten GI neberte zas az tak vazne, ma docela silne nedostatky. Nezahrnuje mnozstvi cukru v dane potravine, jak rychle se cukr uvolnuje (napr brambory ve slupce uvolnuji cukr pomaleji nez bez slupky) adt .... tak vymysleli tzv. Glycemicky Load (GL), ktery je zalozen na rychlosti uvolnovani cukru, ale ma zase dalsi nedostatky, takze asi prijdou s necim dalsim emoticon
24. únor 2009 v 11:16  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cirrusa
fotoportrét
fotoportrét
cirrusa
 Josef, tak aspoň bylinkový čaj by šel? Mě je z té vody uplně blivno:(
24. únor 2009 v 11:19  •  Svatba byla v lednu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Cirrus, zkus si ho rozmíchat ve 2 dcl naředěného jablečného moštu, nebo nějaké zředěné čerstvé ovocné šťávy. V tom moštu 1:1 s vodou se to podle mě dá nejlíp zvládnout. Kafe s mlíkem nejšťastnější řešení nebude, to se musí střeva divit emoticon Jednak káva odvodňuje a při užívání psyllia máš naopak zvýšit příjem tekutin a jednak podle mě káva působí přesně opačně - co vlastně chceš upravit? V době jeho užívání bych kávu co nejvíc omezila, nebo úplně vynechala...
24. únor 2009 v 11:38  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš