Menu Forum

Zdravé vaření. A co na to Váš drahý?

15. říj 2015  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
Registrovala se 29. září 2007 na beremese.cz. Přidala 4792 příspěvků a 1 album.
  • Svatba byla 8. září 2007
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 kaculienka, tvoje recepty jsou emoticon emoticon
20. únor 2009 v 19:16  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 lafemme, uplne chapu, ze ty ceny jsou nekdy dost desny..ja si napriklad kupuju jenom bezlepkove veci, takze testoviny stoji 60kc, chleba 80kc apod..na druhou stranu my s m moc nejime, takze se to kompenzuje emoticon
20. únor 2009 v 19:27  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 stazi, k veceri jsem varila tu jasminovou ryzi a je opravdu dobra..nevis, co do toho davaj, ze je to tak jiny?

mam tip na zajimavou prilohu..na oleji se osmahnou platky cesneku a kolecka chilli, pridaji se spenatove listy a zastrikne se to vodou a pod poklickou se nechaji dusit, dokud nepovoli..ke konci se primicha mangovy ocet..mela jsem to jako priloho k lososu a te ryzi emoticon

dneska se projevily nasledky meho zobani vcerejsiho strudlu, takze jsem si overila, ze bila mouka u me fakt nehrozi..mam v pase minimalne o 3centaky vic emoticon

taky jsem po hodine siti vyrazila na vinohradskou do bio obchodu vitek a musim rict, ze maj skvelej vyber..maj snad vsechno..takze jsem si koupila bezlepkovy spagety..kukuricny a tenoucky, tak doufam, ze budou lepsi nez ty tlusty z dm.. pak jsem tam vylovila nejakou bezlepkovou trubicku v jogurtu s jablecnou vlakninou za 8kc!! a byla moc dobraemoticon

no a stala se mi bezvadna historka
...do bezlepkovy buchty od biohanky jsem koupila jablecny syrup(da se zredit na most nebo na stavu)..a v tramvaji mi taska se vsim upadla..nevypadalo to tragicky, tak jsem vystoupila, ze si tasku prehodim na druhy rameno a bum a tentokrat jsem tu sklenici se syrupem dorazila...prorizla mi tasku a vsechno se zni vysypalo vcetne nakupu a celyho siti, co jsem tam mela emoticon ..no a ja klecim na chodniku, z tasky se mi rine syrup a vsechno bylo tim syrupem zas* emoticon ..nastesti jeste existujou hodni lide s extra taskou, co mi to pomohli prendat, jeste ze snezilo, jsem si mohla aspon umejt ruce ve snehu emoticon ..doma jsem musela vyprat vsechno vcetne vnitrku my kabely a rozsityho trika(jsem to jeste v umyvadle stehovala, jinak by se mi smyla krida emoticon )
20. únor 2009 ve 22:44  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
Registrovala se 1. října 2006 na beremese.cz. Přidala 9953 příspěvků. Má 2 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
Registrovala se 1. října 2006 na beremese.cz. Přidala 9953 příspěvků. Má 2 přátele.
 na tu jahelnou bábovku tady recept je, je to pár stránek dozadu emoticon kde bych ji jinak vzala emoticon
dávala sem na to odkaz catf z makrobiotiky emoticon
21. únor 2009 v 00:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
 speciálně pro peťuli http://polaneckych.rajce.idnes.cz/Vareni/ jahelná bábovka + pár dalších věcí emoticon
hledala jsem ten recept na ni a nenašla - dávalas to sem ty, catf? já mám za to, že jo. a v kosmetice jsem to taky nenašla. už asi blbě vidim.
21. únor 2009 v 01:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
Registrovala se 14. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 2394 příspěvků.
  • Svatba byla 25. června 2005
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 catf, jako myslis to tak, co do te ryze jako davaji? emoticon nic to je proste jen druh ryze, ktery se pestuje v thajsku a rika se ji jasminova skrzeva tu vuni jasminovyho kvetu emoticon

a ty resis vahu/postavu? emoticon
sirupova storka je dobra, hlavne ze se nasli pomahajici emoticon
21. únor 2009 ve 02:00  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kaculienka
1
Registrovala se 12. srpna 2008 na beremese.cz. Přidala 416 příspěvků.
  • Svatba byla 15. srpna 2009
fotoportrét
fotoportrét
kaculienka
1
Registrovala se 12. srpna 2008 na beremese.cz. Přidala 416 příspěvků.
  • Svatba byla 15. srpna 2009
 ne, bulvu do polevky jsem tim celerem nemyslela... je to takovy zeleny, predpokladam ze to je rapik, ale doma jsem to nikdy nejedla...
21. únor 2009 ve 03:59  •  Svatba byla v srpnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
arvetka
Registrovala se 15. října 2005 na beremese.cz. Přidala 953 příspěvků. Region Brno.
  • Svatba byla 14. července 2007
    Region Vyškov
fotoportrét
fotoportrét
arvetka
Registrovala se 15. října 2005 na beremese.cz. Přidala 953 příspěvků. Region Brno.
    Region Vyškov
 ikarlkulko polanecká, udělalas mi chutě na kokos piškot, mužíkovi se bude líbit obzvlášť ten pudinček navrchu emoticon
21. únor 2009 v 08:53  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 karkulko, na recept mrknu, urcite ho mam nekde zkopirovanej..bylo to primo ze stranek mb

stazi, ten koment ohledne pasu...si predstav, ze najednou mas v pase behem 24 hodin o tolik vic(kvuli jedny porci strudlu) a zbytek tvyho tela je stejnej jako vcera..je to fakt docela bizarni pocit..navic je teda fakt, ze kdyz si potentim takhle traveni, tak jsem celej den jak matoha(ze mam mozek v oblacich a nemuzu se soustredit) a taky mam podezreni, ze jsem nemotornejsi..

jinak postavu samozrejme "resim", ale spis z hlediska toho jak moje telo reaguje na prisun potravy ..momentalne jsem spokojena, protoze se mi diky ty bezlepkovy strave hodne zlepsilo traveni a tim se zregulovala i vaha, jak se telo zbavilo tech nejhorsich jedu emoticon
21. únor 2009 ve 12:01  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 tak tady je babovkovej recept

Jahelna babovka s rozinkama :
Ingredience: citron, jáhly, kokos, rozinky

Postup přípravy / Složení MB talíře:
Uvaříme 250g jáhel se šp. soli, vmícháme 150g kokosu, 70g rozinek předem namočených v mirinu, 250ml vanilkového pudinku Provamel a citronovou kůru. Vše společně rozmixujeme, vmícháme 70g rozinek (opět namočených v mirinu) a těsto nalijeme do vymazané a vysypané formy. Pečeme 15 minut na 220°C a potom 40 minut na 150°C. Ve formě necháme vychladnout a ztuhnout a až pak vyklopíme.
21. únor 2009 ve 12:07  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
arvetka
    Region Vyškov
fotoportrét
fotoportrét
arvetka
    Region Vyškov
 jak vidím ty rozinky, tak už se mi mírně protáčí panenky, pže sem jich teď snědla s vlašskýma ořechama asi půl kila emoticon emoticon no půl kila ne,ale vrchovatou misku emoticon dezert po o emoticon
k obídku jsem měla svoji oblíbenou rachlovku - wok zelenina, červená čočka, kari a rýžový nudle emoticon
21. únor 2009 ve 12:50  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 catf, tak to si neumim predstavit emoticon to je fakt
.. jsi mala, stihla a strasne malo toho snis, takze ten 3 cm komentar me prekvapil emoticon
jsi to podavala tak, ze ti naskocily 3 cm, nepslala jsi nic o tom, ze ti z toho strudlu bylo blbe, takze jsem logicky vyvodila, ze jis malo, pac se bojis pribirani, ne proto, ze to delas kvuli tomu, ze ti to tak vyhovuje/je ti lip.. (to jsi me teda zmatla, jsem si rikala, ze to nejak moc resis a kvuli tomu malo jis emoticon
21. únor 2009 ve 12:56  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 rozinky..ble emoticon
ja ted snedla k snidani pytlik namocenych mandli emoticon emoticon
21. únor 2009 ve 12:58  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
arvetka
    Region Vyškov
fotoportrét
fotoportrét
arvetka
    Region Vyškov
 rozinky mňam, tlačím do sebe další misku emoticon
21. únor 2009 ve 13:18  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
Registrovala se 2. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 1458 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Šumperk.
  • Svatba byla 26. července 2008
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
Registrovala se 2. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 1458 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Šumperk.
    Region Brno
 Catf, to je historka! A těch pomáhajících bylo víc? emoticon Takže bezlepková buchta se opět odkládá, nebo? Jo a díky za to číslo Apetitu s ní!
Karkuli, bezva fotky emoticon Ten kokosový piškot je ten, co dávala hveru do kosmetiky? Jestli jo, dneska jsem ho dělala taky, upekla jsem jednotlivý koláčky a zalívala je vanilkovým pudinkem z rýžovýho mlíka emoticon
Ta příloha vypadá výtečně emoticon emoticon
Jakou má ta jasmínová rýže značku? Koupila jsem před pár dny danfood kilovku jasmínové bílé, už je tam zbytek a je taky moc dobrá. Mám teď půjčenou z knihovny knížku od Hoffmanna Od pramene čínské medicíny, krom jiného je tam i pár receptů a tipů, jak co vařit. Chci z toho např. vyzkoušet, uvařit rýži ve vývaru z celeru nebo kořenové zeleniny s libečkem emoticon
21. únor 2009 v 15:50  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 stazi, rekla bych ze toho ted snim mnohem vic, konecne si totiz pripadam jako normalni clovek..coz driv vubec neslo..proste to fyzicky neslo emoticon ..vsechno se to ve mne kupilo.. to je desne neprijemnej pocit, kdyz se clovek citi plnej, i kdyz celej den nic nejed
ten strudl mi pripomnel, ze normal mouka pro me opravdu neni..i dneska pokracujou strudlove nasledky emoticon

rozinky se daj nahradit treba nasekanejma merunkama emoticon

ja chci zkusit pohanku z te vita kucharky(stazi emoticon emoticon )..neco ve stylu tech susenych lifefood nepecenych hrudek...a pak me tam zaujal jeste jeden recept na vita koule
potrebuju totiz vytvorit neco na odpoledni zachvaty sladkeho(kor ted me chytaj pred ms, ze bych se uzrala cokolady, nastesti nic doma nemam)
maminka nam prinesla boruvky, tak zkusim neco ve stylu josefciny zmrazene zmrzliny..boruvka, banan, mozna tam prileju trochu koziho jogurtu a pridam vanilku emoticon

mimochodem, ta jasminova ryze je fakt dobra, dneska jsem delala rizoto, mnam emoticon
21. únor 2009 v 15:59  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 petuli, dva samaritani tam byli..samozrejme zastavka plny lidi(palackeho namesti je velmi frekventovana krizovatka)..no a jak jinak, byli to dva duchodci..chudak pani mela cely ruce polepeny tim syrupem
jinak ten syrup byl chutove vynikajici(jsem ho olizla ze svetru emoticon )..buchtu neodlozim, rekla jsem si, ze zkusim zredit javorovy syrup..mam uz totiz vsechny ostatni ingredience

tu jasminovou ryzi jsem koupila v orientalnim obchode, kde ji prodavaj na vahu..1kg/51 kc..stejne tam stoji basmati, coz mi prijde levnejsi nez v obchode

petuli, dneska se chystam koupit tu obalku(pujdem nakupovat do tesca), takze zitra nebo v pondeli bych poslala ten horcik..
pamatujes, jak jsi davala do bio kosmetiky recept na sliz?..nepise se tam, kde se da sehnat ten borax?..hledala jsem totiz na netu, k cemu borax je, a je to vlastne na odstranovani skvrn, ale pouziva se na ruzny jiny ucely, tak nechci koupit nejakej spatnej druh..az dodelam soucasnej sliz, chtela bych ho uz udelat s boraxem a grepovym/levandulovym eterakem, jaks psala
21. únor 2009 v 16:05  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 hele, ted me napadlo..pise se syrup nebo sirup? emoticon ..mam pocit, ze syrup je to asi v aj, co? emoticon
21. únor 2009 v 16:07  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Catf, pokud pociťuješ takhle silně pms, podívej se na tohle:
http://www.patentnimedicina.cz/produkty-detail.php?kod=062
Jsou to extrakty z bylin v koncentraci 1:5 (jeden gram extraktu odpovídá 5 gramům sušených bylin), jsou testovány na těžké kovy, na pesticidy, neobsahují antibiotika, kortikoidy, žádné chemické nebo syntetické látky.
21. únor 2009 v 16:08  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 A pak že je v Praze draze emoticon emoticon Mně ta jasmínová kilovka stojí 99,-
Dívala jsem se znova do té knížky na ten sliz, jenže o použitých prostředcích, v tomto případě tom boraxu, tam nic bližšího není... Se tak koukám, že to je možný koupit třeba v zahrádkářských potřebách, např. od výrobce AgroBio Opava 500 g za 32 Kč. Jenže zároveň jsem našla na webu Greenpeace tuhle poznámku:

Někteří lidé se domnívají, že amoniak a borax patří mezi důležité složky alternativních čistících prostředků. Je sice pravda, že obě složky jsou velmi efektivní při čištění, odstraňování zápachu a pro dezinfekci, ale také platí, že patří mezi velmi silné chemikálie. Amoniak a borax mohou podráždit vaše oči, nos, krk a pokožku a také mohou způsobit bolesti hlavy, nevolnost a bolesti hrudníku. Navíc, smícháme-li amoniak s některými druhy čistících prostředků, hlavně s těmi, které obsahují chlór, může vzniknout jedovatý plyn. Z těchto důvodů jsme amoniak a borax vynechali ze seznamu základních složek a receptů šetrného čištění.

Takže bych se na to vyp...., velebnosti
emoticon
21. únor 2009 v 16:21  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 catf, v cj je spravne sirup s mekkym emoticon ale ty jsi uz nasakla aj, tudiz ho mas poanglictilej s tvrdym emoticon

no jasne, predtim jsi totiz kvuli lepku nemohla jist nic celej den, jak te rano zacpal jeden krajicek, to je vlastne fakt, ze ted se uz na tvoje pomery preziras emoticon

vita koule u holek leti (hlavne ty makovy a kesu datlovy), co jsem cetla, moc si je pochvaluji (ale vetsinou neudelaj kulicky, pac to nema cenu, nybrz jednu hmotu-velkou kouli- ze ktery uziraj emoticon)

my jasimnovou ryzi nejradeji nakupujeme u vietnamcu (vetsinou 5 kilovou emoticon, nas uspokoji hlavne thajsky napisy na obalu, nemuisme mit urcitou znacku emoticon

no jo vlastne, merunkama by to slo emoticon diky..az se prestehujem, tak budu zkouset neco v ty novy kuchyni varit emoticon
21. únor 2009 v 16:26  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 petuli, ted napriklad mame doma baleni 4,5 kg jasminove ryze za 210 kc emoticon jsem se ted sla specialne mrknout na nalepku s cenou..
21. únor 2009 v 16:29  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Takový věci mi vůbec neříkej emoticon
U vietnamců? Budu se muset poptat, na jedný velký tržnici tady prý snad prodávají i potraviny, je to trochu z ruky, ale prý je tam výběr a taky tam nejčastěji dělají zátahy emoticon
21. únor 2009 v 16:39  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
arvetka
    Region Vyškov
fotoportrét
fotoportrét
arvetka
    Region Vyškov
 petuli
na slatině?
21. únor 2009 v 16:41  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Arvet, jo jo, na Olomoucké. Byla jsi tam?
21. únor 2009 v 16:49  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 peti, mne prijde, ze se to da koupit snad kedkoli treba u nas, brno snad neni takovy rozdil, ne?vietnamci maji bud obchody/stanky se zeleninou plus par veci navic, nebo male potraviny..v trznici jsem nikdy nebyla..i kdyz polovice tam mermomoci chtel zajit na jidlo (vyhlaseny emoticon milovnici asijskych jidel tam za nima kvuli tomu jezdili do jednoho stankuemoticon) jen za tech par let, co jsme se chystali, trznice jaksi vyhorela..)
21. únor 2009 v 16:52  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Já nevím, možný to je, já se stánkům vyhýbám obloukem, tak netuším, co tam mají krom jinýho za poklady. Popátrám po tom, za 4,5 kila jasmínové rýže za dvě stovky to stojí emoticon
21. únor 2009 v 16:55  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
arvetka
    Region Vyškov
fotoportrét
fotoportrét
arvetka
    Region Vyškov
 petuli
nebyla, vietnamce nesnáším emoticon
21. únor 2009 v 17:17  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 petuli, smarja to jsou vetsinou kamenne obchudky hlavne se zeleninou nebo s potravinama- o tom jsem psala emoticon cos jako mela na mysli tema pokladama? co tam v tom brne mate? (tim stankem jsem minila jediny zeleninovy osamely, co v podoli mame, zadna trznice emoticon) mne je jedno kolik ta rejze stoji, jen vim, ze v klasickym marketu takhle dobrou nekoupime emoticon
21. únor 2009 v 17:17  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 petuli, ja nevim, ja nejak na ty ruzne doplnky stravy nejsem..jediny, co piju, je caj s kontryhelem, ale je to kvuli ms, kterou mam trochu roztekanou, a do ostatniho se zatim nepoustim...ta moje chut na sladky je urcite zpusobena i tim, ze mam postrudelni traveni, a telo je zblbly emoticon

s boraxem jsme teda dostala, tak to je des, ze to napisou do knihy, co? a ja myslela jakej to neni skvelej recept, chjo emoticon ..nicmene tu kombinaci grep a levandule bych vyzkousela, to zni zajimave

ja si ted uvarila jahly, rozmixovala povareny lneny seminka a mam namoceny seminka dyne plus rozinky a az jahly vychladnou, pustim se do kouli..budu je obalovat v kokosu..to jsou totiz jediny ingredience, ktery jsem na koule sehnala co dum dal..stazi mne to chutna vic v koulovy uprave, asi mi to pripomina ferrero emoticon
na vinohradsky jsem zahlidla ten cokosen od lifefoodu a musela jsem se smat, jak jsem si na tebe vzpomnela emoticon
nicmene taky tam meli takovou ryzovou pastu ve sklenici, zacina to na a.. nemelas to nekdy? pry to ma bejt dobry..asi neco na zpusob tahini emoticon
21. únor 2009 v 17:22  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš