Menu Forum

Zdravé vaření. A co na to Váš drahý?

15. říj 2015  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
  • Svatba byla 3. října 2009
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
    Region Olomouc
 xpila: vypada to takhle http://www.veganskyobchod.cz/product/kase-kukuricna-instantni-bio-106/ a rozmicha se to v teply vode, mliku, jogurtu apod a hotovo emoticon
11. led 2009 v 18:51  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
Registrovala se 23. července 2006 na beremese.cz. Přidala 1249 příspěvků. Má 48 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
Registrovala se 23. července 2006 na beremese.cz. Přidala 1249 příspěvků. Má 48 přátel. Region Brno.
 Rosi, diky za info...ty kase znam z obchodu, nespojilo se mi to s tim o cem mluvite...nicmene jsem je jeste nezkousela, tak musim napravit.

Jinak rizotko od Catf mi pripomelo jeden muj oblibeny recept:jasminova ryze, safran, lesni hribky a parmezan... genialni emoticon
11. led 2009 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
amimi
Registrovala se 7. září 2008 na beremese.cz. Přidala 1643 příspěvků.
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
amimi
Registrovala se 7. září 2008 na beremese.cz. Přidala 1643 příspěvků.
  • Neví, kdy bude svatba
 xpila - já mám v okolí snad jen dvě kamarádky, co je na tom jak já. Teda že pro ní není problém vařit denně a občas uklohnit i nějakej ten koláč atd. Když jsem řekla, že jsem pekla 12 druhů cukroví (teda asi tři z toho jsou nepečený), tak se mě ptali, jestli mám děti emoticon

Spíš se setkávám s tím, že "no já si neumim uvařit ani čaaaaj" a ještě u toho debilní úsměv. Však je to trapné, ne? Kdo s nima žije?
Můj děda říkal mámě, že pokud nebude umět vařit, tak jí starej jednou kopne do prdele a on (jako děda) jí živit nebude a usekne jí hlavu na špalku (nikomu hlavu neusek, nebyl to saďour emoticon )

Moc ráda si tu vás čtu a opisuju si recepty emoticon
11. led 2009 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
  • Svatba byla 29. července 2006
    Libochovice, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
 ryzova kase byla super - skoro lepsi nez ovesna. emoticon

Vcera jsem na trhu koupila ve sleve celozrnnou jasminovou ryzi, tak uz se tesim, az ji pripravim a nase lektorka nam dala recept na zdravou granolu - sice ovesnou, ale zkusim ji treba z pohankovych vlocek nebo ryzovych - jsem na ni zvedava a kdyz bude dobra, tak hodim recept
11. led 2009 ve 20:30  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
Registrovala se 22. dubna 2008 na beremese.cz. Přidala 2295 příspěvků. Má 28 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
Registrovala se 22. dubna 2008 na beremese.cz. Přidala 2295 příspěvků. Má 28 přátel. Region Praha.
 Na tu kaši se zítra podívám, musím ji vyzkoušet.
To taky slýchávám dost často, že si sotva uvaří čaj a tím končí... Já jsem naprosto pravý opak, vařím od malička a když někde řeknu, co jsem třeba zrovna pekla nebo vařila, tak se na mě dívá s otevřenou pusou emoticon
11. led 2009 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
Registrovala se 29. září 2007 na beremese.cz. Přidala 4792 příspěvků a 1 album.
  • Svatba byla 8. září 2007
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 josefko, ryzova kase je taky moje oblibena emoticon

gabi, ja varim i kukuricnou krupici..to trva trosku dyl..cca 10minut..k michanymu vajicku je moc dobra jako priloha misto chleba(napriklad)

holky, dneska jsem delala moc chutove zajimavej recept s ryzovejma nudlema...2cibule a jedna paprika se nakrajeji nadrobno a s 2 platky masa nakrajenyho na nudlicky se zprudka osmazi na slunecnicovym oleji(ja mela po ruce veprovou panenku, v receptu byly kureci prsa), jakmile vsechno zmekne, osoli se to a opepri cernym peprem + se k tomu prida na prepulene tenke platky nakrajena pulka mensi salatove okurky, 1,5lzice cukru, stava a kura z jednoho citronu a 4 lzice sojovky..jakmile se to spoji do stavy, tak se pridaji uvarene nudle, par listecku maty a koriandru pokrajene na drobno a promicha se to ...je to mnamka, desne lehky na zaludek..uplne nam to pripomnelo diky ty mate letni dny emoticon

nemate tip, kde se daji sehnat cerstve kvasnice?
11. led 2009 ve 21:52  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ninouche
1
Registrovala se 5. března 2008 na beremese.cz. Přidala 326 příspěvků a 1 album. Region Brno.
  • Svatba byla 9. srpna 2008
    V Rudici
fotoportrét
fotoportrét
ninouche
1
Registrovala se 5. března 2008 na beremese.cz. Přidala 326 příspěvků a 1 album. Region Brno.
  • Svatba byla 9. srpna 2008
    V Rudici
 az budete holky nektera zkouset ty ryzovy vlocky, rada se priucimemoticon mame je doma, ale navod na nich neni a jeste jsem je nezkousela - predpokladam, ze budou chtit (na kasi) povarit cca jako ovesny, ale nevim...
11. led 2009 ve 22:37  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
arvetka
Registrovala se 15. října 2005 na beremese.cz. Přidala 953 příspěvků. Region Brno.
  • Svatba byla 14. července 2007
    Region Vyškov
fotoportrét
fotoportrét
arvetka
Registrovala se 15. října 2005 na beremese.cz. Přidala 953 příspěvků. Region Brno.
    Region Vyškov
 catf
hodně podobně jsem lososa dělala na vánoce - oliváč, sůl, pepř, kopr, uležet asi 10 hodin, pak obalit v plátku prosciutta (píše se to takhle? emoticon ) + jako příloha rozmarýnový šťouchance http://www.apetitonline.cz/recepty/1301-stouchane-brambory-s-rozmarynem.html
bylo to úžasný, měkoučký a šťavnatý emoticon emoticon
12. led 2009 v 08:50  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 ninouche - ryzove vlocky jsme udelali stejne jako ovesne - namocili jsme je do rana do vody, jeste se lnenyma seminkama a susenym rybizem a hrozinkama rano dotoho dali dynova a slunecnicova seminka. Ty pres noc take namacime zvlast ve vode a nez je rano pouzijeme, tak je proplachneme. pak jsme to privedli k varu a dali do toho rozemleta seminka a skorici.
12. led 2009 v 10:32  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 josefko, to si hned pisu

arvet, ty brambory znej dobre, to zkusim s druhym filetem lososa, co jsem si koupila
...tuhle sunku kupujem uzenou, uz ji nevarime ..nejlepsi je s bilym italskym chlebem a nejakym hodne ulezelym stiplavym syrem...nebo nakrajena do testovin(taky nevarena) s ricottou ci kozim syrem a bazalkou a cherry emoticon emoticon
12. led 2009 v 10:57  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hanny
Registrovala se 1. srpna 2006 na beremese.cz. Přidala 693 příspěvků a 2 alba. Region Pardubice.
  • Svatba byla 7. července 2007
    Na zámku Nové Hrady, Region Pardubice
fotoportrét
fotoportrét
hanny
Registrovala se 1. srpna 2006 na beremese.cz. Přidala 693 příspěvků a 2 alba. Region Pardubice.
 Ahoj holky,
našla jsem tu vaši debatu o zdravé výživě, tak jsem si říkala, že bych tu u vas mohla pochytit nějaké dobré rady a tipy. emoticon Začala jsem se zdravou výživou zabývat před Vánocemi a dost mě to chytlo. Chci pro své tělo to nejlepší a ještě lepší je na tom to, že s tím naprosto souhlasí i můj manžel, z čehož mám opravdu radost ! emoticon Takže teď se v tom všem snažím zorientovat, ale musím říci, že je to docela sfuška ... emoticon Je spoustu hledisek, která jsem už tak nějak trošku prostudovala, ale potravin, které by vyhovovaly všem hlediskům je dle mých prozatimních informací docela málo. emoticon Pročetla jsem různé Zdravé výživy, Výživy podle krevních skupin, Výživu v souladu s přírodou, Výživu a její energetické působení na organismus, protiplísňovou stravu atd., no jak říkám, je toho dost, na všem něco je a vyznat se v tom a hlavně si vzít z každého něco a udělat si takový nějaký svůj komplexní "zdravý" názor, to je něco ... emoticon
Musím říci, že mě tedy asi nejvíce oslovila Výživa podle krevních skupin. Řídíte se tím někdo ?
Hanny
12. led 2009 ve 13:30  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 hanny, vzhledem k tomu, ze nevim, jaka je moje krevni skupina(maminka mi tuhle neco rikala, ale uz jsem to zapomnela emoticon ),ta odpoved na tvou otazku je ne emoticon
vlastne jsem se o tohle vubec nikdy nezajimala, nejak mi to nikdy neprislo pod nos a nezni mi to zvlast logicky..netvrdim, ze je to nesmysl, jenom to na me nepusobi nijak extra srozumitelne

ja se vlastne ridim primarne tim, ze pozoruju a uvedomuju si,jak na me co pusobi..pak k tomu vetsinou na netu hledam nejake vysvetlujici info a plus to tady rozebiram s holkama a ctu, jaky ma kdo s cim zkusenosti ..takze bez navstevy odbornika(krome konzultaci s josefkou tady emoticon ) jsem dospela k nekolika zaverum, ktere mi od doby, co jsem zacala chodit do tehle diskuze plus do prirodni kosmetiky/bio veci(takze cca 6mesicu), zlepsily traveni natolik, ze jsem si jista, ze kdyz je budu dodrzovat a stanou se stylem myho zivota, budu mit bezva funkcni traveni:

1/podstatna redukce mlecnych vyrobku(krome obcasneho koziho jogurtu a syra)
2/eliminace vsech lepek obsahujicich obilovin a ostatnich produktu(s vyjimkou veci obsahujicich stopy lepku) - tohle zni drsne, ale v realu je to pohoda
3/musim si hlidat velikost porci
4/snidat, protoze to mi nastartuje metabolismus
5/omezit alkohol(ovsem moje omezeni je pro nekoho furt stadium alkoholismu emoticon )
6/podstatne snizit prisun masa(takze jim maso obden)
8/musim pit alespon 1,5l tekutin denne
a nejist zadne predpripravene pokrmy nebo cokoli, co obsahuje zdravi skodlive konzervanty(to vlastne znamena uplnou eliminaci uzenin, pastik apod. veci), bily cukr a klasickou sul je uz automaticke - to byl vlastne zacatek vseho emoticon

muj m je v tomhle v pohode, nektere veci dodrzuje se mnou, protoze varime spolecneho jidlo, ale striktne nedodrzuje bezlepkovou dietu a pije mleko, takze kdyz delame napr spagety, tak on ma normalni a ja bezlepkovy nebo rano si dava do kafe bio mliko a ja sojovy(stejne je to treba s kasi, co varime ke snidani)

tenhle vycet je samozrejme pouze muj specifickej seznam emoticon
12. led 2009 ve 14:55  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 jo a za 9/snazit se nejist moc pozde vecer

a jen tak pro info...Coffee Heaven nabizi bezlepkovej mandlovej kolac..chutna to jako medovnik, je trosku sussi, ale davam jim body za snahu emoticon
12. led 2009 ve 14:59  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
arvetka
    Region Vyškov
fotoportrét
fotoportrét
arvetka
    Region Vyškov
 jooooooooooo, cofee heaven, to já mám rádaemoticon lattéčko se sójovým, teďka koláček emoticon emoticon
akorát, že nám ho brzo zavřou emoticon
12. led 2009 v 15:29  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 ja si davam caj a bezlepkovou susenku s pictaciema(italskej vyrobek..a dobrej dokonce)

a co ze se s tim kavovym nebem deje?
12. led 2009 v 16:29  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kristi
19
Registrovala se 7. července 2005 na beremese.cz. Přidala 7998 příspěvků. Má 135 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
kristi
19
Registrovala se 7. července 2005 na beremese.cz. Přidala 7998 příspěvků. Má 135 přátel. Region Praha.
 catf, fin. krize, v Praze neco malo zavrou, a jinde asi taky emoticon
12. led 2009 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hanny
fotoportrét
fotoportrét
hanny
 Catf, to, co píšeš, to samé se snažím dodržovat také, jen dle mých dalších info ještě není ok mléko a káva ! Ve zdravé výživě jsou přece ony známé 3 "jedy" : bílá mouka, mléko (kravské) a bílý cukr. emoticon A káva, ani ne proto, že by obsahovala kofein, ale pže obsahuje škodlivé látky vzniklé při jejím pražení, které jsou pro organismus prý děs. Teš nevím, jak to tam přesně psali, musela bych se mrknout, co přesně to způsobuje, ale bylo to dost drsné. emoticon
A krevní skupiny, to je kapitola sama o sobě ... Určitě to stojí za to si přečíst, protože právěže při tom čtení pak poznáš, jak je to LOGICKÉ. Alespoň mně a manželovi to vychází dost přesně. Vysvětlují tam právě, že původně byla jen 0 a poté se teprve vytvářely skupiny další a podle toho, kdy vznikaly atd., jsou pro tu a tu skupinu vhodné ty a ty potraviny. Například člověk se KS A se může z fleku stát vegetariánem a jeho organismus si bude jen lebedit, kdežto 0 by bez masa nemohla být. A každý organismus (0, A, B, AB) je konstruovaný na zpravovávání jiných potravin a co třeba jeden zatěžuje a neumí ho pořádně zpracovat, zpracuje ten druhý naprosto v pohodě. To je na přečtení celé knihy, je toho hodně ...
12. led 2009 v 17:46  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
12. led 2009 v 17:54 • janulka.slunicko
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 hanny, ja to chapu, kazdej k tomu musime nejak dojit, ja preferuju se pozorovat, prijde mi to prirozenejsi a kdyz se mi neco nezda, tak si zjistim, jestli o tom neni neco napsano..ja sama jsem spis zvedava, co na ty krevni skupiny rekne josefka..
to mleko beru jako mlecny vyrobek, takze taky nee, samozrejme..kavy se nevzdam z tohohle duvodu..m mi kazdy rano dela kafe uz roky a je to pro nas primo ritual, prinese mi ho do postele..sedne si na kraj, ja se opru o polstar a kecame, dokud ho nevypijem..pro me to ma totiz mnohem vetsi vyznam nez vliv kavy na zdravi, tak alespon kupujeme kvalitni a mame na to kvalitni masinu a omezila jsem to na svoje minimum..tedy jedno macchiato rano a pripadne jeste jedno presso odpoledne

kristi, a co vsechny ty starbucks v praze na kazdym rohu? emoticon
12. led 2009 v 18:03  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 ja o dietach podle krevnich skupin moc nevim - neprijde mi to uplne logicky, ale ja nemam rada zadne diety a omezovani. Tim myslim omezovani zdraveho jidla, to nezdrave uz nejak nepocitam za jidlo emoticon. Jedina striktni restrikce potravin je dle me teorie potrebna pri vaznych nemocech jako je rakovina nebo autismus u deti atd ....

Moje teorie je, ze telo potrebuje svoje ziviny - bilkoviny a vitaminy a mineraly atd ... a ty ziska z potravy jenom pokud je jeho strava dostatecne pestra - barevna, cerstve a zive potraviny stejne tak i varene, zivocisneho a rostlinneho puvodu atd ... Pokud telu neco vadi, je to podle me tim, ze ma na tu danou vec bud alergii nebo intoleranci. Pokud je to alergie, tak pak by mel tu potravinu vyloucit a intolerance se da vylecit.

Dietu podle krevnich skupin budeme jeste brat, tak treba zmenim nazor. Zatim jsem nemela cas ji moc zkoumat, protoze me moc nezaujala, tak jsem ji neresila.

Naprosto souhlasim s tim, ze mleko a kava a bila mouka nejsou zdrave a ze je dobre je vyloucit prip omezit a nahradit necim jinym, hlavne mleko u deti. Taky je ale hrozne dulezita socialni interakce a tak kavicka rano v posteli je pro psychiku a telo ritual dulezitejsi nez ucinek jedne kavy na zdravi.

Ja jsem si prosla fazi, kdy jsem byla strasne striktni a popravde to nebylo k ziti - nikam jsem nemohla a nic jsem nesmela a desne me to stresovalo a ten stres mel na telo horsi vliv nez to, kdybych si dala mene zdravou vec ... proste se to mijelo ucinkem, takze ted nejsem tak striktni a mozna diky tomu nebudu nejlepsi poradce, ale alespon se s tim da zit emoticon

Jinak hanny, desne by me zajimalo, kde jsi nasla ten vliv kavy na telo. Nejak se nemuzu dopatrat verohodnych informaci - nemohla bys mi hodit odkaz, kam kouknout - at uz je to knizka nebo internet.

catf, zkousela jsi kavu z Greenwave? M. rika, ze je vyborna.
12. led 2009 v 18:54  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
Registrovala se 14. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 2394 příspěvků.
  • Svatba byla 25. června 2005
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 hanny, ja se ridim tim, co mi dela dobre (at uz psychicky nebo fyzicky) emoticon)
1)nekupujeme potraviny, ktere maji ecka a jine "zbytecne" pridane veci
2)spis nakupujeme ve zdrave vyzive, v bio obchodech
3)jime hodne malo masa
3)snazime se omezovat mlecne vyrobky (mleko a jogurty nekupujeme vubec)
4)dopoledne jim jen ovoce
5)snazime se do sebe dostat hodne zeleniny
6)nekupujeme vubec sladke pecivo, susenky apod.veci

jinak jim teda klidne v jednu rano, to mne dela dobre emoticon a hlavne kdyz neco dodrzet nejde (okolnosti tomu nepreji), tak snim cokoli a nehodlam se tim stresovat
jen ted zkousim nejist lepek (na 4 tydny) a vzhledem k tomu, ze jsem v zivote nedrzela jakoukoli dietu, neomezovala jsem se v nicem, pac nemusim..tak..je to divnyyy, ale zkusim vdrzet, jsem zvedava emoticon
12. led 2009 v 18:58  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gtver
Registrovala se 2. srpna 2008 na modrastrecha.cz. Na beremese.cz přidala 1554 příspěvků.
  • Svatba byla 10. června 2006
fotoportrét
fotoportrét
gtver
Registrovala se 2. srpna 2008 na modrastrecha.cz. Na beremese.cz přidala 1554 příspěvků.
 josefko, hanny, tak kávu jsem nepila do té doby než mi jí "předepsala" lékařka emoticon
12. led 2009 v 19:19  •  Svatba byla v červnu 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 josefko, zatim kupujem jenom starbucks, oni maj taky jednu bio a fair trade a je to proste zarucena kvalita, ale nebranim se poohlizet se po jinejch, kor kdyz jsem v obchodech typu gw prisla na spoustu bezva veci emoticon stejne se chystam do tesca koupit nite emoticon, tak se tam zastavim(dneska m zrovna hlasil, ze soupnul do masiny posledni varku zrnek, tak mam par dni na pruzkum trhu, nez dojde uplne)

stazi, to jsem na tebe zvedava, jestli se za 4 tydny vyrovnas nasim kocourum emoticon

ja teda musim rict, ze jsem hrozne spokojena, protoze dneska jsem se oblikla do dzin, ktery mi byly dlouho dobu desne upnuty a ac byly ciste vyprany, mela jsem v nich mraky prostoru..takze ja si to "omezeni" doslova uzivam emoticon emoticon
12. led 2009 v 19:40  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hanny
fotoportrét
fotoportrét
hanny
 Ja se take hlavne ridim tim, jaky z potravin mam "pocit". Ale nase telo je dlouholetou "spatnou" stravou tak zanesene a "zblble", ze mame kolikrat na neco chut a ono to neni zrovna moc zdrave, ale cetla jsem dobrou pomucku - dulezite je, jak se citite "PO", takze pokud je vam po snedeni tezko, mate bolesti nebo tzv. spatne svedomi a vycitky, ze jste to nemeli jist, tak tzn., ze to bylo spatne a vase telo vas oklamalo. emoticon Mame poslouchat nase telo, protoze v jadru ma stale zakodovano to spravne. Praveze se doporucuje treba pust a pote se telo vycisti a "zcitlivi" a potom je dobre, jak pise Catf, testovat ruzne potraviny a sledovat telo, co ono na to. 100% souhlasim s tim, ze se pri jidle a po jidle musi clovek citit dobre ! Stresujici diety nejsou vubec k dobru, ale naopak ! To radeji nic. Ale ono, kdyz si clovek najde ty spravne potraviny a jen trosku neco poupravi, bude hubnout prirozene a prijemne a hlavne zdrave !
Catf, vidis to, s tou kavou ... jde o ritual, urcite je to spravne ! ale proc tu kavu nevymenit treba za caj, hm ? manzel donese tekutinu jako tekutinu a jeste udela dobre tvemu organismu, ktery za to bude jiste vdecny ! emoticon

S tou kavou to pise zrovna jeden doktor a lecitel. Nevim, jestli se to vubec nekde prodava. Pise, ze "produkty prazeni kavy pusobi negativne na kazdou bunku v nasem tele, kterou stimuluji k vyssimu vykonu a po kterem zakonite prichazi utlum a pote unava. Kava drazdi sliznici zazivaciho traktu, predevsim pak zaludecni, kde se podili na prekyseleni prostredi, ktere muze vest k tvorbe zaludecnich vredu. Kava zanechava sve vlivy take na cevnim a lymfatickem systemu, kde podporuje drivejsi sklerotizaci cevni steny. Zvysuje hladinu cholesterolu a vyrazne zasahuje do metabolismu vapniku, ktery odbourava z kosti ! Pusobi take negativne na ledviny, kde "preprogramuje" membrany odpovedne za to, ze skodliviny se z naseho tela vyplavi ven a mineraly a stopove prvky v nasem tele zustanou. Po konzumaci kavy je vse presne obracene ! Takze po precteni techto radku jiste priznate, ze mame skutecne dost argumentu k tomu, abychom tento tajemny a vuji prijemny napoj vyloucili ze sveho jidelnicku."
Takze tak. Ja tedy kavu nepiji, takze ja jsem to jen vzala jako info pro ostatni, ale prijdou mi to dost zavazne duvody !

Josefka: Zkus na nejakou Vyzivu podle KS mrknout a budes se divit, jak to "sedi" ! emoticon

Anastazie: Take chci ted zkusit bezlepkovou dietu a jeste vysadit mlecne vyrobky a uvidim, jak mi to bude svedcit. emoticon Stres a jidlo = ROZHODNE SPATNE !!! viz vyse. emoticon
Jeste jsem ale neobjevila bezlepkove pecivo ... emoticon Musim se popidit ... emoticon

Gtver: Hm, tak to asi nebyla moc dobra lekarka. emoticon Ikdyz v dnesni dobe vubec ti lekari ... emoticon podotykam, ze jsou vyjimky, ale malo. To ti ji "predepsala" na nizky tlak, ze ?
12. led 2009 ve 21:46  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gtver
fotoportrét
fotoportrét
gtver
 hanny, víceméně ano, volila malé zlo
12. led 2009 ve 21:53  •  Svatba byla v červnu 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gtver
fotoportrét
fotoportrét
gtver
 a přiznám se, že její kvality nepovažuji za nejhorší emoticon emoticon
12. led 2009 ve 21:54  •  Svatba byla v červnu 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 ja kafe piju ze stejnyho duvodu jako catf a s alkoholem to mám velmi podobně emoticon kravsky mliko stridam se sojovym a na to, ze je nejaka potravina vylozene "jed a hnus" moc neverim - teda pokud se nejedna o barviva a chemikalie. Prijde mi zbytecny mit fobii z mlika, pokud mi nevadi a zvlast pokud mam moznost ho čepovat z přirozených zdrojů. Módní diety mě dost štvou, dělená strava je blbost uplná podle mě, radikalni pusty taky neberu, inspirativni a rozumna mi pride biokucharka Hanky Zemanove. Ostatni knizky o vyzive, co se mi dostaly do ruk dost plavaly na vode.
Nejim nikdy instantni veci, konzervy (krome tunáka), zadny polotovary, kečupy, majonézy. Místo kečupu používám rajskej protlak, bujóny bio bez glutamátu, polívky nedělám na jíšce, pokud to jde, snažím se jíst pestře, ale hlavně sezónně - zeleninu kupuju na trhu a nejím v zimě tu, která nepochází z ČR a nemohla být vypěstovaná přirozeně.
Krevní skupina jsem A a bez masa bych chcípla. Pár týdnů jsem ho nejedla a i když jsem se ho snažila "nahradit", tak jsem měla dost zbytečný zdravotní problémy. Jím ho ale tak jednou dvakrát týdně, víc ne.
Nesladím bílým cukrem, čokoládu jím tu 70 procent kakaa a víc, nekupuju tavený sýry ani měkký salámy. Jím hodně luštěnin, experimentuju s quinoou, pohankou, cizrnou atd., smažím na sádle, pač vydrží vysoký teploty, nepoužívám margaríny, nekupuju nic light a to je tak všechno. Když sežeru něco, co není košer, tak si na tom pochutnám a nikdy to neřeším.
12. led 2009 ve 22:43  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
marcicek84 (32 r.)
Registrovala se 29. října 2008 na beremese.cz. Přidala 3173 příspěvků. Má 4 přátele. Region Ostrava.
  • Svatba byla 29. srpna 2009
    Region Karviná
fotoportrét
fotoportrét
marcicek84 (32 r.)
Registrovala se 29. října 2008 na beremese.cz. Přidala 3173 příspěvků. Má 4 přátele. Region Ostrava.
  • Svatba byla 29. srpna 2009
    Region Karviná
 rosina - smažit na sádle? to jsou živočišný tuky, fuj...jsou i rostlinné zkužené tuky určené na smyžení, co vydrží vysoké teploty, ale sádlo fakt ne.
13. led 2009 v 08:03  •  Svatba byla v srpnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 rosi, nejde o fobii z mlika, jde o to, ze kdyz to neni to prave orechove (malo lidi ho umi travit a zahlenuje), tak proc nevynechat veci, ktere muzes..ja jim mlecne vyrobky skoro denne (treba syr), tudiz nevidim jediny duvod do sebe navic jeste cpat jogurty a mliko (i kdyz mi chutnaji emoticon

marci a proc ne? co myslis tim fuj zivocisne tuky? jsem si myslela, ze clovek, ktery se jen trochu zajima o zdravou vyzivu vi, proc zrovna rostlinne tuky ne (narozdil od lepsiho masla a sadla emoticon
13. led 2009 v 08:12  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
 Já to mám podobně, miluju sýry a nehodlám se jich vzdávat, pokud k tomu nebude vážnější důvod..takže vynechávám jogurty, mlíko (kromě toho do kafe) a nejím ani takový ty mléčný dezerty...a zatím funguju v pohodě.

Klasické rostlinné oleje nepoužívám, když už, tak jen olïvák...
13. led 2009 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš