Menu Forum

Zdravé vaření. A co na to Váš drahý?

15. říj 2015  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
Registrovala se 1. října 2006 na beremese.cz. Přidala 9953 příspěvků. Má 2 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
Registrovala se 1. října 2006 na beremese.cz. Přidala 9953 příspěvků. Má 2 přátele.
 petuli, snad vám to pomůže. ono je to u každýho jiné, jako se vším. kamarádka musela s migrénou za léčitelem, protože klasická medicína samozřejmě nepátrala po příčině, jen léčila následek... emoticon pila pak nějaký čaje, složení jsem sice nezjišťovala, ale tipla bych si, že tam bylo zastoupený i jmelí, protože to taky louhovala ve studený vodě a pila to pak studený.
s tím množstvím jídla jsem to samozřejmě nemyslela vážně emoticon šlo mi právě o to, poradit mi nějaký kombinace, abych do sebe denně dostala co nejvíc prospěšných věcí přirozenou stravou (doplňky stravy nepoužívám a ani to nemám v plánu - mluvím teda o těch chemických, kolegyně z práce mi vnucuje amway s tím, že je to úžasný emoticon).
snažím se jíst zdravě, jím hodně zeleniny, ryby, bílý maso, ovoce, hollandia jogurty (ty teda jenom ovocný, bílý mi od nich nechutnají, to si dopřávám smetanový), hodně piju. ale sem tam si dám i vyloženě nezdravý jídlo, nejsem v tomhle striktní. ne že bych se tím ládovala denně, ale ráda peču, tak jsem to eliminovala aspoň na pečení jen o víkendu, kdy to třeba můžu nabídnout i návštěvě, takže na nás nezbyde celý pekáč, a snažím se péct i zdravější věci. jinak teda máslový krémy a podobný věci nedělám nikdy.
no ale sem tam jsou to brambůrky, dort se šlehačkou, knedlíky s omáčkou... znáš to - na návštěvě, u babičky, i u maminky... nebo třeba když si nestihnu nic uvařit do práce a musím to pak řešit jídlem z restaurace. i když si snažím vybírat, ne vždycky máš na výběr něco, o čem si přesvědčená, že je to z čerstvých a zdravých surovin.

no a mám prostě rozhozenou imunitu, už asi počtvrtý za rok mám chřipku, doktorka mi na to doporučila preventan emoticon takže bych ráda jednak nějaký detox a druhak i třeba tip na nějaký vyvážený jídelníček i do budoucna. abych do sebe fakt v maximální míře nacpala co nejvíc vitaminů atd.
protože jak píšu - jím hodně zeleniny (viz výše), pitný režim dodržuju, nepiju colu a podobný hnusy, a přesto existuje určitě spoustu potravin, o kterých třeba nevím, nebo třeba samy o sobě nejsou tak prospěšný, musí se třeba jíst s něčím dalším, aby se vitaminy uvolnily...
vim, že je to takový blbý dotaz, ale myslela jsem to tak, jestli třeba někdo nemá tip na stránku, kde by to bylo hezky srozumitelně popsaný... já jsem bohužel na nic takovýho nenarazila.

a co se týká těch džusů - já to nepiju až tak kvůli vitaminům, protože jsem tak nějak podvědomě tušila, že to nebude žádná sláva, ale spíš na chuť. občas chci změnu od vody a bylinkových čajů.
7. únor 2009 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
 jo a díky za ten odkaz, pročtu to emoticon
7. únor 2009 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
 vypadá to, že to by mohlo být to, co potřebuju. díky emoticon
přesto bych to určitě ráda podpořila nějakým jídelním detoxem emoticon
7. únor 2009 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
Registrovala se 29. září 2007 na beremese.cz. Přidala 4792 příspěvků a 1 album.
  • Svatba byla 8. září 2007
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 karkulko, to si budes muset pockat na josefku, ta je tady expert na to, co kdy, s cim, pred cim a po cem jist emoticon ..taky v diskuzi jsou utrzky techhle informaci podle toho, o cem jsme zrovna debatovali..nicmene josefka by ti mohla dat tip na jidelnicek..jako co rano, v poledne a vecer a co vubec..ja si to rada prectu, taky v tom mam hokej
7. únor 2009 v 18:18  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
 catf, já s touhle diskusí sekla kolem tý strany 50 emoticon ze začátku jste hodně dávaly recepty, tak jsem to poctivě pročítala, ty vaše postřehy. ale pak se to - jako v každý diskusi - zvrtává do obecnější roviny a to už mě zase tolik nebere, abych nad tím musela sedět.
je mi jasný, že se třeba ptám na věci, který tu už padly, tak buď mě pošlete do háje, nebo nasměrujte třeba aspoň přibližně na období, kdy jste to probíraly emoticon
já sama to nemám ráda, když 200 stránek něco probíráme, a pak tam někdo vtrhne a zeptá se na to, co bylo na začátku. ale je mi jasný, že pročítat 200 stránek keců, který se už třeba ani tématu netýkají, to se nedá. viz téma menstruační kalíšek, tam to bylo častý emoticon
jinak ten dotaz jsem směrovala na josefku, i jsem to napsala emoticon
7. únor 2009 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 ale dyt jo, to co jsem napsala melo mit uplne stejnej vyznam, tak mozna ta psana forma je nekdy zavadejici..ja myslim, ze je tady kazdymu jedno, jestli se ptas na neco, co uz padlo..opakovani je matka moudrosti, ne? emoticon
7. únor 2009 v 18:57  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vilka
Registrovala se 24. srpna 2008 na beremese.cz. Přidala 275 příspěvků. Region Děčín.
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Děčín
fotoportrét
fotoportrét
vilka
Registrovala se 24. srpna 2008 na beremese.cz. Přidala 275 příspěvků. Region Děčín.
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Děčín
 ikarkulka: Ahojky, to ti možná až tak nepomůže, ale znáš tuto stránku...? Zkus na ni mrknout. Pro inspiraci.

A co se receptů týče, osobně můžu vřele doporučit web varimezdrave.cz nebo makrobiotika.aspone.cz - srozumitelně popsané chutné pokrmy včetně sladkostí. Neboli - i omáčka s knedlíkem se dá udělat zdravě, stejně tak dortík. emoticon
7. únor 2009 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vilka
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Děčín
fotoportrét
fotoportrét
vilka
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Děčín
 Jé, já nedala ten odkaz... emoticon Tady je: prirodnivyziva.cz emoticon
7. únor 2009 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 vilka a ty jsi na mb?

zrovna tohle me zaujalo Jahelna babovka s rozinkama emoticon :
Ingredience: citron, jáhly, kokos, rozinky

Postup přípravy / Složení MB talíře:
Uvaříme 250g jáhel se šp. soli, vmícháme 150g kokosu, 70g rozinek předem namočených v mirinu, 250ml vanilkového pudinku Provamel a citronovou kůru. Vše společně rozmixujeme, vmícháme 70g rozinek (opět namočených v mirinu) a těsto nalijeme do vymazané a vysypané formy. Pečeme 15 minut na 220°C a potom 40 minut na 150°C. Ve formě necháme vychladnout a ztuhnout a až pak vyklopíme.

ja dneska pekla cizrnovy kolac s citronem:

500g varene cizrny se rozmixuje se 4 vejci, prida se kura z jednoho citronu, 100g cukru(trtinovy), lzicka kardamomu, 1/2 lzicky kypriciho prasku, smes se vyleje do dortove pecici formy vymazane tukem a vylozene pecicim papirem a pece se v troube na 170stupnu 35minut..po vytazeni z trouby se necha chvilku vychladnout a potre se stavou z 1citronu, veskera stava se musi vsaknout(natira se do kolace zatepla), nakonec se posype cukrem 100g smichanym z kurou z 1citronu
7. únor 2009 v 19:33  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
 catf, já to pochopila, neboj. spíš to bylo jako omluvný, protože, jak jsem psala, i mě to občas naštve, když někdo opakuje poněkolikátý stejný dotaz.
a taky je mi jasný, že ten můj dotaz je dost široký, nejde to zevšeobecnit, tak jsem se to snažila nějak specifikovat, kterým směrem bych chtěla poslat emoticon
vilko, díky, prozkoumám emoticon
na netu je toho spousta, ale já se v tom zase tolik neorientuju, takže těžko rozeznám, co je opravdu prospěšný a co se tak jen tváří.
7. únor 2009 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vilka
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Děčín
fotoportrét
fotoportrét
vilka
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Děčín
 catf: Spíš se řídím MB základem... snažím se vařit vyváženě a bez extrémů... bez cukříku, mléka, bílé mouky, co nejméně živočišných tuků atd... Sem tam zobnu něco nezdravého, ale i tak žádné extrémy, takže třeba kousek čokolády z rýžového mléka (ale s třtinovým cukrem), čas od času ulétnu na kravské šlehačce, to je má velká slabost, ale fakt málokdy. emoticon Za čistou makrobiotičku se označit netroufám... emoticon

Ta bábovka je docela dobrá, i když já třeba moc nemusím kokos, ale příteli a příbuzným chutnala. Vypadala takto: http://img.fotoalba.centrum.cz/img3/1689/17871689_4.jpg emoticon

ikarkulka: Není zač, máš pravdu, člověk se v těch často i protichůdných doporučeních někdy i ztrácí. emoticon
7. únor 2009 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vilka
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Děčín
fotoportrét
fotoportrét
vilka
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Děčín
 PS: Nebo kdyby se někdo chtěl zasmát, může mrknout do celé mé složky... mám tam některá jídla... zdravá i méně zdravá... ale nesmějte se mi moc, jsem v podstatě začátečník... emoticon

http://fotoalba.cz/alba/VirgoPanna/1813161 Heslo je: beremese
7. únor 2009 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 vilka, super emoticon ja taky varim rada, jeste kdybych mela cas to fotit a nekde ukladat..zatim si pisu vsechny povedeny recepty, abych je nezapominala emoticon
co se tyce mb, tak vyvazeny mi vyhovuje..musim mit ta naliri barevno... az na ty celozrnne obiloviny, ty nemuzu, takze varim bezlepkove a ta babovka je teda idealni..snad nejtezsi je totiz ukuchtit neco sladkyho bez klasicke mouky
7. únor 2009 ve 21:19  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
 vilka, vypadá to všechno moc hezky, až jsem na to dostala chuť emoticon
já bohužel musím občas zařadit maso, a to i vepřový a hovězí (já teda miluju krvavý steaky, takže mi to zase tolik nevadí emoticon), kvůli manželovi. jinak bych si vystačila s těma obilovinama atd. sem tam kuřecí, rybu, nebo i to hovězí. ale to vážně jen výjimečně.
ale co by mě teda zajímalo - na kolik tak vyjde ten dort?
7. únor 2009 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vilka
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Děčín
fotoportrét
fotoportrét
vilka
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Děčín
 catf, ikarkulka: Děkuji, jste moc milé. emoticon Já takhle vařím teprve rok, no a ani předtím jsem nebyla "kuchařkou" moc dlouho, sotva dva roky. Takže vařím metodou pokus-omyl... emoticon

S tím masem to chápu, dlouho jsme se s partnerem nemohli shodnout, byť jsem to zkoušela, jak to jen šlo - dokonce i apelováním na jeho svědomí pouštěním dokumentů, jak moc zvířata z velkochovů trpí, ale pak jsme udělali jakýsi kompromis a rybu dělám zhruba jednou týdně, krůtí maso asi tak jednou za 10 dní. Třeba i svíčkovou - s umeoctem, ovesnou smetanou a celozrnným kynuťákem z kvásku... emoticon Fakt je, že mu naštěstí chutnají i potraviny typu robi, seitan, tofu a spol.

Ale víš jak, Kájo, v malém množství by ani to maso nemělo uškodit, jste-li oba zdrávi. emoticon Na kolik vyjde takový dort... hmm... těžko říct. Zkusím to zítra spočítat podle ingrediencí v receptu. emoticon Já ty korpusy dělala oba nějak popaměti, od oka, možná jsem se inspirovala nějakým receptem na koláč z Biokuchařky Hanky Zemanové (btw, výborná knížka! emoticon), zítra na to tedy zkusím mrknout a sečíst to. Normální dort samozřejmě vyjde mnohem levněji, zdraví holt dnes paradoxně stojí těžké peníze... někdy... emoticon
7. únor 2009 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
 manžel nad vším nejdřív ohrnuje nos - třeba tofu, jáhly, pohanka, no prostě to, co my máme rády emoticon ale když mu to nějak připravím, tak si šmakuje. ale maso má rád a já taky. ovšem já bych ho klidně měsíc jíst nemusela, kdežto on ho vyžaduje dost často. naštěstí většinou jí v práci, takže jsme spokojený oba.
právě že je mi jasný, že ten dort vyjde asi celkem draho. četla jsem si, z čeho to děláš, a je mi jasný, že já prostě z finančního hlediska nemůžu všechno vařit jen bio apod.
další věc - my milujeme sýry a ty se v kvalitě bio tolik neseženou, rozhodně není tak široká nabídka a není to tak dobrý. kromě kozích a ovčích, tam je zase nabídka větší a lepší. ale ty z kravského mléka prostě kupujeme v prodejnách typu cheesy nebo tady v jednom italském krámku ve vedlejší vesnici. no ale i tak jsou celkem drahý.
a sýrů máme teda obrovskou spotřebu, na tom nešetřím, ani se neomezujeme a ani nehodláme. prostě někdo žere čokoládu, my sýry (i když čokošku si dáme taky). emoticon
7. únor 2009 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
  • Svatba byla 29. července 2006
    Libochovice, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
 vilka, krasny fotecky, hned me prepadla chut emoticon ... akorat se chystam na kesu-datlove kulicky z vitarianske kucharky emoticon a catf hned namocim mandle a zitra udelam ten kolac, takze v pondeli si muzeme rict verdikt emoticon

ikarkulko, co se tyce imunity, je to dost obsahle a komplexni tema a to duvodu pro snizenou imunitu muze byt mnoho .... muze to byt rozhazene traveni, spravne nefungujici strevo (ve streve je asi 70% imunity), stress, nedostatek cviceni, nedostatek spanku, genetika a spatna strava, nedostatek nejake ziviny .... proste ti tady muzu vypsat par obecnych a zjednodusenych rad, ale jestli to bude pasovat zrovna na tebe, nevim?

Tak obecne, pohyb kazdy den, spanek alepson 6-7 hod kazdy den, nejaky relaxacni cas pro sebe kazdy den. Co se tyce jidla, tak nejhorsi na imunitu je cukr (napr. lidem s rakovinou, kteri potrebuji zvednout imunitu se doporucuje vyradit cukr z jidelnicku), nekolik studii potvrdilo, ze cukr potalcuje tvrobu a aktivitu bilych krvinek.
Dzusy i ty bio a i ty doma lisovane jsou v podstate cukerne koncentraty, takze kdyz uz je pijes, tak samozrejme z bio a z domacich ziskas vic zivin, ale stejne by mely byt redene a jen prilezitostne.
Dalsi vec, ktera nepomaha imuntite je pouzivani spatneho tuku a oleju a prilis smazeni - to vytvari v tele tzv.volne radikaly, ktere v tele poskozuji tkane, napr cevni steny a zamestnavaji tak imunitni system opravou techto poskozeni. Dulezitou ulohu hraje obsah bilkovin - nesmi jich byt moc ani malo - optimum je 0,8g bilkoviny na 1kgtelesne hmotnosti denne a mela by to byt kombinace masa (hlavne ryby a kure) a lustenin a orisku a seminek.
Podle me je idealni mit maso 3x tydne a zbytek lusteniny a kazdy den orisky a seminka a doplnovat vajickama, ale jsou lide, kteri potrebuji maso kazdy den, to je taky v poradku, ale meli by jeho kyselost vyvazovat vyssi spotrebou zeleniny.
Spousta zeleniny a ovoce. Dulezita je vyse zminena zelenina a zelenina jako je zeli, kvetak, brokolice, redkvicky, zelene klicky ....), z ovoce jsou hodne dulezita jablicka a vsechny mozne "berries"-jahody, boruvky, maliny, brusinky .... Dulezita je barevnost, protoze ty barvicky maji kazda jine schopnosti, hodne dulezite pro imuntu jsou karotenoidy, ktere najdes v mrkvi, oranzova a cervena paprika, tmavozelena listova zelenina, sladke brambory.
Samozrejme vit C v pomerancich a citronech a mandarinkach, vit E z orisku, seminek a za studena lisovanych oleju, Zinek v oriskach a celych zrnech a lusteninach .....

Na posileni imunity je dobra bylinka Vilcacora nebo Inulin nebo Echinacea (asi nejsnaz dostupna), tak alespon 3 mesicni kura, ja delamkuru kazdy rok v lednu emoticon
7. únor 2009 ve 23:10  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
 josefko, moc děkuju. tohle je řečeno přesně tím lidským způsobem, který se mi na netu tak špatně hledá, a obtížně se ve všech těch doporučeních orientuju.
v podstatě mi hodně chybí ten pohyb - dost to flákám emoticon
a začnu víc "klíčit", občas si koupím naklíčené mungo a nebo si doma dám naklíčit řeřichu, ale často to zapomenu navlhčit, takže mi to zaschne emoticon musim být prostě důslednější.
7. únor 2009 ve 23:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 a zkus tu echinaceu - ta fakt nakopne emoticon a nezapomen si orisky a seminka namacet, ne treba vsechny, ale tak pul na pul. V nenamocenych jsou latky, ktere brani absorbovat nektere mineraly - a v oriskach a v dynovych seminkach je hlavne zinek, ktery je pro imunitu nezbytny. Ja mam rada namocene mandle a liskove orechy a vlasske orechy a para orechy, kesu nenamacej, ty jsou fakt emoticon. Nekdy je namocim, nekdy ne .... namacim pres noc a rano to proplachnu emoticon
7. únor 2009 ve 23:50  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
 no vidíš a to je přesně ten typ rady, který ocením, protože to prostě nevím a moc se to nikde neuvádí emoticon
díky moc.
echinaceu mi rvala kolegyně od amway. složení jsem nezkoumala, ale mě se protiví celá ta společnost, takže bych si od nich nekoupila tak jako tak. poohlédnu se spíš po čaji, myslím, že jsem ho viděla v lékárně.
8. únor 2009 v 00:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 No, koukni, cak asi nebude tak ucinny, ale lepsi zacit tim .... treba bude stacit. Jinak ji nemusis kupovat jenom od amway, v lekarne je vic firem, ktere ji prodavaji. Myslim, ze ji ma i weleda, ale nevim, jestli ji prodavaji v CR
8. únor 2009 v 00:36  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 josefko, ja nejdriv budu muset snist ten cizrnovej kolac, nez budu kuchtit neco dalsiho, to bude tak tyden trvat emoticon
jsem zvedava, co na ten vita reknes..musim si taky ulozit recept, jinak ho pak nenajdu

karkulko, my jsme taky dost jeli na mase, proste slo hlavne o zvyk a ted mame obden jenom zeleninu a m je v pohode, chape, ze to je pro jeho dobro emoticon ..vicemene maso se docela tezko travi..sama pocituju ten obrovskej rozdil..vicemene m ma maso tak 3-4 do tydne a ja ho jeste tak z poloviny nahrazuju rybou(m bohuzel ryby nesnasi)..kupuju si teda hlavne lososa, ale chci se vydat do makra, kde maj dobrej vyber bilejch ryb
zrovna dneska jsem si delala lososa na oliv. oleji, citronove stave, petrzeli, cesneku a rozmarynu...a k tomu brambory varene ve slupce, oloupane a nakrajene na ctvrtky s varenyma zelenyma fazolkama a pecenyma rajcatama(pecu celou snitku cherry v troube, dokud skoro neprasknou)..na to dresing z hrubozrnne horcice, oliv. oleje, citr. stavy, cerneho pepre a morske soli

mimochodem v tescu se nejak zlepsilo zasobovani, docela jsem mile prekvapena(myslim to na andelu)..v zahranicni sekci maji dokonce nudle ze sladkych brambor..stoji teda neskutecnych 250kc, ale je to zase velkej pytel, tak je urcite vyzkousim
8. únor 2009 v 00:41  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
38
 emoticon josefko, tak nějak jsem to myslela s tím čajem. já jsem totiž teď na nemocenské a tady je lékárna taková pofiderní, ale vím, že tu mají ten čaj.
akorát jsem to nedostatečně napsala - teď z nouze aspoň čaj a až nebudu marodit a dostanu se do prahy, tak se kouknu po kapslích/pilulkách.
to s amway jsem psala jen tak. kolegyně je do toho nějak zapojená a hrozně tomu věří a vždycky se šíleně diví, když si nechci nic objednat, že je tam spoustu krásných věcí emoticon
catf, m taky nejí maso každý den (to jen já asi píšu jak tatar a vyvolávám domněnky). když jsme spolu doma, tak já se snažim vařit spíš bez masa a nebo právě tu rybu. m naštěstí ryby miluje, takže s tím není problém.
do makra si určitě zajeď, ryb tam mají opravdu velký výběr, mají tam i krásné velké krevety a jinou havěť emoticon

já tu mám ještě zbytek lilku a cukety, tak to zapeču s bramborama a posypu sýrem.

chtěla jsem nadhodit ještě dvě témata, myslela jsem na to před usnutím, ale teď si nemůžu vzpomenout emoticon
8. únor 2009 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 jenom pro info, brouzdala jsem na strese a nasla v bazaru parni hrnec emoticon
http://www.modrastrecha.cz/bazar/show_entry.php?vEntryID=206185&vReferer=%2Fbazar%2Findex.php%3FvType%3D%26vOther%3D%26vOffset%3D40
8. únor 2009 ve 12:11  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
Registrovala se 9. října 2007 na beremese.cz. Přidala 1171 příspěvků. Má 18 přátel. Region Vyškov.
  • Svatba byla 23. srpna 2008
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
Registrovala se 9. října 2007 na beremese.cz. Přidala 1171 příspěvků. Má 18 přátel. Region Vyškov.
 Tak prositam ten odkaz od vilky a docela me prekvapilo, ze ani kvasnice nsjou zdrave: http://prirodnivyziva.cz/ostatni_nevhodne_produkty.htm My uz teda pecivo docela omezili, domaci peceme asi rok a ted cim dal min, ale z kvasnic... zkusim popatrat, jak je to s domacim kvaskem emoticon
8. únor 2009 v 16:08  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
 A parni hrmec se mi libi cim dal vic... emoticon Ale zatim nevim o nikom z okoli, kdo by ho mel, ze bych to nejdriv vyzkousela...
8. únor 2009 v 16:09  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
 A podle těch stránek nejsou zdravé ani brambory emoticon
8. únor 2009 v 16:13  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vilka
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Děčín
fotoportrét
fotoportrét
vilka
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Děčín
 erinka83: Záleží, erinko83, kdo se k jakému směru přikloní, no... tohle už jsou principy makrobiotiky... stejně jako některé další zásady... např. nevhodnost lilkovité zeleniny, tedy právě ty brambory, papriky, rajčata, lilek. My si třeba ty brambory občas dáme, však také máme k makroušům daleko, ale o moc méně často než třeba dříve. A šlechtěná rajčata v zimě nekupuje vůbec. Stejně jako tropické ovoce... Občasný (nejlépe domácí) chléb s kváskem by měl být v pohodě, klidně si ho občas dopřejte! emoticon Taky doma peču. A čas od času dokonce někdy i z biodroždí - snažím se to pak automaticky "vykompenzovat" něčím hodně zdravým... emoticon Říkám automaticky, protože samozřejmě není dobře se pořád stresovat, co jíst, co nejíst, jestli jsem náhodou nepochybila... Asi to chce zjistit, co mi vyhovuje, co mi dělá dobře, a přiměřeně se tím řídit... Zdravé tělo se s občasným ulítnutím vyrovná... Něco jiného je pak třeba léčebná dieta nebo léčebná makrobiotika... Tím už jsem si prošla a teď vařím a jím tak nějak... jak říkám... přiměřeně, s mnoha mb prvky, ale nejen s nimi. emoticon
8. únor 2009 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
fotoportrét
fotoportrét
erinka83
 Vilko a máš odzkoušeno péct z kvásku v domácí pekárně?
8. únor 2009 v 17:14  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vilka
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Děčín
fotoportrét
fotoportrét
vilka
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Děčín
 ikarkulka: Tak ti pořád nevím, jak ten recept spočítat... emoticon Korpus vyjde tak na 40 Kč, řekla bych, a konkrétně třeba máslový krém... počítám... celé kozí máslo 45,-, bio pudink 11,-, trocha toho kukuřičného sladu zhruba tak 15,-... amasaké je nejdražší, celé stojí kolem stovky a dává se ho na ozdobu nejméně půl sklenky. S řasou agar-agar, pytlíček za 14 Kč. Výsledná cifra není zrovna malá, jenže víš jak... dřív jsem kupovala vše co nejlevnější, ne bio, ale Euroshoper byla byla značka..... emoticon A zdraví se horšilo a horšilo, v tehdejších třiadvaceti jsem na tom byla jako leckterá stařenka. No každopádně nekupujeme vše jenom v biokvalitě, ale fakt je, že třeba mouky jsem obyčejné celozrnné ještě ani neviděla... nebo celozrnné těstoviny a rýže... taky většinou k sehnání jen bio... U některých produktů si tu biokvalitu i přímo hlídáme (třeba u vajec nebo občasných kozích a ovčích sýrů, protože asi každý ví, co všechno do mléka velkochovních zvířat přechází... emoticon ), ale jinak hledíme spíš na skladbu potravin jako takovou, no víš jak to asi myslím... emoticon Občas v obchodě zaznamenávám takové ty pohledy jako "pche, zase nějaká snobka, co kupuje to zbytečný bio, aby byla in..." apod. emoticon O debatách s některými známými, od nichž už jsem po čase rezignovaně ustoupila, na téma "jak všichni biozemědělci hnojí v noci a jak kterénukoliv prodavači stačí nad obyčejný výrobek napsat nápis bio a desetkrát ho zdražit" ani nemluvím...... emoticon emoticon

Mám pocit, že nabídka kravských biosýrů se teĎ docela rozšířila v Hypernově... nevíš o tom? Tuším, že tam přišla spousta výrobků značky Amálka, údajně moc chutných, tak zkuste mrknout... emoticon
8. únor 2009 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš