Menu Forum

Zdravé vaření. A co na to Váš drahý?

15. říj 2015  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
  • Svatba byla 29. července 2006
    Libochovice, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
 rosina, zimomriva muzes byt kvuli te stitne zlaze .... ale jinak to co pises je jedna ze zasad cinske mediciny. Ja nevim ale je fakt, ze kdyz je mi zima, moc cerstveho ovoce a zeleniny nesnim, ale jim vice zeleninovch polevek.
16. led 2009 v 17:33  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
Registrovala se 29. září 2007 na beremese.cz. Přidala 4792 příspěvků a 1 album.
  • Svatba byla 8. září 2007
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 stazi, dneska bude miso..koupila jsem si novy wakame, tofu a ryzovy miso emoticon
16. led 2009 v 18:16  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 stazi, jeste k tomu misu..jak jsi sem psala, co obsahuje..neobsahuje to vase nahodou jecmen(barley)?..
16. led 2009 v 18:23  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
Registrovala se 22. dubna 2008 na beremese.cz. Přidala 2295 příspěvků. Má 28 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
Registrovala se 22. dubna 2008 na beremese.cz. Přidala 2295 příspěvků. Má 28 přátel. Region Praha.
 Rosi, já v zimě taky nejím moc čerstvého ovoce a zeleniny a prý by se to ani moc nemělo, protože to tělo ještě víc ochladí. Já to taky doháním zeleninovými polévkami, spařenou zeleninou apod.
16. led 2009 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
Registrovala se 14. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 2394 příspěvků.
  • Svatba byla 25. června 2005
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 ooo, josefko emoticon emoticon
no jo, vitariani emoticon emoticon

catf, jecmen to nastesti v sobe nema emoticon (obsahuje soju, ryze, sul, extkratk z makrely, morske rasy, kvasnicovy extrakt)

xpilo, melo nemelo, to ti kazda teorie muze tvrdit neco jineho..minimalne vitariani by s tebou nesouhlasili emoticon) ja v zime jim stejne ovoce a zeleniny jako po zbytek roku a doufam, ze casem to jeste zvysim na ukor varenyho..

moje zimorivost ma spis koreny v tom, ze nejsem obalena tukem, bych rekla emoticon
16. led 2009 v 19:36  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
 Stazi, proto tam bylo to "prý" emoticon
16. led 2009 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 x, to vis, kazdej si to prebere jak umi emoticon

a jeste jsem se nevyjadrila k pufovani..ja si to myslela, proto jsem se furt ptala emoticon) je asi na case rict zizalam pápá, sakra emoticon)
16. led 2009 ve 23:20  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 stazi, ty ses tak ovlivnitelna ..to je furt samy nehodlam tohle a tamto a ted se klido vzdas zizal..kam ten svet speje.. emoticon
a co, jak pokracuje vase bezlepkova dieta, dobry?

ja koupila suseny sojovy mliko do ryzovy kase, jsem na to zvedava,jelikoz tyhle suseny veci nemusim, ale nejaka vegetarianka v obchode mi ho poradila...doufam, ze to nebude totalni humus

dneska jsme meli bezmasej den, takze jsem uvarila kvetak s bramborem na kari..cibule, cesnek, rimsky kmin, seminka cerne horcice, recke seno, kari, kvetak, brambor, chilli papricka, ctvrtky rajcat a listovy spenat se prida ke konci, plus sul a cerny pepr..cibule s cesnekem se oprazi na oleji s korenim, zelenina se uvari do mekka, dochuti se soli a peprem..k tomu tmava basmati ryze emoticon
17. led 2009 v 00:07  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 catf emoticon emoticon
ti nevim.. to bude asi tim, ze me celkove to jidlo zas tak moc nerika emoticon emoticon
a u pufovanejch vyrobku jsem si to dopredu myslela, ze to nebude koser, takze me srdce za zizalama neboli, navic kdyz si myslim, ze nejlepsi je stejne vita emoticon)

bezlepkova u me probiha ok, jen musim vic nad tim jidlem premejslet..(jinak zatim nevidim zmeny emoticon )

jinak ty tvoje recepty se tak dobre ctou emoticon)
17. led 2009 v 00:17  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 stazi,v kazdym pripade eliminaci lepku nic nezkazis, i kdyz to nebude mit na tebe zazracny ucinky emoticon

ted jsem zabrousila na stranky govindy a maj tam bezva kucharku emoticon emoticon http://www.govinda.cz/govinda_en/cookery_book/cookery_book.html
17. led 2009 ve 12:55  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
Registrovala se 2. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 1458 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Šumperk.
  • Svatba byla 26. července 2008
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
Registrovala se 2. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 1458 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Šumperk.
    Region Brno
 Catf, co je prosím tě řecký seno?? emoticon
Koupila jsem kamarádce knížku Domácí přírodní lékarna Rádce pro zdraví od jednoho Poláka, Jdawiga Górnicka. Je to docela bichle rozdělená na části výživa, kořenit či nekořenit, zelenina (a další ovoce) může léčit, uzdravující šťávy a olje, byliny, apiterapie (medem), bylinné čaje, prvky života (draslík, fosfor, hořčík apod.), a další jsou akupresura, odstraňování toxických látek, látková přeměna, klouby, smyslové orgány, a pak ještě shiatsu masáž, léčení různých nemocí metodou shiatsu a zvláštní formy masáží. Je to hrozně zajímavá knížka, zítra jí ji musím věnovat, tak v tom od večera ležím emoticon a hlavně informace třeba o zelenině a ovoci jsou super. Jenom ta první kapitola o výživě mě nějak irituje... Např. tvrdí, že mléko je velmi dobré, že je ideálním doplňkem všech potravin, které mají nedostatek nebo zcela postrádají lysin nebo isoleucin, a zejména se doporučuje jako doplněk k obilným výrobkům, jako jsou obilné kaše, moučná jídla, těstoviny. K velmi dobrým kombinacím patří chléb se sýrem či obilné kaše s mlékem. Co na to josefko říkáš? Podle mě je zrovna tahle kombinace dost těžko stravitelná a zahleňující, ne? Anebo dál, právě v případě chřipky, že jsou doporučena vařená masa a drůbež, vejce, tvaroh, ovocné rosoly, pudinky, mléko, jogurt a kefír. To se mi zdá fakt divný doporučení, přece když má člověk chřipku, má většinou taky rýmu a kašel a mléčný výrobky zahleňují...
No až na tuhle kapitolu je tam ale plno zajímavých a doufám důvěryhodných informací, taky třeba kapitola o jablečným octu, celeru, nebo levanduli emoticon
17. led 2009 ve 13:41  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Jo a jinak dneska byly na oběd ovesný karbenátky (koupená bio směs, přidala jsem tam česnek, mořskou sůl, pepř, slunečnicový semínka a majoránku) s bramborami zapečenými s bio kyselým zelím, bylo to tak dobrý, až nás to překvapilo emoticon
17. led 2009 ve 13:42  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 petuli, recky seno neboli piskavice je koreni ze sri lanky a najdes ho ve spencru...takovy maly hnedy granulky ve skleneny lahvicce s cernym vickem..kdyz se mrknes do popisu jidel v nejaky indicky restauraci, tak se tam hojne vyskytuje

ja zatim nemuzu sehnat turmeric..cetla jsem, ze to je hrozne zdravy koreni..patri do kategorii s kurkumou..
17. led 2009 v 15:00  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ninouche
1
Registrovala se 5. března 2008 na beremese.cz. Přidala 326 příspěvků a 1 album. Region Brno.
  • Svatba byla 9. srpna 2008
    V Rudici
fotoportrét
fotoportrét
ninouche
1
Registrovala se 5. března 2008 na beremese.cz. Přidala 326 příspěvků a 1 album. Region Brno.
    V Rudici
 vcera jsem koupila v M&S sacek polenty a porad nevim, jestli je nejaky rozdil mezi tim a kukuricnou krupici, kt. jsem mela z counrylifu. Ze by to byl jen rozdil v nazvu? byla vyrazneji zluta, jinak nepozoruju rozdil... Varila jsem z ni dnes dokonce (sladkou, v mliku) kasi - a dobry... Mate nejakej jinej postreh?emoticon

jinak mam jeste trochu zmatek v pouziti oleju: kdyz si do oleje nalozim maso (do marinady s korenim) a pak ho chci usmazit (napr. kousky veprovyho), tak asi bych to mela nakladat do nejakeho ke smazeni vhodneho oleje, ne? emoticon takze kdyz to nalozim do olivoveho treba, tak to asi nebude moc oka, ne? nebo nalozite do oliv./mandloveho atp. a potom smazite na sadle/kokosaku?? poradte emoticon
17. led 2009 ve 20:08  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
 Tak jsem si konečně koupila kokosový krém a zítra bude červená čočka v kokosovém krému a kari pastě, tu ale ještě musím koupit, protože ji neměli emoticon Už se na ni moc těším. Navíc co tak zjišťuju, tak si ji oblibuje čím dál tím víc lidí.
17. led 2009 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 nesmazime vubec, tak neporadim emoticon
ad polenta a kukuricna krupice, je podle me, to samy (nekde koupis pytlik s nazvem polenta, nekde je na inst.kasich napsano, ze je hlavne z kukuricne krupice..)
jeste se da koupit hotova polenta (v takovym valecku, da se krajet a vypada to jako siska bram.knedliku)
17. led 2009 ve 20:16  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 xpilo, vsadim se ze v tahjskym obchode tu curry pastu maj furt emoticon
jinak treba v m&s jejich zeleny curry (uz hotovy) asi jelo kolem toho skutecneho rychlikem emoticon
17. led 2009 ve 20:19  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ninouche
1
    V Rudici
fotoportrét
fotoportrét
ninouche
1
    V Rudici
 stazi ja jsem si to myslelaemoticon jo hotovou polentu znam, ale ta mi nechutna emoticon a jednou jsem jedla (v italiiemoticon ) instantni polentu a taky hnus (ale byla uz ochucena a plna ecek), proto mi trvalo se k ni odhodlat... s doma varenou se to neda srovnatemoticon
17. led 2009 ve 20:26  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 ninouche, ja si to taky jen myslim, snad jo emoticon
polovice ma rad prave tu sisku emoticon ja ji nesnasim, jim ji v nejvetsi nouzi, nebo si dela instantni neochucenou (bio).. ale normalni je ok emoticon
vlastne v ty ryzovy kasi z CL je taky kukuricna krupice emoticon) (20procent)
17. led 2009 ve 20:31  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
 Mají ji v Tescu, ale tam jsem se dnes nedostala emoticon Takže budu muset zítra vstávat emoticon
17. led 2009 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 ninouche, ja maso taky nesmazim, maximalne ho pecu v troube, ale pokud musis, tak asi olivovy olej nebo burakovy je na to nakladani nejlepsi a nejlepe do nej pridat rozmaryn nebo tymian, tim se ten olej udela trochu stabilnejsi.

catf, tumerik je desne zdravej a hodne protirakovinnej, ja ho cpu skoro do vseho emoticon. Bezlepkova dieta jde dobre, dneska jsem koupila i bezlepkovy chleba - jeden je z kukuricny mouky a je docela dobrej, ten druhej nic moc. Zajimavej recept na kvetak, uz si pisu - zrovna mam kvetak v lednici.

stazko, tak uz vim jak na tebe emoticon - pres vitariany emoticon emoticon emoticon. Ja tedy vim, ze klasickym vitarianem se nestanu, ale neco si z toho urcite vezmu emoticon

petuli - na mleko ma kazdej jinej nazor, nekdo si mysli, ze mleko je superzdrave, jiny se zase vyhyba mleku obloukem ... takze kazdy podle sebe.

Zitra delam k snidani bezlepkovou granolu, tak jsem na ni zvedava emoticon
18. led 2009 v 00:17  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 josefko, kdyz jsi o ty granole psala poprvy, tak jsem si rikala, co to sakra je emoticon a vcera jsem projizdela apetity a nasla jsem na ni recept a dokonce i na ty domaci musli tycinky, akorat musim nahradit ovesny vlocky ryzovejma

ten turmeric mas jako prasek? ja ho tady nemuzu nikde sehnat, budu muset zajet primo do indickyho obchodu asi..

s tim bezlepkovym chlebem je to slozity, vetsina jich chutna nic moc a hlave mi vadi, ze jsou baleny a ne cerstvy, takze je jim minimalne..ja mam v planu zkusit nejakej upict..v patek jsem cetla bezlepkovou kucharku v jednom obchode a silene me iritovalo,ze v kazdym receptu byla pouzita nejaka predpripravena smes, co se da koupit v obchode..musim se podivat na net a najit nejaky poradny recepty z domacich ingredienci..

josefko, jinak na to rano mam dobrej tip na vajecnou omeletu..vajicko se prosleha se soli, peprem, vyleje na panev a poklade se listkama spenatu(ja ho hodim do vrouci vody a hned vyndam), zabali se jako palacinka..a je to skvely..muzes do toho pridat treba i kozi syr emoticon

ja bych rekla, ze polenta je neco jinyho nez kukuricna krupice, ze je jinak zpracovana a ma hlavne jinou konzistenci..no nevim..nicmene, ninouche, jestli ti nechutna klasicka polenta jako kase, tak ji uvarenou vylej na plech vylozeny pecicim papirem do vysky max 1-2cm, uhlad ji nozem do rovna..nech ji vychladnout, ona uplne ztuhne jako kolac..nakrajej ji na obdelnicky a ty pak usmaz v olivovem oleji s citronovou stavou, cesnekem, peprem nebo chilli papricku a rozmarynem nebo jinou bylinkou(treba bazalkou)..je to skvely jako priloha k cemukoli nebo jen tak se salatem emoticon ja si to davam i jako odpoledni snack, kdyz me prepadne hlad(klidne i studenou)..da se i zapect se syrem nebo rajcatama(nebo obojim) pod gril emoticon
18. led 2009 v 00:52  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
  • Svatba byla 3. října 2009
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
    Region Olomouc
 my sme dneska byli na obede v mekáči, jednou do roka mi to fakt stačí emoticon
zkousela jsem polentu a chutnala mi az hodne opecena na masle, ale k tem malym rybickam (ancovickam?) byla vyborna, rybícky jsem upekla ve woku s citronem na masle a kmine a polenta k nim chutove sla, i pritel si pochvaloval.
18. led 2009 ve 14:21  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
 Tak my jsme dneska měli opravdu lehký oběd - kuřecí prsa naložená v jogurtu s bylinkami a česnekem (jen orestovaná a trochu podušená) a k tomu salát z kysaného zelí s mrkví, křenem a bílým jogurtem. Ačkoliv nemám kysané zelí moc v oblibě, tenhle salát byl opravdu výborný emoticon
18. led 2009 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 rosi, ja budu delat dneska lososa emoticon , uz ho mam od vcera nalozenyho v oleji, cesneku, citr stave a petrzeli..udelam k tomu tabouleh s tim kuskusem kamut

vcera jsem si udelala k veceri rychlovku..bramborovej salat s avokadem, salatem a rajcetem se zalivkou s oliv oleje, bilyho vinnyho octa, hrubozrnny horcice a prirodniho cukru, nakonec jsem to jeste trochu zastrikla citronem, osolila, opeprila

tu polentu by bylo asi dobry uvarit treba s natrhanou bazalkou a chilli paprickou a treba i se strouhanym parmezanem...ja mam v planu do toho nastrouhat orestovanou mrkev a zampiony..aby to bylo trosku zajimavejsi emoticon

umite nekdo varit cele ryby? chtela bych si koupit v makru cely sardinky..meli jsme je v portugalsku, kde je delaj na drevenym uhli..byly vynikajici
18. led 2009 v 15:21  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
 Catf, my celé ryby děláme hlavně v létě na grilu, ale třeba i v troubě, děláme tak celého lososa nebo makrelu. Vlastně i sledě, takže skoro všechno emoticon Sledě jsme naposled dělali v parním hrnci a byli výborné.
18. led 2009 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 polentu (tu hotovou sisku hlavne myslim- pak se clovek nemusi patlat s tim plechem a delanim kolace apod.) emoticon dela mhd s oliv.olejem, chilli paprickama, parmezamem a bazalkou, pokapat citr.stavou a kdyz jsou, tak s rajcatama emoticon jen tak to jime samotny
(catf, koukam, zes vymyslela stejny zpusob, takhle to vetsinou pripravuje mhd emoticon
18. led 2009 v 15:33  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 catf - lososa zavidim, my sme byli v muzeu na Ladovi a pak nemeli cas varit, pac mam zejtra zkousku emoticon .
Sardinky varim normalne na panvi - nemam totiz troubu - dam pod ne trosku oleje, nacitronuju je a opecu na panvia a pak dusim s nejakym korenim. Zalezi na velikosti, ja mela vzdycky rybicky do 20 cm.
ale vzdycky se mi udelaly. Mamka je cely pece v troube na plechu, cca pul hodiny, zase podle velikosti. Z drevenyho uhli na grilu jsou sice lepsi, ale takhle mi taky chutnaji.
stazi - prosim te co to je mhd? emoticon emoticon emoticon
18. led 2009 v 16:32  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 to by me taky zajimalo emoticon ...muj hodny drahousek...asi emoticon

rosi a pak na taliri to jak nejjednodusejs vypreparujes?..ukrojis hlavu..proriznes bricho a rybu otevres a vyndas pater?...takhle nejak? mozna, ze i na netu je nejakej navod, jak rybu vykostit, co?
18. led 2009 v 17:52  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 catf - jojo, presne tak emoticon kam ti zmizelo svatebni album! sem se tam dycky chodila kochat peknejma fotkama emoticon emoticon
18. led 2009 v 18:07  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš