Menu Forum

Zdravé vaření. A co na to Váš drahý?

15. říj 2015  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
Registrovala se 2. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 1458 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Šumperk.
  • Svatba byla 26. července 2008
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
Registrovala se 2. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 1458 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Šumperk.
    Region Brno
 Stázi, já jsem ale přeci nemyslela, že bys chodila na stánky nakupovat hadry emoticon Jenom jak jsme se bavily, mě napadlo, že myslíš všeobecně tyhle, protože jak gabbi potvrdila, tady kamenný viet. fakt nejsou.

Catf, v tom koláči není mouka, v originále se jmenuje "kokosový koláč utopený v pomerančové šťávě":
250 g strouhaného kokosu
250 ml šťávy z pomerančů (ananasu apod. - s odšťavňovačem se dá udělat spousta variací emoticon )
v receptu je 250 g přírodního cukru, medu, jav. sirupu nebo pod., ale dala jsem včera jen 60 g a bylo to v pohodě
4 lžíce kokosového tuku
6 čerstvých vajec - žloutky do těsta a bílky ušlehat na sníh

Kokos se zalije šťávou a nechá alespoň 30 m stát, aby ji nasál. Přidá se cukr, tuk a žloutky a promíchá. Opatrně se vmíchá sníh z bílků a peče se podle velikosti formy a tloušťky koláče 25 - 45 minut (včera jsem je dělala jako muffiny a stačilo těch 25).
Potom hveru vymyslela dobrou variaci - zalití pudingem a pokladení ovocem. Já jsem včera muffinky zalila pudingem až na talířku a ozdobila kolečky banánu posypanými skořicí
http://picasaweb.google.cz/Drdlikovi/NaseVareni#5305257358955514130

Včera jsem našla tenhle recept na mandlový (ořechový, arašídový...) máslo:
1,5 šálku ořechů
špetka soli
2 polévkové lžíce medu

Ořechy po krátkém zahřátí na sucho v troubě na plechu (až zavoní) vložíme do mixéru. Směs se postupem času začne od spodu uvolňovat a získávat pastovitou konzistenci. Mixujeme na hladko, potom přidáme med a pokračujeme ještě chvíli v mixování.

Hledala jsem totiž na netu, líbil se mi josefčin recept na ty kuličky, ale hotové jsem nikde neobjevila...
22. únor 2009 v 15:14  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
Registrovala se 1. října 2006 na beremese.cz. Přidala 9953 příspěvků. Má 2 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
Registrovala se 1. října 2006 na beremese.cz. Přidala 9953 příspěvků. Má 2 přátele.
 vidíš a mně hveru psala 200 g cukru. taky jsem dala míň, zdálo se mi, že to bude děsně sladký (kokos, ovocná šťáva, pak oslazenej pudink a ovoce). a taky že jo, dala jsem asi 100 g a bohatě to stačilo.
petuli, v čem jsi pekla ty muffiny? máš na to nějakou formu?
teď jsem si vlastně vzpomněla, že jsem kdysi od někoho dostala tu silikonovou formu na muffiny, ale ještě jsem jí nepoužila, nějak k tomu nemám důvěru emoticon je ten silikon v pohodě?

jo catf, mouka tam není, ale petuli už ti odpověděla emoticon já jen, abych nebyla za nevychovance emoticon na tetovací téma radši nekoukám. nemám teda jo? emoticon

co děláte s tím ořechovým máslem? jako na co se používá. vypadá to hezky.
22. únor 2009 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
Registrovala se 14. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 2394 příspěvků.
  • Svatba byla 25. června 2005
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
Registrovala se 14. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 2394 příspěvků.
  • Svatba byla 25. června 2005
 catf, ale ona ta cajova zmrzila nemusi byt vzdycky zelena emoticon a je velky rozdil mezi nimi (jak mezi druhem caje, ze ktereho je, tak mezi vyrobci)..nektery jsou uzasny, nektery nic moc emoticon asi jako se vsim..

josefko, to jsem rada emoticon ne ze bych ti to prala, ale mam to proste s tou aj stejne emoticon
a podel se o vita zkusenosti..cos zkousela a jak moc vam to chutnalo? asi taky neco zkusim emoticon
22. únor 2009 v 15:53  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 To jo, do 100 g max, jinak by to bylo vážně moc. Ale je to zřejmě taky o zvyku, sladký pořád v jídelníčku mám, i když bych ho chtěla eliminovat ještě mnohem víc (hlavně spotřeba medu), ale úplně jinýho druhu, než před cca půl rokem, tehdy by mi asi těch cca 200 g cukru v tom koláči přišlo akurátní emoticon Soudím podle toho, že mi teď těch 60 g přišlo dost, ale m. se potom pozastavil, jestli to není málo sladký...

Na mandlový máslo jsem narazila včera v josefčiným receptu na datlovo/švestkové kuličky emoticon

Formu na muffiny jsem koupila, občas by se hodila i dřív, ale v rámci nákupu surovin na čočkové koláčky jsem si konečně zašla i pro ni emoticon
Ze silikonu mám od mamky formu na koláč, ale nepoužívám ji, taky mám trochu obavu. Nevím přesně, ale ani teflon není o.k. - chtělo by to asi skleněné, nerezové nebo železné formy, já nejvíc používám skleněnou a porcelánovou mísu, ale třeba na ty muffiny jsem nerezovou neviděla.
22. únor 2009 v 15:54  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
Registrovala se 23. července 2006 na beremese.cz. Přidala 1249 příspěvků. Má 48 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
Registrovala se 23. července 2006 na beremese.cz. Přidala 1249 příspěvků. Má 48 přátel. Region Brno.
 Catf, že ty jsi otevřela ten piercingový odkaz v tetovací diskuzi? emoticon emoticon

Jinak mám nejradši skleněné formy, dá se v nich koláč rovnou servítovat a není aspoň zbytečný bordel s nádobím - hlavně jednoduše. Dneska budu péct bábovku, zkopírovala jsem si tu od někoho recept a míním tam dát kokos (tuším že pachatelem tohoto receptu byla Karkul)...se tesim teda emoticon
22. únor 2009 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
 Co se týče těch muffinů, já mám formu teflonovou a je uplne v pohodě, ale dokud jsem ji neměla pekla jsem je normálně v papírových košíčcích a žádnej problém. Silikon mně sympatický není,ale myslím, že pro to nemám žádnej seriózní důvod. Na mimibazaru jsem videla naprotou šílenost: nějaká holčina dávala testo do umytých kelímku od paštiky - takových těch aluminiových, no to jsem teda čučela jak puk, co je to za nápaditost... emoticon
22. únor 2009 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
  • Svatba byla 29. července 2006
    Libochovice, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
 Ted jsem si teda pochutnala na vybornym lososu (namocila jsem ho do smesi - burakovy olej, tamari, cesnek, zazvor a citronova trava a trosku cayenne pepr) a na to dala porek a rajcata a to jsem upekla v troube. K tomu jsem mela zeleninovy slatek a trosku brambor a olizuju se jeste ted az za usima emoticon

ten kolac od petuli jsem delala, hned jak to sem dala poprve, byl vybornej - ja tam uz tenkrat dala asi 80g cukru - resp, 30g xylitolu a 50g rapadury.

stazko, z vitakucharky jsem delala to cokoladove rafaelo, pak kesu-datlove kulicky, pak ten kolac, pak neco s mandlema a rozinkama .... vsechno to bylo mnamkaty emoticon
Catf, nam ten kolac moc chutnal (tak 8/10), tak ho vyzkousej a uvidids, urcite ho nevyhodis.
Jo a uz vim, proc je ti blivno z te tetovaci diskuze - myslim, ze ta holka je masochistka emoticon emoticon

formu na mufiny pouzivam bohuzel teflonovou, jinou jsem jeste nevidela, silikonove taky nejak neverim, ale nevim. V nadobi se teda vubec nevyznam emoticon
22. únor 2009 v 16:27  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
 řekla bych, že catf myslela přesně ty propichovací fotky. já blbec to otevřela a málem se zkácela ze židle. mám sice píchnutý pupík, ale jak vidím jehlu, kácim se emoticon no nic.

petuli, kdysi jsem si chtěla koupit skleněnou formu na bábovku, ale byla dost drahá. mám kameninovou, ale jde to z ní dost často špatně vyklopit.
ten teflon mi taky dost vadí, mám jednu teflonvou pánev a nerada jí používám.
ještě mě napadlo, že mám takové malé kameninové mističky, rozměr přesně na ty muffinky. ale mám jich asi 6, to bych to pekla dlouho (jakože několik várek) a hlavně nevim, jestli by to vydržely... uvádí se, že kamenina vydrží 200°C, ale já se toho vždycky hrozně bojím, že se mi to rozletí po celý troubě a hrozná katastrofa emoticon

gabbi, myslíš tu jáhlovou s kokosem? to si dáš do nosu, je výborná a není vůbec sladká, jen ty rozinky... prostě mňamina emoticon
22. únor 2009 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
 Jo, přesně tu, tak jsem se trefila, žes to byla ty... emoticon
22. únor 2009 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
 ježiš, vy si žerete emoticon emoticon
mně zbylo hrozně moc těch žitných halušek, tak jsem si nakrájela červenou a bílou cibuli, hlavičku česneku, trošku to osmahla na pánvi, přidala halušky a nakonec listový špenát a dýňová semínka.
na talíři jsem to pak pokapala dýňovým olejem.
je to dobrý.
teď vymýšlím, co na zítra do práce k obědu emoticon
22. únor 2009 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
Registrovala se 29. září 2007 na beremese.cz. Přidala 4792 příspěvků a 1 album.
  • Svatba byla 8. září 2007
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 stazi, aha, ja mela zmrzku jen ze zeleneho caje a byla jsem zklamana..myslim, ze to bylo v myiabi sushi, kde jsem ji mela..jine jsem nezkousela

ty piercingovy fotky jsou primo ohavny..na me tohle pusobi hned a zacne se mi delat horko a omdlela bych..to se mi stalo jednou pri cteni hororu od Stephena Kinga..o nakym mandlu posedlym dablem emoticon ..na trech stranach popisoval, jak to nekoho slisovalo..ja to cetla v metru, jela jsem zrovna z vanocnich nakupu..ctu a ctu a pomalu cejtim, ze se mi dela sileny horko a normalne jsem oslepla priblizne na jednu stanici v metru..jeste si pamatuju, ze uz jsem musela vystoupit a chvili jsem sla s davem uplne poslepu(nastesti ten studenej vzduch me z toho dostal)..no a podruhe, kdyz byl m na vyndavani stehu, tak jsme tam byli oba jak zeleny sedmy..on omdlival z pohledu na pinzetu a ja z pohledu na nej emoticon

na muffiny mam z ikea taky teflonovej plech..o silikonu nic nevim, ale zas tolik bych se toho nebala, tyhle materialy musej vydrzet vic nez 200 v troube..

jinak ten kokos kolac zkusim, to mi vyhovuje, ze je bez mouky emoticon a par tech sladkosti z vita uz mam taky vyhlidnuty plus ty pohankovy nepeceny placky emoticon
josefko, takze normalni trtinovej cukr, co si koupim v krame, je rafinovanej?(i kdyz je bio a je na nem napsano prirodni?)..tu rapaduru jsem totiz nikde nevidela emoticon
a jakej je rozdil mezi xylitolem a ovocnym cukrem?

mimochodem, treti den nasledku strudlu pokracuje.. uz mam stavy, kdy zapominam trikrat stejnou vec..dobry ne? jsem normalne asi priotravena nebo co emoticon to me teda vylecilo navzdy emoticon
22. únor 2009 v 17:08  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
 catf, rapaduru mívají v albiu emoticon nebo se dá koupit na bioobchodě, na biosféře ap.
já se toho silikonu bojím, jestli se z něj při pečení něco neuvolňuje. teď mě ale napadá, že mám silikonovej kalich a toho se nebojím. no jo, jenže ten se ve mně nepeče na 200 emoticon emoticon

jsem taky strašnej srab. zrovna včera jsme si se sestřenicí vyměňovaly naše omdlívací historky, poslouchaly nás matky a hrozně se smály, jak chceme jako rodit a chodit na ta vyšetření a odběry krve. říkala jsem mámě, že čekám, až vynaleznou suchý zip (s tím přišla mucha se stázou a já pořád marně čekám).
22. únor 2009 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
 catf http://www.biosfera.cz/bio-nebio-cukr-rapadura-susena-trtinova-stava-300g/produkt/cz/
22. únor 2009 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 catf, myslim, ze trtinovej cukr je trochu vis zpracovanej nez rapadura, ale hadat se nebudu emoticon
Nekdy se prodava hnedej cukr, kterej je normalne bilej, obarvenej karamelem, tak pozor na to.

xylitol je prirodni sladidlo a nevstrebava se do krve, jenom tebou projde (kdyz ho snis moc, tak projde hodne rychle emoticon ), takze se nezapojuje do metabolismu cukru. Je ale dost drahej a v CR jsem ho nikde nevidela, pokud ho najdes, budu rada. Pusobi i proti zubnim kazum.

Ovocnej cukr neboli fruktoza se vstrebava do krve a zapojuje se do metabolismu. Diabetici by meli byt opatrni se spotrebou.
22. únor 2009 v 18:47  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 josefko, tak to bych se ted potrebovala xylitolem nadopovat emoticon

tak to jsem rada, ze to s tim trtinovym nebude tak hrozny ale chapu, ze ta rapadura je lepsi, no pri pristi navsteve zdravy vyzivy ji koupim
neboj, ja si davam bacha na ty barveny "hnedy" cukry..zrovna myslim korunni je bezva priklad emoticon
22. únor 2009 ve 20:59  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alisek (36 r.)
Registrovala se 22. června 2006 na beremese.cz. Přidala 540 příspěvků a 2 alba. Má 35 přátel. Region Chrudim.
  • Svatba byla 1. září 2007
    Ve Slatiňanech, zámecký park, Region Chrudim
fotoportrét
fotoportrét
alisek (36 r.)
Registrovala se 22. června 2006 na beremese.cz. Přidala 540 příspěvků a 2 alba. Má 35 přátel. Region Chrudim.
 ahoj holky, nemáte nějaký dobrý recept na cizrnu???
23. únor 2009 v 08:49  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Ali, cizrnu mám nejraději v různých salátech:
nechám ji naklíčit, pak ji 25 minut vařím v páře, třeba i spolu s adzuki, v míse je potom promíchám, přidám špetku mořské soli a oleje z vlašských ořechů a další dochucení: cibule, česnek, mletá šalvěj, může být i trochu jasmínové rýže, rukola, cherry rajčátka

Anebo uvařená s avokádem, cibulí, česnekem, solí, trochou pepře a citrónové šťávy, cherry rajčátky

Dá se udělat i pomazánka podle Hanky Zemanové z cizrny, tahini, sez. oleje, 4 stroužků česneku, mořské soli a citrónové šťávy. Anebo jako omáčka - cizrna na paprice (recept by ti dala karkulka, tu jsem ještě nedělala, tak ji nemám v hlavě).

Anebo jenom jako zobání, uvařená, lehce posolená a pokapaná dobrým oblíbeným olejem, buráky se můžou jít zahrabat emoticon emoticon

Rapaduru si teď dává m. do kafe, ochutnala jsem ji a brr teda emoticon , má zvláštní pachuť. Ale v kafi ji prý necítí, takže na vaření bude asi taky v pohodě, nebo josefko cítíš to tam nějak?
23. únor 2009 v 09:15  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 tak jeste na tema xylitol...pise se, ze ma o 40% nizsi energetickou hodnotu nez normalni cukr a stejnou sladivost(nekde se psalo ze stejnou, jinde o 20% nizsi) a pri jeho metabolismu neni potreba inzulin
co je zajimavy, je to, ze pomaha proti zubniku kazu plus obnovuje zubni sklovinu, takze je dobry kupovat zvykacky s xylitolem, plus pomaha proti zanetum v ustni dutine - aftum ..

tady je takovej zajimavej clanek o cukru obecne, kdyby to nekoho zajimalo:

emoticon
Drtivá většina lékařů a vědců se shoduje v názoru, že cukr je nesmírně škodlivou pochutinou. V minulých staletích, kdy se řepný cukr průmyslově nevyráběl, lidé sladili pokrmy medem nebo sušeným ovocem. Měli mnohem méně obtíží, než mají dnešní lidé. Ještě na počátku 20. století měli umírající staří lidé všechny své zuby. Dnes velmi těžko naleznete 30-ti letého člověka, který by měl zdravý, neopravovaný chrup bez jediné plomby.

Proč tomu tak je? Na počátku tohoto století činila spotřeba cukru na jednoho obyvatele asi 0,5 kg na rok.
Dnes činí 42-45 kg za rok. To je téměř 90 krát více.

Když sníme výrobek z bílého cukru, velmi brzo se krevní řečiště zaplaví cukrem. To vyprovokuje slinivku břišní k intenzivní produkci inzulínu, který má za úkol přeměnit nadbytečný cukr na zásobní polysacharid glykogen, který je pak ukládán v tělních buňkách a játrech, aby byl použit jako palivo pro zvýšenou námahu a mimořádné potřeby. Proto, že indukce inzulínu byla velká a náhlá, odbourá inzulín během asi 30 minut více cukru, než fyziologická mez. Nastává paradoxní stav. Přesto, že jsme snědli cukr, máme ho najednou nedostatek. To se projeví jako hypoglykémie - malátností a únavou. Metabolizací cukru vzniká levotočivá kyselina mléčná, která se jako jed hromadí v mozku. Lze ji zlikvidovat jen oxidací kyslíkem, který pak chybí mozkovým buňkám. Tedy mozku a celé nervové soustavě potom chybí cukr, kyslík, vitamin B1 + B3, vápník, hořčík a další prvky, které jsou nutné k odbourání cukru z těla. Při pravidelné konzumaci sladkostí vznikají opakované hypoglykemické stavy, které mohou u dětí, mládeže i dospělých vyvolat bolesti hlavy, vůli nekontrolovatelné myšlenky a emoce, fobie, agrese, deprese, nervozitu, někdy i sebevražedné tendence. Američtí psychiatři Waden a Carlson uvádějí mnoho případů, kdy se zachráněným sebevrahům po píchnutí vitamínu B1 a B3 během 30-180 minut úplně změnila nálada, byli veselí a plní chuti do života. No a ono se řekne hloupá výživa.

Čím tedy sladit? Pokud se nedá a vezmete si někdy na oslavě, příležitostně, jídlo s cukrem, moc se toho nestane. Ovšem nesmí se stát pravidlem, každý den do sebe soukat cukr v jakékoliv podobě, tedy pozor i na různé limonády, mléčné výrobky a další potraviny, kde se skrývá cukr. Cukr doporučujeme nahradit malým množstvím medu, ječmenného sladu, javorového sirupu a sušeným ovocem - např. rozinkami. Umělá sladidla jsou velice diskutabilní. Např. sacharin mezi je mnoha zemích zakázán, protože byla prokázána souvislost se vznikem tumorů a rakoviny měchýře a ale i alergických odezev a toxických reakcí na kůži. I aspartam (Nutrasweet) je diskutabilní. Lepší je zvykat si na méně sladkou chuť, zmenšováním přídavku sladidla do připravovaného pokrmu.
23. únor 2009 v 09:23  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
 alisku, my děláme z cizrny salát s kuskusem
kuskus připravit podle návodu (tj. zalít vařící vodou a nechat nasáknout). do toho se pak přidá vařená cizrna (může být z konzervy), cherry rajčata, salátová okurka a tuňák. smícháš olivový olej, citronovou šťávu a čerstvou mátu, trochu podrtíš a přeliješ tím salát.
nejlepší je v létě vychlazený. emoticon
23. únor 2009 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 alisku, zrovna o par stranek zpet mel nekdo stejny dotaz, takze tam najdes tipy ode me emoticon
23. únor 2009 v 09:25  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alisek (36 r.)
fotoportrét
fotoportrét
alisek (36 r.)
 holky díky, zrovna jsem sem ji namočila a zítra z toho něco vykouzlím emoticon
23. únor 2009 v 09:26  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Teda ta spotřeba cukru je šílená... emoticon Catf a nenašlas náhodou ten xylitol v ČR? Večer jsem ho hledala, ale našla jsem ho akorát v těch žvejkách, nebo tuším v jakési zubní pastě, samostatně ne.
23. únor 2009 v 09:29  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 petuli, nasla jsem neco, co vypadalo spis jako doplnek stravy, protoze to bylo desne drahy(500g za 500kc)..ja si rozhodne jdu dneska koupit ty zvejky
jakmile najdu vylozene sladidlo, tak to sem dam
jinak jsem se docetla, ze se to vyrabi ze dreva brizy..a v tescu jsem si vsimla, ze prodavaj brezovou stavu, tak to je asi taky moznost..ja si ji koupila jako drink a bylo to hnusny, ale kdybych si to nalila do kafe, tak by to mozna slo emoticon
23. únor 2009 v 09:32  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
 zajímavej článek. doteď bych řekla, že cukr tak maximálně způsobuje špeky a zubní kazy emoticon
jestli najdete xylitol, dejte prosím vědět. taky se mi to nepovedlo.
a ta rapadura je celkem ok? já si dělávám malý černý kafe a to prostě trochu osladit potřebuju.
23. únor 2009 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
 já jsem ještě kdysi objevila nějakou rostlinku, jejíž listy se používaly jako sladidlo. buď čerstvý nebo sušený, ale ty sušený byly sladší.
zkusím to najít. emoticon
23. únor 2009 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Jo, tak to nevím, protože mám březovou šťávu od weledy a nejenže není sladká, ale spíš by chuť kafe zkazila emoticon Piju ji po lžičkách, už jsem si zvykla, ale nic moc to teda není, na dochucení určitě ne emoticon

Karkuli, to bude stévie, ne? Taky to má zvláštní chuť, tuším herminka to má vyzkoušený.
23. únor 2009 v 09:47  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Ještě něco o xylitolu ve žvýkačkách:

Tato sloučenina může zuby před vznikem zubního kazu chránit přímo. Studie provedená v Belize prokázala u dětí žvýkajících xylitolové žvýkačky nejen snížený výskyt zubního kazu, ale u již vzniklých drobných kazů došlo dokonce k zastavení jejich růstu.

Jak je to možné? Kariogenní bakterie se snaží využít xylitol jako zdroj energie, ale nejsou schopny jej zpracovat a nakonec doslova umřou hladem. K tomu, aby se účinky xylitolu v prevenci zubního kazu projevily je třeba žvýkat 3x až 5x denně nejméně po dobu 5 minut.

Kromě bakterií v dutině ústní ovlivňuje xylitol také životní rytmus mikrobů v hltanu. Infekce z hltanu u dětí relativně snadno přestupuje do středního ucha. U dětí pravidelně žvýkajících xylitol se ušní infekce vykytovaly až o dvě třetiny méně. Xylitol také působí proti bakterii Helicobacter pylori, která má na svědomí vznik žaludečních a dvanácterníkových vředů.

Výrobky u nichž v průběhu 30 minut po konzumaci potraviny nedojde k poklesu pH pod 5,7 jsou označeny logem zoubku s deštníkem nad hlavou, tzn. nepůsobí vznik zubního kazu.
23. únor 2009 ve 14:18  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 petuli, taky je do dobry na afty emoticon
23. únor 2009 ve 14:46  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
 vidíte to a já si vždycky myslela, že xylitol je něco hnusnýho emoticon něco jako sorbitol
žvýkačky - hrozně mě štvou ty, co jsou balený po jedný emoticon
23. únor 2009 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš