Menu Forum

Zdravé vaření. A co na to Váš drahý?

15. říj 2015  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
Registrovala se 9. října 2007 na beremese.cz. Přidala 1171 příspěvků. Má 18 přátel. Region Vyškov.
  • Svatba byla 23. srpna 2008
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
Registrovala se 9. října 2007 na beremese.cz. Přidala 1171 příspěvků. Má 18 přátel. Region Vyškov.
 Já taky nechci všechno co přečtu hnedka aplikovatemoticon Ale nutí mě to přemýšlet co jíme a o tom to asi hlavně je...Třeba tím, že se snažíme omezit lepek, musíme hledat jiné potraviny...a vlastně se vracíme k tomu, ce se jedlo dřív a nějak se na to pozapomněla emoticon
8. únor 2009 v 17:16  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vilka
Registrovala se 24. srpna 2008 na beremese.cz. Přidala 275 příspěvků. Region Děčín.
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Děčín
fotoportrét
fotoportrét
vilka
Registrovala se 24. srpna 2008 na beremese.cz. Přidala 275 příspěvků. Region Děčín.
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Děčín
 Erinko83, ano, občas jej peču. Žitno-špaldový chléb. Napoprvé se mi moc nepovedl, ale pak už docela ano, mrknu po receptu, ju...?
8. únor 2009 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
Registrovala se 23. července 2006 na beremese.cz. Přidala 1249 příspěvků. Má 48 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
Registrovala se 23. července 2006 na beremese.cz. Přidala 1249 příspěvků. Má 48 přátel. Region Brno.
 Karkul> k te echinacee, ja si kupuju echinaceove kapky v lekarne za par korun a jsou ucinne. Nevidim zadny rozdil mezi nimi a drazsimi pripravky. Myslim, ze mi na imunitu dost pomohly. + hodně jsem jedla brusinky nebo brusinkový extrakt (ale to je spíš pro ty z nás, co trpí na záněty močového měchýře)
8. únor 2009 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
  • Svatba byla 3. října 2009
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
  • Svatba byla 3. října 2009
    Region Olomouc
 echinu taky moc doporucuju emoticon Mela jsem sirup od justu, ale myslim, ze uplne staci ty obyc. kapky. na posileni je jeste dobry koenzym Q10 a pred usnutim horcik emoticon Ja mela strasny problemy s imuniítou na podzim, a byla jsem na krvi, kde zjistili, ze je to od stitny zlazy, tak jim jeste k tomu vsemu jod. Echina se ma jist ale max. 3 tydny.
8. únor 2009 v 18:15  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
Registrovala se 29. září 2007 na beremese.cz. Přidala 4792 příspěvků a 1 album.
  • Svatba byla 8. září 2007
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 erinka, osobne bych se vyhnula webovkam podobneho typu..silne to zavani amaterismem..napriklad ten odstavec o lepku je prevzaty ze stranek celostni mediciny.. informace o vejcich a cholesterolu nebo jedovatosti brambor apod. jsou zavadejici
uplne nejvic me vytaci slovo "jin"...pokud clovek nezna mb, je mu to k nicemu

jinak souhlasim s tim o vyzive cist a hlavne se ptat, premyslet o tom a hlavne poslouchat, co na to rika telo emoticon
8. únor 2009 v 18:35  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
 Je dobre mit to s kym prokonzultovatemoticon

Catf, vcera jsme delali kuskus podle tebe, koupila jsem i koriandr a moc me potesilo ze to je stejne koreni, co pouzivaji v cajovneemoticon
8. únor 2009 v 19:12  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
  • Svatba byla 29. července 2006
    Libochovice, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
 erinka, asi zalezi cemu veris, ale se spoustou veci bych na tech strankach polemizovala (viz bramory, vajicka, lilky) a s nekteryma plne souhlasila (rafinovane oleje) a nektere jsou dost zkreslene (cukry a brambory ...).Presne jako pise catf, jsou to silne amaterske stranky a dotycny dela dejem, ze o tom moc nevi a ze je potreba cist a poslouchat svoje telo .... nekdo treba maso potrebuje a bez nej je unaveny, podrazdeni a chybi mu, jiny je zase od prirody vegetarian, jinemu nevadi jist jenom syrovou stravu, jiny si to neumi predstavit ..... neexistuje univerzalni jidelnicek pro vsechny
8. únor 2009 v 19:24  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
 no ja z toho byla prave dost vyjevena, jak jsem to cetla emoticon
8. únor 2009 v 19:26  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vilka
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Děčín
fotoportrét
fotoportrét
vilka
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Děčín
 Uvedla jsem ten odkaz spíš pro inspiraci, autorka se zřejmě zajímá o MB, ale píše jednoduchým stylem, snad aby to pochopilo co nejširší spektrum "normálních lidí".

Já na začátku nečerpala z netu, ale knih... Kushi, Strnadelová, Zerzán, Jonáš, Zemanová... pak i z té knížky, teď si nevzpomenu na autora - Tajemství výrobků potravin (o éčcích). Každopádně se škodlivostí cukrů plně souhlasím, poučná byla v tomto směru hlavně kniha Cukrové trápení (William Dufty). A hlavně vlastní zkušenost. Vysazení cukru mi bezesporu pomohlo úplně ve všech směrech. Ale jak už zde padlo, každý si musí najít to své. Jen ale chtít s mít silnou vůli, pak už to postupně přejde do krve samo... univerzál stravovací model sice asi neexistuje, ale je zároveň i plno obecných zásad, které pomohou většině lidí... je třeba si i přiznat, že v reklamě obvykle to zdravé prostě nenajdeme... naopak... o tom opravdu zdravém se toho člověk zas tolik nedozví a naopak klamů skryté pod rouškou zdravého stylu se všude rojí dost a dost (např. že veganovi se rozpadnou kosti, mléko je nejlepší zdroj vápníku, dětem se mají dávat velice zdravé kinder čokolády plné mlééééka pro jejich zdravý vývoj, baštit se mají co nejčastěji ta zdravá kuřata plná antibiotik, hormonů a krmena různými sra*kami, snídat kupované müsli plné přidaného cukru atd atd.)

Vím, že jdu proti proudu a většina lidí je jiného názoru (a třeba i když mají ti lidé problémy, nejsou schopni si připustit, že si za ně mohou z největší části sami), ale jak jsem naznačila, zdravotně jsem si sáhla na dno a díky tomu mi došla spousta věcí... V té době jsem se setkala i s mnoha dalšími "marody", a tak vlastně začala etapa zdravé stravy. No ale - pochopitelně, jak píše josefka, si každý musí sám najít přijatelný způsob, co svému tělu dávat, co ne, atd. Ono to taky není jen a jen o tom jídle, že jo...
8. únor 2009 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vilka
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Děčín
fotoportrét
fotoportrét
vilka
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Děčín
 PS: Výrobců, jasně, ne výrobků emoticon
8. únor 2009 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 vilka, naprosto s tebou souhlasim emoticon

catf, delala jsem ten dort. V te kucharce neni davkovani, tak jsem si ho vytvorila. Vkladam sem to, co jsem delala ja, mandle jsem loupala ..... kolac ted lezi v lednici, jestli na nej dojde jeste dneska nevim, ale kazdopadne uz na nej mamdesnou chut emoticon
1. Jablkovy Kolac
Ingredience:
200g mandle
200g datle (mozne dat 100g)
skorice mleta
3 jablka stredne velka
1 banan
stava z pulky vetsiho citronu
strouhany kokos
lnena seminka (optional)

Postup:
Oříškový základ (korpus): mandle/ořechy namočíme do vody na několik hodin. Dobre proplachnout a pokud jsou nelopane, oloupat. Mandle je mozne nechat uschnout a pak se nemusi loupat. Pak je rozdrtíme v mixéru spolu s datlemi. Výsledkem by mělo být hutné homogenní těsto. Přidáme trošku skořice. Z tohoto těsta vytvoříme korpus - vtlačíme ho do formy na dort přičemž je třeba, aby měl korpus vyšší okraje (aby měl tvar mísy).

Jablečná náplň: Oloupaná jablka nastrouháme najemno. Rozmícháme s vyzrálým banánem v poměru asi 3 : 1. Do této směsi přidáme strouhaný kokos a citronovou šťávu podle chuti (můžeme přidat namletý zlatý len, který potom náplň ztuží). Touto náplní pak vyplníme korpus po okraje a vrch dortu ještě posypeme kokosem. Necháme uležet.
8. únor 2009 ve 21:27  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 kulicky z kesu orechu a daltli zmizely - vzala jsem je do skoly a zaprasilo se po nich emoticon Ja jim davam 9/10 protoze na me byly porad trochu hodne sladke.

Ingredience:
Kesu orisku 100g
Susene datle 120g datlí

Postup:
rozmixovat mizerem a udelat z toho kulicky, ktere je mozne obalit v kokosu nebo drcenych mandlich.

Nenechte se zlakat a dat vodu - je to pak moc mekke, musela jsem to tuzit kokosem - ale vubec to nevadilo emoticon
8. únor 2009 ve 21:29  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 vilka, tady v kazdym pripade proti proudu nejdes, to si bud jista emoticon

na netu je toho samozrejme spousta, kazdej se v tom obcas ztrati, je dobry, ze to tady muzem vzajemne konzultovat emoticon

erinko, to jsem rada, ze kuskus chutnal emoticon

dneska jsem delala ryzi skoro v indickem stylu(lehce inspirovano govindou):

lzicka rimskeho kminu a bile horcice se uprazi na lzici oliv oleje a jakmile zacnou menit barvu, prida se ryze(cca 4 porce - neproplachnuta..pouzila jsem organic tesco celozrnna basmati) a par kolecek chilli papricky(kdo nema rad palive, staci kolecko), ryze se smazi cca 3 minuty(zacne malicko sklovatet)..pak se vse zaleje vodou, osoli se a prida se lzicka kurkumy, vari cca 25minut, dokud neni ryze mekka(ja to varila prikryty ve voku)..je lepsi vodu postupne dolevat, protoze nakonci se musi cela odparit, pak se prida 1 nastrouhana mrkev, uvarene mungo fazole.cca plnou stredni misku(uvarila jsem je den predem a nechala pres den v lednici, takze trosku naklicili) a povari se cca 2minuty, aby se zelenina prohrala, pak se prida stava z 1 citronu, cerny pepr a nasekana snitka petrzele(tech velkych listku, ne kaderavych) a vsechno se promicha.
K tomu jsem mela lososa od vcera, ale ryze by klidne mohla byt jako samostatny jidlo.
Mnozstvi ryze jsem prizpusobila velikosti mrkve a mnozstvi mungo, takze se da vsechno ubrat pro 2 na polovinu.
8. únor 2009 ve 21:33  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 josefko, ja uz jsem si ho okopirovala z linku od stazi, abych ho pak vubec nasla..plus recept na tahini emoticon .. mimochodem ten dort vyhral nejakou cenu za nejlepsi bezlepkovy dort roku..takze ma u me plus emoticon

ted jsem kvuli tobe chytla chut na sladky emoticon ale to je dobrej napad s tema datlema, mne sladky chutna, nastavila bych to vic kokosem, mozna i citronovou kurou emoticon emoticon

k tem kulickam....co treba pouzit rozmixovanou cizrnu,ta tu sladkost stopro stahne
mne se totiz osvedcila, kdyz jsem delala kolac emoticon
8. únor 2009 ve 21:42  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
Registrovala se 2. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 1458 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Šumperk.
  • Svatba byla 26. července 2008
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
Registrovala se 2. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 1458 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Šumperk.
    Region Brno
 Tento víkend jsem přerovnala naprosto celej špajz, mám v tom konečně pořádek, skoro všechno je v uzavřených popsaných sklenicích a díky tomu jsem zjistila, co všechno doma chybí emoticon Nicméně jsem po dlouhé době udělala bulgur jako příloho ke karí:
kolečka mrkve a kousky řap. celeru jsem chvilku osmahla na arašídovým oleji, přidala k nim trochu nakrájeného pečeného kuřete (prsa) a jednu malou kapii. Okořenila jsem to hořčičnými semínky, kurkumou, mořskou solí, mletým koriandrem a podlila kokosovým mlíkem. Za chvíli to bylo, přidala jsem k tomu jako přílohu uvařený bulgur a je to moc dobrý emoticon emoticon

Dneska ráno jsem dělala inspirovaná sladkou ranní rýži od catf celozrnnou rýži v rýžovým mléce, se skořicí, lněným semínkem a rozinkami. Zkusila jsem ji už přes noc namočit, ale u rýže to zřejmě nemá vliv, protože jsem ji přes hodinu vařila. Do misek jsem potom přidala na kostičky nakrájené čerstvé jablko, promíchala s rýží a položila na to plátek másla. Snídali jsme sice později, ale zato velmi chutně emoticon emoticon
8. únor 2009 ve 21:49  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 petuli, ja se na ryzi chystam zitra, chci to zkusim s pistaciovejma oriskama
m tyhle kase primo zboznuje

dneska jsem mela jenom rychlou snidani..otoustovanej bezlepkovej chleba namazanej kozim syrem zerve s platkem jablka..moc dobry to bylo
8. únor 2009 ve 22:03  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 catf, jj, citronova kura me napadla a kokos tam je primo v originalni recepture - dala jsem ho tam celkem dost. Chtela jsem to nejdriv udelat stejne, jako to tam maj a pak teprve delat modifikace.

U tech kulicek - cizrnu bych tam nedala, ale napadly me fiky a nebo susene svestky emoticon

Mam jeden dotaz, jakto, ze ti naklicily uvarene mungu beans emoticon .... nejak mi to nejde na rozum emoticon
8. únor 2009 ve 22:13  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
Registrovala se 1. října 2006 na beremese.cz. Přidala 9953 příspěvků. Má 2 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
Registrovala se 1. října 2006 na beremese.cz. Přidala 9953 příspěvků. Má 2 přátele.
 vilko, díky za rozpočet emoticon já jsem na biozákusky (myšleno tedy spíš dorty) narazila zatím jen v albiu a ceny jsou teda dost vysoký. já bych do toho i investovala, jenže pro koho? my sami dva to nesníme a nikdo z rodiny ani z přátel nás v tomhle nechápe. takže moc dobře vím, o čem mluvíš, když píšeš o zbytečných debatách... emoticon u nás si vždycky všichni klepou na čelo, proč za takový podvod vyhazujeme peníze. no jejich věc. celá naše rodina se stravuje tak příšerně, že já bych asi po měsíci u nich skončila na kapačkách. a to jsem v tom vyrůstala. taky se to se mnou táhne doteď. a to je na tom to nejhorší, ty šílený stravovací návyky z dětství.
amálku znám, plátkový sýry od nich mi chutnají, ale krájený jsem od té značky ještě neviděla. a my právě ujíždíme na těch krájených, z bochníku. k vínku a tak emoticon
gabbiko, co je to prosím za značku, ty kapky?
8. únor 2009 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
 jinak jsem dostala českou biokuchařku (http://www.probio.cz/vyrobky/biokucharka.htm). jestli o ní někdo uvažujete, tak jí moc nedoporučuju. na začátku je sice takový celkem přehledný a srozumitelný výčet všeho, co naše tělo potřebuje a v jaké míře, pak je tam přehled jednotlivých obilovin, luštěnin atd. (ale to je vhodné spíš pro úplného začátečníka, protože lidi, kteří se už rozhodnou pro bio, nebo vůbec pro nějaký zdravý jídelníček, tak všechny tyhle potraviny víceméně znají).
co mě ale zaujalo, že se tam před máslem výrazně upřednostňují margaríny, a pak mě doslova odradilo, když hned v prvním receptu byla uvedená vegeta emoticon
neprohlídla jsem to ještě úplně celý, ale recepty, co tam jsou a co jsem stihla projít, tak většinou najdete na netu, takže nic moc nového, svěžiho a originálního.
8. únor 2009 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 ikarkulko, delala jsem ten Indicky Daahl podle tebe a je opravdu moc dobry. Nedala jsemtamkmin, nemam ho rada a misto petrzelky kardamon a fakt vyborny a jednoduchy.
Kdyz mam skolu, tak chodim do mesity na jidlo - vari tam pakistanec a jeho daahl je bezkonkurencni. Nechce mi rict, co tam dava emoticon a ja nejsem schopna to identifikovat. Ten tvuj se tomu nepodoba, ale chutna mi taky moc.
8. únor 2009 ve 22:48  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
 když si ho jednou za čas udělám, tak si ho pak dělám i třikrát za sebou emoticon já to tak dělám ale často, prostě mi něco chutná a nemůžu se toho dojíst.
tak jsem ráda, že ti chutnal. komu jsem dávala recept, ten si pošmakoval. navíc ta příprava je vcelku instantní, takový jídla mám nejradši - za pár minut hotovo a paráda na talíři. a v žaludku.
8. únor 2009 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 josefko, a nemel by v tom daalu byt rimsky kmin? nebo to je ten, co ti nechutna?..normalni kmin indove podle me vubec nepouzivaj

s tim mungem je to samozrejme blbe napsany..mela jsem ho pres noc namocenej ve vode a pak jeste celej den v lednici, nez jsem ho uvarila, takze proto vyklicil(no evidente mi to nesecvaklo, kdyz jsem to psala, vcetne ty hrubice emoticon )
8. únor 2009 ve 23:35  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
 možná že tam nemá být vůbec žádný kmín, jen si to někdo počeštil.
je tam myslim půl nebo jedna lžička, já tam každopádně dávám ještě míň, protože mi přijde na tohle jídlo moc výraznej... a vůbec nic by se nestalo, kdyby se tam nedával vůbec.
8. únor 2009 ve 23:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 tak proto catf, uz jsem myslela, ze mas zazracnou lednici emoticon

ja nemam rada normalni kmin, ten rimsky jsem jeste nezkousela. Rikala jsem si, ze kmin do indicky kuchyne je nejaky divny emoticon ... dobry je to i bez toho emoticon
9. únor 2009 v 00:17  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
 Karkul, momentálně jsem v práci, doma na značku mrknu emoticon
9. únor 2009 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
 Tak jsem prošla net a našla je tam, jsou to tyto:

http://www.lekarna.cz/aromatica-echinaceove-bylinne-kapky-100ml/
9. únor 2009 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 josefko, ale s tim rimskym kminem to bude jeste lepsi emoticon jestli se setkame, az budes v praze, tak ti ho koupim v indickym obchode, co ty na to? emoticon
9. únor 2009 v 09:34  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 dekuju catf, ja si ho v sobotu prinesla (dost me prekvapilo, ze je to takove malinke baleni a vypada to jako takove malinke kaminky). Nenapadlo me ho tam dat, protoze jsem zapomnela, ze ho mam asi proto, ze to mam zafixivany jako recke seno emoticon a taky jsem si to diky tomu predstavovala spis jako travu - nejak jako lemon grass.
Voni to krasne. Kolik toho pridavas a meles to predem?
9. únor 2009 v 11:44  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Josefko, já teda nevím, ale jako kamínky vypadá právě pískavice - řecké seno, a římský kmín vypadá podobně jako normální kmín, jenom se mi zdá větší a světlejší a voní teda totálně odlišně.
9. únor 2009 ve 13:19  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 emoticon emoticon tak ted uz fakt nevim. Mam fenugreek, to je recke seno, ne? A to neni to same co recky kmin???
9. únor 2009 ve 13:55  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš