Menu Forum

Zdravé vaření. A co na to Váš drahý?

15. říj 2015  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
Registrovala se 14. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 2394 příspěvků.
  • Svatba byla 25. června 2005
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 josefko, mozna pirlis mnoho tuku emoticon

catf, prave uz mame koupenou miso pastu, takze se jen zaleje vodou (plus tofu a rasy)..jinak v ni je extrakt treba z makrely nebo tunaka (podle toho, jakou pastu koupis), jenze podle me to je tak slabe (ten rybi extrakt), ze rasy jsou snad rybinou citit vic, nemyslis?
27. led 2009 v 16:52  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
Registrovala se 29. září 2007 na beremese.cz. Přidala 4792 příspěvků a 1 album.
  • Svatba byla 8. září 2007
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 josefko, s tou zeleninou to bude asi horsi, ale to vis, ze to zkusim, kor kdyz ted vim, ze je to lepsi..ja miluju mrkvovou emoticon ..vubec nevim, proc mi po ty repe bylo tak spatne, ale bylo to hlavne najednou, uplnej naval nevolnosti, ze me z toho presla na ni uplne chut..ale celer a zeli, to zni moc dobre..my zatim delali z rajcat a rapikateho celeru na tu bloody marry emoticon

stazi, to samotne dashi je mnohem vic rybi nez rasy..je to jak ususeny a rozmlety sardinky(tak mi to pripada) emoticon ..wakame rasy, co mam, jsou spis citit oceanem nez primo rybinou
27. led 2009 v 16:58  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 catf, tak zkus tu miso pastu (z japonskeho obchodu u puskin.nam, praha 6), je jemna a miso polivka z ni chutna hodne autenticky (proste jako kdyz si das v sushi baru miso polivku emoticon
jinak my davame nori (kupujeme jenom ty, polovice je ji k cemukoli..chlebu..atd. emoticon)
27. led 2009 v 17:00  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 stazi a nejsou ty nori moc zvejkavy? ty wakame totiz po namoceni do vody uplne zmeknou..jinak jsem testovala a prisla jsem na rozdil v chuti..wakeme chutnaj jako korysi a extrakt chutna vylozene rybinou a v tom je ten rozdil

ja asi vim, jakej mix mas na mysli..no ja si to zkomplikovala tim, ze jsem chtela ty ingredience oddelit, abych si mohla s tema chutema hrat...no misa a dashi mam jak pro rotu vojaku, to bude trvat roky nez to spotrebujem
emoticon ...bych vas mohla pozvat na miso, co rikas, a mohla bys porovnat emoticon

jo a ten japonskej shop se prestehoval do verdunsky vedle potrefeny husy..je to tam ted vetsi a cistsi a prodava tam docela fesnej japonec, kterej po mne pokukoval emoticon
27. led 2009 ve 20:32  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
Registrovala se 2. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 1458 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Šumperk.
  • Svatba byla 26. července 2008
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
Registrovala se 2. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 1458 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Šumperk.
    Region Brno
 Catf, mám prosbu, dáš mi nějakej recept na hovězí? Koupila jsem dneska přední hovězí plátky, zatím jsme to nakrájeli na kousky a naložili do oliv. oleje, soli, hořčičných semínek, drcenýho a medvědího česneku a cayenskýho pepře. Stačí to dělat na pánvi nějakých 15 minut, nebo je potřeba hovězí vyloženě dusit? (Papiňák nemáme). Děkuju!
27. led 2009 ve 20:34  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
  • Svatba byla 3. října 2009
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
    Region Olomouc
 catf nori jsou křupavý a v polívce se skoro rozpustí a nemají hnusnou příchuť, teda máti povídá, že to je jak kdyby chroupala rybí šupiny, ale my s přítelem to požíráme furt. Dobrý jsou i opražený.
27. led 2009 ve 20:38  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 rosi, ja je prave znam akorat na sushi, kde jsou v rolkach nekdy dost zvejkavy, ale evidentne ve vode reagujou stejne jako wakame..no wakame jsou v kazdym pripade mnohem oceanove aromatickejsi nez nori

petuli, bez papinaku kupuj radsi jenom hovezi svickovou nebo rostenou(ale tu jenom od dobryho reznika), protoze to bude bez papinaku na dlouho
bude z toho skvelej gulas emoticon ...nakrajej si dvakrat tolik cibule, co mas masa(vahove), cibuli osmaz treba na sadle, stejne tak nejdriv orestuj maso(ono se zatahne a bude uvnitr stavnatejsi), pridej sladkou papriku..dolej vodu, aby to bylo vsechno zakryte a var na strednim plameni do zmeknuti masa(dolevej vodu, kdyz bude potreba)..pocitej bez papinaku 2-3 hodiny..cibule zahusti gulas a nemusis pouzivat zadnou mouku..k tomu je nejlepsi knedlik..v apetitu v tom cisle o ceske kuchyni byla spousta knedlikovych receptu..i zdravejsi verze bramboroveho bez mouky

jinak hovezi predni se hodi na polivku..da se do studene vody, prida se zelenina a vari se do mekka ..nebo na takovou klasiku jako koprovka nebo rajska..to se ale pak vari v papinaku vcelku a kraji se na platky
27. led 2009 ve 21:01  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 catf, ony samozrejme po namoceni zmeknou..
no vidis, jsme si ani nevsimli, ze se prestehovali, mame totiz kilovy miso, takze to jeste potrva, nez tam pujdeme emoticon
27. led 2009 ve 21:55  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kaculienka
1
Registrovala se 12. srpna 2008 na beremese.cz. Přidala 416 příspěvků.
  • Svatba byla 15. srpna 2009
fotoportrét
fotoportrét
kaculienka
1
 Zdravim, tak jsem taky pocitila potrebu po novych receptech, obzvlast kdyz jsme pred par mesici zaradili maso a nevime co s nim emoticon Tak jsem to tu prolitla asi deset stranek dozadu, receptu tu je fakt hodne, jste produktivni emoticon Zatim mam tyto otazky..

Kurkuma neni to same co turmeric???? Ja zila v domeni ze jo emoticon Jakej je v tom teda rozdil?

Pochopila jsem, ze maso teda je zdravejsi z trouby. To se jenom podleva vodou nebo jak se to dela? emoticon

Rozlouskly jste nejak ty panve? Kdyz teda ty teflonovy nejsou nic extra, co pouzivate?

Diky emoticon
28. led 2009 ve 03:59  •  Svatba byla v srpnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kaculienka
1
fotoportrét
fotoportrét
kaculienka
1
 Jo, Rosi, v Armenii jsme byli, doporucuju. Jenom pozor na medvedy, kamarada tam jeden napadl emoticon
28. led 2009 ve 04:00  •  Svatba byla v srpnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 kaculienka, turmeric a kurkuma jsou z jedne zazvorovite celede nebo tak neco, ale nejsou to stejna koreni...josefka bude vedet rozdil v chuti, mne se jeste nepodarilo ho tady sehnat..videla jsem ho akorat jednou cerstvy a vypadal jako zazvor, tak mozna, ze bude chutnat vic zazvorove..kurkuma mi chutna zase spis jako curry(hodne jemny odvar)

maso muzes a nemusis podlevat, zalezi na tom, jak dlouho ho peces...kdyztak az budes delat neco specifickyho, tak proberem, jak na to emoticon
28. led 2009 v 09:44  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 mam jeden tip na snidani..moc dobry je pohankovy krekr od knuspi namazany kozim syrem(zerve), na to tenke platky rajcete a michany vajicko s petrzelkou emoticon
28. led 2009 ve 13:26  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
  • Svatba byla 29. července 2006
    Libochovice, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
 kaculienko - turmeric (ve stredni Evrope se pise jako tumeric) je latinsky Curcuma longa - rostlina patri do celedi zazvorovitych rostlin. Pouziva se z ni koren a je podobny zazvoru. Aktivni latka v nem je curcumin. Takze zaverem, curcuma a tumeric je jedno a to same emoticon, alespon podle me.

Ja pecu maso v troube (hodne vyjimecne ho delam na panvicce) s kokosovym olejem a hodne vody, ktera se nikdy nevyvari a nikdy honenecham spalit nebo moc zhnednout. Jinak nejzdravejsi je samozrejme maso na pare nebo varene, ale k tomu jsem jeste nedosla emoticon

Panvicky jsme zatim nerozlouskly, zeptam se ted ve skole a ja zatim pouzivam jednu nerezovou a hledam nejakeho neteflonoveho Woka, ktery me nebude stat 10 tis (jako treba Zepter). Zatim to vypada na tu uhlikatou ocel. Jinak cena nerezove panvicky temer nerozhoduje - mamka si koupila jednu v Kice za 500 Kc a ja asi za 2 tis a chovaji se stejne. emoticon
28. led 2009 v 16:19  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 u jakykoli panve je podstatny, aby byla bytelna, aby se na ni jidlo nepripalovalo..ja videla docela pekny v ikea..meli k tomu i ruzny hrnce a poklice..

josefko, tak myslis, ze je to opravdu to same? ja o tom tuhle neco cetla, ale prave si to presne nepamatuju..v kazdem pripade se susenemu mletemu koreni u nas rika kurkuma..jako turmeric jsem videla jenom ten cerstvy koren, co vypada jako zazvor.. u vas to prodavaj suseny pod nazvem turmeric?
28. led 2009 v 17:21  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 caft, ted kdyz jsi to popsala, tak jsem si jista, ze je to to same - tady se oboji prodava jako turmeric.
28. led 2009 v 17:54  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 josefko, tak asi jo...ja se stejne chystam do jednoho indickeho obchodu, tak se tam na to zeptam

ted si davam vymackanou stavu z hroznoveho vina cerveneho(podarilo se mi koupit omylem s peckama, coz u nas nejede) a merunek(ty se musej drtit soucasne s vinem, samostatne to nejde, protoze jsou moc mekky) a matovejch listku..a dolity to mam sektem emoticon ..no a nemusim nic varit, je to kaloricka bomba emoticon
28. led 2009 v 18:34  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 kacu, myho kamose zas honil medved po gruzii emoticon
v knizce o koreni mam napsany, ze turmeric je kurkuma, mozna se jedna o podobnej rozdil, jako treba dobromysl-oregano, ale nevim.
vcera jsem si na nervy pred zkouskou koupila blatacky zlato s vlasskyma orechama a prekvapilo me, jak je to vyborny!
Catf, pohanku s vajcem jsem si delala rano a pachuť jsem nijak necitila, super emoticon mela jsem ji pres noc namocenou a pak ji poradne proplachla pred varenim.
28. led 2009 v 19:03  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 ty jo blatacky zlato s orechama - to uz jsme nemela ani nepamatuju emoticon

no, ja jsem si na 100% jista, ze kurkuma a tumeric je jedno a to same emoticon
28. led 2009 v 19:57  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 dobromysl a oregano je taky to samy, jen se jedna o trochu jiny kultivary a oregano je vlastne dobromysl, kera byla vypestovana na jihu, takze je tam vyssi mira vonnych silic, jak jsem se po dlouhym studiu dovedela emoticon
28. led 2009 ve 20:11  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 josefko, ja ti verim emoticon

co se tady clovek fakt nedozvi, to je uplnej kulinarskej institut emoticon
28. led 2009 ve 20:18  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
Registrovala se 22. dubna 2008 na beremese.cz. Přidala 2295 příspěvků. Má 28 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
Registrovala se 22. dubna 2008 na beremese.cz. Přidala 2295 příspěvků. Má 28 přátel. Region Praha.
 Ahoj holky, poslední dobou vůbec nestíhám emoticon Ale dneska mám aspoň radost, příští týden jedu na party do Karlových Varů emoticon
Včera jsem dělala červenou čočku, byla ještě lepší, než jsem čekala - dala jsem ji vařit s trochou vody + kostka kuřecího vývaru (koupila jsem ten nový od Vitany - je bez konzervantů, s menším obsahem soli a jen s mořskou), až byla čočka skoro měkká, tak jsem přidala malou plechovku kokosového mléka a dochutila trochou mořské soli a lžičkou červené kari pasty. Měla jsem to jako kaši, ale dá se to udělat i jako polívka.
28. led 2009 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 catf a je-li ten pohankovy krekr moc pohankovy? emoticon pac na tech chleba uz jsem si trochu zvykla (mazu ho tlustou vrstvou masla emoticon) ale dnes jsem si v CL dala pohankovyho kubu (s houbama) a to byl masakr, to fakt neslo..a u tech kasi je to min citit?

jinak mne ta bezlepkova docela vyhovuje, pak aspon premyslim, co do sebe soukam (i kdyz to treba neni "nezdravy", ale treba pecivo a chleby jsem chtela malinko omezit uz driv, obcas me po tom nebylo nejlip a cpala jsem to do sebe neustale..)..si ji prodlouzim o tyden emoticon
28. led 2009 ve 21:11  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 xpila, tak to je presne podle myho gusta emoticon
28. led 2009 ve 21:12  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kaculienka
1
fotoportrét
fotoportrét
kaculienka
1
 Holky dik za info, no vida, dobromysl a oregano, to jsem taky nevedela emoticon

Jinak jeste moje zkusenost s mlekem. Nasi mi ho nutili, sklenicku denne, aspon bylo domaci, ale me fakt strasne nechutnalo. Pak se mi zacalo delat blbe jenom kdyz jsem ho citila, a kdyz jsem snedla jogurt nebo zmzlinu tak mi bylo dost divne. Tak jsem asi rok a pul mleko nejedla vubec. Ale ted mi prislo, ze te soji zase mam moc a taky malo toho protejnu, ze jo, tak jsem zase zkusila bio bily jogurt a muzu se ted po nem utlouct a vubec mi po nem neni blbe, coz me teda fakt udivuje... Jedine co jsem se sebou za ten rok a pul delala je ten boj s kandidou, coz nevim jestli teda muze mit vliv na traveni mleka...
28. led 2009 ve 23:00  •  Svatba byla v srpnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 cervenou cocku taky muzu emoticon

stazi, pohankovej krekr je v poho, vubec nesmrdi a je krupavej..a taky jsem mela kukuricnej pufovanej chleba, kterej byl dobrej, ze chutnal i m..neco jako placka z popcornu, ale to se hodi spis na odpoledne

pohankova kase je holt zasmradla...ovsem rosi zminovala, ze pohanku namaci pres noc, tak jestli by to nepomohlo od smradu, akorat nevim, co na to josefko, jestli se z toho pak nevyplavi ty dobry veci
28. led 2009 ve 23:47  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 ja muzu hlavne koko mleko a kari, cocka je az za tim emoticon)

catf, kukurici muzu v jakekoli forme emoticon jeste vyzkousim krekr a instantni kasi (v kombinaci s ryzi - ale v mensine)na normalni kasi si asi po tomhle netroufnu, a pak asi pohance zamavam jak zizalam emoticon
29. led 2009 v 00:00  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 mne se kokosovy mliko hrozne rychle preji..kdyz si ho dam k obedu, tak ho pak dalsi mesic nemusim mit..kari je z nej dobry, to jo..zrovna mam plechovku a kari pastu, tak z toho zitra neco vytvorim

ja taky neprisla uplne na to, jak eliminovat cmuch pohanky..nastesti mne se tak neprotivi..registruju zvlastni chut, ale nedela se mi z toho soufl
29. led 2009 v 00:04  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 kdyz ja jsem takovej mastnak emoticon kokos.mliko, maslo a oliv.olej muzu kazdej den emoticon
catf, tak to ti zavidim, ze ti to nevadi..
polovici pohanka taky nejede, proto jsem ji dosud zustala nedotcena, narozdil od ostatni zdrave stravy emoticon
29. led 2009 v 00:30  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 ja taky pohanku namacim pres noc a zadny smrad z ni necitim - to me vic asi smrdi quinoove vlocky - ty mam nejmene rada emoticon

stazko, tak se do pohanky nenut, kdyz ti nechutna - muzes zkusit proso a quinou a jahly ryzi atd ....

s kokosovym mlekem to mam jako catf - i kdyz uz jsem ho dlouho nemela, po te kokosove horke cokolade emoticon .... a myslim, ze jsem na nej nejak alergicka, vzdycky mam po nem nafoukly bricho.
29. led 2009 v 00:55  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Catf, díky za poučení o tom hovězím emoticon Já se v tomhle, ani vepřovým a v masech všeobecně vůbec neorientuju. Taky to moc nevařím, i to hovězí dělal m. a udělal ho na víně s brusinkama z receptu v Apetitu (že emoticon ) a povedlo se mu to, i když to pekl v troubě v hrnci dýl, než dvě hodiny. Málem jsem kvůli tomu koupila ten papiňák, tescoma má teď akci emoticon Ale vzhledem k tomu, že už fakt není v kuchyni kam co dát, jsem od toho upustila, navíc si stejně dělám zálusk spíš na ten biosféráckej odštavňovač - jestli ho ještě někdy budou mít... emoticon

Tak to jsem ráda, že v pohance necítím cosi neidentifikovatelného jenom já emoticon Ale začínám jí trošičku pozvolna přicházet na chuť, resp. mi už nevadí (chuťově) mouka třeba. S vajíčkem jsem ji dělala nedávno, jenomže se mi během vaření udělalo jaksi nepatřičně, a tak ji celou snědl m., takže zase nevím... emoticon

Jinak je to tady vážně vyšší odborná, co se tu všechno dovím emoticon
29. led 2009 ve 13:51  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš