Menu Forum

Zdravé vaření. A co na to Váš drahý?

15. říj 2015  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
bublina25
Registrovala se 4. srpna 2008 na modrastrecha.cz. Na beremese.cz přidala 80 příspěvků. Region Praha.
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
bublina25
Registrovala se 4. srpna 2008 na modrastrecha.cz. Na beremese.cz přidala 80 příspěvků. Region Praha.
  • Neví, kdy bude svatba
 Ahoj holky,
jestli dovolíte, tak bych se k vám pridala emoticon.
Ted jsem si koupila biokucharku od Hanky Zemanové a jsem z ní nadsená emoticon. Dnes jsem si celou procetla a uz se tesím, az se vrhnu na varení emoticon
Moje polovicka je zlatá emoticon ...je rád, kdyz varím zdrave ...naopak to vyzaduje emoticon ...skoda jen, ze nejsem moc zdatná kucharka emoticon
17. únor 2009 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
Registrovala se 29. září 2007 na beremese.cz. Přidala 4792 příspěvků a 1 album.
  • Svatba byla 8. září 2007
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 bublina, to se spravi, to chce praxi emoticon

kaculienko, vcera jsem byla koupit josefce rimsky kmin a koupila jsem rovnou garam masala a biryani masala(na ryzi), jasminovou ryzi a basmati emoticon ..m si koupil jehneci klobasky a harisu plus tence valeny listovy testo na baklavu..v praze je takovej orientalni obchudek, kde maj koreni a lusteniny na vahu, malem jsem tam vsechno vykoupila, m me musel odtahnout emoticon
tu pastu uz jsem si zkopirovala k sobe emoticon
17. únor 2009 ve 14:59  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
  • Svatba byla 3. října 2009
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
  • Svatba byla 3. října 2009
    Region Olomouc
 bublina - jo ta kucharka je moc fajn, libi se mi hlavne ty fotky emoticon emoticon emoticon
17. únor 2009 ve 22:18  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
Registrovala se 1. října 2006 na beremese.cz. Přidala 9953 příspěvků. Má 2 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
Registrovala se 1. října 2006 na beremese.cz. Přidala 9953 příspěvků. Má 2 přátele.
 bublino, dnes jsem podle ní zrovna dělala zelňačku. jen jsem u nás nesehnala tempeh, tak jsme museli vzít zavděk uzeným tofu. no a vonělo tak, že i pes seděl u linky a čekal, jestli něco neupadne (neupadlo). emoticon
a protože zbylo hodně zelí, tak zítra budou halušky taky podle biohanky.
17. únor 2009 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
Registrovala se 2. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 1458 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Šumperk.
  • Svatba byla 26. července 2008
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
Registrovala se 2. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 1458 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Šumperk.
    Region Brno
 Karkuli, dneska jsem taky udělala zelňačku Hanky Z., je hrozně moc dobrá emoticon Tempeh jsem tam dala, přidala jsem ještě půlku červené řepy a 2 brambory. Chutná jako mamčina vánoční zelňačka, kterou ovšem mamka dělává se smetanou a uzeným. Tohle je konkurent první třídy a troufám si říct, že možná ještě lepší emoticon emoticon Fotky už mám i v albu emoticon emoticon
18. únor 2009 v 19:28  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
Registrovala se 22. dubna 2008 na beremese.cz. Přidala 2295 příspěvků. Má 28 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
Registrovala se 22. dubna 2008 na beremese.cz. Přidala 2295 příspěvků. Má 28 přátel. Region Praha.
 Catf, myslíš ten v Myslíkové?
18. únor 2009 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
 petuli, já dneska dělala ty halušky se "špekem" (uzený tempeh a celer - neměla jsem ten tempeh, ale uzený tofu je taky moc dobrý). snědl to i m, hrozně mu to chutnalo a olizoval se až za ušima.
jo a nedělala jsem je se zelím (páč byla ta zelňačka, tak aby toho nebylo moc), alébrž jsem ohřála lučinu a naředila trochu smetanou (já vim, není to úplně zdravý, ale dobrý emoticon).
a posypala jsem to ještě řeřichou. mňam, mňam.
18. únor 2009 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
 petuli emoticon já tu zelňačku taky vyfotila. nedala jsem tam řepu, takže ty jí máš červenější.
nicméně můžu jí přidat na web a můžem si to porovnat emoticon vypadá ale stejně. a byla fakt výborná. ještě mi zbyla porce na zítřek.
18. únor 2009 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
Registrovala se 14. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 2394 příspěvků.
  • Svatba byla 25. června 2005
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 ad tempeh - mne chutna moc, ale polovici chutove pripomina maso, takze ho nekupujeme emoticon emoticon

xpila, ano, za catf prohlasuju, ze v myslikove ul. emoticon (uz nas tam taky nalakala emoticon
18. únor 2009 ve 20:18  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
 Stazi děkuju, myslela jsem si to emoticon Už jsem tam víc jak rok nebyla, tak se tam budu muset stavit, ale bojím se, že tam vybílým účet emoticon
18. únor 2009 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kaculienka
1
Registrovala se 12. srpna 2008 na beremese.cz. Přidala 416 příspěvků.
  • Svatba byla 15. srpna 2009
fotoportrét
fotoportrét
kaculienka
1
 ja delala tu garam masalu doma, kdyz jsem vsechno to koreni vysypala na panev tak to vypadalo moc hezky... uz to mam i namlete a dokonce jsem to i pouzila v tom kureti co jsme varili v utery. Hodim vam sem casem recept, mam ho doma. Garam masala se dava do jidla az uplne nakonec kdyz se to stahuje z ohne. To kure co jsme delali me teda chutnalo, pritel to nazval Kure na paprice po indicku bez papriky emoticon a nejak moc nadseny nebyl, ale bylo to asi hlavne tim, ze my jsme to tam varili i s kosti a on to nerad obira, obzvlast kdyz to je obalene v kari a on nevi co to je emoticon Mozna by bylo lepsi to predtim vykostit (i kdyz me to nevadilo), z prsou se to delat nema ze to maso je pak pry vysusene... Jo basmati je dobroucka, indaci pry pouzivaji jeste tu long grain protoze je levnejsi ale taky se nelepi...
18. únor 2009 ve 23:03  •  Svatba byla v srpnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 stazi emoticon

my dneska delali ty jehneci klobasky z myslikovky..na sadle opeceny .. a k tomu nastrouhanou okurku v kozim kefiru osolenou a opeprenou a salat(listy, mrkev) s olejem z mandli, mango octem a medem(olej i ocet mam z vom fass)
bylo to uplne famozni, maso bylo libovy, zadna krupka nebo tlusty..

uz se tesim, ze zitra udelam tu jasminovou ryzi(stazi ji tak vychvalovala) emoticon
jinak v myslikovce maj opravdu neskutecny veci, ja nemela moc casu se tam poradne zdrzet, ale meli tam napr. koreni..mlety tymian se sezamovejma seminkama, coz hrozne krasne vonelo, a kulicky tapioca, coz je nejaky druh ryze vhodny pro bezlepkovou dietu, takze to chci taky vyzkouset..no a koreni a lustenin na vahu je tam neskutecny mnozstvi, priste pujdu sama, abych se mohla poradne rozhlidnout emoticon

m pekl dneska strudl..koupil v myslikovce testo na baklavu(je to asi 20 platu testa 40x30 vyvalenejch v tloustce pul milimetru)..on dela strudl tak, ze ho neroluje, ale vylozi testem celej plech a klade mezi platy testa vrstvy jabka s cukrem a skorici, maslo, suseny tresne nebo rozinky..mela jsem vzorek na ochutnavku a bylo to skvely emoticon
18. únor 2009 ve 23:44  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Catf, tečou mi sliny z toho štrúdlu emoticon - takže něco jako sladký lasagne z tohohle těsta? Sakra, tam jsou tak vychytaný obchody, tohle tady chybí (stejně jako vom fass a japan shop apod.).

Karkuli, kde máš tu fotku? Na rajčeti máš pořád ty dvě, ne? Tak sem s ní emoticon Mně teda tempeh taky dost zachutnal, včera jsem s ním dělala poprvé...
19. únor 2009 ve 13:20  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
  • Svatba byla 29. července 2006
    Libochovice, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
  • Svatba byla 29. července 2006
    Libochovice, Region Mělník
 catf, tak uz jsem zjistila, co to je rimsky kmin emoticon - je to cumin a mam ho doma a hojne ho pouzivam do indicky kuchyne emoticon emoticon - stacilo jen otevrit ten sacek od tebe a privonet emoticon. Priste ti za to neco privezu emoticon
19. únor 2009 ve 13:23  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
 petuli, kdo si počká, ten se dočká emoticon
dám tam i tu jahelnou bábovku a pár dalších věcí.
dneska ráno jsem přemýšlela, co zbodnout, až jsem objevila mrkvičku, tak jsem si jí nastrouhala na chleba s máslem a přihodila trochu řeřichy. to nám dělala maminka, když jsme byli malí emoticon
z toho tempehu zkus pomazánku od biohanky, ta je výborná.
19. únor 2009 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 karkulko a jahlena babovka se povedla a je dobra?

josefko, no tak vidis, mne bylo divny, ze tak blizko uk by zrovna tohle koreni nemeli emoticon

petuli, neco jako lazane emoticon , akorat ty platy testa jsou tenky jako papir..m chce zkusit udelat baklavu, tak jsem na to zvedava..s medem a pistaciema emoticon
19. únor 2009 v 15:06  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
 catf, jdi do háje laskavě! emoticon emoticon já tu mám jen tvrdý chleba a děsnou chuť na cokoli. blbá kombinace co? emoticon
bábovka byla výborná. nevim, jestli jsem to psala tady, ale rozinky jsem namočila do javorovýho sirupu, páč jsem neměla to tamto, do čeho se to mělo namáčet. taky jsem neměla ten provamel pudink, takže jsem uvařila tesco bio vanilkový. pak jsem špatně odhadla zásobu kokosu a bylo ho o 5 deka míň. no a ve finále jsem zjistila, že se nám rozbil tyčový mixér, takže jsem to nemohla rozmixovat, jen jsem to promíchala ručním šlehačem.
ale i tak byla výborná, m jí snědl skoro půlku na posezení emoticon emoticon
19. únor 2009 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 tak to je super, ze se povedla, to musim taky zkusit emoticon
suchej chleba ti vubec nezavidim emoticon ja delala dneska k veceri opecenou polentu s cesnekem a houbama na cibulce a k tomu salat ze spenatu a rukoly, rajcat emoticon emoticon emoticon emoticon
..ja mam zas celej den silenou chut na sladky a nemam tady nic krome toho strudlu, tak z nej furt uzdibuju, ale musim se kontrolovat, jinak to bude mit nasledky, ale je dobrej emoticon ..zjistila jsem, ze cim vic jsem unavena, tim vic mam chut na desivy veci a taky mam pred ms, takze to je desna kombinace..ale vubec nevim, jak se mam donutit jit spat pred jedenactou..nemate nakej tip?
19. únor 2009 ve 23:14  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 vstavat brzy, nebloumat po netu, vecer uz nepracovat, brzy se najist, zadny povidani a spat emoticon emoticon emoticon
19. únor 2009 ve 23:21  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 ajajaj, zadnou z tech veci vyse nedovedu emoticon emoticon
19. únor 2009 ve 23:44  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
 hlavně to žádný povídání emoticon
catf, já bych teď tady zpucovala, co najdu.
udělala jsem si teda můj oblíbený fenyklový salát (fenykl, červená cibule, jablko, všechno na tenký plátky, smíchat s vlašskými ořechy, jogurtem, trochu citronový šťávy a pepře) a k tomu jsem chroupala ten tvrdej chleba.
třeba je to dobrý na zubní kámen emoticon
škoda, že nemám ani houby ani polentu - čili mám houby vlastně.
20. únor 2009 ve 02:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kaculienka
1
fotoportrét
fotoportrét
kaculienka
1
 takze to indicke kure s rajcaty a cibuli:

1 stredne velke kure nasekane na kousky (ja mela asi pul kila, nehodi se na to prsa)
1 velka cibule
4-5 rajcat
1/2 hrnku bileho jogurtu
1 lzicka chilli pasty
1-2 lzicky soli
1 lzicka kurkumy
1 lzicka groung coriander
2-3 lzice oleje
2-3 hrebicky a seminka kardamonu
kousek skorice
1 lzicka nastrouhaneho zazvoru
1-2 brambory
1 a pul lzicky garam masaly

Zahrat olej, pridat hrebicek, skorici, cardamon a cibuli, zakryt, na mirnem ohni az cibule zhnedne. Rajcata, chilli pastga, sul, kurkuma, coriandr a zazvor, povarit 2-3 minuty na strednim ohni. Pridat po lzicich jogurt, povarit dalsi 1-2 minuty, pridat kure a zamichat. Zakryt a varit na mirnem ohni 15-20min. Pridat asi 1/2 hrnku horke vody a nakrajene bramobry. Varit nez se uvari ty brambory, kureti staci celkem tak 25min. Nakonec pridat garam masalu.
20. únor 2009 v 07:58  •  Svatba byla v srpnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kaculienka
1
fotoportrét
fotoportrét
kaculienka
1
 a jeste cibuly salat (dobry, ale ja nemam rada celer takze ten bych pro sebe vynechala)

1 cervena cibule
1 rajce
1 mrkev
1 rapik celeru (pise se to tak?)
1/2 okurky
2 lzice ananasu (dobrovolne)
1 lzicka rimskeho kminu
1/2 lzicky soli
1 lzicka cukru
stava z jednoho citronu
cerstvy koriandr
1 lzicka soli (extra)

Nakrajet cibuli na platky, dat do misky, zasypat lzcikou soli a nechat 15-30 odlezet. Do dalsi misky zamichame zbytek. Cibuli pak zalijeme studenou vodou, propereme rukou a vymackame z ni vodu a dame ke zbytku.
20. únor 2009 v 08:04  •  Svatba byla v srpnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
 myslíš asi řapíkatý celer co? nebo ten klasický, tu bulvu do polívky?
já ho mám ráda, takže já bych si ho tam dala spíš víc emoticon díky za skvělý recepty, to určitě zkusim emoticon
20. únor 2009 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lafemme (30 r.)
Registrovala se 13. června 2008 na beremese.cz. Přidala 561 příspěvků a 1 album. Má 3 přátele.
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
lafemme (30 r.)
Registrovala se 13. června 2008 na beremese.cz. Přidala 561 příspěvků a 1 album. Má 3 přátele.
  • Neví, kdy bude svatba
 Ahoj holky,
prosím, nemáte nějaké recepty na cizrnu, jáhly, pohanku atd. Minule jsme si v obchodě říkali s přítelem, jak jsme omezení, protože tohle jsme ještě nikdy neochutnali...Jíme jen klasiku : čočku, hrách, fazole emoticon
20. únor 2009 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
Registrovala se 2. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 3385 příspěvků. Má 33 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
Registrovala se 2. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 3385 příspěvků. Má 33 přátel.
 Lafemme, výborná cizrna od Arvetky:
Zpěním cibulku, na to hodím dvě konzervy rajčat a prolisovaný česnek. Asi dvě hrsti kokosu opražím nasucho dozlatova (bacha, aby nezhnědl, je pak hořký) a přihodím do rajčatové směsi. Mezitím uvařím cizrnu (dávám jeden vrchovatý hrnek, namáčím přes noc, je pak měkká přibližně za hodinu...) a vmíchám do rajčat. Ochucuju kari, chilli a česnekem.

A moje pohanka:
osmahnu cibulku, na ni hodím žampiony, chvíli smahnu, vyklopím na to pohanku, zaleju cca 1,5 dílem vody, ochutím dle přání (sůl, pepř, bylinný peprník, la kama, můžebýt třeba i zeleninový bujón - ten tam nedávám) a pak už vařím jako rýži (každá na ni asi máme svůj postup ). V závěru přidám podrcený česnek (samozřejmě nemusí být). Podávám se spoustou čerstvé nebo kvašené zeleniny.

Jáhly, přiznám se, nevařím emoticon Ale klegyně z nich dělá normálně rizoto. Holky tady dělají jáhlovou bábovku, ale zatím se nepodělily s receptem emoticon emoticon
20. únor 2009 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 lafemme

cizrnu delam na indicky zpusob...usmazim na oleji cesnek a hodne cibule pokrajene na kolecka, kari pastu(prodava se napr v tescu) nebo kari koreni, kurkumu, rimsky kmin, cerny pepr(drceny), koriandr, pridam uvarenou cizrnu(jak rika herminka, namocit pres noc, proplachnout a varit hodinu v nesolene vode), listy spenatu a promicham, dokud spenat nezvadne
nebo delam verzi s bramborem a spenatem plus rajcaty(davam ale cerstva pokrajena na velke kusy)..stejny zaklad pluc cizrna

nebo je vynikajici salat z rajcat a salatove okurky pokrajenych na kosticky, uvarene cizrny a zalivka z jogurtu s morskou soli, cernym peprem a cerstvou matou, muze se zakapnout oliv olejem

jahly delam ala rizoto(jahly varim samostatne v nesolene vode) a smicham s varenou zeleninou a treba kurecim masem..nebo takovy arabsky styl..nastrouham mrkev a na oleji ji osmahnu jen kratce s rozinkama a vmicham do jahel plus pridam kozi syr(bud zerve nebo s plisni) a cerstvy koriandr, poprasi se sladkou paprikou a soli podle chuti a zakapne se citronovou stavou

pohanku varim jenom rano na snidani..uvarim ji v mini mnozstvi vody do mekka a bud ji jim s michanym vajickem na cibulce pripadne s povarenym rajcetem a paprikou(na cibulce) a michanym vajickem nebo do ni zamicham kozi kefir nebo jogurt a nastrouham salatovou okurku

tech receptu a kombinaci je spousta..u jahel ani cizrny se nemusis bat a muzes experimentovat..vicemene jsou mnohem tvarnejsi nez klasicka cocka nebo fazole..
jinak cocka taky existuje cervena a ta se nemusi pres noc namacet..varit ji muzes stejne jako v receptu na cizrnu vyse
20. únor 2009 v 19:02  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lafemme (30 r.)
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
lafemme (30 r.)
  • Neví, kdy bude svatba
 Děkuji moc...vyzkouším emoticon
20. únor 2009 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lafemme (30 r.)
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
lafemme (30 r.)
  • Neví, kdy bude svatba
 Jo a červenou čočku používám do polévky - naučila mě to sestra a je výborná..Spíš mi chutí připomíná hrachovku emoticon
20. únor 2009 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lafemme (30 r.)
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
lafemme (30 r.)
  • Neví, kdy bude svatba
 Jen ta cena..teď ji u nás zdražili asi o 20Kč , takže výjde něco přes padesátemoticon
20. únor 2009 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš