Menu Forum

Zdravé vaření. A co na to Váš drahý?

15. říj 2015  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
vilka
Registrovala se 24. srpna 2008 na beremese.cz. Přidala 275 příspěvků. Region Děčín.
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Děčín
fotoportrét
fotoportrét
vilka
Registrovala se 24. srpna 2008 na beremese.cz. Přidala 275 příspěvků. Region Děčín.
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Děčín
 petuli80: Šlehačka, to je trošku oříšek... emoticon Dá se šlehat třeba sójová smetana speciálně k tomu určena (biosfera.cz je asi jediné místo, kde jsem ji zatím našla), ale ne každému sedne, k živoč. šlehačce se nedá chuťově přirovnat. Já většinou zdobím slavnostní koláče či dorty amasaké (rýžovým nebo jáhlovým) vyšlehaným s agar-agar řasou... už to dávám tak nějak od oka... Tobě jde o ozdobu, nebo se ta šlehačka musí nějak dávat přímo do těsta...? Přiznám se, že tak jako občas zhřeším s kozím máslem, čas od času si dopřeji i kravskou šlehačku v biokvalitě, nic jiného mi z mléčných výrobků nechybí, ale šlehajda a máslo... radši nemluvit!! emoticon Ale když má tělo zdravý základ, s občasným úletem ve formě "menšího zla" (třeba to, že to bude biošlehačka a ne nějaký levný podezřelý produkt od bůhvíjakých velkochovních krav) se určitě vyrovná. To přece říká i BioHanka. emoticon
10. únor 2009 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
  • Svatba byla 3. října 2009
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
    Region Olomouc
 vilka - tak Strnadelovou neznam, ale vygooglim emoticon ale taky radeji varim na plynu, ta sklokeramik. deska mi nejak nejde regulovat emoticon šlehajdu jim zatim docela často, pač jsme si ji davali s mym drahym na prvnich randech, tak to bez ni proste nejde emoticon
10. únor 2009 ve 14:06  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
Registrovala se 2. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 1458 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Šumperk.
  • Svatba byla 26. července 2008
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
Registrovala se 2. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 1458 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Šumperk.
    Region Brno
 To je určitě pravda, ale vzhledem k tomu, že to budu připravovat především pro ségru a rodinu, tak mě napadlo vpašovat tam nějakou alternativu, pokud by se našla přiměřená. Sójovou smetanu ke šlehání jsem ještě nezkoušela, ale pokud říkáš, že to má úplně jinou chuť, budu muset zůstat u klasické. Používá se vlastně jako krém - upeče se korpus, rozřízne se a potře se vyšlehanou smetanou s rozmačkanými malinami, pak se to přikryje druhou částí korpusu a vršek dortu se poleje uvařenou 70 % čokoládou zase se smetanou, pak se to ozdobí malinami. Mám část toho dortu vidět tady emoticon http://picasaweb.google.cz/Drdlikovi
10. únor 2009 ve 14:07  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Resp. tady http://picasaweb.google.cz/Drdlikovi/NaseVareni#5300880569221701666
10. únor 2009 ve 14:09  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Jo a ještě jsem našla v poznámkách odbornější vysvětlení od josefky, že semínka se namáčí, aby se uvolnila kyselina fytová emoticon
10. únor 2009 ve 14:21  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 petuli, krasny fotecky emoticon
10. únor 2009 ve 14:33  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Děkuju rosi emoticon Á, druhé kolo změny fotek emoticon
10. únor 2009 ve 14:43  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
Registrovala se 23. července 2006 na beremese.cz. Přidala 1249 příspěvků. Má 48 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
Registrovala se 23. července 2006 na beremese.cz. Přidala 1249 příspěvků. Má 48 přátel. Region Brno.
 Mně nikdo neřekl, že měníme fotky na kola... nebo to je součástí jiné diskuze? Přiznám se, přírodní kosmetiku a jiné bio už moc číst nezvládám emoticon emoticon
10. únor 2009 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
Registrovala se 1. října 2006 na beremese.cz. Přidala 9953 příspěvků. Má 2 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
Registrovala se 1. října 2006 na beremese.cz. Přidala 9953 příspěvků. Má 2 přátele.
 s těma diskusema - to už vám chci navrhnout dýl emoticon jestli by nebylo lepší založit tady ve volný diskusi nějakou souhrnou, kde by se dalo bavit jak o kosmetice, tak o jídle, ale třeba i o ekoživotě všeobecně... snažila jsem se obě diskuse poctivě celé přečíst, ale to se nedá emoticon
10. únor 2009 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Gabbi, to se tak jedna rozhodne, že si změní fotku, a způsobí tím lavinu emoticon Aspoň posledně to tak bylo, někdy v prosinci snad... emoticon

Karkuli, mně to přijde zbytečný, stejně bychom všechno do nové nevypisovali a takhle je to aspoň trošku odlišný, protože když si představím, že by v souhrnné diskuzi byl vznesen dotaz, mezitím by se tam hodilo pár receptů, názorů a postřehů, dotaz by zapadl... Už takhle se tam diskutuje x věcí, takže to občas má člověk problém sledovat emoticon
10. únor 2009 v 15:52  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 gabi - v Brne se vyskytuju cca jednoiu za dva mesice emoticon
10. únor 2009 v 15:57  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
 to máš asi pravdu, jen mě to tak jednou napadlo a teď jsem si na to vzpomněla, na základě gabbiky příspěvku.
10. únor 2009 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
Registrovala se 29. září 2007 na beremese.cz. Přidala 4792 příspěvků a 1 album.
  • Svatba byla 8. září 2007
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 rosi, to jsem na plazi v mexiku(cancun)..hezci nez mesic emoticon ..pridala jsem do alba fotku za dne..byla to nase prvni dovolena v karibiku..museli jsme si ji prodlouzit o tyden, jaka to byla kraaasa a pohoda..jenom jsme cuceli na more a relaxovali emoticon

petuli, po tom receptu na pohankovou buchtu se mrknu..nevim, jestli ji najdu online,ale urcite ji mam v papirove verzi..je to bezlepkova jablecna buchta od zemanovy(je to myslim v cisle, kde byly ty jahelny bramboraky...vecer to sem opisu)
10. únor 2009 v 16:16  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Aha catf, tak potom stačí číslo apetitu, to bych měla najít emoticon Díky!
10. únor 2009 v 17:11  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 tak dej vedet, kdyby se neporadilo, a ja na to mrknu emoticon
10. únor 2009 v 17:22  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
 Catf...to je úžasná pláž... emoticon emoticon

Jinak dámy, teď zažiju ekoživot jak má být, nebo možná spíš život, jak za straých časů...jelikož je v Brně kalamita a nejezdí skoro vůbec MHD (kromě tramvají, který mně nejedou ani od práce a už vůbec ne domů, tak si udělám cca 4 km výšlap v podpatkách z kopce do kopce v 20 cm sněhu (pro Brňáky - moje trasa je Žluťák - Kohoutovice)... kruci, doufám, že nějaký spoj chytímemoticon emoticon
10. únor 2009 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
 Jinak včera jsem si koupila skořicovo - jablečnou ovocnou kaši, tak už ji konečně vyzkouším, ráno se na ni vrhnu.
Taky jsem se stala závislou na jablečných sušenkách z řady Tesco Organic Food, mňamózní!

Ještě by mě zajímalo jak jste na tom např. s jarem, tabletami do myčky apod. , kupujete jej ECO? má to smysl z hlediska potravin? Já kupuju Ecover a pořád si říkám, že když nic, tak tolik nezatěžuju prostředí, ale nejsem si jistá, jestli to má i jiné pozitivní účinky...někde jsem četla, že se látky z těhle věcí mohou dostat do jídla a pořád mi to vrtá hlavou...nějak si to nedokážu prakticky představit.
10. únor 2009 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Ježiš gabbi, vem si vysílačku radši emoticon emoticon Já se na tu cestu taky netěším, ale mně 5 snad pojede, tak držím pěsti!
10. únor 2009 v 17:47  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
 gabbiko, já normálně používám jar od ecoveru, taky aviváž a prášek na praní, pak tady dodělávám čistič na wc, jenže my máme příšerně tvrdou vodu a na tu to bohužel nestačí, takže jedu i domestos emoticon
a pak mám od ecoveru ještě nějaký univerzální čistič, to používám na sporák a tak.
ale nedávno jsem se zmínila před mámou, že mi dochází jar a prášek na praní a ona mi dotáhla klasickej jar a persil emoticon jenže teď stejně nemám na velký eko nákup peníze, takže jsem za to vlastně ráda, i když svědomí trpí... a nerada to přiznávám emoticon
jo a na úklid v koupelně používám taky něco chemickýho, real tušim, zase kvůli vodnímu kameni, na to mi ten univerzál od ecoveru nestačí.
takže teď to mám tak půl na půl, ale za optimálních okolností kupuju eko.
a myčku nemáme. slyšela jsem ale, že tablety nejsou pro myčku to nejlepší, když už tak prášek, poškozují snad ty odpadní trubice. přesně nevím, nemáme ji, tak se tím tolik nezabývám.
10. únor 2009 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 jo petuli, ja to s tim apetitem pochopila az ted, tak dam vedet cislo, jo? emoticon
10. únor 2009 v 19:24  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 dneska si delam salat z varene zeleniny: oloupany stonky od brokolice a brokol. ruzicky, celer a mrkev se ovari v osoleny vode, voda se necha jako dobry zeleninovy vyvar, a zelenina se zakape citronem, olivovym olejem a balz. octem a hotovo emoticon Nebo se muze udelat nejakej jogurtovej sós s česnekem a zaleje se to tím.
10. únor 2009 v 19:29  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
Registrovala se 2. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 3385 příspěvků. Má 33 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
Registrovala se 2. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 3385 příspěvků. Má 33 přátel.
 Gabbi, doufám, že jsi dobře došla, nevím sice, kde je Žluťák, ale Kohoutky znám, ty jsou dost na konci světa emoticon Jak jsi to myslela s látkami z čističů v potravinách? Že se tam dostanou z odpadních vod nebo jak? Já používám všechno eko (sliz nebo Ecover), už si nedokážu představit, že bych koupila komerci (tímto nechci odsoudit ty, kteří ji používají, ale sama za sebe k ní už mám prostě odpor).

Karkul, celkem fajn na koupelnu je tekutý písek od Ecoveru (ale máme celkem měkkou vodu) a nedám dopustit na perkarbonát (takové to kyslíkové bělidlo, co má Ecover, Sonett a jiné značky, ale mám ho za zlomek ceny od Eurošarmu), který krásně vyčistí naši vanu a umyvadla, na které se špína strašně chytá, protože jsou už vzhledem ke svému stáří porézní. O tabletách do myčky jsem slyšela, že je dobré vyloupávat kuličku, pokud tam je, prý vosk z ní ucpává čerpadlo, či co.
10. únor 2009 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
 možná že to bude ono, ta kulička v tabletách. já jsem to určitě někde četla, ale nemůžu si vzpomenout kde emoticon já jsem to jen tak prolítla, protože pro mě to bylo nezajímavý. no nic, existujou snad i eko tablety (minimálně eko prášek určitě).
s těmi látkami z čističů by mě to taky zajímalo, jak je to myšleno. já jsem to zase pochopila tak, že když třeba myješ nádobí normálním přípravkem, že to na tom nádobí zůstává, i když to pořádně opláchneš, a může to pak kontaminovat potraviny.
hermi, já k tomu mám taky odpor a fakt mě to štve, že to používám, ale nebyla jsem si jistá (po zkušenosti s wc čističem od ecoveru) žádným eko výrobkem, jestli to fakt bude účinný, a nechtěla jsem do toho tolik investovat, aby mi to pak stálo doma. takže díky, určitě to vyzkoušim.
my máme umyvadlo 3,5 roku starý, stejně tak vanu i wc, ale zřejmě ta naše voda je velký problém, na umyvadle mám cca 4 dny po vydrhnutí už zase takový ten matný hrubý povlak.
když už jsme u toho - nevíte, kde se koupí ty papírky na otestování vody?
10. únor 2009 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
 ty jo, tak zkouším hledat ten článek o tabletách a našla jsem tohle
"V některých oblastech, například kolem Rudné a na Karlštejnsku, kde voda obsahuje speciální vápenec a nestačí kombinované tablety, je nutné používat zároveň i sůl, aby nedocházelo k tvorbě nevzhledných usazenin, zejména na skleničkách," vysvětluje Karel Přib.
my bydlíme na karlštejnsku emoticon
10. únor 2009 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 karkul, na zachod je dobra jednou za cas kys. citronova (mela by byt podle mych informaci normalne lehce odbouratelna i kdyz je synteticka) a na zmekceni vody soda emoticon Kdyz tam hodis sodu a pak to vycistis nejakym eko cisticem, tak to jde dobre emoticon
co si myslite o savu? Ja jsem zvykla ho pouzivat, pry je po rozlozeni ekologicky OK.
nejvetsi humac je co vidim u jedne me klientky, ktera je posedla hygien. cistotou: sprej na zrcadla s nanočásticema, leštěnky, antistatické spreje, zvalstni spreje na nerez, na vodni kamen, na sanitarni vybaveni... a vsechno to samozrejme "nutne" potrebuje... Ja pouzivam na vsechno sliz (ted jsem si udelala ovonenou verzi s pridanim alverde mydla emoticon emoticon ), sodu, na leštění ocet...
10. únor 2009 ve 20:06  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
 rosino, to je celkem běžný, že když lidi otevřou skříňku s uklízecíma prostředkama, tak je to narvaný vším možným. speciálně na kohoutky, speciálně na vanu, na umyvadlo, na podlahu, na dřez, na troubu, na mřížku v troubě, na varnou desku, na digestoř, na okna, na nábytek... bla bla bla
já mám většinou něco na ten záchod, pak na sanitu, a jar. a tím myju všechno ostatní, i s ním vytírám.
s tím slizem myješ třeba i nádobí?
10. únor 2009 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 emoticon emoticon díky catf emoticon

Karkul, mně na velký usazeniny od mastnoty na kachličkách i na vodní kámen pomáhá neředěný sliz na praní, nic jinýho (kromě ecoveru na nádobí) nepotřebuju.

Vymyslela jsem moc dobrou večeři a mám strašnou radost, protože je tam plátek nori a mně to chutná!!! Teda m. trochu míň, ale zvládá to emoticon Uvařila jsem jasmínovou rýži s trochou řeckého kmínu, nori vločkami a solí. Mezitím jsem opražila na pánvi nasucho nori plátek na kousky, kešu a slunečnicová semínka. Po uvaření rýže jsem ji smíchala na pánvi s tím opraženým a zalila kokosovým mlékem, toť vše! Je to hrozně dobrý. A k tomu rozmačkaný jablka uvařený v páře se lněným semínekm emoticon emoticon
10. únor 2009 ve 20:11  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Gabbi, ze Svoboďáku k Dětské nemocnici jsem dneska jela hodinu (obvykle 15 minut)... Neuvěřitelný, doprava stála, nic nejelo... Jak jsi to zvládla?
10. únor 2009 ve 20:11  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 petuli, tak todle bude smakovat tomu mymu, po nori se muze utlouct emoticon
10. únor 2009 ve 20:14  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
 Rosi, taky jsem se teď dočetla, že se Savo v krátké době rozloží na plynný chlór, kuchyňskou sůl, kyslík a vodu - z hlediska odbouratelnosti asi bude OK, spíš bych ale měla obavu z toho chlóru, který při uklízení dýcháš. Navíc si myslím, že bakterie dostatečně zlikviduje něco "normálního" (sliz, soda, eko jar), resp. že přehnaně desinfikovat se ani nemá.

Karkul, zkus se v DM podívat na Frosch, měl by být eko nebo "skoroeko" a třeba bude účinnější než Ecover (např. na to WC - vyjde myslím nějak okolo pade, to není taková hrůza). Já Ti rozumím, asi bych ve Tvé situaci taky volila chemii nebo drhla 3x denně emoticon Co se té kontaminace potravin jarem týká, slyšela jsem, že klasický jar se dokonale neodstraní ani po 200 opláchnutích emoticon (ale nevím, jestli to není kachna). Ekoprostředek se určitě rychleji odbourá, takže snad teoreticky pokud z umytého nádobí nejíš okamžitě, mohl by "zmizet" při skladování nádobí, ale nevím, jak je to skutečně. Psala jsem to kdysi do přírodní kosmetiky - asi jsem prase, ale prostředek na nádobí skoro nepoužívám - jen na nádobí, kam jsem dávala olej, jinak stačí horká voda a pořádně přitlačit (u nás doma se jar nepoužíval vůbec). 120 ml Sonettu (ten jejich vzorek) nám vydržel víc než rok emoticon Docela slušně odmašťuje taky ocet - není tak dobrý jako prostředek (zpočátku po svatbě jsme používali ocet a manžel byl pak celkem rád, když jsem koupila ten Sonett, prý je lepší, ale ne o moc).

Petuli, nad vaší večeří mi tečou sliny emoticon
10. únor 2009 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš