Menu Forum

Zdravé vaření. A co na to Váš drahý?

15. říj 2015  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
  • Svatba byla 3. října 2009
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
    Region Olomouc
 marcicek: zivocisny tuky nejsou automaticky spatny. Rostlinne rafinovane oleje zdrave taky nejsou, pri vyrobnim procesu vznika spousta skodlivych latek, a ty ztužené tuky jsou vůbec nejhorší jedy ze všech tuků, obsahuji totiz trans tuky. Navic smazeni jako takovy je samo o sobe nezdravy a kdyz uz jednou za uhersky rok smazim, tak na sadle.
stazi, ja vim, ze mliko neni dobry pit po hektolitrech a je dobry ho omezit emoticon nekdo ho ale v pohode stravi, jen jsem ted cetla dost pofiderni publikaci, ktera ho zaradila mezi nejvetsi "jedy", to mi prijde trochu dogmaticky.
13. led 2009 v 10:12  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 dneska jsem zkousela rýžový vločky a moc mě překvapily, chutnaly mi asi víc než ovesný emoticon s másílkem a skořicí, ňamka emoticon
ještě k těm tukům - sádlo kupuju jen od řezníka a máslo jen bio. Olej mám nerafinovanej olivovej a teď jsem koupila i sezamovej. Pak ještě používám pomazánkový máslo, kde kromě přidané soli není žádný konzervant. Margaríny nekupuju nikdy (kvůli těm trans tukům), není dobrá ani flora, obsahuje taky rafinovaný oleje jak ostatní margaríny.
13. led 2009 v 10:24  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
marcicek84 (32 r.)
Registrovala se 29. října 2008 na beremese.cz. Přidala 3173 příspěvků. Má 4 přátele. Region Ostrava.
  • Svatba byla 29. srpna 2009
    Region Karviná
fotoportrét
fotoportrét
marcicek84 (32 r.)
Registrovala se 29. října 2008 na beremese.cz. Přidala 3173 příspěvků. Má 4 přátele. Region Ostrava.
    Region Karviná
 živočišné ne, nevím co je zdravého na sádle..., i v Jste to, co jíte sádla vyhazuje...kapra jsem dělala na rostlinném ztuženém, aby se tuk nepřepaloval... No a olivák jedině do studenné kuchyně, v teplé se děsně rychle přepaluje...
mlíko taky ne - člověk to stejně nestráví, tak je zbytečné ho pít, tuto funkci ztratí jak přestane sát mateřské mléko...v mléčných výrobcích je ho až nad hlavu...
13. led 2009 v 10:24  •  Svatba byla v srpnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
Registrovala se 29. září 2007 na beremese.cz. Přidala 4792 příspěvků a 1 album.
  • Svatba byla 8. září 2007
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 marcicek nam to uricte vysvetli emoticon

ja mam sadlo domaci emoticon

s tim mlikem a mlecnejma vyrobkama..asi kazdej dokazem na sobe vypozorovat, jaky mnozstvi individualne snesem...fakt je, ze enzymy na traveni mlika nase telo v nasem veku nema zadny...ja osobne poznam hned negativni reakci myho tela, jakmile vypiju sklenicku mlika nebo snim jogurt nebo kus syra..pro me ten kozi v malych davkach obcas je max max...v kazdym pripade dle dostupnych informaci by se to nemelo prehanet

hanny, k te kave..ja nevim, jestli bych si na zaklade nazoru jednoho cloveka vytvarela nejaky zasadni nazor...i z ritualniho hlediska nemuzu vymenit kavu za caj..to je jako to povestne nebe a nudy emoticon ..caj rooibos pijeme pres den..
13. led 2009 v 10:24  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 marci - určitý procento lidí má enzym na trávení laktózy i v dospělosti (cca 30-40 procent). Je to dost individuální a liší se to i místně. Sádlo obsahuje vitamíny A,D,E,K, ve "Jste to co jíte" ho vyhazují proto, že by ho neměly moc konzumovat osoby s nadváhou, což nikdo v této diskuzi není.
13. led 2009 v 10:31  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 jedna z nejlepsich rostlinnejch alternativ na smazeni je avokadovej olej..kterej maj napr ve vom fass za cca 100kc/100ml..je to echt prirodni, ale taky to clovek musi pekne zaplatit

marcicek, v tom poradu ho vyhazuje z lednice lidem, co jsou obezitni a pravdepodobne maj vysokej cholesterol a tuky musej snizit na minimum a smazit by nemeli vubec..je to prece porad o diete...v beznem zivote je sadlo mnohem lip stravitelny nez vsechny ostatni nahrazky...jedina prirozena alternativa jsou prirodni oleje viz ten avokadovy, ktere vydrzi vysoke teploty
13. led 2009 v 10:31  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 catf - jaky mas domaci sadlo?? škvaříte s manželem nebo máš zdroj u příbuznejch? emoticon
13. led 2009 v 10:33  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gtver
Registrovala se 2. srpna 2008 na modrastrecha.cz. Na beremese.cz přidala 1554 příspěvků.
  • Svatba byla 10. června 2006
fotoportrét
fotoportrét
gtver
Registrovala se 2. srpna 2008 na modrastrecha.cz. Na beremese.cz přidala 1554 příspěvků.
 marcicek, jenže v Jste to, co jíte, se sádlo vyhazuje kvůli své kalorické hodnotě, to je něco jiného
13. led 2009 v 10:34  •  Svatba byla v červnu 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
marcicek84 (32 r.)
    Region Karviná
fotoportrét
fotoportrét
marcicek84 (32 r.)
    Region Karviná
 catf - jasně, co potřebuješ vysvětlit? emoticon emoticon emoticon
rosi - nevím mi je po mlíku dost zle a pak onemocním tak na týden, tudíž ho nepiju a věřím tomu co jsem výše uvedla... emoticon
13. led 2009 v 10:34  •  Svatba byla v srpnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
marcicek84 (32 r.)
    Region Karviná
fotoportrét
fotoportrét
marcicek84 (32 r.)
    Region Karviná
 no pro mě zdravé vaření a sádlo nejde dokupy...nějak to mám v hlavě zafixované, že sádlo moc zdravé není, tak bych na tom nesmažila...mamka však na sádle smaží... emoticon
13. led 2009 v 10:36  •  Svatba byla v srpnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 catf - tak avokadovy olej vypada zajimave, vidis, o tom jsem jeste neslysela emoticon Akorat ta cena emoticon emoticon emoticon
13. led 2009 v 10:37  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 marcicek - tak ten enzym nemáš nebo máš jinej problém. Můžeš mít i alergii, zajdi si na nějaký vyšetření a budeš vědět.
13. led 2009 v 10:39  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
marcicek84 (32 r.)
    Region Karviná
fotoportrét
fotoportrét
marcicek84 (32 r.)
    Region Karviná
 rosi - to neřeším, nepiju, doktor mi říkal, že někomu mlíko jako takové může toto dělat...ale alergii asi přímo ne, v sýrech a jogurtech mi neva
13. led 2009 v 10:45  •  Svatba byla v srpnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petissek
Registrovala se 14. května 2008 na beremese.cz. Přidala 234 příspěvků. Má 10 přátel. Region Pardubice.
  • Svatba byla 2. srpna 2008
    Region Kutná Hora
fotoportrét
fotoportrét
petissek
Registrovala se 14. května 2008 na beremese.cz. Přidala 234 příspěvků. Má 10 přátel. Region Pardubice.
  • Svatba byla 2. srpna 2008
    Region Kutná Hora
 Ahoj holky, promiňte že vám sem skáču. Chtěla jsem se jen zeptat. Takže Rostliné tuky typu rama, flora, atd by se neměli? Přešla sem na ně protože mají poloviční energetickou hodnotu než máslo a díky různým reklamám jsem si myslela že jsou i zdravější..srdce, cholesterol a tak....
13. led 2009 v 10:46  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gtver
fotoportrét
fotoportrét
gtver
 marci a co tvaroh? dělá ti taky problémy?
13. led 2009 v 10:48  •  Svatba byla v červnu 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
  • Svatba byla 29. července 2006
    Libochovice, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
 hanny, co to je za doktora a lecitele?

jinak k tem dietam, me proste diety neberou, ja jsem take krevni skupina A maso jsem nejedla dlouhou dobu a kdyz jsem pak zacala studovat to, co studuju, tak jsem se k nemu vratila (taky tak 2x-3x tydne) a je mi o 100% lepe - takze uz jenom tenhle jediny duvod me presvedcil, ze dieta podle krevnich skupin neni nic pro me emoticon ... ale mrknu na ni urcite, budeme to brat ve skole - do te doby se mi moc nechce se tim zabyvat emoticon.

Nemyslim si, ze jeden salek kavy denne je neco spatneho, clovek ma jist z 80% spravne a tech 20% si musi dovolit ty mirne prohresky, aby byla spokojena i psychika. Muj m. take pije kavu - neni na ni uplne zavisly, takze je schopen ji treba 14 dni nemit a pak si dat - je to pro nej ritual - uvari si kavicku a cte si nejakou knizku nebo zajde do kavarny, da si kavicku a cheese cake a pozoruje lidi kolem a uziva si to a o tom ten zivot taky je emoticon
13. led 2009 v 10:48  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
marcicek84 (32 r.)
    Region Karviná
fotoportrét
fotoportrét
marcicek84 (32 r.)
    Region Karviná
 gtver - tvaroh v pomazánce studený ne, pečený v koláčích někdy ano, ale bylo to horší, teď už i ty koláče pojím a jsem ok, jen to mléko např, kdybych si nalila do sklenice mi fakt vadí...
13. led 2009 v 10:50  •  Svatba byla v srpnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 jejej, nevim co si mam dneska uvarit emoticon ucim se na zkousku, vidim to na neco hodne pikantniho emoticon koupila jsem si falafel, s cim ho delavate?
13. led 2009 v 10:52  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
marcicek84 (32 r.)
    Region Karviná
fotoportrét
fotoportrét
marcicek84 (32 r.)
    Region Karviná
 to mlíko za mě pije můj přítel, ten je na to jak divý emoticon ...to je pořád banánový koktejlík, emoticon no já bych rozmixovaný babány s mlíkem nemohla, to bych asi onemocněla na dost dlouho... emoticon
13. led 2009 v 10:52  •  Svatba byla v srpnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 petissek: nejsu zadnej odbornik, fundovanejsi radu ti da nase jesefinka emoticon , ale mně přišlo vždycky nelogický jíst cokoli umělýho, když to existuje v čistý přírodní a tradiční formě emoticon Co vím, tak největší problém u rostlinných margarínů je to, že se vyrábí z rafinovaných olejů, kdy při výrobě vysokými teplotami zanikají některý vitamíny a vznikají rakovinotvorné látky. Navíc tuku jako takovýho člověk nikdy nesní tak veliký množství, aby musel omezovat kalorie, na tloušťku jsou mnohem horší cukry, který se skovávají tam, kde by je člověk nehledal.
13. led 2009 v 10:57  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 josefko a tys kafe nikdy nepila? pro mě to je taky rituál, kavárny mám raději než čajovny, pač v čajovně, kam chodíme se vyskytuje vysoká koncentrace podivnejch alternativních osob a občas se jich trochu uleknem emoticon emoticon
13. led 2009 v 10:59  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
Registrovala se 23. července 2006 na beremese.cz. Přidala 1249 příspěvků. Má 48 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
Registrovala se 23. července 2006 na beremese.cz. Přidala 1249 příspěvků. Má 48 přátel. Region Brno.
 Tak s těma čajovnama to mám podobně, taky se jich nějak bojím... emoticon emoticon ...ale v Brně se teď vyrojilo spoustu nových kavárniček a musím říct že jsem spokojená... emoticon
13. led 2009 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 rosi, mam sadlo z rodinneho zdroje emoticon
jednou jsem si ho koupila v obchode a byl to humus, tak sel rovnou do kose emoticon

rosi, tady je tip na bezva pikantni recept, co jsem delala vcera:

lilek podélně nakrájených na plátky
kozi syr s plisni
mrkev na hrubo nastrouhana

chermoula smes:
olivového olej, rimsky kmin, koriandr, kura a stava z citronu, sladka mleta paprika, cesnek, chilli, mata

vytvoris tuhle tzv chermoula smes, potres ji platky lilku, osolis a das pect do trouby, dokud lilek nezezlatne, na poslednich 10minut na nej polozis syr, potres zbytkem smesi a nechas zapect

k tomu salat z mrkve promichany z chermoulou, do kteryho jeste nakonec dat listky maty navic a promichat

cim vic das chilli a cesneku, tim vic to bude pikantni

vcera jsem to delala k veceri a proborila jsem masovou barieru m..chutnalo mu to tak moc, ze si na naky maso ani nevzpomnel a hlavne ho to zacina bavit emoticon
13. led 2009 v 11:09  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 presne jak pise rosinna, nektere lidi ten enzym na stepeni mleka maji i v dospelosti.

marcicek a co sladke obecne, jak se po nem citis?
S tema tukama je to tak, ze na smazeni jsou zdravejsi tuky zivocisne - jako napr. sadlo, protoze svym slozenim je stabilnejsi na zahrev a neuvolnuji se z nej jedovate slouceniny, jako napr ze slunecnicoveho oleje a rady dalsich rostlinnych oleju. pokud netrpis vysokym cholesterolem, tak ti sadlo nevadi.

Stuzene tuky jsou uplne to nejhrosi, protoze pri procesu stuzovani dochazi k tvorbe tzv. trans kyselin a ty jsou pro telo hodne hodne spatne ... a dokonce i v poradu Jste to co jite je pani doktorka vyhazuje z lednice. Tyto tuky skodi vsem - hubenym, tlustym, zdravym i nemocnym.

Stejny problem s trans tuky mohou mit i margariny ..... vyrobci sice deklaruji, ze trans kyesliny neobsahuji, ale stejne vyrobni proces neni uplne to, co bych si prala jist. klasicke kvalitni maslo je nejlepsi.

Rostlinne oleje by se mely pouzivat jenom za studena lisovane - ty co se nazyvaji extra panenske, ty co jsou skladovane v tmavych sklenenych lahvich a na lehkou tepelnou upravu jsou vhodne napr. olivovy olej nebo olej z burskych orisku a kokosovy olej. Olivovy olej urcite neni na dlouhe smazeni pri vysokych teplotach, ale pokud treba delas zeleninu, tak to nevadi - nejlepsi je delat ji na sucho nebo v trosce vody a olej pridat az ke konci.
Na delsi smazeni je pak vhodne prave to sadlo a nebo tzv. ghee (to je maslo bez vody) a kokosovy olej take zvlada hodne. Ostatni rostlinne oleje se teplem nici a produkuji vysoce karcinogenni a jedovate slouceni.

Oleje, ktere se prodavaji v plastovych lahvich, jsou jiz rafinovane a prosly procesem, ktery neni moc setrny a obsahuji latky, ktere jsou spatne a mutagenni, takz etake lepe se jim vyhnout.

V poradu jste to co jite jednou doporucovali smazit na lnenem oleji - to me uplne zatrnulo, protoze tenhle olej se MUSI skladovat v lednici a NESMI se zahrivat (mluvim o nerafinovanem oleji, rafinovany je uz smejd, jak jsem napsala vyse) .... ac mam ten porad rada, tak tohle me zdesilo.
13. led 2009 v 11:27  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
marcicek84 (32 r.)
    Region Karviná
fotoportrét
fotoportrét
marcicek84 (32 r.)
    Region Karviná
 josefka - no tak já moc nesmažím, ale kapra jsem smažit musela emoticon ale takový výklad o olejích...no to jsem vůbec nevěděla...jak to, že se v tom tak vyznáš? kroutím hlavou...
13. led 2009 v 11:35  •  Svatba byla v srpnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 catf, diky za tip, kupodivu mam doma vsechny ingredience emoticon emoticon emoticon
13. led 2009 ve 12:38  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 teda kozi syr nemam, musi stacit normalni
13. led 2009 ve 12:39  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 josefko, tohle se netyka avokadoveho oleje a jeste myslim burakoveho..oba jsou na smazeni doporucene

rosi, klidne to muze byt i tvarohovy syr, ono se to pekne s tim olejem smisi a je to mnamka
13. led 2009 ve 13:37  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 catf - z domaciho zdroje je sadlo skvely. Nastesti jsem objevila reznika, ktery ma sadlo srovnatelny s domacim zdrojem, ma vyborny i veskery masny produkty. Uz nakupuju jen tam, chodi tam skoro cela Olomouc a jsou tam neuveritelny fronty, ale ve srovnani s jinyma masnama je to fakt kvalitka emoticon
Holky, kde vubec kupujete maso a jaky? Happy chicken nebo nic takovyho u nas asi jeste neni, ze?
13. led 2009 ve 14:16  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 rosi, my ho v praze kupujem u reznika Robertsona v nuslich, da se to objednat na netu a pak si tam clovek pro to zajede...ma super steaky a vubec mam pocit, ze rad dela svoji praci a je to na tom produktu poznat...treba ted na vanoce mel cerstvy husy, coz je v praze zvlastnost....taky v jungmannce je spesl obchod na jehneci, srnci, kance, koroptve apod...tam bych chtela zajit kvuli jehnecimu..vicemene ted kdyz jime maso mnohem min, chci investovat do ryb a do zvere, ktera pobiha volne, nebo se pase a diky tomu je to maso zdravejsi
..ale kdyz neni cas maso resit, tak samo v hypernove nebo tescu..jednou jsem koupila neco v lidlu a bylo to obzvlast hnusny, coz me ani neprakvapilo
moc nekoukam na to, odkud to v supermarketu pochazi, akorat jsem zaregistrovala, ze vodnanske kure je mnohem drazsi nez vsechny ostatni, tak nevim, jestli to je proto, ze musej platit neumanovy za reklamu emoticon
13. led 2009 ve 14:44  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš