Menu Forum

Zdravé vaření. A co na to Váš drahý?

15. říj 2015  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
Registrovala se 29. září 2007 na beremese.cz. Přidala 4792 příspěvků a 1 album.
  • Svatba byla 8. září 2007
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 petuli, tak jsem se na to mrkla a mas pravdu..takze mi ta zenska tohle poradila blbe... ono to ma jeste jednu stranku..kdyz clovek neni vylozene celiak a ma treba alergii na lepek, tak to muze byt zpusobeno tim, ze konzumuje urcity veci v moc velky mire ...takze prave spalda a kamut jako prastary obiloviny,ktery do dneska temer vymrely, nemaj na organismus tak spatnej vliv jako psenice, zito, oves, jecmen
..v kazdem pripade si ten balicek za stovku nenecham a pekne jim ho vratim emoticon jsem zvedava, co mi na to reknou

tady je zajimave info http://www.praha.eu/jnp/cz/extra/praha_pratelska/celiakie/prakticke_informace.html

siti je bezvadny, ja se u toho maximalne vyrelaxuju...muj nejvetsi problem je totiz mit nejaky hobby, ktery nic nevytvari..siti je pro me idealni ..uz mam jeden topik hotovej a ted siju dalsi..pani ucitelka je skvela, jsem fakt rada,ze jsem na ni narazila(je to navic individualni kurz, coz je uplne super)
9. led 2009 v 15:27  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
  • Svatba byla 29. července 2006
    Libochovice, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
 catf, v tom clanku z celostniho institutu mi stejne vicemene vyplynulo, ze kdyz jis vyrobky z celozrnne mouku a v malem mnozstvi, tak ze se nic moc nedeje - pokud tedy nejsi celiak. prislo mi, ze problem vidi v nadmernem konzumovani vymilane mouky.

Ja planuju se po tech 6 tydnech k celozrnnym vyrobkum vratit, ale chci prave omezit mnozstvi na minimum a uplne minimum psenice ..... uvidim, treba to nepujde, ale nejak se mi nechce vzdat se ovesne kase na porad. Zatim vim, ze mi nedela dobre bila mouka a zito, spaldova mouka a ovesna kase mi nevadi a s jecmenem nemam zkusenosti.
9. led 2009 v 16:50  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 josefko, to jo, akorat co to je v malem mnozstvi... v mem pripade by to bylo takove pidi mnozstvi, ze ani nema smysl se tim zabyvat..mne napriklad vadi i piti piva i ultratmave chleby ..se spaldou zkusenost nemam, jedine, co jsem zkusila byly ty spaldove krekry od zemanove
..ovesna kase se da nahradit jednoduse ryzovou(vlockami) a je to stejne dobre..

ale samozrejme, co kazdemu vyhovuje, at si da, to je jasne..mne opravdu sedi tahle alternativni strava a vlastne jsem rada, ze se musim poohlizet po novych receptech, protoze mi odpadlo klasicke namazani chleba(jakehokoli) maslem jako zaplata na kazdej hlad emoticon To co jim je mnohem ruznorodejsi a o to mi hlavne jde.

treba k obedu jsem si udelala polentove kousky na tom oliv oleji s cesnekem a citronem jak jsem psala vyse a k tomu salat s rajcetem, okurkou a kozim jogurtem rozmichanym se soli, oliv olejem a cernym peprem...a ten rozdil v tom, jak se citim, kdyz snim tohle a kdyz jsem snedla napriklad michane vejce na "tmavem" chlebu je obrovsky a co me tesi nejvic je, ze chutove je skvele, takze neni co resit emoticon
9. led 2009 v 17:44  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 jo, ja s tebou souhlasim catf - nevidim na tom nic spatneho, naopak, pokud je ten rozdil tak markantni, tak je jedine dobre, ze jsi lepek vynechala.
Ja to budu resit stejnym principem - pokud zjistim, ze mi lepek fakt nesedi, tak ho taky vynecham a tu svoji ovesnou kasi holt obrecim, ale kdyz zjistim, ze je to jenom intolerance, tak tu bych mohla za 4 mesice bezlepokovy stravy vylecit a pak bych se prave snazila zaradit do jidelnicku i tu ovesnou kasi nebo celozrnny chlebik, ktery jsem pekla nebo treba ty vyborne boruvkove mufiny emoticon .... ale prave jen obcas a spis jako oziveni jidelnicku a ne kazdy den. Taky doufam, ze se mi podari najit hodne novych receptu a alternativ, a ze budu mit stravu jeste pestrejsi nez ted emoticon.

Tim komentarem predtim, jsem myslela spis ty, co jim lepek nevadi - ze neni potreba ho uplne vynechat, ale ze je potreba si vybirat, co jime.

Pristi tyden jdu k jedne vyivove poradkyni na konzultaci, tak jsem zvedava, co mi rekne .... jestli jsou moje teorie spravne nebo jsem uplne mimo .... emoticon
9. led 2009 v 18:01  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 josefko, tak to se tesim, az poreferujes, co na to odbornik

ja budu dneska k veceri delat lososa a v apetitu jsem nasla kolacky z cervene cocky emoticon

mimochodem to sufle je bozsky a hodilo by se i sem na beremko..jsou to takovy super maly dortiky emoticon

jeste k tomu lepku..on si to clovek ani neuvedomuje, ale lepek je dneska skoro ve vsem(k memu udivu i v sojovce apod.), kde ho ani necekas, takze si myslim, ze je jenom dobre ho ubrat z normalni stravy, pokud mozno
9. led 2009 v 18:36  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
Registrovala se 14. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 2394 příspěvků.
  • Svatba byla 25. června 2005
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 ..i ve vegetarianskych karbanatkach jsou ovesny vlocky :(
9. led 2009 v 18:38  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 no, taky zjistuju, jak je to tezky bez lepku.

Jsem objednana na pristi ctvrtek emoticon - tak to s ni vsechno poresim a uvidim, co mi rekne
9. led 2009 v 19:23  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 josefko, ja treba neresim potraviny, kde jsou stopy lepku, jelikoz nejsem celiak nebudu mit z toho zachvat, a proto se vyhybam vecem, kde je lepek vylozene ingredience, bez niz by celek nefungoval..jako treba ty karbanatky vegetariansky, co psala stazi...
dneska je vsechno vyrabeny vcetne koreni, orisku, cokolady a dalsich veci na stejnejch linkach...jsou to urcite mini mnozstvi, ktery ale dohromady davaj pro me na muj vkus azaz davku emoticon
mimochodem zit vylozene jako celiak, to by bylo mnohem slozitejsi..treba v biotopu meli jeden druh bezlepkovyho koreni, coz by pro moje kulinarsky snazeni byla katastrofa emoticon a to sufle, co jsem pekla, taky nemelo bezlepkovou cokoladu(zase stopy lepku), takze je to spis o tom zredukovat lepek na nutne minimum, pokud clovek opravdu netrpi echt alergii
9. led 2009 v 19:51  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 ja jsem zase ted zjistila, ze jsem si dala Caro a to je z jecmene, zita a cikorky emoticon - budu to muset vic hlidat
9. led 2009 ve 20:15  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 co to je Caro, to neznam
9. led 2009 ve 20:19  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
Registrovala se 22. dubna 2008 na beremese.cz. Přidala 2295 příspěvků. Má 28 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
Registrovala se 22. dubna 2008 na beremese.cz. Přidala 2295 příspěvků. Má 28 přátel. Region Praha.
 Caro je "zdravý" kafe emoticon Klasická náhražka, prostě kafe bez kafe emoticon Taky jsem ho dřív pila.
Holky poslední dobou vůbec nestíhám, jsem jenom v práci a nic jinýho emoticon Zítra jedeme na výlet do Drážďan, tak tam chci omrknout, co mají. Určitě to tam bude i levnější...
Už se těším, až budeme mít v práci zprovozněnou kantýnu, stravování po restauracích už mám plné zuby, pořád to samé emoticon Máme šikovného šéfkuchaře, tak snad budeme spokojení emoticon
9. led 2009 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
Registrovala se 23. července 2006 na beremese.cz. Přidala 1249 příspěvků. Má 48 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
Registrovala se 23. července 2006 na beremese.cz. Přidala 1249 příspěvků. Má 48 přátel. Region Brno.
 Caro? to neznám...musím "čeknout", i když kafe se asi vzdát nedokážu, je to jediná pozitivní věc na pracovním dni.

Minulý týden jsem jedla cizrnu s rýží na kari a bylo to strašně dobré, bylo to sice jen v India fast food, ale moc mně to chutnalo a chtěla bych to zkusit doma...pokud máte někdo nějaký šikovný recept, sem s ním - budu vám vděčná emoticon
9. led 2009 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 gabbi, podstatny je mit koreni, to je vlastne zaklad, co vytvari ty dobry chute...

kup si kari pastu..ja mam z tesca s kuminem a koriandrem a je moc dobra....cizrnu namoc pres noc a uvar neosolenou(lepsi solit az potom)..nabyde o 100%..

usmaz hodne cibule nakrajene na kolecka a cesnek na platky na slunecnic oleji a pridej kari pastu a citronovou stavu, cizrnu, rimsky kmin a kardamom vcelku, var tak 15minut, aby se to koreni rozlezelo a cibule poradne zmekla..muzes pridat nakonec spenatove listy, staci kdyz povadnou(kdyz jsou porad pekne zeleny, tak si zachovaj intezivni chut)...ryzi uvar podle navodu se seminkama fenyklu(nejlip kdyz to bude basmati) a muzes do ni pridat kurkumu pro barvu...na oleji si usmaz seminka bile nebo cerne horcice a rimskeho kminu, az zacnou vyskakovat z panvicky a promichej s uvarenou a zcezenou ryzi..osol pripadne opepri cernym peprem podle chuti..do cizrny by se hodila i brambora na male kosticky...cizrnu muzes taky nahradit cervenou cockou
kdyz nebude koriandr v kari paste, tak ho cerstvej pridej po listeckach a promichej s horkym jidlem(nema smysl kupovat susenej, ten nema zadnou chut..nebo ve spencru ho prodavaj nalozenej v oleji)

ja dneska delala filet z lososa...nalozila jsem si ho do oliv oleje, citronove stavy, morske soli, cerneho pepre, cesneku a susene petrzelky(doma susena), chvilku nechala ulezet v lednici a pak jsem ho opekla na rozpaleny panvi v marinade zprudka z kazdy strany cca 3minuty a nakonec jsem prilila vodu a nechala dojit...tenhle postup se mi nejlip osvedcil a maso bylo krasne vlacny
k tomu jsem uvarila brambory ve slupce, oloupala, nakrajela na osminy, promichala s na drobno nakrajenym rajcetem a platkama cukety upeceny v troube(zakapnuty olejem, osoleny morskou soli a opereny ruzovym peprem)..na to dresing z koziho jogurtu, oleje, hrubozrnne horcice, citr.stavy, soli, cerneho pepre a kopru emoticon
10. led 2009 v 00:15  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 catf, musim rict, ze se ve mne probouzeji netusene chute na jidlo, kdyz te ctu emoticon
(ja snad zacnu i neco varit emoticon teda az v novym emoticon
jinak jsem uz tak zblba, ze jsem studovala slozeni misa, jestli tam neni naka zatoulana obilovina (prekvapil me tedy kvasnicovy extrakt..)
10. led 2009 v 00:41  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
skafandrik
Registrovala se 24. března 2006 na beremese.cz. Přidala 2959 příspěvků a 2 alba. Má 26 přátel. Region Plzeň.
  • Svatba byla 4. července 2009
    Zámek Mirošov
fotoportrét
fotoportrét
skafandrik
Registrovala se 24. března 2006 na beremese.cz. Přidala 2959 příspěvků a 2 alba. Má 26 přátel. Region Plzeň.
    Zámek Mirošov
 catf, tak u toho lososa slintam a obdivuju, že stíháš takhle promyšleně vařit, já jsem většinou ráda, že vůbec něco uvařim emoticon
10. led 2009 v 00:54  •  Svatba byla v červenci 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 stazi, ja uz se zacinam tesit, az si budem vymenovat recepty..a ze konecne pokvetou hrabe emoticon

s tim misem .. je akorat otazka, jestli by to bylo i v cisty miso paste..ted nevim, co konkretne na tu polivku pouzivate, jestli to neni uz nejaka polevkova smes.. mrknu se nekde na tu miso pastu..byla by to skoda, tuhle polivcicku mam teda rada dost hodne emoticon

skaf..je to jako se vsim, co se ucis nove..a za par mesicu to jde samo..asi urcite kdyz k tomu ma clovek vlohy, jde to lip, clovek si uvedomuje, co nekde sni a premejsli o tech chutich, registruje treba novy koreni a ingredience, kdyz cestuje, a pri vareni mu tak nejak samo dochazi, jaky chute a koreni by se k sobe hodilo..
10. led 2009 ve 12:29  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
  • Svatba byla 3. října 2009
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
    Region Olomouc
 Dneska teda vubec nevim, co budeme jest emoticon vratili sme se ve tri z plesu a jsem mirne zpomalena emoticon vidim to na hrachovou kasi emoticon
10. led 2009 ve 12:32  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 rosi, ja planuju rizoto se zeleninou na kari
10. led 2009 ve 12:38  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
Registrovala se 2. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 3385 příspěvků. Má 33 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
Registrovala se 2. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 3385 příspěvků. Má 33 přátel.
 Catf, rizoto nebo risotto? emoticon
10. led 2009 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 klidne rozito, ja v tom nevidim rozdil emoticon
10. led 2009 v 15:27  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
 Ja jsem taky dneska nejaka prastena, ale kuchtili jsme brokolicovou polevku a pak kureci mini steaky na cesneku a sojovce a k tomu ogrilovany lilek s bramborama...luxusni...horší je, že jsem zapoměla na dezert a jediná sladka vec co doma mame je cokolada na vareni emoticon emoticon (i kdyz tu ja tuze rada).
10. led 2009 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 catf, miso pastu kupujeme vzdycky u japoncu emoticon
nevim, jestli jsou ty kvasnice i u jinych vyrobcu, protoze do ted jsme to slozeni cetli jen kvuli eckam..(a lisi se v tom, jaky tam je rybi extrakt, barvou...)
10. led 2009 v 19:37  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
skafandrik
    Zámek Mirošov
fotoportrét
fotoportrét
skafandrik
    Zámek Mirošov
 catf, já umim vařit, nevařim nikdy podle receptů, dokonce bych řekla, že vařim docela dobře, jen nestíham to dopilovávat až takhle emoticon tak třeba jednou, až bude nová kuchyň, tak se mi bude chtít
10. led 2009 v 19:46  •  Svatba byla v červenci 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
 Ahoj holky, tak my dnes měli k večeři medailonky z vepřové panenky a k tomu pečené brambory. Navrh jsem udělala česnekovo bylinkový dresink a pečená cherry rajčátka, mňam emoticon
Já teď naprosto ujíždím na "japonské směsi", což jsou rýžové krekry, můžu je každý den, jen trochu pochybuju o jejich zdravosti emoticon
10. led 2009 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 skaf, pilovani doporucuju emoticon ale me to bavi..ja varim klidne i v deset vecer..proste nedam do huby nejakou nahrazku(napriklad syr, salam, pastika apod. v nasi lednici uz neexistujou) a muj m ma rad dobry jidlo a taky rad vari, takze je to vlastne nase velky hobby
ja varim vicemene na zaklade poznatku z cest a inspiraci hledam v apetitu nebo na netu.. vetsinou tam najdu nejakou ideu, ktera se mi zamlouva, a uvarim si to nebo upravim podle toho, co se mi v mozku zrovna vylihne, pripadne, na co mam zrovna ingredienceemoticon Dneska jsem si musela par veci z kuchyne ulozit do krabice, protoze jsem potrebovala misto na novy veci - z mejch poslednich bezlepkovejch ci jinejch ozdravnejch nakupu emoticon emoticon
10. led 2009 ve 20:55  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
 catf, já jsem taky schopná vařit klidně ve dvě v noci emoticon Jen mě štve, že mi to málokdo věří emoticon Vždycky si totiž řeknou mladá (relativně) holka = neumí vařit. Tím mě dostali v práci, když jsem říkala, že jsem pekla medovník - dokud jsem jim ho nedonesla, tak mi nevěřili emoticon Ale je fakt, že třeba spolužačky z VŠ nebo i z gymplu moc vařit neumí, takže se nedivím. Pro mě je to nejlepší odreagování.
10. led 2009 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 ja taky varim v 10 vecer emoticon - ale rozhodne ne tak promakane jako catf emoticon
Zachutnala mi polenta - trochu jsem na olivovem oleji s chilli paprickami a bazalkou ogrilovala rajcata a asparagus a papriku (vse nakrajene na kosticky), pak do toho nakrajela polentu na male kosticky, promichala a dala zase do trouby (gril) a nechala to tam 15 min. Mezitim se mi "aktivoval" rozmackany cesnek, ktery jsem pak smichala s rozkvedlanym vajickem a tim polila tu smes v trube. Nechala jsem to jeste asi 8 min - nez ztuhlo vajicko a navrch pak dala rozpect trosku bio cedaru a na taliri jsem to pak posypala cerstvyma klickama. Docela si liboval i manzel.

Zitra mam k snidani ryzove vlocky, tak poreferuju emoticon

Z bezlepkove diety jsem zatim uplne paf, protoze takhle bezproblemove mi uz dlouho nebylo - tak abych to nezakrikla emoticon
10. led 2009 ve 23:51  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
 Holky co je to za ty kaše? emoticon Budu je muset vyzkoušet, když o nich pořád tak básníte!
10. led 2009 ve 23:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 xpila, taky zjistuju, ze malokdo vari.. nase generace uz nema ke klasickymu vareni takovej vztah, coz je na jednu stranu dobry, protoze knedliky s omackou jsou silenost, na druhou stranu mame plno "novejch" a nebo exotickejch ingredienci, tak proc si mazat chleba tavenakem..

josefko, ..to je totiz nekolik let sbirani informaci emoticon Polenta je skvela vec, ten tvuj recept zni moc dobre emoticon .. ja jsem prave zakoupila kozi syr s plisni, taky ho chci na polentu rozpustit..nekde jsem videla recept na polentovy knedlicky se syrem..

ja dneska delala zeleninovy rizoto(italian indian fusion emoticon )..uvarila jsem bilou kulatou ryzi na rizoto se safranem(protoze se ji snazim spotrebovat), na oleji jsem orestovala cibuli, porek a cesnek, pridala cuketu, papriku, kvetak a male kosticky brambor..posypala jsem to skorici, kurkumou, cernym peprem, zazvorem, rimskym kminem, pridala par zrnek kardamomu a chilli papricku a varila do mekka, nakonec jsem pridala na kosticky rajce a cerstvej koriandr,smichala s ryzi a dosolila..m si pridal a ani neremcal, ze v tom neni maso, takze jsem sama se sebou spokojena emoticon

josefko, vis jak se to rika..once you go gluten free, you won´t go back emoticon emoticon
11. led 2009 v 00:24  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 gabi - nevim jesi to sem holky psaly, ty kase koupis v kazdy zdravy vyzive, vyrabi je countrylife emoticon
11. led 2009 v 18:46  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš